דרוש מתכון דרושה עוגה משובחת

5699

משתמש פעיל
קבלתם? כי אני עדיין לא.צריכים לכתב מייל?

תמר אביטבול

תמר צלמת מאסטרית בניו בורן, צילומי חוץ ומשפחה.
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עוגת מוס שוקולד חלבה
עוגה פשוט טעימההההה:p כל מי שטעמה בקשה מתכון, חוץ מאחים שלי שלא מעיזים לטעום בגלל החלווה שבציפוי והקוקוס בבסיס.. :(

בסיס
1.1/4 כוס קמח
1/2 כוס סוכר
1/2 כוס שמן
1 א. אפייה
3/4 כוס קוקוס
1/4 כוס יין מתוק

לשטוח בתבנית ולאפות רבע שעה
להקציף 6 ביצים + חצי כוס סוכר

להמיס:
200 ג' שוקולד
כוס שמן
2 כפות שטוחות נס קפה

להוסיף לקצף ולערבב
לשפוך על הבסיס ולאפות חצי שעה.

ציפוי:
50 ג' חלבה מגורדת
1 סוכר ווניל
1/4 כוס מים+ 3 כפות סוכר
2 כפות שמן
2 כפות גדושות קקאו

לבשל את הציפוי ולשפוך על העוגה כשהיא יוצאת מהתנור
נראת טוב!!!
השאלה איזה גודל תבנית לעשות??
תודה

עדיה שיר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עוגות אצלי זה דבר שמאוד משחק. אנשים פה אוהבים עוגות פשוטות אבל טעימות ועסיסיות! על זה הדגש...
אחרי הרבה התעסקות ורצון לנסות דברים חדשים.. יש את מתכוני הדגל שאותם אני ממליצה לאמץ:

1.
יש לי מתכון נורא טעים לעוגת שיש ספוגית, עסיסית וטעימה!
אם יהיה ביקוש אעלה...

2.
העוגה הזו מככבת אצלי בלי סוף!! עם שינוי קטן והכרחי מבחינתי.
אני כמובן הולכת על הגירסה עם השמן ולא החמאה (זה כוס שמן בכוס של שתיה חמה)
אחד מהסעיפים מציין- המסה של השוקולד במקורגל או בבן מארי, אני לא ממיסה את השוקולד לבד, אלא יחד עם שלוש כפות שמן בנוסף לכוס שתוכנס בהמשך (אחרי נסיונות... זו תוספת נחוצה!)

3.
יש לי מתכון נוסף לעגת שוקולד פירורים. לעוגה הזו אמנם יש הרבה ווראציות...אבל לא כולן טעימות כמו זו שלי (לא אני המצאתי. מותר לי להשוויץ:)
עוגה ממכרת!!!
הנה מצורף:
עוגת פירורים:

לבצק פירורים:

3 כוסות קמח

1 א. אפיה

1 ביצה

כוס שמן

3 כפות סוכר
לשטח בתבנית A4 הייטב. ישאר עודף בצד. לשמור.

לשוקולד:

200 גרם שוקולד

2 כפות קקאו

1/2 כוס שמן

1 ו1/2 כוס סוכר

1/2 כוס מים

להמיס בסיר על אש נמוכה, אחרי שנמס- להוסיף 4 ביצים L ולערבב במהירות שלא יהפכו לחביתה.
לשפוך על גבי התבנית עם הבצק. לפזר מלמעלה בנדיבות את הפירורים. (אני לא משתמשת בכל מה שנשאר.. נראה לי מוגזם. אני רק מכסה הייטב.)

להכניס לתנור 180 ולאפות עד שמזהיב מלמעלה. לעקוב שלא תתיבש, ולבדוק שלא הוצאתם אותה "נא" מידי.. אין קמח בשוקולד.

4.
באחד מהאשכולות הישנים העלו את המתכון הבא:

המתכון כיוון לרוגעלך אני לקחתי את זה למקום שונה לגמרי.
הפכתי אותה לעוגת שמרים.
יוצא עוגה כמו החנות... יותר אפילו, מסוג העוגות שאני מכניסה לתבנית מוארכת שקופה ושולחת ליולדות בשכונה והן בטוחות ששלחתי להן את זה מהחנות.
העוגה שמרים הכי אמיתית שיש!
אני חציתי את המתכון לשניים והשתמשתי רק במתכון לחצי קילו. (אני לא אוהבת כמויות גדולות של עוגות בהקפאה. אני אוהבת כמות קטנה וכייפית)
אני באופן אישי המרתי את המרגרינה בחמאה (יוצא יותר מיוחד, אנין ויוקרתי. מה גם.. שהעוגה הזו לא סמל הבריאות ו"חלבי" תוחם אותה לזמן מוגדר וככה לא משתוללים עליה... אני מכינה אותה אפילו לשבת, ואז מתפנקים עליה בבוקר עם הקפה לפני הבשרי בסעודה)
אחרי שהבצק תופח אני מחלקת ל4. יוצאים לי שתי עוגות (אפשר להשתמש בכל הקילו ואז יצא 4 פסים)
לכל עוגה שתי חתיכות.
אני מכינה את המילוי העסיסי שמצורף שם. ממלאה בנדיבות כל עלה מרודד. מגלגלת לרולדה וכל שתי רולדות מלפפת לצמה אחת ומעבירה חיתוכים בסכין למעלה כדי לפתוח את השכבות וליצור מראה מרשים.
מברישה בחלמון טרוף עם שתי טיפות מים. מפזרת שומשום.
עוטפת את שתי האינגליש קיק בנייר נצמד ומכניסה למקרר להתפחה של 40 דק. (או בחוץ 20 דק') כאן יש את החמאה.. הכל רגיש.
אופה עד שאפוי. מברישה את הסירופ. מחביאה במקפיא.
יוצר סוףףף!! מומלץ מומלץ!!

5.
*לחובבי החלבי והגבינות... שתי המתכונים האלו הם המתכונים הכי מוצלחים שאני מכירה בנתיים (וזה אחרי בדיקה)
אני מוותר ברוב הפעמים על התחתית וכן על השמנת חמוצה מלמעלה כקרם. או מחליפה בשמנת מתוקה ועושה את זה קרם קצפת טעים יותר לדעתי.

עוגת שמרים גבינה. קצת תהליך.. שווה ממש! אני שמה כוס ורבע חלב ולא כוס.
מעלףף!

6.
עוגיות תמרים ללא מרגרינה. בצק ללא סוכר. יחסית בריא ממש!

4 כוסות קמח
1 אבקת אפיה
להרתיח על האש: 1 כוס שמן+1כוס מים ולחכות מעט
לשפוך על הקמח וללוש היטב,מתקבל בצק רך וגמיש.

לחלק את הבצק ל4 חתיכות ולרדד כל חתיכה למרוח ממרח תמרים לפזר אגוזים ולגלגל לרולדה. להניח את ארבעת הרולדות על תבנית תנור ולחתוך לפרוסות בלי להפריד. רק לסמן לעומק, לא לחתוך עד הסוף.
לאפות על 180 מעלות ,(העוגיות נשארות בהירות)
אחרי אפייה יהיה לחרוץ אותם לפי הסימונים.
בהצלחות!!!
בתאבון!!!!

גויבה

משתמש פעיל
עוגות אצלי זה דבר שמאוד משחק. אנשים פה אוהבים עוגות פשוטות אבל טעימות ועסיסיות! על זה הדגש...
אחרי הרבה התעסקות ורצון לנסות דברים חדשים.. יש את מתכוני הדגל שאותם אני ממליצה לאמץ:

1.
יש לי מתכון נורא טעים לעוגת שיש ספוגית, עסיסית וטעימה!
אם יהיה ביקוש אעלה...

2.
העוגה הזו מככבת אצלי בלי סוף!! עם שינוי קטן והכרחי מבחינתי.
אני כמובן הולכת על הגירסה עם השמן ולא החמאה (זה כוס שמן בכוס של שתיה חמה)
אחד מהסעיפים מציין- המסה של השוקולד במקורגל או בבן מארי, אני לא ממיסה את השוקולד לבד, אלא יחד עם שלוש כפות שמן בנוסף לכוס שתוכנס בהמשך (אחרי נסיונות... זו תוספת נחוצה!)

3.
יש לי מתכון נוסף לעגת שוקולד פירורים. לעוגה הזו אמנם יש הרבה ווראציות...אבל לא כולן טעימות כמו זו שלי (לא אני המצאתי. מותר לי להשוויץ:)
עוגה ממכרת!!!
הנה מצורף:
עוגת פירורים:

לבצק פירורים:

3 כוסות קמח

1 א. אפיה

1 ביצה

כוס שמן

3 כפות סוכר
לשטח בתבנית A4 הייטב. ישאר עודף בצד. לשמור.

לשוקולד:

200 גרם שוקולד

2 כפות קקאו

1/2 כוס שמן

1 ו1/2 כוס סוכר

1/2 כוס מים

להמיס בסיר על אש נמוכה, אחרי שנמס- להוסיף 4 ביצים L ולערבב במהירות שלא יהפכו לחביתה.
לשפוך על גבי התבנית עם הבצק. לפזר מלמעלה בנדיבות את הפירורים. (אני לא משתמשת בכל מה שנשאר.. נראה לי מוגזם. אני רק מכסה הייטב.)

להכניס לתנור 180 ולאפות עד שמזהיב מלמעלה. לעקוב שלא תתיבש, ולבדוק שלא הוצאתם אותה "נא" מידי.. אין קמח בשוקולד.

4.
באחד מהאשכולות הישנים העלו את המתכון הבא:

המתכון כיוון לרוגעלך אני לקחתי את זה למקום שונה לגמרי.
הפכתי אותה לעוגת שמרים.
יוצא עוגה כמו החנות... יותר אפילו, מסוג העוגות שאני מכניסה לתבנית מוארכת שקופה ושולחת ליולדות בשכונה והן בטוחות ששלחתי להן את זה מהחנות.
העוגה שמרים הכי אמיתית שיש!
אני חציתי את המתכון לשניים והשתמשתי רק במתכון לחצי קילו. (אני לא אוהבת כמויות גדולות של עוגות בהקפאה. אני אוהבת כמות קטנה וכייפית)
אני באופן אישי המרתי את המרגרינה בחמאה (יוצא יותר מיוחד, אנין ויוקרתי. מה גם.. שהעוגה הזו לא סמל הבריאות ו"חלבי" תוחם אותה לזמן מוגדר וככה לא משתוללים עליה... אני מכינה אותה אפילו לשבת, ואז מתפנקים עליה בבוקר עם הקפה לפני הבשרי בסעודה)
אחרי שהבצק תופח אני מחלקת ל4. יוצאים לי שתי עוגות (אפשר להשתמש בכל הקילו ואז יצא 4 פסים)
לכל עוגה שתי חתיכות.
אני מכינה את המילוי העסיסי שמצורף שם. ממלאה בנדיבות כל עלה מרודד. מגלגלת לרולדה וכל שתי רולדות מלפפת לצמה אחת ומעבירה חיתוכים בסכין למעלה כדי לפתוח את השכבות וליצור מראה מרשים.
מברישה בחלמון טרוף עם שתי טיפות מים. מפזרת שומשום.
עוטפת את שתי האינגליש קיק בנייר נצמד ומכניסה למקרר להתפחה של 40 דק. (או בחוץ 20 דק') כאן יש את החמאה.. הכל רגיש.
אופה עד שאפוי. מברישה את הסירופ. מחביאה במקפיא.
יוצר סוףףף!! מומלץ מומלץ!!

5.
*לחובבי החלבי והגבינות... שתי המתכונים האלו הם המתכונים הכי מוצלחים שאני מכירה בנתיים (וזה אחרי בדיקה)
אני מוותר ברוב הפעמים על התחתית וכן על השמנת חמוצה מלמעלה כקרם. או מחליפה בשמנת מתוקה ועושה את זה קרם קצפת טעים יותר לדעתי.

עוגת שמרים גבינה. קצת תהליך.. שווה ממש! אני שמה כוס ורבע חלב ולא כוס.
מעלףף!

6.
עוגיות תמרים ללא מרגרינה. בצק ללא סוכר. יחסית בריא ממש!

4 כוסות קמח
1 אבקת אפיה
להרתיח על האש: 1 כוס שמן+1כוס מים ולחכות מעט
לשפוך על הקמח וללוש היטב,מתקבל בצק רך וגמיש.

לחלק את הבצק ל4 חתיכות ולרדד כל חתיכה למרוח ממרח תמרים לפזר אגוזים ולגלגל לרולדה. להניח את ארבעת הרולדות על תבנית תנור ולחתוך לפרוסות בלי להפריד. רק לסמן לעומק, לא לחתוך עד הסוף.
לאפות על 180 מעלות ,(העוגיות נשארות בהירות)
אחרי אפייה יהיה לחרוץ אותם לפי הסימונים.
בהצלחות!!!
בתאבון!!!!
המילוי של השמרים לא יוצא קצת מר עם כ"כ הרבה קקאו?

עדיה שיר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
המילוי של השמרים לא יוצא קצת מר עם כ"כ הרבה קקאו?
לא. זה בתנאי שתכיני את הבצק הספציפי הזה. הכל משלים אחד את השני. גם הסוכר במילוי הוא בכמות מאוזנת. שימי לב שבבצק יש סוכר בכמות מודגשת בפני עצמה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה