האם אפשר להתיעץ פה לגבי לימודי ראיית חשבון?

אסתררר

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אם זה מה שמושך אותך, תשקלי עריכת דין מול ראיית חשבון, או שילוב של שניהם.
ברור ששקלתי, החלום המקורי שלי הוא עריכת דין, אבל למיטב ידיעתי אין מקומות ברמה רוחנית גבוהה ללימוד המקצוע, לא שאני מחפשת סמינר בית יעקב דוקא אבל אפילו במכללות - החרדיות ממש לא מלמדות את המקצוע וצריך להתפשר מאד על מקום לימודים וזה פחות מתחשק לי.
לכן עברתי לראיית חשבון שזה הכי קרוב.
לגבי שילוב של שתיהם , יש בכלל כזה דבר?
ניראה לי ציך פשוט ללמוד כל מקצוע בנפרד כתואר ראשון ושני, אני טועה??

אסתררר

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
יש אפשרות באוניברסיטאות, וזה היה גם החלום שלי, שלא התממש.....
אני מוכנה להקריב הרבה על מזבח הלימודים כי יש לי אג'נדה מאד מסוימת לגבי השכלה של בחורה.
אבל יש גבול למה שאני מוכנה להקריב אחרי חיי חברה, נישואין בזמן וכסף בזמן הבחרות שזה הרוחניות שלי.
אוניברסיטה ממש לא באה בחשבון מבחינתי אלא אם כן יפתחו אוניברסיטה לציבור החרדי/דתי בהפרדה מלאה וכו'

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
שאלה לרואות חשבון כאן:
כדאי להשקיע כ"כ בלימודים למי שרוצה לעבוד בהמשך כשכירה ?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
שאלה לרואות חשבון כאן:
כדאי להשקיע כ"כ בלימודים למי שרוצה לעבוד בהמשך כשכירה ?
תלוי איפה.

מי שמתכוננת להיות שכירה במשרדים קטנים, או אצל יועצי מס - באמת אין סיבה להתאמץ להוציא רשיון.
מי שמכוונת יותר למקומות גדולים, למשרדי ממשלה, ולמשרות בחברות גדולות - כן. יש מצב ששווה לה.

אסתררר

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
תלוי איפה.

מי שמתכוננת להיות שכירה במשרדים קטנים, או אצל יועצי מס - באמת אין סיבה להתאמץ להוציא רשיון.
מי שמכוונת יותר למקומות גדולים, למשרדי ממשלה, ולמשרות בחברות גדולות - כן. יש מצב ששווה לה.
בשביל להיות שכירה, אפילו בחברה גדולה, לא חייבים רשיון?
אבל אם אני בלי רשיון, כנראה אני לא יוכל לדרוש שכר גבוה כי גם ככה באיזשהו מקום עושים לי טובה שמעסיקים אותי, לא?

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בשביל להיות שכירה, אפילו בחברה גדולה, לא חייבים רשיון?
אבל אם אני בלי רשיון, כנראה אני לא יוכל לדרוש שכר גבוה כי גם ככה באיזשהו מקום עושים לי טובה שמעסיקים אותי, לא?
לא.
אבל יש נפילה בין הכסאות
יש מקום שדורשים רשיון (מכרזים וכיו"ב) אבל לך יש רק נסיון.
ואם הלכת על משרה פחות קורצת אז את OVER QUALIFIED

אסתררר

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
לא.
אבל יש נפילה בין הכסאות
יש מקום שדורשים רשיון (מכרזים וכיו"ב) אבל לך יש רק נסיון.
ואם הלכת על משרה פחות קורצת אז את OVER QUALIFIED
בקיצור, שווה להוציא רשיון עם כל הקושי, כי אם כבר הלכתי על שהמקצוע הזה, אז למה לא עד הסוף???

Splendid

משתמש רשום
ברור ששקלתי, החלום המקורי שלי הוא עריכת דין, אבל למיטב ידיעתי אין מקומות ברמה רוחנית גבוהה ללימוד המקצוע, לא שאני מחפשת סמינר בית יעקב דוקא אבל אפילו במכללות - החרדיות ממש לא מלמדות את המקצוע וצריך להתפשר מאד על מקום לימודים וזה פחות מתחשק לי.
לכן עברתי לראיית חשבון שזה הכי קרוב.
לגבי שילוב של שתיהם , יש בכלל כזה דבר?
ניראה לי ציך פשוט ללמוד כל מקצוע בנפרד כתואר ראשון ושני, אני טועה??

אז למה שלא תלכי על תואר ב"מנהל עסקים" שנחשב לתואר פחות קשה?
ללמד ראית חשבון בתור ברירת מחדל - זו אופציה די תובענית ונוקשה שלא בהכרח תצדיק את המאמץ כאשר הוא מגיע - עבור ברירת מחדל...
ואגב לגבי אוניברסיטאות, תנסי לברר ב"פתוחה", יתכן שרוב הקורסים והלמידה שם מתוקשבים.

אסתררר

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אז למה שלא תלכי על תואר ב"מנהל עסקים" שנחשב לתואר פחות קשה?
ללמד ראית חשבון בתור ברירת מחדל - זו אופציה די תובענית ונוקשה שלא בהכרח תצדיק את המאמץ כאשר הוא מגיע - עבור ברירת מחדל...
ואגב לגבי אוניברסיטאות, תנסי לברר ב"פתוחה", יתכן שרוב הקורסים והלמידה שם מתוקשבים.
את יודעת לפרט לי על לימודי מנהל עסקים?
מה הם כוללים? מה האופציות לתעסוקה? כישורים נדרשים?
האמת שבחיים לא חשבתי על הכיוון הזה. לא יודעת למה זה פשוט לא היה באופציה משום מה
הנקודה היא גם שאני לא רוצה בשום אופן להיות עצמאית, מנהל עסקים זה לא אומר להיות עצמאית?
אני באמת לא מבינה בתחום הזה מה הוא אומר.
אשמח להסבר מפורט!!
לגבי האוניברסיטה הפתוחה, אני לא כ"כ מאמינה בלמידה מתוקשבת, כמו שאני מכירה את עצמי, אני צריכה מורה שתעמוד מולי פיזית ותלמד ואני יוכל לשאול אותה שאלות וכו'
לכן הפתוחה לא כ"כ רלוונטית מבחינתי.
תודה.

שירי12

משתמש סופר מקצוען
בפתוחה אין משפטים.

@אסתררר
אם יש לך את האפשרות תעשי את המסלול של התואר. חבל להיות רק עם רשיון אם יש לך אפשרות לתואר+רשיון.

תבררי מה רמת האנגלית הנדרשת בתואר - יתכן שתוכלי להגיע לרמה גבוהה באופן עצמאי בשנה זו, ולקבל פטור.

* מירי *

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
את יודעת לפרט לי על לימודי מנהל עסקים?
מה הם כוללים? מה האופציות לתעסוקה? כישורים נדרשים?
האמת שבחיים לא חשבתי על הכיוון הזה. לא יודעת למה זה פשוט לא היה באופציה משום מה
הנקודה היא גם שאני לא רוצה בשום אופן להיות עצמאית, מנהל עסקים זה לא אומר להיות עצמאית?
אני באמת לא מבינה בתחום הזה מה הוא אומר.
אשמח להסבר מפורט!!
לגבי האוניברסיטה הפתוחה, אני לא כ"כ מאמינה בלמידה מתוקשבת, כמו שאני מכירה את עצמי, אני צריכה מורה שתעמוד מולי פיזית ותלמד ואני יוכל לשאול אותה שאלות וכו'
לכן הפתוחה לא כ"כ רלוונטית מבחינתי.
תודה.
לפי ההיכרות שלי עם כאלו שעשו תואר במנהל עסקים - זה תואר בשביל שיהיה כתוב בקו"ח שיש לך תואר ובשביל לגשת למשרות שמחייבות תואר, מעבר לזה - בהרבה מקרים זה כמו ללכת ללמוד מזכירות.
ברור שאם את שוקלת לימודי תואר עדיף בתחום ההתמחות שאליו את שואפת.
אבל אם המטרה שלך היא להוציא רשיון רו"ח בדרך המהירה ביותר אז המסלול של 14 המבחנים הוא הכי קצר (אבל מנגד אינטנסיבי יותר) למרות שאני מכירה גם כאלו שהדרך הקצרה שלהן היתה דווקא מסלול של ראיית חשבון + תואר כי לא היה להן פנאי להשקיע בלימודים מתישים מידי ובלימודים עם תואר חוץ מההתמרחות בזמן הם קלים יותר.

אסתררר

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
תבררי מה רמת האנגלית הנדרשת בתואר - יתכן שתוכלי להגיע לרמה גבוהה באופן עצמאי בשנה זו, ולקבל פטור.
את מתכוונת שזה בעצם יהיה ההכנה שלי בשנת פסק הזמן שאני לוקחת?
מתיחסים בכלל לרמת האנגלית בלימודי ראיית חשבון? או שאת מתכוונת למנהל עסקים?
אשמח שתפרטי קצת יותר כי רמת האנגלית שלי - במיוחד העסקית לא משהו בכלל, בלשון המעטה....
לפי ההיכרות שלי עם כאלו שעשו תואר במנהל עסקים - זה תואר בשביל שיהיה כתוב בקו"ח שיש לך תואר ובשביל לגשת למשרות שמחייבות תואר, מעבר לזה - בהרבה מקרים זה כמו ללכת ללמוד מזכירות.
חשבתי שזה המצב, לכן לא חשבתי בכלל על האופציה הזאת אף פעם, אני חושבת שאלו לימודים בעיקר תיאורתיים שמקנים ידע ומושגים בעולם העסקים לאנשים שרוצים להיות עצמאים או מנהלים וכו'
בכל אופן, כרגע אני עדיין מכוונת לראיית חשבון ואני חושבת שכדאי לי תואר ולו רק בשביל לחסוך בבחינות מועצה.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מתיחסים בכלל לרמת האנגלית בלימודי ראיית חשבון? או שאת מתכוונת למנהל עסקים?
אשמח שתפרטי קצת יותר כי רמת האנגלית שלי - במיוחד העסקית לא משהו בכלל, בלשון המעטה....
ועוד איך מתייחסים.
יש כמה קורסים בתואר: מכינה (חסרי בגרויות או בעלי שלש יח"ל) מתקדמים 1, מתקדמים 2 ואנגלית מקצועית.
את המקצועית כולם חייבים ללמוד.
מהשאר אפשר להיפטר אם עוברים אמי"ר בציון גבוה. (כמובן שזה בהתאם לרמת האנגלית שלך וכמה למדת למבחן).
גם בקבלה לעבודה ידיעת האנגלית מהווה קריטריון בעל משקל רציני בחלק מן המשרדים.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ואני חושבת שכדאי לי תואר
כן אבל יש כמה תארים בראיית חשבון:
מנהע"ס+חשבונאות
כלכלה+ חשבונאות
מערכות מידע+חשבונאות.
את אמורה לבחור אחד מהם.
אין תואר בחשבונאות כמקצוע ראשי.

שירי12

משתמש סופר מקצוען
אבל אם המטרה שלך היא להוציא רשיון רו"ח בדרך המהירה ביותר אז המסלול של 14 המבחנים הוא הכי קצר (אבל מנגד אינטנסיבי יותר) למרות שאני מכירה גם כאלו שהדרך הקצרה שלהן היתה דווקא מסלול של ראיית חשבון + תואר כי לא היה להן פנאי להשקיע בלימודים מתישים מידי ובלימודים עם תואר חוץ מההתמרחות בזמן הם קלים יותר.
המשרות שמחייבות תואר, בשביל זה שווה.
לדוג' - חשבות, משרדים ממשלתיים, גופים ציבוריים וכו'.
גם בקבלה לסטאז' התואר מדבר יותר.
אם את מכוונת למשרות בכירות יותר, המסלול היחסית בטוח הוא - תואר - ביג פור - ומשם הלאה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה