האם יש מונח בעברית, לאדם חסר חוש טעם?

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נכתב ע"י שמח לעזור;506582:
חכמים מישראל? אתה אוהב בלשנים? אולי גם אלופי ספורט?
הוא, כמובן, לא התכוון לדור הנוכחי.
יש לי תחביב יוצא דופן במקצת - לקרוא את המילון (בנעורי קראתי אותו בשיטתיות, דף אחר דף), ואגב כך מצאתי בו (באבן שושן הכוונה) מלים רבות פרי רוחם של משוררים וסופרים מתקופת ההסכלה (אין כאן טעות דפוס) ואילך, מהן מלים שאינן נמצאות כלל בשימוש. דבר זה וכן עובדה נוספת, שבאחוז מכריע של הערכים - המובאות לדוגמא הן מספרות ההסכלה ונספחיה - הביאו אותי להצטער על כך שטרם קם מישהו להפיק מילון עברי יהודי. שבו הן הערכים והן המובאות לא יגיעו ממקור שאינו טהור.
אה, ולא אוכל להימנע מלהוסיף את ההברקה של בני - כשסיפרתי לו על הרעיון שלי ל"צלילצול" הוא שלף לעומתי את הברקתו היותר מוצלחת (להזכירכם - לתרגום ל"רינגטון"): צלילפונית... (זר לא יבין זאת)

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י אפכא מסתברא;506973:
הוא, כמובן, לא התכוון לדור הנוכחי.
...מלים רבות פרי רוחם של משוררים וסופרים מתקופת ההסכלה (אין כאן טעות דפוס) ואילך,
אז למי הוא התכוון בדיוק?!
תן לי שם של חכם מישראל שהגה ויצר מילים חדשות...

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
זרקת פה רעיון לא רע לעבודת מחקר מעניינת. רק צריך קודם כל למצוא מי שיממן אותה.

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כל הפייטנים והיוצרים בהיסטוריה העברית. הגו מילים חדשות.
אלו, כמובן מיוסדות על שרשים ויסודות השפה העברית. אולם השורשים התרחבו לבלי הכר. וכל שורש קיבל הטיות אין ספור ושימושים רבים.
הוא אשר אמרתי, כמאמינים, אמונים נו על "אין כל חדש תחת השמש, כל מילה וכל המצאה, יש לה שורש ויסוד.
צריך רק למצוא את ההטיה וההגיה הרלוונטית (סליחה על השימוש הלועזי...).
ולכך, אשרי המקים מכון למחקר עברי אמיתי. שיציל את השפה העברית מהתבוללות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

חיבורים • אתגר 18

לוח מודעות

למעלה