התייעצות האם שווה לקחת ''בדק בית''. בטרם קבלת מפתח בדירה חדשה?

מצב רוח תקין

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
מניסיון?
כל סעיף וסעיף
כי שמעתי מחבר שאמר שהקבלנים מתנערים מחלק גדול מהסעיפים
בתירוצים שונים...
אם זה מישהו מקצועי שכותב דברים נכונים לפי התקנים וכו' זה גם קביל בבימ''ש

חברות

משתמש רשום
אצלנו הקבלן לא תיקן הכל
אבל בזכות הדוח הוא בכלל תיקן מה שכבר כן נעשה

אב"ם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לפי הידוע לי רצוי ושווה!

אב"ם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ביקשו מבעלי נסיון
נסיון ששמעתי מאחרים (ולא מאנשים בפרוג אלא כאלה שמוכרים לי אישית וסומכת עליהם) לא נחשב?!
בכל אופן אמרתי את דעתי, ושאני לא בעלת ניסיון!

רמיזא

משתמש מקצוען
אני בעל ניסיון, חייבים חייבים, על מה שכתבו פה שהקבלן גיחך, הרי בדיוק לכן מביאים בדק בית, אם אני הבן אדם הפשוט אומר לו משהו הוא יגחך, אבל על בעלי ניסיון אם הוא יגחך הוא מגחך על בעלי מקצוע, ובשום אופן אסור לוותר לו על זה, עוד טיפ קטן, אחרי שהם באים לתקן את הבעיות, וצריכים לחתום על הטופס, מה שלא טופל לרשום בצד שלא טופל ולבקש העתק מהדף, מניסיון החברה פשוט מחקה את כל מה שהיה כתוב שלא טופל, ולהפתעתם בבית המשפט הם יצאו בבושות, תודות להעתקים שהיו לי.

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מניסיון רב
חובה חובה חובה
והלוואי שהוא ימצא לכם רק תקלות שטותיות בכדי למלאות טופס
כן לפעמים מכניסים כל מיני קטנות בשביל להרשים את הלקוח
שהוציאו בשבילו דו"ח מרשים
יחד עם זאת חשוב שתדעו רוב הבעיות האמתיות אדם מן השורה לא מודע להם
ולא יודע מה בכלל צריך להיות ואיך צריך להיות

======

אני לא מבין רכב שעולה 100 אל"ש אתה לוקח למכון בדיקה לבדוק שאתה קונה מוצר תקין וטוב
דירה שאתה משלם עליו פי 15 או 20 מזה
אתה לא מוכן להוציא עליו 1000 ש"ח על בדיקה בכדי לדעת שהמוצר שקיבלת תקין ואיכותי

======

גילוי נאות אני עובד בתחזוקה ושיפוצים
אני מכיר טוב את הענף ואני הרבה נתקל וצריך לטפל בבעיות מהסוג הזה
ועם כל זה אולי בגלל זה לקחתי בדק בית
חשוב לבדוק שלדו"ח יש תוקף משפטי

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
איך אפשר לדעת זאת?
קודם כל לקחת חברה אמינה
עם המלצות שאתם קיבלתם
לא מה שהחברה שולחת לכם
לשאול אותם האם יש לזה תוקף משפטי והאם הבודק בעצמו הינו מהנדס

שקד מצוי

משתמש פעיל
יש דברים מהותיים שתראה לבד בכל מקרה
כשלקחנו בדק בית, עברנו קודם כל הבית בעצמנו. הוא זיהה דברים מהותיים שאנחנו לא ראינו - חלקם בעזרת ציוד מקצועי, וחלקם יכולנו תאורטית לראות בעצמנו, אבל לא היינו חושבים לבדוק את הנקודות האלה.

ומה שבאמת תקול אתה תראה עם הזמן
בהחלט. כשהביוב עולה והעובש מהנזילה מופיע אי אפשר לפספס את זה. אבל עדיף להשקיע מראש ולמנוע את עגמת הנפש.
(מכירה אישית שתי משפחות שהביוב שלהן הציף חדרים בבית בגלל בעיות בצנרת שהיו קשורות לקבלן. זו עגמת נפש אדירה, וגם אם הקבלן ייקח אחריות ויתקן הכל - עדיף למנוע מראש את האפשרות שזה יקרה.)

פייבל אשרינו

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
מייל שקיבלתי (קצת ארוך אז הכנסתי לספוילר אבל שווה קריאה!!!)
אני מקבל הרבה פניות/שאלות בנושא הזה
ובמיוחד פנו אליי כמה רוכשים
והרבה אנשים מתקשרים בנושא הזה על מנת לחסוך את הזמן שלכם ושלי אני יכתוב פה את הנקודות שהרבה שאלו בהקשר של הבדק בית
והסיבה שבחרנו דווקא לעשות את הקבוצה הגדולה של הבדק-בית דווקא אצל חברת פלס
וכך הדברים יהיו ברורים יותר
הצורך בעשיית בדק בית - הרבה שאלו האם כדאי וצריך לעשות בדק בית ואם כן האם צריך חברה המתמחה בכך או שאפשר לקחת מפקח בניה שיעשה את הבדיקה
תראו כל אחד יעשה מה שהוא מבין אבל יש 2 נקודות חשובות א. כמעט כל הקבלנים ממליצים לרוכשים לא לעשות בדק-בית ואם הקבלן ממליץ ולפעמים אפילו משכנע לא לעשות בדק-בית אז כנראה שכן כדאי לעשות....
ב. יש הרבה פגמים בדירה שהם בשטח "האפור" לדוגמא - שהריצוף לא נעשה בצורה ישרה וחלקה לגמרי ויש בליטות בין המרצפות אם תבוא לבד ואפילו אם תבוא עם מפקח בניה - הקבלן יטען שהריצוף עומד בתקן ואין מה לעשות לעומת זאת אם תבוא עם חברה של בדק בית המוציאה דו"ח הקביל בבית משפט - הקבלן כבר לא יוכל לטעון שזה על פי התקן מכיוון שיש דו"ח שנכתב על ידי חברה מוסמכת אשר הינו קביל בבית משפט שבו כתוב שזה לא עומד בתקן ( ויש עוד הרבה דוגמאות - בריצוף , בארונות, בשקעים , בנקודות החשמל ,וכמובן כל הנושא של הרטיבויות , ועוד , ועוד , ) .
כמובן שיש לפעמים שיש ליקויים נסתרים חמורים - שאז זה ממש הצלה בזה שהחברת בדק-בית מגלה את כל הליקויים .
(יש רוכשים שקנו בשכונה , והם אמרו לי שאצלהם הבדק-בית מצא ליקויים בסך של מעל 180,000 שקל !!!
ונתאר לעצמנו , מה היה קורה , אם הם לא היו מביאים את הבדק-בית .
הצורך בלקיחת חברה המתמחה בכך - כמו שהסברתי עיקר החשיבות של הנושא של בדק -בית הוא שזה יעשה על ידי חברה שעורכת ונותנת לך ביד דו"ח על כל הליקויים ושהדוחות שלה קבילים בבית משפט ( אף אחד לא רוצה בסוף להגיע לבית משפט , אבל עצם זה שהקבלן מקבל דו"ח רציני שאפשר להתקדם איתו... זה כבר עושה הכל .... כי הקבלן מבין שלא שווה להתחמק איתכם ... כי אפשר להתקדם ... , וד"ל ) .
ולכן חשוב מאוד שאם כבר החלטתם לקחת בדק-בית אז לוודאות שהוא מוציא דו"ח , ושאכן הדו"ח שלו קביל ומוכר בבית משפט .
וכמובן כדי למצוא את כל הליקויים צריך לקחת חברה רצינית
וככל שהחברה טובה יותר , כך היא תמצא יותר ליקויים ....
הזמן לעשות את הבדק-בית - כדאי מאוד לעשות את הבדק- בית בזמן קבלת החזקה על הדירה או בתקופה הסמוכה לזה ולא כדאי לאחר ולדחות את הבדיקה , מהסיבה הפשוטה שככל וימצאו ליקויים שבאמת נגרמו מחמת הקבלן אך יתכן והם עלולים להיגרם על ידי הקונה , אז גם אם אם באמת הליקויים האלה היו כבר בזמן המסירה , הקבלן יכול לטעון שזה נעשה על ידי הקונה , ויהיה קשה מאוד להתנהל מול הקבלן במצב הזה .
לכן כדי לעשות את הבדיקה , או במסירה הראשונית , או מיד בזמן קבלת החזקה על הדירה .
ולא מומלץ לאחר את זה !!!
המחיר - - בסייעתא דשמיא עשינו קבוצה על מנת להוזיל את המחירים גם בנושא של בדק-בית
ומכיוון שהיו כמות מאוד גדולה של קוני דירות שהיו צריכים לעשות את הבדיקה של הבדק בית
אז הגענו איתם להסדר שהמחיר של הבדק- בית יהיה 950 שקל לדירות של 3-4-5 חדרים
שזה מחיר שהוא ממש ממש זול לבדק-בית לדירה . (שנעשה על ידי חברה המוסמכת לכך ומוציאה דוחות וכנ"ל , מי שמעוניין במפקח בניה שיהיה נוכח עמו בשעת המסירה אבל שאינו רושם דו"ח המוכר בבתי משפט , יכול למצוא ב 400/500 שקל , אבל אז סה"כ המפקח נמצא איתך במסירה ובודק ואז זה בדיוק כמו שתבדוק לבד וסתם חבל על הכסף )
אמנם המחיר הזה הוא רק עם יש להם שתי בדיקות הנעשות באותו יום בשכונה ולכן מי שמעוניין לעשות את הבדק בית ולקבל את המחיר הקבוצתי אז שפשוט יבקש מהמזכירה של החברה שתתאם לו שיהיה באותו יום עם שכן נוסף (היא עושה את זה , ולא צריך לטרוח לחפש שכן נוסף...)
בגלל שיש להם המון לקוחות ברמה ד'/ה' אז תמיד זה מסתדר שיהיה להם 2 בדיקות באותו היום !!!! (ככה שבעצם תמיד המחיר הוא 950 ש"ח)
הסיבה שלקחנו דווקא את חברת פלס - חשוב להסביר
יש בהקשר של הבדק בית כמה סוגים ורמות -
יש חברות (ובעיקר מהנדסים פרטיים) שבאופן כללי המחירים שלהם לבדק בית הם באיזור ה -1,000 שקל לבדיקה של דירה
ויש חברות שמתחילות באיזור ה -2,000 שקל לבדיקה אחת !!!
וכמובן שיש הרבה הבדלים בבדיקה של הבדק בית , בין החברות השונות .
כשאנחנו חיפשנו לעשות בדק בית לדירה שלנו (וליצור קבוצה במחיר זול , כדי שלנו באופן אישי יהיה יותר זול , וממילא גם לכולם...)
זה לקחת חברה איכותית ויקרה !!!
ועל ידי משא ומתן טוב ועם הרבה סייעתא דשמיא להוריד אותה למחיר הזול !!!!
וזה מה שהצלחנו לעשות עם חברת פלס
לקחת חברה שבאופן כללי המחירים שלה הם מעל 2,000 שקל לבדיקה
ולהוריד אותם למחיר הזול !!!!
דבר אחרון- שכל אחד יחליט האם הוא רוצה לעשות את הבדק- בית לי אין שום נפק"מ או רווח כספי (אני גם שילמתי , בדיוק כמו כולם)
צירפתי גם את הקבלה שלי ... על התשלום שלי ...
אם תחליט לעשות את הבדיקה או שלא תעשה אותה הסיבה שהקדשתי כמה דקות לכתוב את זה - כי כל כך הרבה מתקשרים וחוזרים על אותם השאלות בנושא של הבדק-בית ושל המחיר שלו אז הנה מוגש בפניכם כל החומר ... ומי שמעונין להתקדם שיעשה על פי הפרטים האלה
חברת פלס :

פלס- שירותי בדק בית
נייד: 052-8482777
משרד: 077-4300280
מייל :<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

www.peles-group.co.il
מצורף דוגמאות
וכמובן זה קביל בבית משפט!

קבצים מצורפים

• דוח-לדוגמא-ביקורת-ליקויי-בנייה-לדירה-מקבלן (2) (1) (1) (1) (2) (1) (4) (1) (2).pdf
    3.1 MB · צפיות: 53
  • דוח לדוגמא - דירה מקבלן לפני מסירה (2) (1) (1) (1) (2) (1) (1) (6) (1) (2).pdf
    5 MB · צפיות: 75

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מייל שקיבלתי (קצת ארוך אז הכנסתי לספוילר אבל שווה קריאה!!!)
אני מקבל הרבה פניות/שאלות בנושא הזה
ובמיוחד פנו אליי כמה רוכשים
והרבה אנשים מתקשרים בנושא הזה על מנת לחסוך את הזמן שלכם ושלי אני יכתוב פה את הנקודות שהרבה שאלו בהקשר של הבדק בית
והסיבה שבחרנו דווקא לעשות את הקבוצה הגדולה של הבדק-בית דווקא אצל חברת פלס
וכך הדברים יהיו ברורים יותר
הצורך בעשיית בדק בית - הרבה שאלו האם כדאי וצריך לעשות בדק בית ואם כן האם צריך חברה המתמחה בכך או שאפשר לקחת מפקח בניה שיעשה את הבדיקה
תראו כל אחד יעשה מה שהוא מבין אבל יש 2 נקודות חשובות א. כמעט כל הקבלנים ממליצים לרוכשים לא לעשות בדק-בית ואם הקבלן ממליץ ולפעמים אפילו משכנע לא לעשות בדק-בית אז כנראה שכן כדאי לעשות....
ב. יש הרבה פגמים בדירה שהם בשטח "האפור" לדוגמא - שהריצוף לא נעשה בצורה ישרה וחלקה לגמרי ויש בליטות בין המרצפות אם תבוא לבד ואפילו אם תבוא עם מפקח בניה - הקבלן יטען שהריצוף עומד בתקן ואין מה לעשות לעומת זאת אם תבוא עם חברה של בדק בית המוציאה דו"ח הקביל בבית משפט - הקבלן כבר לא יוכל לטעון שזה על פי התקן מכיוון שיש דו"ח שנכתב על ידי חברה מוסמכת אשר הינו קביל בבית משפט שבו כתוב שזה לא עומד בתקן ( ויש עוד הרבה דוגמאות - בריצוף , בארונות, בשקעים , בנקודות החשמל ,וכמובן כל הנושא של הרטיבויות , ועוד , ועוד , ) .
כמובן שיש לפעמים שיש ליקויים נסתרים חמורים - שאז זה ממש הצלה בזה שהחברת בדק-בית מגלה את כל הליקויים .
(יש רוכשים שקנו בשכונה , והם אמרו לי שאצלהם הבדק-בית מצא ליקויים בסך של מעל 180,000 שקל !!!
ונתאר לעצמנו , מה היה קורה , אם הם לא היו מביאים את הבדק-בית .
הצורך בלקיחת חברה המתמחה בכך - כמו שהסברתי עיקר החשיבות של הנושא של בדק -בית הוא שזה יעשה על ידי חברה שעורכת ונותנת לך ביד דו"ח על כל הליקויים ושהדוחות שלה קבילים בבית משפט ( אף אחד לא רוצה בסוף להגיע לבית משפט , אבל עצם זה שהקבלן מקבל דו"ח רציני שאפשר להתקדם איתו... זה כבר עושה הכל .... כי הקבלן מבין שלא שווה להתחמק איתכם ... כי אפשר להתקדם ... , וד"ל ) .
ולכן חשוב מאוד שאם כבר החלטתם לקחת בדק-בית אז לוודאות שהוא מוציא דו"ח , ושאכן הדו"ח שלו קביל ומוכר בבית משפט .
וכמובן כדי למצוא את כל הליקויים צריך לקחת חברה רצינית
וככל שהחברה טובה יותר , כך היא תמצא יותר ליקויים ....
הזמן לעשות את הבדק-בית - כדאי מאוד לעשות את הבדק- בית בזמן קבלת החזקה על הדירה או בתקופה הסמוכה לזה ולא כדאי לאחר ולדחות את הבדיקה , מהסיבה הפשוטה שככל וימצאו ליקויים שבאמת נגרמו מחמת הקבלן אך יתכן והם עלולים להיגרם על ידי הקונה , אז גם אם אם באמת הליקויים האלה היו כבר בזמן המסירה , הקבלן יכול לטעון שזה נעשה על ידי הקונה , ויהיה קשה מאוד להתנהל מול הקבלן במצב הזה .
לכן כדי לעשות את הבדיקה , או במסירה הראשונית , או מיד בזמן קבלת החזקה על הדירה .
ולא מומלץ לאחר את זה !!!
המחיר - - בסייעתא דשמיא עשינו קבוצה על מנת להוזיל את המחירים גם בנושא של בדק-בית
ומכיוון שהיו כמות מאוד גדולה של קוני דירות שהיו צריכים לעשות את הבדיקה של הבדק בית
אז הגענו איתם להסדר שהמחיר של הבדק- בית יהיה 950 שקל לדירות של 3-4-5 חדרים
שזה מחיר שהוא ממש ממש זול לבדק-בית לדירה . (שנעשה על ידי חברה המוסמכת לכך ומוציאה דוחות וכנ"ל , מי שמעוניין במפקח בניה שיהיה נוכח עמו בשעת המסירה אבל שאינו רושם דו"ח המוכר בבתי משפט , יכול למצוא ב 400/500 שקל , אבל אז סה"כ המפקח נמצא איתך במסירה ובודק ואז זה בדיוק כמו שתבדוק לבד וסתם חבל על הכסף )
אמנם המחיר הזה הוא רק עם יש להם שתי בדיקות הנעשות באותו יום בשכונה ולכן מי שמעוניין לעשות את הבדק בית ולקבל את המחיר הקבוצתי אז שפשוט יבקש מהמזכירה של החברה שתתאם לו שיהיה באותו יום עם שכן נוסף (היא עושה את זה , ולא צריך לטרוח לחפש שכן נוסף...)
בגלל שיש להם המון לקוחות ברמה ד'/ה' אז תמיד זה מסתדר שיהיה להם 2 בדיקות באותו היום !!!! (ככה שבעצם תמיד המחיר הוא 950 ש"ח)
הסיבה שלקחנו דווקא את חברת פלס - חשוב להסביר
יש בהקשר של הבדק בית כמה סוגים ורמות -
יש חברות (ובעיקר מהנדסים פרטיים) שבאופן כללי המחירים שלהם לבדק בית הם באיזור ה -1,000 שקל לבדיקה של דירה
ויש חברות שמתחילות באיזור ה -2,000 שקל לבדיקה אחת !!!
וכמובן שיש הרבה הבדלים בבדיקה של הבדק בית , בין החברות השונות .
כשאנחנו חיפשנו לעשות בדק בית לדירה שלנו (וליצור קבוצה במחיר זול , כדי שלנו באופן אישי יהיה יותר זול , וממילא גם לכולם...)
זה לקחת חברה איכותית ויקרה !!!
ועל ידי משא ומתן טוב ועם הרבה סייעתא דשמיא להוריד אותה למחיר הזול !!!!
וזה מה שהצלחנו לעשות עם חברת פלס
לקחת חברה שבאופן כללי המחירים שלה הם מעל 2,000 שקל לבדיקה
ולהוריד אותם למחיר הזול !!!!
דבר אחרון- שכל אחד יחליט האם הוא רוצה לעשות את הבדק- בית לי אין שום נפק"מ או רווח כספי (אני גם שילמתי , בדיוק כמו כולם)
צירפתי גם את הקבלה שלי ... על התשלום שלי ...
אם תחליט לעשות את הבדיקה או שלא תעשה אותה הסיבה שהקדשתי כמה דקות לכתוב את זה - כי כל כך הרבה מתקשרים וחוזרים על אותם השאלות בנושא של הבדק-בית ושל המחיר שלו אז הנה מוגש בפניכם כל החומר ... ומי שמעונין להתקדם שיעשה על פי הפרטים האלה
חברת פלס :

פלס- שירותי בדק בית
נייד: 052-8482777
משרד: 077-4300280
מייל :<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

www.peles-group.co.il
מצורף דוגמאות
וכמובן זה קביל בבית משפט!
אני לקחתי אותם בעקבות המלצות של אנשים בשכונה
הייתי מאד מרוצה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה