סיעור מוחות האשכול המרכזי על פתרונות הדיור לציבור החרדי

די

משתמש סופר מקצוען
אולי כל המגיבים שגרים בפריפריה יעזרו לנו לקבל תמונת מצב אמתית בשטח
מילוי הטבלה הנ"ל יכול לעזור מאוד
מי שבאמת רוצה לעבור לפריפריה צריך לעשות עבודת שטח=לברר אצל ידידים ובני משפחה על מקום מסוים, להתקשר לאנשים שגרים שם לברר על תחבורה ותעסוקה וכו', ללכת למקום לשבת וכדומה לראות את המקום, לדבר שם עם אנשים.

טבלאות למיניהם אין להם תועלת מרובה אולי בשלב הראשוני ממש לקבל תמונת מצב כללית.

לדוגמא כוללים-מי אמר שמקבלים אברכים נוספים וכמה משלמים. כנ"ל תעסוקה-האם מחפשים עובדים חרדיים נוספים. מחירי דירות-כמה מטר, דירות ישנות זה 20 שנה או 80 שנה, כנ"ל חדשות, קהילות-כמה יש מכל קהילה וכו' וכו' (לדוגמא אומרים שיש קהילה ליטאית של 100 משפחות, אבל גם מבוגרים בעה"ב אשכנזים לא חסידיים-הם ליטאים, למרות שזו בכלל לא הקונוטציה שמצטיירת לקורא) איזו אווירה יש ברחוב-אי אפשר להעביר את זה במילים אלא צריך להגיע למקום פיזית ולהסתובב ברגל (לא סיבוב ברכב).

בקיצור מי שרוצה לעבור לפריפריה שיעשה עבודת שטח רצינית ולא יסתמך על שום פרסומים למיניהם, וגם אז מומלץ לעבור לשכירות שנה ואם מרוצים-לקנות.
(כל הנ"ל נכתב מניסיון).

חגלה

משתמש פעיל
מי שבאמת רוצה לעבור לפריפריה צריך לעשות עבודת שטח=לברר אצל ידידים ובני משפחה על מקום מסוים, להתקשר לאנשים שגרים שם לברר על תחבורה ותעסוקה וכו', ללכת למקום לשבת וכדומה לראות את המקום, לדבר שם עם אנשים.

טבלאות למיניהם אין להם תועלת מרובה אולי בשלב הראשוני ממש לקבל תמונת מצב כללית.

לדוגמא כוללים-מי אמר שמקבלים אברכים נוספים וכמה משלמים. כנ"ל תעסוקה-האם מחפשים עובדים חרדיים נוספים. מחירי דירות-כמה מטר, דירות ישנות זה 20 שנה או 80 שנה, כנ"ל חדשות, קהילות-כמה יש מכל קהילה וכו' וכו' (לדוגמא אומרים שיש קהילה ליטאית של 100 משפחות, אבל גם מבוגרים בעה"ב אשכנזים לא חסידיים-הם ליטאים, למרות שזו בכלל לא הקונוטציה שמצטיירת לקורא) איזו אווירה יש ברחוב-אי אפשר להעביר את זה במילים אלא צריך להגיע למקום פיזית ולהסתובב ברגל (לא סיבוב ברכב).

בקיצור מי שרוצה לעבור לפריפריה שיעשה עבודת שטח רצינית ולא יסתמך על שום פרסומים למיניהם, וגם אז מומלץ לעבור לשכירות שנה ואם מרוצים-לקנות.
(כל הנ"ל נכתב מניסיון).
אז לפחות תמלאו בטבלה את העמודה "למי פונים?..."
זו באמת העמודה החשובה ביותר

ישראל אשר בך אתפאר

משתמש מקצוען
.

החכי"ם שלנו נמצאים ב'מילכוד'.
אם הם מפרסמים משהו שהם הצליחו לטובת החרדים, התקשורת 'חוגגת' על ה'סחטנות' החרדים.
ואם הם עובדים בשקט, אז אומרים שהם לא עושים כלום.
כמה שהח"כים רק ישיגו זה לא יתקרב למנסור אבעס
כך שבתקשורת הם יוכלו לומר שהערבים סחטו יותר

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
כעת משהו השתנה...
אחרי הסיפור עם מועצת השורה לא יהיה אחד החל מיאיר לפיד וכלה בעלי סלאלחא ממר"צ שיוכלו לפתוח את הפה...
ואם יפתחו אפשר לענות להם דברים כדורבנות, מי יודע אולי לכן היה את כל הסיפור ההזוי הזה...

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
קיבלה מעמד של איזור פיתוח א
בכדי לעודד חברות גדולות להשקיע באזורי התעשיה של בי"ש
בגלל שבנו יותר מידי ולא תכננו מספיק תעסוקה וכו'
וזה מה שיעשו לערים החדשות...
בציבור החרדי יש היום אחוזים ענקיים של אנשים שעובדים ומשלמים ארנונה מלאה, יזמים וכו' שיפתחו אזורי תעשיה...

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
וזה מה שיעשו לערים החדשות...
בציבור החרדי יש היום אחוזים ענקיים של אנשים שעובדים ומשלמים ארנונה מלאה, יזמים וכו' שיפתחו אזורי תעשיה...
בבית שמש כבר יש את כל התשתיות רק שיפרו קצת את התנאים
בשאר המקומות כגון מ"ע ביתר ושאר המקומות בו הקימו ערים חרדיות
כולל בית שמש שהחרדים השתלטו עליה
אין היתכנות כלכלית קיומית
גם בני ברק עד לפני כמה שנים בודדות הייתה באותה מצב
אני לא חושב שזה נובע מכך שהחרדים לא עובדים
אלא מאוזלת ידה של הממשלה באזורי אוכלוסין חרדיים

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
בבית שמש כבר יש את כל התשתיות רק שיפרו קצת את התנאים
בשאר המקומות כגון מ"ע ביתר ושאר המקומות בו הקימו ערים חרדיות
כולל בית שמש שהחרדים השתלטו עליה
אין היתכנות כלכלית קיומית
גם בני ברק עד לפני כמה שנים בודדות הייתה באותה מצב
אני לא חושב שזה נובע מכך שהחרדים לא עובדים
אלא מאוזלת ידה של הממשלה באזורי אוכלוסין חרדיים
נכון,
בביתר מאיר רובינשטיין שנים ארוכות מנסה לקדם אזור תעשיה ו...נאדה...

החכמה שבנשים

משתמש מקצוען
חמותי מנהלת מעון (פרטי) בצפון ומקבלת על כל ילד כ- 3,000 ש"ח!
מכיוון שהאנשים שם עמידים הם יכולים לשלם את זה.
איפה היא היתה מקבלת ככה בבני ברק/ ירושלים ?

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
(כל הנ"ל נכתב מניסיון).
מהו הניסיון [בלי שם של מקום מסוים] ?

תודה על חיים...

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
איפה זה "אינפילים" בירושלים?
זה בניה לגובה באזור הרכבת הקלה. (מגדלי מגורים, לא יודעת כמה קומות יהיה שם)
שתי פרויקטים - באזור מתחרד מעולה בפסגת זאב,
הפרויקט השלישי - באזור הכניסה לפסגת זאב מזרח - לא מקום שמתחרד או נראה שהולך להתחרד (הרבה מפסגת זאב מזרח זה שכונת וילות + בקושי אוטובוסים )

די

משתמש סופר מקצוען
מהו הניסיון [בלי שם של מקום מסוים] ?
הייתי פיזית כמעט בכל ה"פריפריות" כולל בירורים רציניים, וכל מה שכתבתי זה מה שסיפרו מראש בעיתונים וכו' לעומת מה שגיליתי בעצמי. וכן גרתי שנה בעיר שנחשבת פריפריה לכל השיטות...

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
אנחנו [החרדים] בגלות.
הערבים בארץ אינם בגלות.
הערבים מרגישים בעלי-בית.
האם אתה מכיר ערבי שמפחד להסתובב בעיר מסויימת בארץ ?
================
האם אתה מצפה שהשמאלנים ירחמו עלינו, כמו שהם מרחמים על הערבים 'המסכנים' ???
הם לא ירחמו...אבל אפשר להשיב להם מלחמה שערה ולהקהות את שיניהם...

Tuch

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הייתי פיזית כמעט בכל ה"פריפריות" כולל בירורים רציניים, וכל מה שכתבתי זה מה שסיפרו מראש בעיתונים וכו' לעומת מה שגיליתי בעצמי. וכן גרתי שנה בעיר שנחשבת פריפריה לכל השיטות...
ולמה חזרתם?
אני לא רוצה לחפור רק להבין מה באמת המצב שם וכמה צריך התאמה.

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען

דריכות במשק לקראת קביעת הרבית מחר​

יוקר המחיה: ‏בנק ישראל יכריז היום ב- 16:00 על העלאת הריבית במשק. לפי הערכות הכלכלנים, הריבית צפויה לעלות בשיעור חצי אחוז ובכך תגיע לרמה של אחוז ורבע. על מי זה ישפיע? נוטלי משכנתאות על בסיס פריים, נוטלי הלוואות ומי שיש לו מינוס בחשבון עו"ש.

נערך לאחרונה ב:

Tuch

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הבנתם את המפונק הזה...
גר במרכז... נהנה מכל שניה.. עיר חדשה וכו'... 30 ד' מהפיג'מה עד להחלפת בגדי עבודה... בירושלים...
ו... מטיף מוסר לאלה שגרים בפריפריה ובסה"כ רוצים לחיות טוב יותר...
הבנתם?
תכף הוא יספר לכם שיש לו מכרים וחברים סבים וסבתות בכל רחבי הפריפריה...
יכול להיות שיש כאלו שמסתובבים ומדברים סתם.
אבל ההרגשה שאתה מנסה להסביר כל הזמן שיש המון בעיות, את זה כולנו יודעים, השאלה אם הם פתירים ואיך.
אין לנו ברירות, ברור שכולנו היינו רוצים להשאר במוכר והטוב ואם אנחנו בודקים אופציות כנראה שזה הצורך ואם תוכלו לעזור יועיל לכולנו ואם לא אז אין לי שום טעם להעצים את הבעיות ולדעת שזה שק בעיות.
המטרה היא לנסות להתמודד איתם ואף אחד לא טיפש לעשות דברים בלי לבדוק, יש כאלו שנדפקו? יכול להיות, אני מכירה המון כאלו במרכז.
בבקשה- אתם יודעים על בעיה ספציפית תכתבו לנו באוביקטיביות ולא אין לי טעם כי זה לא נותן לי שום מידע ממשי.

לא אוהב את הסגנון שלך בבקשה !
אני הרבה זמן מתאפק אבל נמאס האשכול מיועד לתגובות עניניות לא לחיסול חשבונות לא טוב לך בפריפריה מוזמן לחזור למרכז נעשה פה גיוס המונים מאצינג בלע"ז ..
אולי באמת עוד מעט נסביר לציבור מה האינטרסים שלכם ולמה אתם זורים הרבה חול בעיניים...
אבל ההרגשה שאתה מנסה להסביר כל הזמן שיש המון בעיות, את זה כולנו יודעים, השאלה אם הם פתירים ואיך.
אין לנו ברירות, ברור שכולנו היינו רוצים להשאר במוכר והטוב ואם אנחנו בודקים אופציות כנראה שזה הצורך ואם תוכלו לעזור יועיל לכולנו ואם לא אז אין לי שום טעם להעצים את הבעיות ולדעת שזה שק בעיות.
המטרה היא לנסות להתמודד איתם ואף אחד לא טיפש לעשות דברים בלי לבדוק, יש כאלו שנדפקו? יכול להיות, אני מכירה המון כאלו במרכז.
בבקשה- אתם יודעים על בעיה ספציפית תכתבו לנו באוביקטיביות ולא אין לי טעם כי זה לא נותן לי שום מידע ממשי.
הצענו גם פתרונות - רק מעניין שכשמציעים פתרון פתאום שקט זה לא מעניין את אף אחד, אבל אם רק תנסו להגיד שיש איזשהו בעיה בפריפריה - פתאום יש הרבה נפגעים שמתחילים להתקיף וכשתברר לעומק תראה שבד"כ הם גרים באיזשהו עיר בפריפריה - ויש להם מטרה - מה המטרה ? שיגיעו כמה שיותר אנשים, ולמה ? כי כשיהיה יותר אנשים המקום יהיה יותר מפותח - אבל זה שאנשים קונים את הסיפורים מאמינים שהכל ורוד ופתאום כשמגיעים לשטח הם רואים שהופה.. יש הרבה בעיות יש קשיים יש דברים שהם לא חשבו עליהם לא הכל וורוד, זה לא אכפת להם העיקר שהעיר שלי תגדל... לא אכפת להם שיושבת אישה צעירה ומרידה דמעות בגלל שפשוט לא יידעו אותה בכמה דברים בסיסיים לפנ"כ..
כמו שכתבנו ונכתוב שוב הבעיות שהעלינו זה מגיע מהשטח לא משהו אישי אלא מתוך עבודה עם מאות ואלפי איש בכל רחבי הפריפריה הצפונית ...
יש הרבה פתרונות כמו שכתבנו השאלה מי הולך ליישם את זה ?
ולא להכל יש לנו פתרונות בדיוק בשביל זה אנחנו כותבים את הבעיות שהפתרונות יגיעו מהציבור...
כמו שכבר התחילו להציע פתרונות מעשיים...

לא אוהב את הסגנון שלך בבקשה !
אני הרבה זמן מתאפק אבל נמאס האשכול מיועד לתגובות עניניות לא לחיסול חשבונות לא טוב לך בפריפריה מוזמן לחזור למרכז נעשה פה גיוס המונים מאצינג בלע"ז ..
אולי באמת עוד מעט נסביר לציבור מה האינטרסים שלכם ולמה אתם זורים הרבה חול בעיניים...
הצענו גם פתרונות - רק מעניין שכשמציעים פתרון פתאום שקט זה לא מעניין את אף אחד,

אבל אם רק תנסו להגיד שיש איזשהו בעיה בפריפריה - פתאום יש הרבה נפגעים (ובלשון ברורה אינטרסנטים) שמתחילים להתקיף וכשתברר לעומק תראה שבד"כ הם גרים באיזשהו עיר בפריפריה - ויש להם מטרה - מה המטרה ? שיגיעו כמה שיותר אנשים, ולמה ? כי כשיהיה יותר אנשים המקום יהיה יותר מפותח - אבל זה שאנשים קונים את הסיפורים מאמינים שהכל ורוד ופתאום כשמגיעים לשטח הם רואים שהופה.. יש הרבה בעיות יש קשיים יש דברים שהם לא חשבו עליהם לא הכל וורוד, זה לא אכפת להם העיקר שהעיר שלי תגדל... לא אכפת להם שיושבת אישה צעירה ומרידה דמעות בגלל שפשוט לא יידעו אותם בכמה דברים בסיסיים לפנ"כ..

כמו שכתבנו ונכתוב שוב הבעיות שהעלינו זה מגיע מהשטח לא משהו אישי אלא מתוך עבודה עם מאות ואלפי איש בכל רחבי הפריפריה הצפונית ...

יש הרבה פתרונות כמו שכתבנו השאלה מי הולך ליישם את זה ?

ולא להכל יש לנו פתרונות בדיוק בשביל זה אנחנו כותבים את הבעיות שהפתרונות יגיעו מהציבור...

כמו שכבר התחילו להציע פתרונות מעשיים...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה