דרוש מידע האם לבקש סליחה אחרי כמה שנים

forrss2

משתמש פעיל
לפני כמה שנים ניתקתי את הקשר עם חבר של 10 שנים באופן חד צדדי.
הקשר איתו לא עשה לי טוב, ונתתי לו כמה סימנים שאני לא מעוניין להמשיך בקשר רציף אולי להישאר ידידים של פעם ב..
אבל הוא המשיך להיות בקשר להתקשר ולייזום
אחרי שניתקתי ממנו את הקשר והפסקתי לענות לו הוא שלח הודעה שנפגע ממני , ותקופה אחרי זה דרך בן אדם צד ג שמעתי את זה שהוא פגוע ממני.
עובר 4-5 שנים מאז.
האם עלי לשלוח לו הודעה עכשיו ולבקש סליחה?

אין דברים כאלה

משתמש מקצוען
חבל שלא שלחת לו אז מכתב שבו אתה מסביר את כל הנ"ל (שזה הפריע לך, שניסית לרמוז ולא הייתה לך ברירה).
בכל אופן טוב מאוחר מלעולם לא ותמיד תוכל לשלוח מכתב בעניין עם תוספת התנצלות על כך שלא שלחת את המכתב כבר אז.
לגבי להתקשר להתנצל, מאוד תלוי בסיטואציה, כי לפי מה שאתה מתאר זה עלול להחזיר את הקשר וליצור נזקים.

forrss2

משתמש פעיל
לגבי להתקשר להתנצל, מאוד תלוי בסיטואציה, כי לפי מה שאתה מתאר זה עלול להחזיר את הקשר וליצור נזקים.
זה החשש שלי. שהודעת ההתנצלות יגרור אחריו שיחות ויתן תחושה שאני רוצה את הקשר בחזרה. למרות שאני לא.
רק רוצה להיות בטוח שאין עלי קפידה או שאני בכלל לא צריך לחשוש מיזה

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
רק רוצה להיות בטוח שאין עלי קפידה או שאני בכלל לא צריך לחשוש מיזה
זו שאלה לרב.
ואחרי שעושים מה שהרב אומר,
אין יותר צורך לחשוש.
למרות שלפעמים הספקות נשארים לעולמים.

אפשר לנסות להסביר לו שהקשר הזה לא עושה לך טוב, אפילו בלי לפרט.
ולבינתיים אתה מעדיף להשאיר את זה ככה, ושאתה מקווה שהוא יקבל את זה בהבנה.
יודעת על מישהו שעשה את זה ככה וזה עזר....

דפה

משתמש מקצוען
הקשר איתו לא עשה לי טוב, ונתתי לו כמה סימנים שאני לא מעוניין להמשיך בקשר רציף אולי להישאר ידידים של פעם ב..
אבל הוא המשיך להיות בקשר להתקשר ולייזום
למסגר כל מילה בנפרד ולתלות לילד המיטה שלך, ואם יש צורך - לשנן לילה לילה עד שייעלמו הספקות.
בכל אופן בשביל הרוגע הנפשי שלי הייתי מספרת לרב ומבקשת חיזוק, ואולי שולחת גורם שלישי לאמר: @forrss2 שמע שנפגעת, הוא מבקש את סליחתך אך אינו יכול להיות עימך בקשר מסיבות שונות. מבלי להרחיב יותר ולהשאיר פתח לקשר מחודש.

אין דברים כאלה

משתמש מקצוען
למסגר כל מילה בנפרד ולתלות לילד המיטה שלך, ואם יש צורך - לשנן לילה לילה עד שייעלמו הספקות.
בכל אופן בשביל הרוגע הנפשי שלי הייתי מספרת לרב ומבקשת חיזוק, ואולי שולחת גורם שלישי לאמר: @forrss2 שמע שנפגעת, הוא מבקש את סליחתך אך אינו יכול להיות עימך בקשר מסיבות שונות. מבלי להרחיב יותר ולהשאיר פתח לקשר מחודש.
ממש לא!
אחד מהדברים הפוגעים והקשים ביותר זה קשר שניתק באופן חד צדדי, ודאי קשר של שנים!
גם אם זה היה מוצדק וגם אם הוא שלח רמזים ולא הובנו במזיד או בשוגג זה לא מפחית מעוצמת הכאב (היה לי חבר שנים בישיבה שלאחר החתונה הוא החליט להתנתק, ואם כל ההבנה שהוא הרגיש שזה מה שהוא צריך לעשות כאברך צעיר עדיין כואב לי הניתוק ויום אחד פגשתי אותו, הוא הגיע אליי בשיא המצב רוח, אמרתי לו שלום יפה והמשכתי הלאה, מבין אותו, במצבו כנראה הייתי נוהג כמוהו, סולח לו, אבל לא מעוניין להכיר אותו יותר!!!!)
ידוע בשם ר' חיים שמואלביץ ש'בן אדם לחברו' זה אש, ואש, גם אם יש את כל הסיבות הנכונות והטובות בעולם לגעת בה - היא שורפת!!!

אב"ם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
חושבת שתלוי איך מנתקים את הקשר,
אם נותנים לבן אדם תחושה שמשהו בגללו לא בסדר ולא עושה טוב, זה מאוד פוגע.
אבל אם באים ואומרים ש- לי יש בעיה עם זה, ומאשימים את עצמינו בבעיה, זה עובר יותר בקלות.
בכל מקרה לבקש סליחה זה דבר מתבקש.
(ואני מדברת מניסיון-לי יש חברה שנתקה איתי קשר).

א. כהנא

משתמש מקצוען
אני גם חושבת, מניסיון, בתור מישהי שניתקו איתה קשר,
הסיבות היו מובנות חלקית,
ועדיין, קשה מאד, גם אחרי שנים להיזכר בזה.
אני חושבת שחשוב ומוצדק לבקש סליחה.
והדבר שהכי חשוב- במקביל לזה שיהיה ברור שהקשר לא הולך להתחדש,
להשתדל להבהיר דברים שהיו לך טובים וקיבלת מהקשר,
זה יכול מאד לרכך את הפגיעה.

דפה

משתמש מקצוען
ממש לא!
אחד מהדברים הפוגעים והקשים ביותר זה קשר שניתק באופן חד צדדי, ודאי קשר של שנים!
גם אם זה היה מוצדק וגם אם הוא שלח רמזים ולא הובנו במזיד או בשוגג זה לא מפחית מעוצמת הכאב (היה לי חבר שנים בישיבה שלאחר החתונה הוא החליט להתנתק, ואם כל ההבנה שהוא הרגיש שזה מה שהוא צריך לעשות כאברך צעיר עדיין כואב לי הניתוק ויום אחד פגשתי אותו, הוא הגיע אליי בשיא המצב רוח, אמרתי לו שלום יפה והמשכתי הלאה, מבין אותו, במצבו כנראה הייתי נוהג כמוהו, סולח לו, אבל לא מעוניין להכיר אותו יותר!!!!)
ידוע בשם ר' חיים שמואלביץ ש'בן אדם לחברו' זה אש, ואש, גם אם יש את כל הסיבות הנכונות והטובות בעולם לגעת בה - היא שורפת!!!
איזה חלק ממש לא?
לחזק את עצמי שעשיתי משהו נכון שניתקתי כי זה לטוב בשבילי?
לשאול את הרב?
לשלוח מישהו שלישי?
לאמר שזה מזיק לי מבלי לפרט כדי לא לתת פתח?

אני תפילה

משתמש פעיל
אסור בשום צורה שהיא להמשיך קשר הרסני.
מברור עם מורה הוראה נאמר לי שצריך לנתק קשר כזה במיידי - גם אם זה פוגע בצד השני.
מדין "חייך קודמים"!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  17  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה