סיעור מוחות האשכול המרכזי על פתרונות הדיור לציבור החרדי

Tuch

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אולי באמת עוד מעט נסביר לציבור מה האינטרסים שלכם ולמה אתם זורים הרבה חול בעיניים...

הצענו גם פתרונות - רק מעניין שכשמציעים פתרון פתאום שקט זה לא מעניין את אף אחד,

אבל אם רק תנסו להגיד שיש איזשהו בעיה בפריפריה - פתאום יש הרבה נפגעים (ובלשון ברורה אינטרסנטים) שמתחילים להתקיף וכשתברר לעומק תראה שבד"כ הם גרים באיזשהו עיר בפריפריה - ויש להם מטרה - מה המטרה ? שיגיעו כמה שיותר אנשים, ולמה ? כי כשיהיה יותר אנשים המקום יהיה יותר מפותח - אבל זה שאנשים קונים את הסיפורים מאמינים שהכל ורוד ופתאום כשמגיעים לשטח הם רואים שהופה.. יש הרבה בעיות יש קשיים יש דברים שהם לא חשבו עליהם לא הכל וורוד, זה לא אכפת להם העיקר שהעיר שלי תגדל... לא אכפת להם שיושבת אישה צעירה ומרידה דמעות בגלל שפשוט לא יידעו אותם בכמה דברים בסיסיים לפנ"כ..

כמו שכתבנו ונכתוב שוב הבעיות שהעלינו זה מגיע מהשטח לא משהו אישי אלא מתוך עבודה עם מאות ואלפי איש בכל רחבי הפריפריה הצפונית ...

יש הרבה פתרונות כמו שכתבנו השאלה מי הולך ליישם את זה ?

ולא להכל יש לנו פתרונות בדיוק בשביל זה אנחנו כותבים את הבעיות שהפתרונות יגיעו מהציבור...

כמו שכבר התחילו להציע פתרונות מעשיים...

אני מאמינה שיש בעיות שלא ניתנות לפתירה, תפרטו לנו איזה ואנחנו נשקול אם זה אפשרי מבחינתינו או לא.
כונתי לא שאני מאמינה שמדובר בפיקניק אלא שלא רוצה לשמוע סתם מידע באויר, אני רוצה מידע אוביקטיבי שאת השיקולים שלי אני אעשה, ואתם רואים את הבעיות שבפריפריה אבל אני מכירה את הבעיות שמרכז ולא סתם התחלתי לחשוב על עוד כיוונים.
אני מנסה לקבל מידע כדי לדעת במה מדובר, מה צריך לבדוק, איפה. ואתם מלבד להגיד שיש הרבה בעיות לא נתתם לי כלים לדעת במה מדובר.
ושוב, אני לא אקנה כל מה שכותבים אבל אני אבדוק, יהיה לי על מה להסתמך, אני אדע מה לבדוק. אם אמרו לי שבעיר מסוימת יש עבודה אני אבדוק אם זה נכון, כנ"ל לגבי מוסדות וקהילה, ובעצם הכל, אני רק רוצה להתבסס על משהו, לשמוע מחויות של אנשי המקום איך החיים בפועל ביום יום.
הפתרונות שהצעתם אם אני לא טועה מדובר בנסיעות פרטיות- שאין לי על זה שום השפעה ממילא דעתי לא רלונטית ומשנה ואין לי מה לפעול בנידון, ובענין התעסוקה הבאתם מאמר ולינק שלא כ"כ הצלחתי להבין מה הם נותנים לי באזרח הפשוט והקטן.
אולי תסבירו לי איך זה עובד ואם זה באמת מקדם ואיך. אחרת מבחינתי זאת פרסומת גרידא (ושוב, לא כי אני מזלזלת כי לא הבנתי איך זה קשור אלי)
אני בודקת את המקום בהתאמה לצרכים שלי, עם פתרונות נקודתיים לי או שאין כאלו ונחשוב על פתרון אחר, לשם כך אני רוצה רק עובדות יבשות! הסיפורים על הקשיים עוד לא הצליחו לתת לי תמונה שמסבירה לי מה הולך שם.

מולטי תקשורת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אולי באמת עוד מעט נסביר לציבור מה האינטרסים שלכם ולמה אתם זורים הרבה חול בעיניים...
מחכה כבר הרבה זמן שמישהו יאבחן אותי חינם אם תאבחן נכון נשלח לך גם חברים לאבחונים ממוקדים ומדויקים ויהיה עוד פרנסה בפריפריה;)

אני מאמינה שיש בעיות שלא ניתנות לפתירה, תפרטו לנו איזה ואנחנו נשקול אם זה אפשרי מבחינתינו או לא.
כונתי לא שאני מאמינה שמדובר בפיקניק אלא שלא רוצה לשמוע סתם מידע באויר, אני רוצה מידע אוביקטיבי שאת השיקולים שלי אני אעשה, ואתם רואים את הבעיות שבפריפריה אבל אני מכירה את הבעיות שמרכז ולא סתם התחלתי לחשוב על עוד כיוונים.
אני מנסה לקבל מידע כדי לדעת במה מדובר, מה צריך לבדוק, איפה. ואתם מלבד להגיד שיש הרבה בעיות לא נתתם לי כלים לדעת במה מדובר.
ושוב, אני לא אקנה כל מה שכותבים אבל אני אבדוק, יהיה לי על מה להסתמך, אני אדע מה לבדוק. אם אמרו לי שבעיר מסוימת יש עבודה אני אבדוק אם זה נכון, כנ"ל לגבי מוסדות וקהילה, ובעצם הכל, אני רק רוצה להתבסס על משהו, לשמוע מחויות של אנשי המקום איך החיים בפועל ביום יום.
הפתרונות שהצעתם אם אני לא טועה מדובר בנסיעות פרטיות- שאין לי על זה שום השפעה ממילא דעתי לא רלונטית ומשנה ואין לי מה לפעול בנידון, ובענין התעסוקה הבאתם מאמר ולינק שלא כ"כ הצלחתי להבין מה הם נותנים לי באזרח הפשוט והקטן.
אולי תסבירו לי איך זה עובד ואם זה באמת מקדם ואיך. אחרת מבחינתי זאת פרסומת גרידא (ושוב, לא כי אני מזלזלת כי לא הבנתי איך זה קשור אלי)
אני בודקת את המקום בהתאמה לצרכים שלי, עם פתרונות נקודתיים לי או שאין כאלו ונחשוב על פתרון אחר, לשם כך אני רוצה רק עובדות יבשות! הסיפורים על הקשיים עוד לא הצליחו לתת לי תמונה שמסבירה לי מה הולך שם.
מה הכוונה אפשרי מבחינתנו ? מבחינת מי ?

בא נשאל ככה
מה המטרה שלכם ? להניע מיזמים ופתרונות או שאתם מחפשים איפה לגור כרגע ?

מולטי תקשורת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית

הצענו גם פתרונות - רק מעניין שכשמציעים פתרון פתאום שקט זה לא מעניין את אף אחד,

אבל אם רק תנסו להגיד שיש איזשהו בעיה בפריפריה - פתאום יש הרבה נפגעים (ובלשון ברורה אינטרסנטים) שמתחילים להתקיף וכשתברר לעומק תראה שבד"כ הם גרים באיזשהו עיר בפריפריה - ויש להם מטרה - מה המטרה ? שיגיעו כמה שיותר אנשים, ולמה ? כי כשיהיה יותר אנשים המקום יהיה יותר מפותח - אבל זה שאנשים קונים את הסיפורים מאמינים שהכל ורוד ופתאום כשמגיעים לשטח הם רואים שהופה.. יש הרבה בעיות יש קשיים יש דברים שהם לא חשבו עליהם לא הכל וורוד, זה לא אכפת להם העיקר שהעיר שלי תגדל... לא אכפת להם שיושבת אישה צעירה ומרידה דמעות בגלל שפשוט לא יידעו אותם בכמה דברים בסיסיים לפנ"כ..

כמו שכתבנו ונכתוב שוב הבעיות שהעלינו זה מגיע מהשטח לא משהו אישי אלא מתוך עבודה עם מאות ואלפי איש בכל רחבי הפריפריה הצפונית ...

יש הרבה פתרונות כמו שכתבנו השאלה מי הולך ליישם את זה ?

ולא להכל יש לנו פתרונות בדיוק בשביל זה אנחנו כותבים את הבעיות שהפתרונות יגיעו מהציבור...

כמו שכבר התחילו להציע פתרונות מעשיים...
כל הכבוד על הפתרונות שאתה מעלה אני יסביר לך לעניות דעתי למה אתה לא מקבל משוב מהציבור
א. כי רוב הפתרונות שנתת זה לפי המקום ששם אתה גר ויכול להיות שלשאר הפריפריות זה בכלל לא רלונטי ולכן תנסה להתמקד לפי אזורים
ב. יש פתרונות שהצעת שברמת הרעיון זה פתרון אבל לאנשים קשה להיות אלו שעובדים בשביל זה ולכן לא מספיק להפריח רעיונות באויר אלא הצעת קו שיעבור כל יום בכמה ערים תמשיך הלאה להביא מחיר כמה יעלה בירורים מול חברות וכו' רק ככה אפשר לקדם ..

לחיות באושר

משתמש צעיר

למרות עליית המחירים: השכר הממוצע ירד במאות שקלים​

למרות עליית המחירים החדה בכל המוצרים החיוניים למשק בית בחשמל, מים, הלחם והחלב, בלמ"ס מעדכנים כי השכר הממוצע במשק דווקא ירד בחודש האחרון בכ-600 שקלים (4.8%) וכ-2,000 ש"ח לעובדים בתחום הייטק​

איזה טוב השם

משתמש פעיל
די מה הטעם בכל זה. אם אתם יכולים תביאו נתונים מדוייקים ותנו לאנשים לנסות ולהחליט

כל השאר זה כבר דברים סובייקטיביים. בכל מקום יש מעלות ויש חסרונות, ויש שמרוצים והם מספרים בשבח המקום, ויש שאינם מרוצים ומתלוננים

נערך לאחרונה ב:

Tuch

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מה הכוונה אפשרי מבחינתנו ? מבחינת מי ?

בא נשאל ככה
מה המטרה שלכם ? להניע מיזמים ופתרונות או שאתם מחפשים איפה לגור כרגע ?
מחפשים מקום לגור
ואני לא מחפשת להפוך לעסקנית.
אני בודקת את הנתונים אם הם מתאימים לצרכים שלי.
עכשיו ברור?
אם יש לך אפשרות לעזור בזה אודה לך מאוד ולא- תעזרו למי שאתם כן יכולים ותפעילו את המיזמים המצוינים שהצעתם, נשמע לי שלכם יש את הכלים לזה. לי לא.

כל הכבוד על הפתרונות שאתה מעלה אני יסביר לך לעניות דעתי למה אתה לא מקבל משוב מהציבור
א. כי רוב הפתרונות שנתת זה לפי המקום ששם אתה גר ויכול להיות שלשאר הפריפריות זה בכלל לא רלונטי ולכן תנסה להתמקד לפי אזורים
ב. יש פתרונות שהצעת שברמת הרעיון זה פתרון אבל לאנשים קשה להיות אלו שעובדים בשביל זה ולכן לא מספיק להפריח רעיונות באויר אלא הצעת קו שיעבור כל יום בכמה ערים תמשיך הלאה להביא מחיר כמה יעלה בירורים מול חברות וכו' רק ככה אפשר לקדם ..
א. ממש לא...
ב. חחח, כשאנשים אומרים שיש בעיות אתה אומר להם - מה אתה מתלונן ? תביא פתרונות - מביא פתרון מה אתה אומר ? לא מספיק תפעיל את זה תניע, מה נסגר ?

ולמעשה ברור שזה לא יכול ליפול על מישהו אחד אם יש עוד כמה בעניין אפשר ביחד להניע דברים, אבל מה שנראה שרוב האנשים חוץ מלכתוב בפרוג אין להם רצון לעשות יותר.. וזה בסדר ולגיטימי לגמרי.
מחפשים מקום לגור
ואני לא מחפשת להפוך לעסקנית.
אני בודקת את הנתונים אם הם מתאימים לצרכים שלי.
עכשיו ברור?
אם יש לך אפשרות לעזור בזה אודה לך מאוד ולא- תעזרו למי שאתם כן יכולים ותפעילו את המיזמים המצוינים שהצעתם, נשמע לי שלכם יש את הכלים לזה. לי לא.
איזה מקומות מעניין אותכם ? סגנון ?

ש.רובין

משתמש חדש
חמותי מנהלת מעון (פרטי) בצפון ומקבלת על כל ילד כ- 3,000 ש"ח!
מכיוון שהאנשים שם עמידים הם יכולים לשלם את זה.
איפה היא היתה מקבלת ככה בבני ברק/ ירושלים ?
מענין שיש אנשים שמשלמים 3000 ש"ח לילד קצת מוזר

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
חשבתי על רעיון לפתרון בעיית הדיור.
פינוי בינוי לחרדים
פרויקט "פינוי בינוי" קלאסי יתרחש בדרך כלל במתחם של בנייני שיכון או בנייני רכבת במצב ירוד, ללא מעלית וללא ממ"ד, לצד תשתיות לקויות. במקרים רבים לשכונה כולה יש דימוי שלילי של פשע ועוני.
בעלי הדירות - מקבלים דירה חדשה, על פי רוב גדולה יותר, בעלת מפרט טכני עשיר ותוספות, וזאת ללא כל עלות מצדם.
לענייננו - פינוי לחרדים

נלך לשכונה ישנה ברמלה [לדוגמא] במקום בו יש דירות ישנות בשכונת מצוקה [שהם זולות].
נלך מתושב לתושב ונציע לו למכור את הדירה לנו ב10% יותר מהשווי [כדי שיסכים למכור] .
לאחר שיש לנו רשימה של כ1000 דירות של אנשים שמוכנים למכור את הדירות שלהם לחרדים.
נמצא 1000 משפחות של חרדים שירצו לקנות דירה באיזור זה.
וההסכם עם המוכרים יהיה לעוד כמה שנים [כמו תחילת 2026].
כך בתאריך זה בבת אחת יפנו כל מוכרי הדירות את דירתם והקונים יכנסו בבת אחת כ1000 משפחות לאיזור כך יש להם שירותי קהילה.

המעלה היא שראשי עיר לא יוכלו למנוע את מכירת הדירות לחרדים.
התושבים ירצו למכור מלנו כשניתן להם 10 אחוז יותר מהשווי.
לא יגרם מצב בו הראשונים שנכנסים לגור משלמים בזול אבל הם בודדים בעיר חילונית והבאים ישלמו כבר יקר שהרי האיזור 'מתחרד'.
הכל יהיה בבת אחת בו מוכרי הדירות יעברו דירה והקונים החרדים יכנסו.

לאחר שנצליח לעשות כך בכמה מתחמים באותה עיר.
כבר כל העיר תוכל להתחרד במהירות.
גם נלך על עיר עם דירות זולות יחסית וישנות ויתכן ואפשר גם בלוד במקום בו יש ערבים.
כך ראשי העיר וגם התושבים החילונים ישמחו שבאים חרדים במקום ערבים [החרדים לא עשו פוגרום לפני שנה בערים המעורבות ...].

ניקח לדוגמא מתחם עם 100 דירות.
נאסוף את הדיירים [כמו בפינוי בינוי] ונאמר להם שאם הם רוצים לקבל תוספת 10 אחוז על שווי הדירה שלהם אז עליהם לגבש רשימה של רוב בעלי הדירות במתחם.
לאחר שרוב בעלי הדירות יסכימו.
נחתום עם כל אחד מבעלי הדירות הסכם 'אופציה לקנייה', עם פינוי מוסכם לתחילת 2026 [לדוגמא].
לאחר מכן נשווק את הדירות בציבור החרדי בו מי שירצה יקבל את האופציה לקניית דירה.
וכך ברגע שמכרנו את כל האופציות.
בשנת 2026 כל מוכרי הדירות יצאו וכל קוני הדירות החרדים יבואו בבת אחת.

זה הרעיון בכללי
מקווה שהוא מובן לציבור.

פינוי בינוי לחרדים
פרויקט "פינוי בינוי" קלאסי יתרחש בדרך כלל במתחם של בנייני שיכון או בנייני רכבת במצב ירוד, ללא מעלית וללא ממ"ד, לצד תשתיות לקויות. במקרים רבים לשכונה כולה יש דימוי שלילי של פשע ועוני.
בעלי הדירות - מקבלים דירה חדשה, על פי רוב גדולה יותר, בעלת מפרט טכני עשיר ותוספות, וזאת ללא כל עלות מצדם.
לענייננו - פינוי לחרדים

נלך לשכונה ישנה ברמלה [לדוגמא] במקום בו יש דירות ישנות בשכונת מצוקה [שהם זולות].
נלך מתושב לתושב ונציע לו למכור את הדירה לנו ב10% יותר מהשווי [כדי שיסכים למכור] .
כך בתאריך זה בבת אחת יפנו כל מוכרי הדירות את דירתם והקונים יכנסו בבת אחת כ1000 משפחות לאיזור כך יש להם שירותי קהילה.

לא יגרם מצב בו הראשונים שנכנסים לגור משלמים בזול אבל הם בודדים בעיר חילונית והבאים ישלמו כבר יקר שהרי האיזור 'מתחרד'.

גם נלך על עיר עם דירות זולות יחסית וישנות ויתכן ואפשר גם בלוד במקום בו יש ערבים.
כך ראשי העיר וגם התושבים החילונים ישמחו שבאים חרדים במקום ערבים [החרדים לא עשו פוגרום לפני שנה בערים המעורבות ...].

נאסוף את הדיירים [כמו בפינוי בינוי] ונאמר להם שאם הם רוצים לקבל תוספת 10 אחוז על שווי הדירה שלהם אז עליהם לגבש רשימה של רוב בעלי הדירות במתחם.
נחתום עם כל אחד מבעלי הדירות הסכם 'אופציה לקנייה', עם פינו מוסכם לתחילת 2026 [לדוגמא].

זה הרעיון בכללי
מקווה שהוא מובן לציבור.
הגדרה: קבוצת רכישה לפינוי בינוי

איזה טוב השם

משתמש פעיל
פינוי בינוי לחרדים
לענייננו - פינוי לחרדים

נחתום עם כל אחד מבעלי הדירות הסכם 'אופציה לקנייה', עם פינוי מוסכם לתחילת 2026 [לדוגמא].

זה הרעיון בכללי
מקווה שהוא מובן לציבור.
רעיון עצום
צריך לחשוב באיזה עיר הכי כדאי
ולאתר שכונה מתאימה
יש למישהו מידע?

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
הגדרה: קבוצת רכישה לפינוי בינוי
הדמיון ל'פינוי בינוי' הוא רק בזה שהעיסקה נעשית עם רוב הדיירים במתחם.
וגם בזה שעושים עיסקה שמשתלמת לכל הצדדים למוכרים ולקונים.
עיסקה טובה היא שכל הצדדים מרוצים
כך הכל נוסע מהר וחלק.

כאן זה עיסקה הרבה יותר פשוטה מאשר 'פינוי בינוי'.
הרי לא הורסים את הדירות [מי שירצה לשפץ, יעשה אחר כך לבדו].
חותמים עם כל דייר בפני עצמו על מכירת הדירה.
אבל מכירת הדירה תהיה רק לאחר שיש לנו הסכם עם רוב הדיירים במתחם למכירת הדירות.

הרעיון הוא
שכדי שנצליח להשתלט בבת אחת על איזור זה יהיה רק אם נציע יותר ממחיר השוק.
במחיר השוק כמעט אף אדם לא מוכר את דירתו [למה שאדם ירצה למכור].
לכן כשהמוכרים ידעו שהם מקבלים יותר משווי השוק הם ימכרו לנו.
והקונים [החרדים] יסכימו לקנות שהרי הם יודעים שבבת אחת איתם באים אלף משפחות.

איזה טוב השם

משתמש פעיל
רעיון נוסף במקביל
כידוע יש הרבה מאוד משפחות חרדיות שרכשו להשקעה בפריפריה או זכו שם במחיר למשתכן
יש טוענים שבמקומות מסוימים אם יתאגדו כולם ויעברו לשם זה יתחרד ברגע
השאלה איך אפשר לקדם את זה

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
רעיון עצום
צריך לחשוב באיזה עיר הכי כדאי
ולאתר שכונה מתאימה
יש למישהו מידע?
חשבתי על לוד או רמלה.
יש שם איזורים עם דירות זולות יחסית וישנות.
במיוחד ליד הערבים.
יש הרבה מהציבור המזרחי שמאוד ישמחו שבאים חרדים והם יעזרו לנו.
אם נצליח
הכל יתחרד אחר כך.

נתחבר לאינטרסים של כולם, כך הם יעזרו לנו.

הגרעין התורני בלוד

אולי גם דרום תל אביב [נחזור לתל אביב ....].
העיקר הוא שהחרדים יעדיפו דירה ישנה במרכז, מאשר חדשה בפריפריה.

נערך לאחרונה ב:

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
רעיון נוסף במקביל
כאן ברעיון שלי אין את הבעיה הזאת.
הרי ברגע שיהיה לנו אלף משפחות כל החרדים שקנו יבואו לגור ברמלה-לוד, שהרי זה מרכז הארץ.

הדמיון ל'פינוי בינוי' הוא רק בזה שהעיסקה נעשית עם רוב הדיירים במתחם.
וגם בזה שעושים עיסקה שמשתלמת לכל הצדדים למוכרים ולקונים.
עיסקה טובה היא שכל הצדדים מרוצים
כך הכל נוסע מהר וחלק.

כאן זה עיסקה הרבה יותר פשוטה מאשר 'פינוי בינוי'.
הרי לא הורסים את הדירות [מי שירצה לשפץ, יעשה אחר כך לבדו].
חותמים עם כל דייר בפני עצמו על מכירת הדירה.
אבל מכירת הדירה תהיה רק לאחר שיש לנו הסכם עם רוב הדיירים במתחם למכירת הדירות.

הרעיון הוא
שכדי שנצליח להשתלט בבת אחת על איזור זה יהיה רק אם נציע יותר ממחיר השוק.
במחיר השוק כמעט אף אדם לא מוכר את דירתו [למה שאדם ירצה למכור].
לכן כשהמוכרים ידעו שהם מקבלים יותר משווי השוק הם ימכרו לנו.
והקונים [החרדים] יסכימו לקנות שהרי הם יודעים שבבת אחת איתם באים אלף משפחות.
ולמה שזה לא יהיה באמת פינוי בינוי ?
גם נרויח דירות חדשות ששוות יותר במחיר מוזל יותר
צריך לדעת איך לבנות את זה... (הרעיון)

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
ולמה שזה לא יהיה באמת פינוי בינוי ?
גם נרויח דירות חדשות ששוות יותר במחיר מוזל יותר
צריך לדעת איך לבנות את זה... (הרעיון)
אכן אפשר לעשות אחר כך [כשיבואו לגור].
אבל כאן המטרה היא להשיג דיור בזול ובמהירות.
פינוי בינוי הוא הסכם סבוך שלוקח זמן רב עד שמגבשים את האינטרסים של כולם.
גם לאחר שיבוא החרדים לגור במקום יהיה שווה לעשות פינוי בינוי, שאז הרי מחיר הדירות יעלה.
כרגע ההתמקדות היא במציאת דיור בר השגה במרכז.

איזה טוב השם

משתמש פעיל
שכר הממוצע במשק דווקא ירד בחודש האחרון בכ-600 שקלים (4.8%) וכ-2,000 ש"ח לעובדים בתחום הייטק

יוקר המחיה: ‏בנק ישראל יכריז היום ב- 16:00 על העלאת הריבית במשק. לפי הערכות הכלכלנים, הריבית צפויה לעלות בשיעור חצי אחוז ובכך תגיע לרמה של אחוז ורבע.
2 דברים שמשפיעים מאוד על יכולת החזר וגובה משכנתא שאפשר לקחת

רעיון נוסף במקביל
צודק,
מכיר יותר משכונה אחת שזה ככה
צריך לעשות רישום המוני כמו וועד הדיור החרדי וכדו'

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה