השתלמות האשכול הגדול לקרנות השתלמות

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
1. האם רצוי להעביר את כל הקופות לאותה קופה או לחלק לקופות שונות?
יש היגיון לחלק.
2. האם זה נכון יהיה להעביר בנקודת זמן הזו- בה הקרנות חטפו הפסדים...או לחכות להתאוששות?
לא כדאי לחכות.
2. מדוע באלטשולר הלכה אין מידע לגבי תשואות של 3/5 שנים האחרונות?
כי זה מסלול שלא קיים עדיין 3 שנים.
3. מעבר לאלטשולר - איזה עוד קרן השתלמות הלכתית מומלצת? מיטב דש/אחר?
תלוי בנתונים הספציפיים שלכם.
מה טווח ההשקעה? כמה סיכון אתם מסכימים לקבל? וכו'
בהמשך להודעתי הקודמת חושבת להעביר את הקרן הישנה (נזילה) למור 9451
ואת הקרן הפעילה (כרגע ב'כלל' ) לאלטשולר הלכה, מומלץ?
תלוי בנתונים הספציפיים שלכם.
מה טווח ההשקעה? כמה סיכון אתם מסכימים לקבל? וכו'
איפה ניתן לקבל הלוואה ע"ח השתלמות (במידה ונרצה בהמשך)?
במסלולים שציינת, עד כמה שאני יודעת, לא ניתן לקבל הלוואה.

כדי לקבל הלוואה במסלול הלכה, [אם אני זוכרת נכון] אפשר להעביר למגדל, מנורה מבטחים, הפניקס.

באופן כללי, מי שרוצה ממני תשובות באופן פרטני, שיפנה אליי בפרטי.

אננסית

משתמש מקצוען
תודה על תגובתך, ובאופן כללי על תרומתך הרבה בנושאים כלכליים כאלו ואחרים ;)
אין לי הרשאות כרגע באישי...
אם אנו מדברים על השקעה לטווח ארוך- מינימום 10 שנים (חתונות בעז"ה)
מעונינת לחלק (פיזור סיכונים)
אלטשולר/ מור 9451/ מור 8703/ מיטב דש/הראל/ אחר -מה היית ממליצה? איך את מדרגת אותם?
ד"א הקרן בהלמן אלדובי מבחינת אחוזים היא טובה מאוד - אבל לא כשרה...(פתחתי קרן במקום עבודה חדש ולא העבירו לי את הישנה..)

איך שאני רואה הקופות שנותנות הלוואה לא מבורכות בתשואות, ולכן לא מצדיקות את ההפסד ...?!
שוב תודה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אם אנו מדברים על השקעה לטווח ארוך- מינימום 10 שנים (חתונות בעז"ה)
מעונינת לחלק (פיזור סיכונים)
אלטשולר/ מור 9451/ מור 8703/ מיטב דש/הראל/ אחר -מה היית ממליצה? איך את מדרגת אותם?
ד"א הקרן בהלמן אלדובי מבחינת אחוזים היא טובה מאוד - אבל לא כשרה...(פתחתי קרן במקום עבודה חדש ולא העבירו לי את הישנה..)

איך שאני רואה הקופות שנותנות הלוואה לא מבורכות בתשואות, ולכן לא מצדיקות את ההפסד ...?!
שוב תודה
אפשר לתייג אותי, ולבקש להתכתב בהודעה פרטית.

אננסית

משתמש מקצוען
לא מצליחה ,אשמח אם תחכימי אותי איך עושים זאת טכנית/ תפני אלי באישי
תודה ענקית!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@מקצועי בלבד איזו קרן השתלמות עדיפה?
אלטשולר שחם מסלול הלכה או מור מסלול בד"ץ מחקה מדד S&P 500?
תודה על העזרה!

[אפשר לתייג אותי, ולבקש להתכתב בהודעה פרטית]

מאיר530

משתמש פעיל
לכל התשואות יש אתר מיי גמל
ולגבי קרן אחת או כמה יש יתרון בפתיחת קרן נוספת לעניין נזילות הכסף
דוגמא אם בקופה א צברתי 150000 ועברו6שנים הקרן נזילה לפירעון כאן ואילך הכסף שיתווסף יצטרך 6שנים וכשפותחים קופה נוספת יש אפשרות לעשות החלת וותק ויווצר מצב שהכסף בשני הקופות יהיה נזיל תמיד ללא מס הוצאה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
טוב מצאתי את מה שהתכוונת
ותקרא ציטוט משם

עוד חשוב לדעת:

• לאחר שש שנים ניתן לפדות את הכספים לכל מטרה בפטור מלא ממס על הקרן והרווחים.
  • גם לאחר שש השנים ניתן להמשיך להפקיד כספים לקרן.
  • בעת המשיכה כל הצבירה, כולל ההפקדות החדשות, תהפוך לנזילה ולפטורה ממס, ובלבד שלא נמשך אף שקל מהקרן.
  • אין חובה למשוך את כל הכספים בבד אחד, אך ברגע שמושכים שקל אחד, נסגרת הקרן להפקדות חדשות, וכספים נוספים יופקדו בקרן חדשה שתצבור ותק חדש. משיכת כספים מהקרן בטרם חלפו שש השנים (משיכה שלא כדין), תחייב את המושך במס מקסימאלי על הפקדות המעביד, וכן במס רווחי הון.

והנה הנקודה של החלת ותק שהזכרת

השלכת (החלת) ותק
במידה וטרם חלפו שש השנים מפתיחת הקרן הרלוונטית (להלן, הקרן הלא נזילה), וישנה קרן נוספת (על שם אותו אדם) שצברה ותק של שש שנים, ולא נמשכו ממנה כספים (להלן, הקרן הנזילה), ניתן לבצע השלכת ותק מהקרן הנזילה לקרן הלא נזילה ולמשוך את הכספים משתי הקרנות.

השלכת הוותק יכולה להיות רלוונטית עבור אנשים שעבדו תקופות קצרות אצל מעבידים שונים, שהפקידו מספר לא רב של הפקדות לקרן שנשכחה ברבות הימים, ולעומתה יש להם קרן חדשה שצברה הרבה כסף, אך איננה נזילה עדיין. ניתן לעשות זאת על ידי פנייה לקרן הפחות הוותיקה לבצע השלכת ותק. הקרן החדשה תבקש מהקרן הוותיקה אישור שלא נמשכו ממנה כספים, ובהתאם תבצע את השלכת הוותק שתאפשר את משיכת הכספים.

אני מקווה שהדברים מובנים.

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כאן המקום לשאול על גמל?
או בעצם:
איפה משקיעים עם מינימום מס?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מה הסיפור של קרנות גמל?
קודם כל תדגישי שאת מדברת על "קופת גמל להשקעה" [יש כל מיני סוגי קרנות עם שמות דומים]
יש בהם מנגנון דחיית מס עד למשיכת הכסף.
וכן לעבור ממסלול למסלול ללא שיהיה אירוע מס.
ולמי שקצת מבין זה רווח מאד גדול.

בנוסף, במידה ומושכים את הכסף כקצבה בגיל פנסיה, אז הכסף פטור ממס.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה