האם מורים כלולים אוטומטית בסעיף 14?

tamar

משתמש מקצוען
מורה שמתחילת עבודתה מופרשים לה 8.3% לפצויים,
ומתפטרת עכשיו (בנסיבות המזכות פיצויים- לאחר לידה) האם צריך להשלים לה לפי השכר האחרון או שחל עליה סעיף 14?

באתר הלשכה לתנאי שירות עובדי הוראה רשום:
(א) החל בשנת הלימודים תשע"ב, עבור עובד הוראה המבוטח בקופת גמל לקצבה שאינה קרן פנסיה ותיקה, יגדל שיעור ההפרשה לקופת גמל לקצבה, במקום פיצויים,
לשיעור של 1/3% 8. ההפרשה כאמור תבוא במקום מלוא 100% פיצויי הפיטורים על-פי סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים, תשכ"ג – 1963.

למישהו יש נסיון עם זה??
תודה!!

תמרהלה

משתמש פעיל
אני מציעה לך להתקשר ללשכה לתנאי שירות

(בקשר לפנייתך בענין הסתדרות המורים מנהל הפורום שם (אריה) לא יודע לענות לשאלות מסובכות הוא בקי בעיקר בדברים יותר פשוטים כך שלא נראה לי שיש מה לפנות אליו בענין את יכולה להתרשם בשאלות לאגף המקצועי באתר הסתדרות המורים בקטגורית שכר אני עצמי שאלתי אותו כמה פעמים שאלות קצת יותר מורכבות ונותרתי ללא מענה )

לשאלות בנוגע לחוזר זה, ניתן לפנות ליחידה לתנאי שירות עובדי הוראה בטלפונים:
02-5604828/4757.

משרד החינוך
הלשכה לתנאי שירות, רח' כנפי נשרים 15,ירושלים
טלפון: 02-5604757
02-5604828
פקס: 02-5604722

tamar

משתמש מקצוען
תודה
ניסיתי להתקשר אליהם כבר אתמול. לא ענו
היום ענו ואמרו שאשלח מייל
אך אין מענה...
פשוט סיוט שאין את מי לשאול
פעם ענו לך במספרים הללו?

riki aharon

משתמש מקצוען
ממה שידוע לי, על עובדי ההוראה חל סעיף 14, מה שאומר שכשהם עוזבים את העבודה (פיטורין / התפטרות) מחויבים לשלם להם פיצויים (שממילא היו צריכים להיות מופרשים לאורך כל תקופת העסקה וממתינים רק להוראת שחרור מהמעסיק).

tamar

משתמש מקצוען
נכתב ע"י riki aharon;2359058:
ממה שידוע לי, על עובדי ההוראה חל סעיף 14, מה שאומר שכשהם עוזבים את העבודה (פיטורין / התפטרות) מחויבים לשלם להם פיצויים (שממילא היו צריכים להיות מופרשים לאורך כל תקופת העסקה וממתינים רק להוראת שחרור מהמעסיק).

תודה ריקי
ברור שמגיע לה פצויים. בכל מקרה, כיום, הכספים המצויים בקופה שייכים לעובד.(למעט מקרים יוצאי דופן)
השאלה היא אם מגיע לה גם הפרשים נוספים חוץ ממה שמצוי בקופה (חוב וותק פצויים)
אם חל עליה חוק 14 לא מגיע לה השלמות, מגיע לה רק מה שקיים (כמובן אם הפרשתי 8.3% לאורך כל התקופה)

יוסי לוי

משתמש צעיר
זה קצת יותר מורכב.

מה שהיא עבדה לפני שהוחל סעיף 14 היא תקבל לפי השכר האחרון לפני ההחלה. משם ואילך - לפי השכר.
אם הופרש 8.33 ברוב המקרים זה יהיה שווה כמו השכר האחרון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה