דרוש מידע דרומיים? זכרו להכין את הילדים "היום צפירה בשעה 20:00"

I can do it

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
UX UI
אתם צריכים להבין שכמה שצפירה בימים כאלו מעוררת טרואמה אצל ילדים ומבוגרים,
יום הזיכרון שונה מעט מיום השואה,מכיון שיום השואה זה תאריך שהמציאה המדינה ולנו יש כבר תאריך יהודי אז כן יש איזה זלזול וזה בסדר מבחינתנו,
אבל יום הזיכרון-יום אחד שגם ככה אצלינו לא כל כך מציינים את אלפי ההורים השכולים שאיבדו ילדים ,יתומים ואלמנות שיקירהם נהרג באחד המלחמות ולכן צריך להיות איזה רגש ולכבד את היום הזה.
נכון-לא צריך לעמוד דום בצפירה אבל מכאן ועד לצרוח/לשיר/לזלזל זה כבר נראה מוגזם,דבר נכון ומועיל לעשות בזמן הצפירה לומר כמה פרקי תהילים לעילוי נשמת הנהרגים-שיש בזה מעלה מיוחדת שכל עמי"ש אומר בדקה אחת תהילים זה כוח עצום!!!
מי זלזל וצרח?
כולה ילדים מתוקים בעלי טראומות מהמלחמות שמוכנים גם לעמוד יום שלם ולחשוב על אותם נפטרים ושכולים העיקר תכבו להם את הצפירה שמזכירה להם מלא רגעי אימה

אפח'ד לא צרח מבחינה דתית/מזלזלת רק מבחינה טראומטית
תגידי לאותם ילדים אחרי זה להגיד פרק תהילים על אותם חיילים אני לא חושבת שהם ייעשו את זה פחות בדבקות מהצרחות על הצפירה
ופה טמונה אגב הנקודה כי הערך שלנו היא לא לצפירה כי הצפירה לא עושה להם כלום כי לנפטר לא עושה כלום שמישהו מתייחד איתו או חושב עליו אלא האמירת תהילים והמשניות וכו,

113570

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הטראומה של מחר !!
מגיעות העיתונים משפחה ובקהילה ובטח מלאות חדשות ותמונות
בתור הורים תחשבו על זה !!!

בוב ספוג

משתמש מקצוען
ופה טמונה אגב הנקודה כי הערך שלנו היא לא לצפירה כי הצפירה לא עושה להם כלום כי לנפטר לא עושה כלום שמישהו מתייחד איתו או חושב עליו אלא האמירת תהילים והמשניות וכו,
ברוררררררררר!!!! מאה אחוז...
לפי רוח ההודעות כאן הגבתי לא לפי תגובה אחת פשוט לא היה לי כח לצרף הודעה הודעה
הכווונה בדברי, שההורים השכולים רואים בכך שאנחנו אומרים תהילים בדיוק בזמן שהם "מתיחדים" -לדבריהם, עם הנפטרים, מעין סוג של סימפטיה כלפיהם וזה בשבילם,וגם שלא יהיה חילול ה'.
וכמובן שאין עניין לעמוד דום.

מרחבית

משתמש מקצוען
לפי רוח ההודעות כאן הגבתי
רוח ההודעות היתה בצורה הכי ברורה שיכולה להיות: ילדים אחוזי טראומה וחרדות מקול הצפירה, בהלה, דפיקות לב, חיוורון, אי יכולת לישון, ועוד, והורים שמנסים להקל על ילדיהם המסויטים והסובלים.
איך זה מתקשר לזלזול? האם בשנים אחרות מישהו הציע לצרוח, לשיר או כל דבר דומה בזמן הצפירה?

נערך לאחרונה ב:

הגשש

משתמש מקצוען
יום הזיכרון שונה מעט מיום השואה,מכיון שיום השואה זה תאריך שהמציאה המדינה ולנו יש כבר תאריך יהודי אז כן יש איזה זלזול וזה בסדר מבחינתנו,
אבל יום הזיכרון-יום אחד שגם ככה אצלינו לא כל כך מציינים את אלפי ההורים השכולים שאיבדו ילדים ,יתומים ואלמנות שיקירהם נהרג באחד המלחמות ולכן צריך להיות איזה רגש ולכבד את היום הזה.
נכון-לא צריך לעמוד דום בצפירה אבל מכאן ועד לצרוח/לשיר/לזלזל זה כבר נראה מוגזם,דבר נכון ומועיל לעשות בזמן הצפירה לומר כמה פרקי תהילים לעילוי נשמת הנהרגים-שיש בזה מעלה מיוחדת שכל עמי"ש אומר בדקה אחת תהילים זה כוח עצום!!!
עוד מרכז הארץ'ניק שלא שם לב לכותרת האשכול ולים והטראומות ששזורים בו למרבה הכאב.
נו מילא.
אני רק מזמין את כל אומרי התהילים לייחד דקה נוספת ופרק תהילים נוסף עבור אחינו שבדרום היושבים על משמר ארצנו מעוטף עזה ועד קו ה-40 ק"מ הקדוש.
תודה על המאמץ והחשיבה. אנו מעריכים זאת מכל הלב שלנו הפועם בעוצמה מטירוף מערכות חוזרות ונשנות.

חשבתי לעצמי שאולי במערכה הבאה, תושבי הדרום צריכים להזמין אליהם את תושבי המרכז כדי שיחושו ולו במעט את העובר עלינו.

פוזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אני מהמרכז.
ויש לנו בני משפחה באופקים
באחת המלחמות הילד בן ה3 שמע צפירת שבת- כן... זאת שהיתה פעם ללא השירים.
הילד מכיר אותה מכל שבת שמגיע לסבתא למרכז.
ידע ששבת נכנסת
הודיעו לו שיהיה צפירה וזה לא מלחמה...

עזר משהו?
ממש לא.
והוא ילד חכם ומבין.
מי שראה אותו בזמן כזה
גם משהו מהמרכז.
בחיים לא היה חושב שיש פה זלזול בנפטרים ובני משפחותיהם.

וכן
גם לאנשים במצבי טראומה בכל מצב שהוא רוב מורי ההוראה מתירים לשמוע משהו שמרגיע.

יש מושג של חולי הגוף שמותר לחלל על זה שבת.
לצערינו הנפש והגוף חד הם...

שוב.
לא באו פה לזלזל באף אדם.
באו להציל את נפש הילדים (וכן גם את נפש המבוגרים)

פוזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
ברוררררררררר!!!! מאה אחוז...
לפי רוח ההודעות כאן הגבתי לא לפי תגובה אחת פשוט לא היה לי כח לצרף הודעה הודעה
הכווונה בדברי, שההורים השכולים רואים בכך שאנחנו אומרים תהילים בדיוק בזמן שהם "מתיחדים" -לדבריהם, עם הנפטרים, מעין סוג של סימפטיה כלפיהם וזה בשבילם,וגם שלא יהיה חילול ה'.
וכמובן שאין עניין לעמוד דום.
תעמדו ליד ההורים השכולים הללו
תספרו להם על הילדים שבטראומה.

בטוח במליון אחוזים שהם יסכימו שיעשו הכל בזמן הצפירה כדי להרגיע את הרוחות

הר

משתמש מקצוען
נראה לי שכדאי לעשות תזכורת- שעון מעורר בפלאפון, ל-5 דקות לפני, לשבת עם הילדים ולהסביר להם שעוד 5 דקות..., ולהסביר את ההבדל בין איך שזה נשמע..., ואז להתחיל ביחד ספירה לאחור... שלא יבוא בהפתעה, אלא שכולם יהיו מוכנים טוב...

תודה תודה תודה!!!!
כיוונתי שעון מעורר לפי העצה הזו, באמת הייתי בקלחת של השכבת ילדים , לא הייתי זוכרת בלי זה!!
עבר בשלום ב"ה.
אמנם לא דרומיים, אבל כן פוחדים....

בוב ספוג

משתמש מקצוען
פיקות אסור בכל שנה
בגלל הסכנה שבדבר
חחח הלוואי שכל ילדי הארץ יראו מה שכתבת
פיקות זה הרבה יותר מסוכן מבהיל ונורא מזיקוקים
כך שילד שרגיל לפיקות ונפצים לא חושבת שיפריע לו זיקוקים
מה שכן בגלל ההתקפה שהיתה חשבתי אולי המצב ישתנה וירתעו מכל פיצוץ גם מתחביבים כנ"ל.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
בעיקרון החגיגות התחיל ב19 בערב או ב20 עד 23 (במקרה הטוב)

secret

משתמש סופר מקצוען
תודה לכולם על הדאגה!

היו פה פיצוצים קשים :p
אבל לא דומה לא כמעט ליירוטים, ממש אין קשר!
וגם שצרחות האושר של הילדים האפילו על הזיקוקים :D:D

ואגב, אצלינו העיריה אוכפת בצורה מאוד קשוחה את הנפצים של פורים, ככה שחודש אדר ב"ה שקט אצלינו ויש זמן לאפות אוזני המן :p

secret

משתמש סופר מקצוען
מה הם עושים לדוגמא?
פולסא דנורא :p

האמת שאני לא יודעת בדיוק, יש הרבה אזהרות בעיתונים והמשטרה פושטת על כל דרדק שמפוצצ דינאמיט בקול מחריש אוזניים,
יש להם אנשי קשר שמדווחים אונליין על כל בריון זוטר שמנסה למכור את הדברים האלה והם עושים פשיטות תקיפות ללא רחמים.

ברוך ה' שקט לנו בשנים האחרונות וכמעט לא יודעים שפורים מגיע ;)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה