דרוש מידע דרומיים? זכרו להכין את הילדים "היום צפירה בשעה 20:00"

secret

משתמש סופר מקצוען
אנחנו אשדודים, ומה שחווינו ביום ראשון לא חווינו באף סבב קודם!!
ובינינו, לא רק הילדים בחרדות אלא גם ההורים. עליהם אף אחד לא מדבר.

לקראת הצפירה הכנתי כמובן את הילדים, כמה דקות לפני כן הם נצמדו אלי בפחד נוראי.
נעמדנו איתם בחלון כדי להפיג את הפחד וכדי שייראו שלא צריך לרוץ לממ"ד.
בן השנתיים וחצי [!] היה עם דפיקות לב מואצות עוד הרבה זמן אחרי הצפירה ופנים חיוורות,
והוא בן שנתיים וחצי!!

אנא ד' הושיעא נא
אלו הצאן מה חטאו
ממש ככה הרגשתי!
כשיצאנו מהחדר העיניים שלי התמלאו דמעות,
רבונו של עולם! תראה איזה פחד עוברים הילדים הטהורים הללו, אנא גאל אותנו בקרוב!

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

כוכבית ארבעים ושלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אריה ישאג מי לא יירא
זה קשור רק לדרומים?
גם במרכז אפשר היה להרגיש זאת.

משה10

משתמש פעיל
ומה היה בסוף?
הילדים לא הסכימו למוזיקה, גם לא עצובה וגם לא שמחה, כי אסור לשמוע מוזיקה. (ילד לא מבין היתרים, הגננת אמרה שאסור - אז אסור). 2 הילדים אטמו את האוזניים חזק עד אמצע הצפירה, וצעקו בקול, עד שסימנתי להם שכבר אוחזים באמצע, לקראת הסוף הם החזירו את האטמים...

מרגלית100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אריה ישאג מי לא יירא
זה קשור רק לדרומים?
גם במרכז אפשר היה להרגיש זאת.
עד היום הייתי בטוחה שזה ממש לא קשור רק לדרומיים, בפרט אחרי טרור כזה, כולם מפוחדים, כולם רועדים וכולם דואגים,
הסבב הזה הוא הראשון שלנו בדרום, ועכשיו ראיתי מה זה נקרא שאין לתושבי המרכז צל צילו של מושג מה שזה אומר, מה פירוש המילה פחד, רעדה, דפיקות לב מואצות וכו',
אני מדברת עם אחותי בטלפון, פתאום אחד הילדים שלה מתחיל לבכות והלב שלי - לרעוד - זה היה נדמה לי תחילה של אזעקה, ואני לא מדברת על ימי הלחימה, רק היום!!!! וזה אני כאמא בוגרת שכל היום עומדת ומרגיעה את הילדים,
כל היום הכנו את הילדים לזה שבשעה 8.00 הולכת להיות צפירה, ואין מה לפחד והכל יהיה בסדר, וזה לא מלחמה ועשינו מזה כמעט חוויה - עד, עד שזה הגיע למעשה!! בשעת הצפירה היינו כולם ביחד וצחקנו והתבדחנו, אבל תכל'ס הילדים לא מצליחים להירדם, כבר שעה שלימה, העברנו אותם לממ"ד, ועדיין זה לא מרגיע אותם! הם מפוחדים עד מוות.. והם היו כבר במיטה קודם, רק הוצאתי אותם שלא יהיו לבד בזמן הצפירה, אחד הילדים שכבר הייתי בטוחה שנרדם, יצא מקודם עם בכיות הסטריות ממש, שהוא לא מצליח להירדם!
עכשיו אני מבינה שאנו גרים ב - 2 מדינות נפרדות (ברור, גם באמריקה חיים את המצב ודואגים) או אולי כמו שמישהו כבר חילק את זה באחד האשכולות להרבה יותר מ - 2 מדינות!!!

secret

משתמש סופר מקצוען
ועדיין זה לא מרגיע אותם!
ההודעה שלך כל כך עצובה וכואבת :(

רוצה רק להציע, במוצ"ש נתתי לקטן שלי טיפות רסקיו [התקשרתי לקבל אישור ממוקד אחיות בלאומית],
אפשר גם לשים שיני שום עם מלח מתחת לכרית, לתת להם הרפיה והרגעה כדי שיוכלו להירדם בחזרה בשקט.

וגאולה קרובה לבוא!!

פינון

משתמש מקצוען
בן ה-4 שלי חזר מהחיידר, וכל האחה"צ דיבר רק על הצפירה שהולכת להיות בערב, וכמה שהוא מפחד ממנה.
הוא היה ממש הסטרי (במיוחד אחרי המטח הגדול של יום ראשון, שאז הייתי עם שלושת הקטנטנים לבד ברחוב והייתי צריכה למצוא עוד 2 מתנדבות שכל אחת תיקח ילד אחר.. והוא היה בטוח שאני נוטשת אותו)
אז בסוף נכנסנו לממ"ד, סגרנו את החלון והדלת והדלקתי להם סתם מנגינות של צלצולי הפלאפון, אבל בעוצמה הכי גבוהה ואמרתי להם לשיר בקול, וזה עזר! הם לא שמו לב בכלל לצפירה. רק ב- 2 שניות האחרונות כיביתי שהם ישמעו ויאמינו שזה נגמר.
ואגב, @כספומילי אני גרה ממש קרוב אליך ובכל זאת הצלחנו לא לשמוע.

מלי -ל

משתמש מקצוען
אנחנו אשדודים, ומה שחווינו ביום ראשון לא חווינו באף סבב קודם!!
ובינינו, לא רק הילדים בחרדות אלא גם ההורים. עליהם אף אחד לא מדבר.

לקראת הצפירה הכנתי כמובן את הילדים, כמה דקות לפני כן הם נצמדו אלי בפחד נוראי.
נעמדנו איתם בחלון כדי להפיג את הפחד וכדי שייראו שלא צריך לרוץ לממ"ד.
בן השנתיים וחצי [!] היה עם דפיקות לב מואצות עוד הרבה זמן אחרי הצפירה ופנים חיוורות,
ב!

גם אצלינו למרות ההכנה הקטנצ'יק בן 3 היה מבוהל עד עמקי נשמתו והלב שלו דפק כמו תוי טם טם .
חבל שלא קראתי קודם את האשכול יכולתי להדליק מוזיקה ולחסוך לילד יהודי טהור דפיקות לב מואצות..
@כספומילי לפעמים לא הכל שחור לבן יש גם אפור .

אני חושבת שאציע מחר לגננות את הרעיון של המוזיקה לא לפני שאתיעץ כמובן עם מורה הוראה
תודה על הרעיון

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
יש מוזיקה וואקלית שהיא מטשטשת מספיק

ג.ח

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אז כמו שכתבתי הכנתי אותם קודם וספרנו ביחד, גם סגרנו חלון כדי שנשמע פחות חזק
(בד"כ הקטנות ישנות בכזו שעה, אבל ביקשו להישאר ערות כדי לא להתעורר ולחשוב ש...)
והכל היה מוכן, והם אמרו שהם יודעות והם כבר לא פוחדות וכו'...
אבל איך שהם קפצו את הקפיצה הראשונה,:eek: ואיך שהפרצופים נהיו בצבע לבן:( (כמובן, תוך כדי שהם אומרות שהם יודעות שזה לא אזעקה...)
ואחותי שלא גרה בדרום פשוט לא הצליחה להבין... צחקה על הרעיון שנשארו ערות... איך אפשר להתעורר מצפירה???
טוב, לא התווכחתי, כי הבנתי שאנחנו לא באותו "עולם"...

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ואחותי שלא גרה בדרום פשוט לא הצליחה להבין... צחקה על הרעיון שנשארו ערות... איך אפשר להתעורר מצפירה???
טוב, לא התווכחתי, כי הבנתי שאנחנו לא באותו "עולם"...

דווקא ממש קל לי להאמין שזה המצב
אנחנו ירושלמים וחווינו אולי 3 אזעקות לפני 5 שנים בצוק איתן, והילדה שלי שהיא כיום בת 8+ רק עכשיו הפסיקה לפחד מהצפירות. זה לא עזר להסביר שזה צפירה ולא אזעקה וכו' היא פחדה מהקול הזה אז שום דבר לא עוזר. והערב שלחתי את הבן שהוא כמעט בן 10(!) להתקלח כמה דקות לפני 8, והוא אמר שהוא מפחד להיות לבד באמבטיה כשיש צפירה....

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני התקשרתי לפיקוד העורף ושאלתי בתמימות מה יהיה אם אכן תהיה אזעקה, והיא השיבה שתהיה הפסקה ואחר כך תתחיל אזעקה אמיתית עולה ויורדת.
הסברתי לה כיצד חשים הילדים כעת יומיים אחרי האזעקות, ומדוע השניות הראשונות של הצפירה נוראיות עבור הילדים, (במחשבה שניה גם עבור מבוגרים) הצעתי לה שאולי יחליפו את הצפירה לקול אחר, היא אמרה לי שמידי מאוחר לשנות אך העבירה את הצעתי לדרג הגבוה.
רמת וודאות גמורה שהיא לא עשתה זאת, אך חושבני שעל כולם להציף אותם בטלפונים שיבינו שהציבור דורש זאת וממילא ישנו את זה, לצמיתות!

I can do it

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
UX UI
ההייתי בזמן הצפירה בתחנה וידעתי שהולך להיות צפירה ולכן לא נבהלתי אבל עמדה לידי בחורה באזור הגיל 20 שממש ממש נבהלה ואמרת לה זה צפירה והיא ממש הודתה לי שהרגעתי אותה
ואני לא דרומית ממש לא. הבהלה היא של כולנו ברור שאלה שחווים את זה ממש מבוהלים יותר
מתי הצפירה מחר?
ביום הזיכרון תהא בכל רחבי המדינה דומייה של שתי דקות בהן תשבות כל עבודה ותיפסק כל תנועה בדרכים"[24]. בערב יום הזיכרון מושמעת הצפירה בשעה 20:00, והיא פותחת את טקסי יום הזיכרון ברחבת הכותל המערבי במעמד נשיא מדינת ישראל, הרמטכ"ל ובני המשפחות השכולות. ביום הזיכרון מושמעת הצפירה בשעה 11:00 בבוקר, בפתיחת טקסי האזכרה הממלכתיים בבתי הקברות הצבאיים.

איציק הצדיק

משתמש מקצוען
גם אצלנו הכנו את הילדים ועם כל ההכנות כשזה הגיע, זה הקפיץ את כל הילדים לממד חיוורים ורועדים, וכדי להרגיע אותם יצאנו למרפסת להראות להם שאף אחד לא רץ.
וב"ה כולם נרגעו דיי מהר.

אה ואנחנו דרומיים

I can do it

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
UX UI
אי אפשר להשוות בכלל
ולא, אני לא דרומי
אי אפשר להשוות בכלל נכון!!!
גם א"א להגיד שהמרכז לא מבוהלים
את האמת מה אני מכלילה?
אני לא מהדרום ואני מבוהלת
דרומיים משתתפת אתכם בבהלה כמה שאני יכולה!
(כבר שבוע תכננו כל אחיות לצאת יחד וכל זמן שלא הודיעו על הפסקת אש ידענו שאין מצב שאנחנו יוצאות בזמן שאנשים בדרום יושבים במקלטים!)

בוב ספוג

משתמש מקצוען
אני הצעתי לילדים לצרוח בכל הכוח בזמן הצפירה (יעיל מאוד לשחרור אנרגיות שליליות).
בסופו של דבר נראה לי שחצי שכונה לא שמעה את הצפירה בגללם.
אתם צריכים להבין שכמה שצפירה בימים כאלו מעוררת טרואמה אצל ילדים ומבוגרים,
יום הזיכרון שונה מעט מיום השואה,מכיון שיום השואה זה תאריך שהמציאה המדינה ולנו יש כבר תאריך יהודי אז כן יש איזה זלזול וזה בסדר מבחינתנו,
אבל יום הזיכרון-יום אחד שגם ככה אצלינו לא כל כך מציינים את אלפי ההורים השכולים שאיבדו ילדים ,יתומים ואלמנות שיקירהם נהרג באחד המלחמות ולכן צריך להיות איזה רגש ולכבד את היום הזה.
נכון-לא צריך לעמוד דום בצפירה אבל מכאן ועד לצרוח/לשיר/לזלזל זה כבר נראה מוגזם,דבר נכון ומועיל לעשות בזמן הצפירה לומר כמה פרקי תהילים לעילוי נשמת הנהרגים-שיש בזה מעלה מיוחדת שכל עמי"ש אומר בדקה אחת תהילים זה כוח עצום!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה