דרוש מידע דרומיים? זכרו להכין את הילדים "היום צפירה בשעה 20:00"

אוצרית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
בשעה 7 או 8??
חשוב לי מאד
אני רוצה להיות בבית.
אני לא דרומית, אבל הבת שלי קצת פוחדת...

ג.ח

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נראה לי שכדאי לעשות תזכורת- שעון מעורר בפלאפון, ל-5 דקות לפני, לשבת עם הילדים ולהסביר להם שעוד 5 דקות..., ולהסביר את ההבדל בין איך שזה נשמע..., ואז להתחיל ביחד ספירה לאחור... שלא יבוא בהפתעה, אלא שכולם יהיו מוכנים טוב...

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
חברה, היום בלילה ל"ג בעומר ל 3 דקות, קיבלתי היתר ממורה הוראה, תזמורת רועשת מ 19:59 עד 20:02.
מוזמנים לרקוד.... (בעצם לרקוד אסור)
לרקוד ביום הזיכרון????????
על מה?
על זה שחיילים שהגנו עלינו נרצחו בדם קר?!?
זה אבסורד, הרי בדיוק בשביל שלא יהיו לנו אזעקות , יש מלחמות וחיילים נהרגים הי"ד
אז מה בדיוק יש להדליק כאן מוזיקה?

איכות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
על מה?
אפשר להדליק מוזיקה בקול ע"מ לא לשמוע את הצפירה,
אפשר לרקוד כדי לפרק מתח,
הכוונה לילדים.

תקוע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אפשר להדליק מוזיקה בקול ע"מ לא לשמוע את הצפירה,
אפשר לרקוד כדי לפרק מתח,
הכוונה לילדים.
גם ילדים צריכם לזכור את האבילות על תלמידי רבי עקיבא וללמוד על כבוד חבירו וכו', לא יקרה להם שום דבר אם לא ירקדו.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תזכורת לכולם לא לדון אחרים, אנחנו בימי ספירת העומר.
יש כאן אנשים שמסבירים שהילדים מסויטים וחרדתיים, וקיבלו היתר ממורה הוראה לשים מוזיקה.
כנראה שהם כן חושבים שיקרה לילדים משהו אם לא יסיחו את דעתם מהצפירה (שימו לב שכתבו בפירוש שלא ירקדו)

קרן שמש

משתמש סופר מקצוען
על מה?
וואאווו, אי אפשר מילה אחת בלי הערה.
התכוונתי להפעיל משהו רועש בבית בשביל שהילדים לא ישמעו את הצפירה,
במקרה @כספומילי היא דרומית מאד נדמה לי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

מרחבית

משתמש מקצוען
על מה?

אני משערת שברור לך מאוד שאין כל קשר בין הדברים.
כל מי שחווה את הטילם בדרום, וכל מי שקרא את האשכולות הקודמים על הסיוטים הנוראיים של ילדים מכל קול של אזעקה ודומה לו, מבין, שכל הכוונה כאן היא לטשטש את קול הצפירה המפחידה.
צפירה שעלולה לגרום להתקפי חרדה ולהקפצת הלב של ילדים (וגם מבוגרים) שרק בימים האחרונים עברו מה שעברו!

כל -כך חבל להביא את זה למקום כזה כאילו מישהו שמח על חיילים שנפלו. מה זה אם לא עלילה??

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
מכל קול של אזעקה ודומה לו, מבין, שכל הכוונה כאן היא לטשטש את קול הצפירה שעלולה לגרום להתקפי חרדה ולהקפצת הלב של ילדים
בואי נתחיל מיזה שאין אפשרות בדרום לטשטש קול של אזעקה, יש כאן צופרים תחת כל עץ רענן וזה צורח לך בתוך האוזן גם אם את חרשת

חוצמיזה לא מקובל להדליק מוזיקה שהיא שמחה ביום שהוא עצוב
וביננו הילדים שמעו אתמול אזעקות וישמעו כנראה עוד שבועיים שוב (נקווה שלא) אז בדיוק הצפירה הזאת תעשה את ההבדל?
דעתי האישית היא שזה מחנך לאטימות, ועם הסבר בהיר לא יקרה לילדים כלום ואולי אפילו ישקיט להם קצת את הפחדים לשמוע אזעקה בלי לרוץ לממ"ד, אבל לזה אני כבר באמת לא נכנסת

מה שברור שכוונתי לא הייתה להעליל כלום על אף אחד, עם הסתייגות שההודעה על המוזיקה כן נכתבה בקלילות וב"בואו נחגוג" -אבל על זה כבר אפשר להתווכח ואת מוזמנת לחלוק עלי

חוי ג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
ב"ה לא התנסיתי.
אבל אם יש רבנים שמתירים, כנראה שהם סבורים שכן יש מקום לטשטש את האזעקה ולא להכניס את הילדים לחרדות לחינם.

מרחבית

משתמש מקצוען
האם מוזיקה לטשטוש הצפירה זה רעיון טוב או לא, זו שאלה אחרת.
אך ודאי את מבינה את ההבדל העצום בין לומר רעיון*לא מועיל* או *לא מוצלח* להרגעת הילדים המסויטים -
לבין לשאול מה יש לרקוד על חיילים שנרצחו בדם קר. אולי לא התכוונת, אך זה נשמע כמו שזה נשמע. אסור להביא את זה למקומות כאלה.

ודרך אגב אוסיף, וזה עוד עניין, גם מי שמתנגד לצפירה מכל מיני טעמים, גם מי שלא מתייחס אליה בחרדת קודש, זה קשור לדברים אחרים, ואין שמץ של קשר לביטוי שכתבת!

נערך לאחרונה ב:

נקודה עיצוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לכל המגיבים באשכול,
אם ידעתם או לא..
הצפירה שביום הזיכרון אינה דומה לאזעקה- דרומיים יודעים להבדיל....
ולמי שלא יודע ומתעניין, אזעקה- היא עולה ויורדת, והצפירה ביום הזיכרון היא אחידה וללא עליות וירידות, ואם מסבירים לילדים הדרומיים- לרוב הם מבינים ואפילו אפשר לנצל את הזמן ולחדד איתם שיש פעמים ששומעים צפירה אך היא לא אזעקה ואין צורך לרוץ, והם נהנים מהרעיו ולומדים להבדיל:)

משה10

משתמש פעיל
מה אעשה, ניסיתי להסביר לילדה שיש הבדל בין צפירה לאזעקה, אבל היא אומרת שהוא מפחדת מתחילת הצפירה, שזה אותו הדבר, לך תריב עם הגיון של ילדה בת 5. אני הבטחתי לה שהיא לא תשמע את ההתחלה ולא את הסוף (גם זה מפחיד...).
ולשם הרגעת הציבור, אף אחד לא ביקש לשים מוזיקה של "סימן טוב ומזל טוב" אפשר לשים בקול ניגון "אם אשכחך ירושלים" או "יודע בגויים לעיננו נקמת דם עבדיך השפוך"

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  36  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה