התייעצות האם זה זמן טוב למכור דירה או עדיף לחכות?

lizi_g

משתמש פעיל
א.למה כל הודעה שלך חייבת להיות צינית??
ב.התפטרתי לטובת מקום אחר שעשה עליית מחירים גבוהה יותר ....
ג.היום הרוב המוחלט לא מדבר על עלייה במחירים אלא על ירידה
וגם מי שלא אז מדבר על מיתון על עלייה כמעט אף אחד לא מדבר
אז הסיכון למכור היום הוא קטן
תוכל לשתף אותנו באיזה איזור היתה עליית מחירים גבוהה יותר מבית שמש?

Yehuda40

משתמש חדש
אם באמת תמכרו תוך 18 או 24 חודש (תלוי בזמן שינוי החוק ) לא תשלמו
( אלא אם כן זה דירה מקבלן שקניתם על הנייר ומוכרים לפני 12 חודש מטופס 4)
אני מנסה להבין מה כתבת ב 2 השורות האחרונות..
אם אני משפר דיור לדירת קבלן ואני מעדיף כבר להתחיל לנסות למכור את הדירה הקיימת, כדי "לא למכור ברגע האחרון", אז אם מכרתי את הקיימת 13 חודשים קודם טופס 4 של הקבלן, אז אתחייב במס שבח על הדירה הקיימת? רק בגלל שלא רציתי להגיע עם המכירה לרגע האחרון?

די

משתמש סופר מקצוען
אישית אני הייתי מתפטר מדירה בבית שמש במחירים האלו
כמה שיותר מהר
לא יודע אם מחירי הנדל"ן בכל הארץ יעלו או ירדו, אבל לדעתי בכל אופן הפער בין בית שמש לשאר הערים יגדל לטובת בית שמש, כי יש לבית שמש עתיד שעדיין לא מתומחר במחירים.

ברברוג

משתמש פעיל
אני מנסה להבין מה כתבת ב 2 השורות האחרונות..
אם אני משפר דיור לדירת קבלן ואני מעדיף כבר להתחיל לנסות למכור את הדירה הקיימת, כדי "לא למכור ברגע האחרון", אז אם מכרתי את הקיימת 13 חודשים קודם טופס 4 של הקבלן, אז אתחייב במס שבח על הדירה הקיימת? רק בגלל שלא רציתי להגיע עם המכירה לרגע האחרון?
מה פתאום.
זה או 12 חודש מחתימת חוזה או 12 חודש מקבלת חזקה המאוחר מביניהם

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
לא יודע אם מחירי הנדל"ן בכל הארץ יעלו או ירדו, אבל לדעתי בכל אופן הפער בין בית שמש לשאר הערים יגדל לטובת בית שמש, כי יש לבית שמש עתיד שעדיין לא מתומחר במחירים.
מצד שני בבית שמש יש הרבה "היצע נסתר"
של מחירי למשכתן ודומיו

lizi_g

משתמש פעיל
היום המחיר שם הוא באזור ה22-3 למ"ר [תתקן אותי עם אני טועה].
לכמה אתה חושב שזה עוד יכול לעלות ? בהנחה שפרברי ירושלים קרי נוה יעקב ופסגת זאב בבניה חדשה כמעט באותו מחיר .
מה ההיגיון לחשוב שיהיה בבית שמש מחיר יותר יקר ?

די

משתמש סופר מקצוען
מצד שני בבית שמש יש הרבה "היצע נסתר"
של מחירי למשתכן ודומיו
למה נסתר? גלוי. תכף אפשר להתחיל למכור את הדירות הראשונות של מחיר למשתכן. השאלה כמה מתוכם באמת ימכרו ולאן יעברו. ב"נסתר" אין באמת הרבה דירות שנמכרות כי זה לא משתלם לשני הצדדים.
לכמה אתה חושב שזה עוד יכול לעלות ? בהנחה שפרברי ירושלים קרי נוה יעקב ופסגת זאב בבניה חדשה כמעט באותו מחיר .
מה ההיגיון לחשוב שיהיה בבית שמש מחיר יותר יקר ?
לא אומר בוודאות שזה יעלה. אבל אם במקומות אחרים יעלה, בבי"ש יעלה יותר. לדעתי העיר עדיפה מפסגת זאב ונווה יעקב בכמעט כל הבחינות חוץ מזה ש"לא גרים בירושלים".

lizi_g

משתמש פעיל
כתבתי פסגת זאב ונווה יעקב כאנקדוטה.
תכל'ס כמה אתה חושב שיעלה שם מ"ר בהנחה ואני צודק וכבר היום המחיר הוא 22-23 אלף למ"ר?

די

משתמש סופר מקצוען
כתבתי פסגת זאב ונווה יעקב כאנקדוטה.
תכל'ס כמה אתה חושב שיעלה שם מ"ר בהנחה ואני צודק וכבר היום המחיר הוא 22-23 אלף למ"ר?
לפי מדל"ן פסגת זאב 28,300 למ"ר. נווה יעקב 31,000 למ"ר. רמה ד' בערך 22,000 למ"ר (במדל"ן מופיע בי"ש 25,400 למ"ר).
כמובן חלק מהעניין הוא שבפסגת זאב ונווה יעקב הדירות יותר קטנות ולכן המחיר למ"ר יוצא יותר.
בכל אופן לדעתי הפער אמור להצטמצם לטובת בית שמש.
אין לי מושג מה יהיו המחירים בעתיד.
רק אמרתי שמי שלחוץ שהמחירים בבי"ש ירדו ובכל הארץ יישארו אותו דבר/יעלו-אני לא הייתי דואג מזה (כמובן כל אחד אחראי על עצמו...)

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
לפי מדל"ן פסגת זאב 28,300 למ"ר. נווה יעקב 31,000 למ"ר.

דירה 100 מטר חדשה בפס"ז ונוה יעקב ממש לא עולה 3.1 מ' וגם לא 2.8 מ'
המחיר בערך 2.5 מ' - 2.6 מ'

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
איפה בדיוק?

תתקשרו לבית ירושלמי יש להם פרוייקט אורנים בנוה יעקב
ויש פרויקט בוטיק בסוף רח' רביץ\מזל טלה אבל יותר יקר ממה שכתבתי

נערך לאחרונה ב:

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
כמה עולה דירת 3 חדרים(כ80 מטר בערך) משופצת יפה ברחוב זווין?

לא מכיר כל רחוב בדיוק מה המחיר בו
אני מעריך שהמחיר סביב 2 מ' בגלל שזה אזור חרדי זה קצת יותר יקר מהמתחרד
מצד שני, לזו"צ אין כ"כ מה לחפש שם כי כולם שם משפחות מבוגרות ולכן אין ביקוש כ"כ גדול לזו"צ.

בינה מלכותית

משתמש מקצוען
גם אלו שאומרים שמחירי הדירות בכיוון ירידה
טוענים שלכאורה מיד אח"כ יהיה קפיצה עוד יותר גבוה
כך שבאמת אי אפשר לדעת מה יהיה

נושי

משתמש פעיל
לא מכיר כל רחוב בדיוק מה המחיר בו
אני מעריך שהמחיר סביב 2 מ' בגלל שזה אזור חרדי זה קצת יותר יקר מהמתחרד
מצד שני, לזו"צ אין כ"כ מה לחפש שם כי כולם שם משפחות מבוגרות ולכן אין ביקוש כ"כ גדול לזו"צ.
כמה עולה במתחרד? 3 חדרים של 60 מ'?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה