האם המחירים ברמת בית שמש ד מוצדקים

• פותח הנושא szn
  • פורסם בתאריך

אליז

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני אתן לדוגמא את רמה א'
היא אמנם לא השכונה הכי יוקרתית בא"י, אבל עדיין ניתן לקרוא לה לחלקים ממנה שהם יותר מהנורמה בשכונה חרדית.
והסיבות הם כדלהלן:
1. משפחות יותר מבוגרות וממילא מיעוט ילדים.
2. המסחר ברובו מרוכז במקומות מסוימים ולא מפוזר בכל השכונה.
3. משפחות מבוססות שחשוב להם איכות החיים.
סיבות 1 ו2 לא שייכים לרמה ד', לגבי סיבה 3 איני יודע, כך שלמהר ולקרוא לזה שכונת יוקרה כשכל הנתונים מראים אחרת, זה על גבול השרלטנות.

די

משתמש סופר מקצוען
אני אתן לדוגמא את רמה א'
היא אמנם לא השכונה הכי יוקרתית בא"י, אבל עדיין ניתן לקרוא לה לחלקים ממנה שהם יותר מהנורמה בשכונה חרדית.
והסיבות הם כדלהלן:
1. משפחות יותר מבוגרות וממילא מיעוט ילדים.
2. המסחר ברובו מרוכז במקומות מסוימים ולא מפוזר בכל השכונה.
3. משפחות מבוססות שחשוב להם איכות החיים.
סיבות 1 ו2 לא שייכים לרמה ד', לגבי סיבה 3 איני יודע, כך שלמהר ולקרוא לזה שכונת יוקרה כשכל הנתונים מראים אחרת, זה על גבול השרלטנות.
שימי לב שמדובר על ד4 ולא כל ד'.
קביעה מעניינת מאד ששכונה עם הרבה ילדים ועם שדרת מסחר מרכזית לא יכולה להיות שכונת יוקרה. (אגב בד4 אין הרבה מסחר)
סתם בהשוואה לרמה א' לדעתי אזור בנה ביתך וכו' ברמה א' למעלה בוודאי הרבה יותר יוקרתי מד4 אבל ביחס לשאר רמה א'- ד4 יותר "יוקרתית".

פנטזיה 3D

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
תוכניות של העיריה
רחובות יותר צרים ופחות שטחים למבני ציבור,
אבל יכול להיות שאני טועה
אני לא יודע מה זה יוקרה.
דבר אחד אני יודע ואפשר לבדוק את זה באתר של עיריית בית שמש
כל רמה ד' מתוכננת כאיזור מגורים ג' (למי שלא יודע, בניה יותר צפופה עד 350 אחוז) ולאורך כל ציר שדרות האמוראים איזור מגורים ד' (שזה אומר בניה עוד יותר צפופה) בנינים בני 8-9 קומות.
ורוב רמה ד'4 מוגדר כאיזור מגורים ב' עם הרבה יותר מרווח בין הבנינים, והרבה פחות צפוף, (בניה עד 200 אחוז).

כל אחד מוזמן להיכנס לאתר של עיריית בית שמש ולבדוק את זה בעצמו!!

פנטזיה 3D

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
אני לא יודע מה זה יוקרה.
כל רמה ד' מתוכננת כאיזור מגורים ג' (למי שלא יודע, בניה יותר צפופה עד 350 אחוז) ולאורך כל ציר שדרות האמוראים איזור מגורים ד' (שזה אומר בניה עוד יותר צפופה) בנינים בני 8-9 קומות.
ורוב רמה ד'4 מוגדר כאיזור מגורים ב' עם הרבה יותר מרווח בין הבנינים, והרבה פחות צפוף, (בניה עד 200 אחוז).

צילום מסך 2021-11-07 215334.jpg

נפש אמן

משתמש רשום
אגב כל הדיון על ה'יוקרה' - שסוף סוף, אחר התבוססות בשלל טיעונים, עילות וסברות, מגלה את ליבת ההתלהבות מרמה ד':
בדרך כלל, דיור באזור יוקרתי הינו חלק ממכלול שלם של חיי יוקרה - ביגוד, מזון, חופשות, וכו'.
כאן נוצר מצב מוזר: רוב הציבור שהולך לגור ברמה ד', או לפחות בחלקו הגדול, אינו שייך כלל למציאות כזו של חיי יוקרה. אדרבה, מדובר בקהל דלפונים שהיו זכאים לדיור למשתכן, שלא עמדה בפניהם האפשרות לרכוש דירה אילולי התרחש המופת הנורא שהביא ריווח והצלה להמוני 'עמך', ועדיין, רובם יתקשו לקושש את המשכנתא החודשית.
מלבד הדירה, באזור יוקרתי, לשיטת חלק מהכותבים כאן, והאמת בוודאי באמצע ואף נוטה קצת לצדם, סגנון חייהם של הציבור האברכי - שאני אישית מחשיב ומייקר אותו יותר מכל אלו שחיים חיי יוקרה נוצצים - לא ישתנו, והם ימשיכו - שוב, בס"ד - להסתפק בפת במלח ומים במשורה נוסח 2021.
עד ששר הרווחה לא יחליט שצריך לספק להמון 'ביגוד למתלבש', 'מלונות לנופש' ו'רכב לנוסע', וכן הלאה - מתיישבי רמה ד' ברובם ימשיכו לחיות בסגנון חייהם הצנוע והמסתפק במועט - שוב, מתוך אושר אמתי ועושר רוחני שאין עשיר כמוהם!
אז מה יוסיף לכם ומה ייתן לכם חוויית המגורים ב'אזור יוקרתי', כל עוד שאינכם משתייכים לזן הזה שחי 'חיי יוקרה'?!
יהודים יקרים! חזרו לאוצרות שלכם, לאוצרות הרוח, ואף לאוצרות הגשם שחננכם ה' מידו המלאה הפתוחה והגדושה - זיכה אתכם בדירה נאה המרחיבה את דעתו של אדם, באזור בו יהיו בס"ד מסופקים כל צרכיכם, מסחר, תשתיות, וכו' וכו'. על אלו וכאלו יש לשמוח ולהודות, ואת התיוגים וההגדרות הנוצצות - להשאיר לאחרים שחייהם סובבים סביב ציר ה'יוקרה' - - -

טיגריס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
@אמא של אפרת המחירים של רמה ג מתקרבים לרמה ד'
אך ברמה ד המחירים עולים.. כי המחירים ג' עלו.. ובקיצור תרנגול וביצה...

פרשן

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
"די" - דבר ראשון כל הכבוד לך שאתה עונה ענייני, ולא נגרר בשום אופן לוויכוחים ולמילים סופרלטיביות!
אני גם מסכים שד' 4 תהיה יותר יוקרתית, משום שדווקא בגלל שיש שם פחות מרכז ובלאגן, זה הופך את זה ליותר בוטיק עם איכות חיים גבוהה יותר. וכן האוכלוסייה שקנתה שם היא אכן באמת אמידה יותר, לא יעזור כלום מדובר בהרבה זוגות חוצניקים - ולא רק - שיש להם רמת חיים גבוהה יותר,
אפשר לומר שזה יהיה סוג של רמה א' אבל עם אוכלוסייה מגוונת הרבה יותר.
אבל לא ניתן להשוות את הבנייה של ד' 4 לבניינים שברמה א', משום שרמה א' חלק גדול ממנו זה קוטג'ים וכן עוד חלק של וילות, ודו, ועוד הרבה בניינים של 3 ו -4 קומות, כך שזה ממש לא דומה ל - ד' 4 שבאמת וולפסון (וגם נתיב) בונה ברמה גבוהה יותר אבל אין שם בניינים של 3/4 קומות מקסימום 6 קומות וגם זה אני לא בטוח, רק שבאמת המפרט על רמה יותר, העיצוב יותר יפה, אוכלוסייה יותר אמידה, והסטנדרט הכללי גבוה יותר. אבל לא קוטג'ים ובניינים קטנים.

נערך לאחרונה ב:

די

משתמש סופר מקצוען
אבל לא ניתן להשוות את הבנייה של ד' 4 לבניינים שברמה א', משום שרמה א' חלק גדול ממנו זה קוטג'ים וכן עוד חלק של וילות, ודו, ועוד הרבה בניינים של 3 ו -4 קומות, כך שזה ממש לא דומה ל - ד' 4 שבאמת וולפסון (וגם נתיב) בונה ברמה גבוהה יותר אבל אין שם בניינים של 3/4 קומות מקסימום 6 קומות וגם זה אני לא בטוח, רק שבאמת המפרט על רמה יותר, העיצוב יותר יפה, אוכלוסייה יותר אמידה, והסטנדרט הכללי גבוה יותר. אבל לא קוטג'ים ובניינים קטנים.
זה מה שכתבתי שרמה א' למעלה בבנה ביתך הרבה יותר ****** (אסור לכתוב יוקרתי) מד4, אבל ד4 יותר ****** משאר רמה א' וגם הבניינים של 3-4 קומות ברמה א' לא בדיוק ******** פשוט זה היה סגנון בניה לפני 20 שנה.

נערך לאחרונה ב:

פרשן

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
זה מה שכתבתי שרמה א' למעלה בבנה ביתך יותר ****** (אסור לכתוב יוקרתי) מד4, אבל ד4 יותר ****** משאר רמה א' וגם הבניינים של 3-4 קומות ברמה א' לא בדיוק ******** פשוט זה היה סגנון בניה לפני 20 שנה.
לדעתי גם שאר חלקי רמה א' יותר *******:) מד' 4
שאני מסתכל על שכונות שבנו לפני 20 שנה ( קריה, ושאר חלקי העיר / אשדוד / בניינים בי-ם) עדיין רמה א' מוגדרת כ******** יותר
כזה סגנון בנייה תראה בעיקר באזורים אמידים יותר גם כאלה שנבנו בתקופה אז.

חבל על הזמן

משתמש צעיר
אחד שקנה בוולפסון בד1 וגר שם
אמר לי שוולפסון בד' לא בונה לבד אלא מביא קבלן אחר
בשונה מג' ששם הוא בנה לבד
והתוצאה בהתאם, זה יוקרתי רק מבחוץ אבל המפרט בפנים הוא כמו כל הקבלנים פלוס מינוס
ככה הוא אמר לי, (הוא בעצמו קבלן ומבין בזה)
והשאלה מה הוא עושה בד4 אם זה רק יופי חיצוני או באמת בניה ברמה יותר גבוהה

די

משתמש סופר מקצוען
אחד שקנה בוולפסון בד1 וגר שם
אמר לי שוולפסון בד' לא בונה לבד אלא מביא קבלן אחר
בשונה מג' ששם הוא בנה לבד
והתוצאה בהתאם, זה יוקרתי רק מבחוץ אבל המפרט בפנים הוא כמו כל הקבלנים פלוס מינוס
ככה הוא אמר לי, (הוא בעצמו קבלן ומבין בזה)
והשאלה מה הוא עושה בד4 אם זה רק יופי חיצוני או באמת בניה ברמה יותר גבוהה
כוונתך כנראה לג2 או ד2.
"הקבלן" של וולפסון קוראים לו "וקנין" שזה בעצם חברת בניה שנסגרה ווולפסון קנה אותה.
צודק שיש הרבה קבלנים שגם כן בונים בניינים מרשימים פנימית (לובי ועבודות גמר) וחיצונית (עיצוב אדריכלי).
לדעתי עיקר "המעלה" בוולפסון זה שאי אפשר בשום פנים ואופן לתלות מזגנים מחוץ לבניין לטוב (הבניין נראה הרבה יותר מרשים) ולמוטב (כל דייר צריך לשלם עוד עשרות אלפי ש"ח על מערכות מיזוג).
גם בפרסומות שלו הוא פנה לציבור קצת שונה (בג2 ובד4, אבל בד2 איך שהבנתי הציבור כמו בכל הפרויקטים)

טריידמארק

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני לא יודע מה זה יוקרה.

לפי זה רמה ד'2 לא נופלת במאום בד'4 ואף עולה עליה ביוקרתה...
בד'2 אין בכלל אזור ג' (חוץ מוולפסון שעל שדרת האמוראים)
בד'4 יש תערובת של אזור ב' וג'

פנטזיה 3D

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
לפי זה רמה ד'2 לא נופלת במאום בד'4 ואף עולה עליה ביוקרתה...
בד'2 אין בכלל אזור ג' (חוץ מוולפסון שעל שדרת האמוראים)
בד'4 יש תערובת של אזור ב' וג'
נכון
אבל יכול להיות שיש עוד פרמטרים לקביעת איזור יוקרה, כמו מיקום, קירבה למרכזי הקניות ועוד

1Yakov669

משתמש רשום
למעשה, המחירים ברמה ד' שהשפיעו על ג' הגיעו לשיא.
מכאן זה רק יכול להתפוצץ,
א. כי אנשים לא יכולים לשלם על זה, ובעיקר לא זוגות צעירים.
ב. מחירי השכירות הנמוכים לעומת מחירי הקניה, זה מעיד מאוד על הבועה.
ג. מסה של דירות שיצאו לשוק ברגע שיתאפשר למכור דירות מחיר למשתכן. ( תראו לדוג', מחירי השכירות הנמוכים עקב היצע גבוה)

מי שרוכש עכשיו עושה טעות פעמיים.
1. קונה בשיא המחירים.
2. מסתכן בנפילת מחיר שתשאיר אותו עם משכנתא ללא הון עצמי.

ברור שהתזה הזו לא מוצאת חן בעיני הקבלנים והמתווכים, שהם אחראים לעליות מחירים הלא הגיונית והמסוכנת הזו, הם יודעים את הבעיה הזו היטב וימשיכו למסמס את זה כאילו זה רק יעלה, וזה נכון שיש עליה בכל הארץ, אך בבית שמש זה לא פרופורציונאלי, ושוב, אפשר לראות את השכירות הנמוכה לעומת מחיר הקניה.
אני ממליץ להמתין. גם לא להסתכן וגם שהשוק יתמלא דירות והמחיר יהיה בהתאם.

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
מכאן זה רק יכול להתפוצץ,
ג. מסה של דירות שיצאו לשוק ברגע שיתאפשר למכור דירות מחיר למשתכן. ( תראו לדוג', מחירי השכירות הנמוכים עקב היצע גבוה)

1. קונה בשיא המחירים.

ברור שהתזה הזו לא מוצאת חן בעיני הקבלנים והמתווכים, שהם אחראים לעליות מחירים הלא הגיונית והמסוכנת הזו, הם יודעים את הבעיה הזו היטב וימשיכו למסמס את זה כאילו זה רק יעלה, וזה נכון שיש עליה בכל הארץ, אך בבית שמש זה לא פרופורציונאלי, ושוב, אפשר לראות את השכירות הנמוכה לעומת מחיר הקניה.
אתה מסתכן בהודעה הזו מאוד.
כל מי שניסה לומר משהו דומה באשכול הנוכחי מצא את דרכו מחוץ לאשכול בצורה יפה יותר או פחות.
מסתובבים פה יותר מידי בעלי עניין בשביל להשמיע דעות ענייניות שנוגדות את האג'נדה שלהם.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מכאן זה רק יכול להתפוצץ,

1. קונה בשיא המחירים.

יש גרעין רציני חזק מאד בהודעה הזאת.
אין חולק על כך שהעליה בבית שמש היא שונה מהעליה בשאר אזורי הארץ,
אין גם חולק על הנקודות הנכונות שהובאו כאן.
אשמח לשמוע מאיזה צד אתה כותב אותה- מכיר את השוק? בית שמשי? מבין בנדל"ן?

בנימין 5850

משתמש פעיל
אתה מסתכן בהודעה הזו מאוד.
כל מי שניסה לומר משהו דומה באשכול הנוכחי מצא את דרכו מחוץ לאשכול בצורה יפה יותר או פחות.
מסתובבים פה יותר מידי בעלי עניין בשביל להשמיע דעות ענייניות שנוגדות את האג'נדה שלהם.
מכאן זה רק יכול להתפוצץ,

1. קונה בשיא המחירים.

למעשה אף אחד פה לא באמת מבין בנדלן חוץ מכמה בודדים כאן שמתעסקים בתחום וכל אחד מדבר מהרהורי ליבו.
אבל ישנה מציאות ברורה שחלקכם נוטים להתעלם ממנה שהיום כמעט בשום מקום במרכז הארץ(למעט פריפריה) אין אפשרות לרכוש דירה נורמאלית ( לא איזה גומחה בבלוקים בבנין מתפורר בלי מרפסת.חניה. ומחסן) מרווחת עם ממרפסת במחיר סביר במושגים שלפני 10 שנים ויותר.
היום הכל יקר בכל מקום ומי שקצת עוקב מבין ( אפילו בצפת המחירים עלו מאוד בשנים האחרונות)
ולכן אין שום היתכנות לבועה כל שהיא שתתפוצץ דווקא בבית שמש ( העניין בבית שמש שהיא נהייתה כמו הערים האחרות במרכז הארץ מבחינת ביקוש)
כי מי שקונה היום זה רק מי שלוקח משכנתאות של קרוב למיליון ואף יותר מזה
ולגבי מחירי השכירות אני לא רואה מחירים נמוכים כל כך (באזור 3500₪ לדירת 3 חדרים)
תמיד בשכונה חרדית חדשה מחירי השכירות לא יהיו גבוהים במיוחד אוכלוסיה יותר חלשה שמגיעה לגור בשכונה כמו שהיה ברמה ג 1 בהתחלה
אני מציע להקפיא את האשכול ולפתוח אותו שוב בעוד 4 שנים
נחיה ונראה..

1Yakov669

משתמש רשום
יש גרעין רציני חזק מאד בהודעה הזאת.
אין חולק על כך שהעליה בבית שמש היא שונה מהעליה בשאר אזורי הארץ,
אין גם חולק על הנקודות הנכונות שהובאו כאן.
אשמח לשמוע מאיזה צד אתה כותב אותה- מכיר את השוק? בית שמשי? מבין בנדל"ן?
אני שוקל מכירה באזור מסוים בארץ וקניה למגורים באזור זה,
אך במצב הנוכחי, ולאחר בדיקה וייעוץ ובחינת השוק באזור, החלטתי להמתין לבאות.
המחירים כבר בשמים, אין לי מה להפסיד. מה שהכי מפחיד זה שאני אקנה ואז תבוא נפילה שתיקח ממני גם את ההון העצמי שלי,

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה