האם אפשר להתיעץ פה לגבי לימודי ראיית חשבון?

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
לדעתי (יש כאן כמה שיחלקו עלי) ההשקעה הרבה בלימודים מצדיקה את עצמה אם אתם רוצים לעבוד בעתיד כעצמאיים.
כשכירים אפשר להגיע למשכורות גבוהות גם מבלי להשקיע כ"כ הרבה בלימודים

אסתררר

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
לדעתי (יש כאן כמה שיחלקו עלי) ההשקעה הרבה בלימודים מצדיקה את עצמה אם אתם רוצים לעבוד בעתיד כעצמאיים.
כשכירים אפשר להגיע למשכורות גבוהות גם מבלי להשקיע כ"כ הרבה בלימודים
מה זאת אומרת לא להשקיע בלימודים?
לא לעבור את כל המבחנים ולעבוד כשכיר בלי רשיון?

לא אני

משתמש מקצוען
אני כרגע לא יודעת בדיוק היכן ללמוד, כשזה יהיה יותר רלוונטי אני יעשה סקר שוק ויבדוק את כל האופציות.
זה רלוונטי כבר עכשו.
אם את מתכננת ללמוד במכללה - אז כמו ש @Ruty Kepler אמרה - הלימודים הם יסודיים ומקיפים וכוללים תרגול וכו' כך שאין לך איך להקדים את הקושי כבר עכשו (שוב, רקע פיננסי הוא תמיד דבר טוב ומועיל)
אם את הולכת על מסלול של בחינות מועצה - יתכן מאד שכדאי לך לשקול שוב את דחיית הלימודים, הבחינות הראשונות פחות קשות (באופן יחסי..) וניתן ללמוד אותם תוך כדי עוד עיסוקים..
ממליצה לך לערוך בירור מעמיק של התכנות הלימודים לגביך, העלות השנתית בכל אופציה, עלויות נלוות ויכולות קשב וריכוז אצל אנשים שאת מכירה וסומכת ושהם מכירים אותך.

אסתררר

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
זה רלוונטי כבר עכשו.
אם את מתכננת ללמוד במכללה - אז כמו ש@Ruty Kepler אמרה - הלימודים הם יסודיים ומקיפים וכוללים תרגול וכו' כך שאין לך איך להקדים את הקושי כבר עכשו (שוב, רקע פיננסי הוא תמיד דבר טוב ומועיל)
אם את הולכת על מסלול של בחינות מועצה - יתכן מאד שכדאי לך לשקול שוב את דחיית הלימודים, הבחינות הראשונות פחות קשות (באופן יחסי..) וניתן ללמוד אותם תול כדי עוד עיסוקים..
ממליצה לך לערוך בירור מעמיק של התכנות הלימודים לגביך, העלות השנתית בכל אופציה, עלויות נלוות ויכולות קשב וריכוז אצל אנשים שאת מכירה וסומכת ושהם מכירים אותך.
דחיית הלימודים אצלי זה ענין מנוי וגמור כבר מכמה שיקולים שלא את כולם אני יעלה לכאן כשהעיקרי הוא באמת כלכלי - שוב, כדי לחסוך לקראת הלימודים.
יש מישהו אולי שיוכל לכתוב לי מה בעצם כולל תכנית לימודים במכללה לעומת תכנית של תואר או מבחני מועצה?
אני קצת מבולבלת מהאופציות ואשמח אם מישהו יוכל לעשות לי סדר.
תודה.
אני לא טיפוס שנתפס לזוטות בדרך כלל, אבל לא כ"כ הבנתי למה התכוונת פה.:rolleyes:
אם זה חשוב - אשמח להסבר.:eek:
תודה.

לא אני

משתמש מקצוען
דחיית הלימודים אצלי זה ענין מנוי וגמור כבר מכמה שיקולים שלא את כולם אני יעלה לכאן כשהעיקרי הוא באמת כלכלי - שוב, כדי לחסוך לקראת הלימודים.
יש מישהו אולי שיוכל לכתוב לי מה בעצם כולל תכנית לימודים במכללה לעומת תכנית של תואר או מבחני מועצה?
אני קצת מבולבלת מהאופציות ואשמח אם מישהו יוכל לעשות לי סדר.
קודם כל קצת סדר -
יש שתי צורות להגיע לקבלת רשיון בראיית חשבון
1. לימודי תואר במכללה/אוניברסיטה כולל/לא כולל שנת השלמה, במסגרת המסלול הזה מקבלים פטור מרוב בחינות המועצה.
לימודי התואר אורכים שלוש שנים ובשנה הרביעית - שנת השלמה שעולה פי שתיים מכל שנת לימודים אחרת מכינים את הסטודנטים לשתי בחינות המועצה הסופיות והמאיימות בקורת ופיננסית ב'.
במידה ולא לומדים גם שנת השלמה יש לגשת לבחינות מועצה נוספות (פיננסית א' מיסים ב' ועוד)
רב הלומדים לימודי תואר בוחרים או מלכתחילה או לאחר כשלונות ללמוד גם את שנת ההשלמה הפוטרת ממספר מבחנים (ביניהם פיננסית א מכשיל נוראות - כ - 37% מעבר) ובנוסף מכינה ביסודיות לקראת שני המחבנים האחרונים והגדולים.
במוסדות האקדמאים לא יתנו לסטודנט לגשת אלא לאחר שעבר את הבחינות הפנימיות.
לסיכום:
התוצר: תאר + רשיון
הלימוד מובנה ומבוסס, מרצים מעולים, הכנה מקיפה לבחינות המועצה.
עלות כלכלית גבוהה מאד.

2. בחינות מועצה
לימוד עצמאי/סמינר/קורסים של החומרים לבחינות המועצה שנכון להיום עומדות על 14,
כוללות מגוון נושאים, הבחינות בדרך כלל מנוסחות באופן מכשיל למדי אבל מהוות כור היתוך לבוגרות לפני שניגשות להמשך..
הבחינות מחולקות לבינים א' סופיות א' ביניים ב' וסופיות ב'
רק כשאת מסיימת את הבחינות של קבוצה אחת את יכולה להמשיך ולהתקדם..
התוצר - רשיון
דרושה המון משמעת עצמית ויכולת ריכוז, לא מאכילים אותך את החומר, בקושי זורקים לך קצת פירורים ואת צריכה ללקט אותם, אף אחד לא לוקח אחריות עליך, אין בחינות פנימיות וחובת הכנת משימות בבית.. (וזה קצת רע)
העלות זולה משמעותית.

אסתררר

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
קודם כל קצת סדר -
1. לימודי תואר במכללה/אוניברסיטה כולל/לא כולל שנת השלמה, במסגרת המסלול הזה מקבלים פטור מרוב בחינות המועצה.
לימודי התואר אורכים שלוש שנים ובשנה הרביעית - שנת השלמה שעולה פי שתיים מכל שנת לימודים אחרת מכינים את הסטודנטים לשתי בחינות המועצה הסופיות והמאיימות בקורת ופיננסית ב'.
במידה ולא לומדים גם שנת השלמה יש לגשת לבחינות מועצה נוספות (פיננסית א' מיסים ב' ועוד)
רב הלומדים לימודי תואר בוחרים או מלכתחילה או לאחר כשלונות ללמוד גם את שנת ההשלמה הפוטרת ממספר מבחנים (ביניהם פיננסית א מכשיל נוראות - כ - 37% מעבר) ובנוסף מכינה ביסודיות לקראת שני המחבנים האחרונים והגדולים.
לסיכום:
עלות כלכלית גבוהה מאד.

2. בחינות מועצה
כוללות מגוון נושאים, הבחינות בדרך כלל מנוסחות באופן מכשיל למדי אבל מהוות כור היתוך לבוגרות לפני שניגשות להמשך..
התוצר - רשיון
דרושה המון משמעת עצמית ויכולת ריכוז, לא מאכילים אותך את החומר, בקושי זורקים לך קצת פירורים ואת צריכה ללקט אותם, אף אחד לא לוקח אחריות עליך, אין בחינות פנימיות וחובת הכנת משימות בבית.. (וזה קצת רע)
העלות זולה משמעותית.
תודה רבה על ההסבר המפורט!
ושוב, אם יש למישהו ספרים אפילו ישנים שהוא מעונין למכור במחיר עלות/נמוך אני אשמח לעידכון - אפשר גם באישי כמובן.
תודה לכולם!

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
קודם כל קצת סדר -
לסיכום:
עלות כלכלית גבוהה מאד.

2. בחינות מועצה
התוצר - רשיון
העלות זולה משמעותית.
יישר כח!

שרי G

משתמש חדש
האם זה אפשרי לעבור את הלימודים תוך כדי עבודה, ילדים....
אשמח לפרטים, אפשר באישי.
תודה מראש

חיה.

משתמש מקצוען
לגבי מסלול תואר -
מי שמתחיל לימודי תואר באוקטובר 2020, יקבל את התואר לאחר 3.5 שנים, ולא תהיה שנת השלמה.
לאחר קבלת התואר, ידרשו לעבור 3 בחינות סופיות - בפיננסית, בביקורת, ובחינה חדשה נוספת במיסים.

לכאורה, במקביל לביטול שנת ההשלמה והוספת בחינה סופית, מסלול ה-14 הבחינות ישתנה בהתאם.

אסתררר

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
קודם כל קצת סדר -
לסיכום:
עלות כלכלית גבוהה מאד.

2. בחינות מועצה
התוצר - רשיון
העלות זולה משמעותית.
בעצם השורה האחרונה פה, - לפי הבנתי, זה שאם אני מוכנה להשקיע כל סכום כסף בלימודים אז זה ראלי ויש סיכוי לסיים את התואר כמו שצריך.
אני לא רואה שום סיבה למשל לא לגשת לשנת השלמה שבסוף תעלה כמו כמה מועדים של המבחנים שעושים במקומה - האם אני טועה?
בכל אופן תודה ענקית.

Splendid

משתמש רשום
[QUOTEבעצם השורה האחרונה פה, - לפי הבנתי, זה שאם אני מוכנה להשקיע כל סכום כסף בלימודים אז זה ראלי ויש סיכוי לסיים את התואר כמו שצריך.
אני לא רואה שום סיבה למשל לא לגשת לשנת השלמה שבסוף תעלה כמו כמה מועדים של המבחנים שעושים במקומה - האם אני טועה?
בכל אופן תודה ענקית.[/QUOTE]

שנת השלמה - היא לא ערובה למעבר בהצלחה של מבחני המועצה, אומנם ההכנה למבחנים היא טובה ומקיפה, אך עדיין ניתן לראות שאחוזי המעבר אינם גבוהים.

ולגבי התואר אותו את מקבלת ללא קשר לשנת ההשלמה.
שנת ההשלמה נותנת פטור ממספר מבחני מועצה לאלו שמעונינים להשיג רשיון רו"ח.

אסתררר

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
[QUOTEבעצם השורה האחרונה פה, - לפי הבנתי, זה שאם אני מוכנה להשקיע כל סכום כסף בלימודים אז זה ראלי ויש סיכוי לסיים את התואר כמו שצריך.
בכל אופן תודה ענקית.

שנת השלמה - היא לא ערובה למעבר בהצלחה של מבחני המועצה, אומנם ההכנה למבחנים היא טובה ומקיפה, אך עדיין ניתן לראות שאחוזי המעבר אינם גבוהים.

ולגבי התואר אותו את מקבלת ללא קשר לשנת ההשלמה.
שנת ההשלמה נותנת פטור ממספר מבחני מועצה לאלו שמעונינים להשיג רשיון רו"ח.

לזה בדיוק התכוונתי - שעדיף לעבור את שנת ההשלמה שתעלה כמה שתעלה מאשר לגשת לבחינות מועצה שבהעדרה הם חובה כי אף אחד לא הבטיח - אלא כמעט ההפך שנעבור את המבחנים האלו ועוד במועד א' - מה שגורם לייקור של הסיפור, לכן מי שבגלל חישוב כלכלי לא הולך לשנת השלמה - שיעשה שוב חושבים האם זוהי החלטה נבונה.

אסתררר

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
ועוד שאלה,
מה הכישורים הנדרשים לרואה חשבון?
ראש מתמטי או שינון של פרטים? או שניהם? או כל הכישורים?
הבנתי מקום לימודים שתנאי הקבלה שלו זה חוזק במתמטיקה אבל פה דוקא הבנתי שצריך יכולת חזקה של שינון וזיכרון.
מה הפשט??
תודה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
האם זה אפשרי לעבור את הלימודים תוך כדי עבודה, ילדים....
אשמח לפרטים, אפשר באישי.
תודה מראש

אפשרי בתנאי שיש לך ראש חזק, כוח רצון חזק, משפחה תומכת ויכולת כלכלית.
וזה קשה מאד.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ועוד שאלה,
מה הכישורים הנדרשים לרואה חשבון?
ראש מתמטי או שינון של פרטים? או שניהם? או כל הכישורים?
הבנתי מקום לימודים שתנאי הקבלה שלו זה חוזק במתמטיקה אבל פה דוקא הבנתי שצריך יכולת חזקה של שינון וזיכרון.
מה הפשט??
תודה.

בשביל כל מבחן צריך משהו אחר...
הבסיס זה הצטיינות במתמטיקה, ויכולת אנליטית (לראות תמונה שלמה, לדעת לפרק אותה למרכיבים, ולהפך).
בשביל המבחן בביקורת צריך גם כושר ניסוח. בשביל חלק מהמבחנים - יכולת שינון.

no problem

משתמש מקצוען
שינון וזיכרון.
ברוב המקצועות יש ספרי חוקים, ואין צורך כלל בזכרון בעלמא, צריך יכולת ניתוח אנליטי בעיקר, וזה לא מחייב כשרון מתמטי.
ללימודים-צריך יכולת התמדה, עקשנות, שאיפה להצלחה.
והמון תפילות של כל המשפחה!

אסתררר

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
בשביל כל מבחן צריך משהו אחר...
הבסיס זה הצטיינות במתמטיקה, ויכולת אנליטית (לראות תמונה שלמה, לדעת לפרק אותה למרכיבים, ולהפך).
בשביל המבחן בביקורת צריך גם כושר ניסוח. בשביל חלק מהמבחנים - יכולת שינון.
אני מניחה שזה משתנה לפי מקום הלימודים, אבל מכינים בצורה מקיפה לכל המבחנים, למשל המבחן שצריך אליו כושר התנסחות, מכינים אליו בנושא הזה?
או שבעיקרון מלמדים רק את החומר היבש?
לי ספציפית למשל דיי קל עם מתמטיקה אבל יכולת הניסוח שלי טיפה רדודה....

אסתררר

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
ברוב המקצועות יש ספרי חוקים, ואין צורך כלל בזכרון בעלמא, צריך יכולת ניתוח אנליטי בעיקר, וזה לא מחייב כשרון מתמטי.
ללימודים-צריך יכולת התמדה, עקשנות, שאיפה להצלחה.
והמון תפילות של כל המשפחה!
על פניו נשמע שצריך את כל היכולות השכליות בערך ונתונים סביבתיים מאד תומכים.
ובאמת רק סיעתא דשמיא!!

אסתררר

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
זה יכולת ניסוח של רואי חשבון,
לומדים, ומתרגלים אליה,
וחייבים להתרגל כי בעבודה צריך אותה.
זה לא כתיבה סיפורית וכו',
מקצועית, ענינית ויבשה
האמת שזה קטע שמושך אותי במקצוע, אני אוהבת את השפה של בעלי המקצוע הזה - רואי חשבון, עורכי דין וכד'
זוהי שפה יפה ונקיה אבל לא גבוהה כמו של סופרים ואמנים למיניהם.
לכן אני גם רוצה לקרא ספרים - כדי לרכוש את השפה הזאת ולהכיר אותה לעומק.
זה באמת מה שאני מאד אוהבת במקצועות הנקיים האלו!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה