דמי אבטלה

לוחמת

משתמש פעיל
אני עם 2 ילדים אוטוטו נגמר חופשת לידה..מישי עשתה את זה?אשמח לעזרה
(לא פיטרו אותי)

שרית ו

משתמש מקצוען
תחזרי לכמה ימים ואז תתפטרי לצורך טיפול בילד(ניתן עד שהתינוק בן תשעה חודשים)
כך תוכלי גם לקבל פיצויים מלאים וגם לחתום ולקבל אבטלה.

בעניין האבטלה- אם אני זוכרת נכון יש תקופה שהם מחכים לראות שלא הלכת לעבוד במקום אחר ורק אז משלמים

חרמון

משתמש מקצוען
פיצויים מקבלים גם אם לא חזרו לכמה ימים.
לגבי האבטלה- אשמח לדעת מי יכול לקבל?

שושן ורד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איך אפשר לקבל פיצויים.מדובר פה ל התפטרות לא פיטורין.

שושן ורד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
ואם התפטרתי שבועיים לפני הלידה עקב מעבר דירה.גם מגיע לי?
אני מתכוונת להעריך את חופשת הלידה

חרמון

משתמש מקצוען
אם עבדת לפחות שנה לפני ההתפטרות (חופשת הלידה נכללת בשנה) יש לך 90 ימים לפני שתקבלי דמי אבטלה
אני כרגע לא נמצאת לפני/ אחרי לידה, רק מתענינת בענין של דמי אבטלה,
כמה זה שנה?
12 תלושים או שנה מתאריך עד תאריך
(לדוגמא, התחלתי לעבוד במקום העבודה ב15.01.17 והתפטרתי ב15.12.17.
מבחינת התלושים- יש לי כבר 12 תלושים, אך עדין לא השלמתי שנה מלאה...)

שושן ורד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי

יחצאל

משתמש פעיל
דמי אבטלה לא מקבלים על התפטרות. נקודה
אפשר להתחיל להתייצב בלשכת התעסוקה
ואחרי שביטוח לאומי מאשר את הזכאות לדמי אבטלה
הם שוללים 90 יום כמדומני ראשונים בגלל התפטרות לא מוצדקת
ורק אח"כ אפשר להתחיל לקבל

לוחמת

משתמש פעיל
לא ממש הבנתי את הקטע של ה90 יום.. מקבלת עליהם רטרו כאשר מאשרים?ממש יעזור לי אם מישי תוכל לעזור ןלהסביר לי באישי..תווודה רבה

רר

משתמש רשום
תחזרי לכמה ימים ואז תתפטרי לצורך טיפול בילד(ניתן עד שהתינוק בן תשעה חודשים)
כך תוכלי גם לקבל פיצויים מלאים וגם לחתום ולקבל אבטלה.

בעניין האבטלה- אם אני זוכרת נכון יש תקופה שהם מחכים לראות שלא הלכת לעבוד במקום אחר ורק אז משלמים

יש כאן 2 נושאים מול 2 גופים שונים
1. דמי אבטלה מקבלים מביטוח לאומי - אם המעסיק פיטר אותך.
2. פיצויים - שמקבלים מהמעסיק (כ60 אחוז אם פיטר וגם אם התפטרת, כ40 אחוז על חשבונו - רק אם פיטר בעצמו)

למה זה מהותי?

כי מבחינה חוקית - באמת מותר לך לחזור לכמה ימים, לראות ש'קשה' לך, ואז להתפטר.
ואז המעסיק יצטרך לשלם לך את מלוא הפיצויים, כי החוק מחייב אותו.

אבל משום שאנחנו יהודים, ושומרים הלכה.....
הייתי מציעה לך לשאול רב אם מותר לך לעשות כזה דבר.
השאלה אם באמת עשית את זה כי 'קשה' לך לעבוד? כי לא תוכלי להמשיך לעבוד עם הילד בתנאים הנוכחיים? (-ואז באמת מגיע לך מה שמגיע כי כך החוק מחייב).
או שאולי זו סתם הזדמנות לעזוב את המשרד, והחלטת שהזמן לעשות את זה הוא אחרי הלידה, כדי לאפשר על הדרך לגרוף מהמעסיק את תוספת הפיצויים (ואז לא באמת מגיע לך. אבל אין למעסיק ברירה אלא לשלם, כי הוא חושש מהחוק). ובמילים אחרות - גזל.

אני לא מכירה אותך, ויתכן שאת בכלל לא בקטע.
יתכן שאת ממש הגונה, וכל מה שכתבתי לא רלוונטי.
אבל אנשים פשוט לא מודעים שלפעמים כל מיני שטיקים 'חוקיים' לכאורה הם ניצול של המעסיק וגזל.
לכן תמיד כדאי לשאול רב.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
יש התפטרות (עצמית, מצד העובד) ויש פיטורים (מצד המעסיק)
דמי הפיצויים:
*התפטרות - מזכה את העובד בדמי פיצויים - רק בסכום הצבור כבר בקופת הפנסיה (בד"כ 6% חודשי)
*פיטורים - מזכים את העובד בהשלמת פיצויים מצד המעסיק. (השלמה ל8.33% חודשי)

דמי אבטלה:
משולמים למחפשי עבודה ע"י ביטוח לאומי. נדרשת החתמת אבטלה בלשכת האבטלה.
בפיטורים: העובד זכאי לתשלום גמלת אבטלה מיד עם התחלת החתמת האבטלה.
בהתפטרות: יש 90 ימי המתנה בהם צריך לחתום אבטלה אך לא מקבלים עליהם גמלת אבטלה. (גם לא רטואקטיבית)

לאחר לידה (ועד 9 חודשים מהלידה) החוק מאפשר ליולדת להתפטר בדין מפוטרת. רק לצורך טיפול בילד. ואז תהיה זכאית לפיצויים מלאים.
כאן יש לשים לב: שיש "המרחיבים" את הגדרת הטיפול בילד גם אם מצאת עבודה אחרת, אך התנאים בה טובים ומתאימים יותר, כגון: שעות נוחות יותר, משכורת גבוהה יותר וכו'.
במקרה כזה עליך לשאול רב אם מותר לקחת מהמעסיק את השלמת דמי הפיצויים.
בנוסף יש לזכור, שהעובדת חייבת ב"ימי הודעה מראש", כלומר עליה להודיע מראש על התפטרותה (לאחר שנה עבודה - עליה להודיע חודש מראש). אין מניעה לחפוף בין תקופת ההודעה מראש לבין תקופת חופשת הלידה או החל"ת.
לפי מה שגם אני יודעת, אין צורך לחזור לעבודה לכמה ימים... אלא אפשר להתפטר אפילו מיד אחרי הלידה.

לוחמת

משתמש פעיל
יש התפטרות (עצמית, מצד העובד) ויש פיטורים (מצד המעסיק)
דמי הפיצויים:
*התפטרות - מזכה את העובד בדמי פיצויים - רק בסכום הצבור כבר בקופת הפנסיה (בד"כ 6% חודשי)
*פיטורים - מזכים את העובד בהשלמת פיצויים מצד המעסיק. (השלמה ל8.33% חודשי)

דמי אבטלה:
משולמים למחפשי עבודה ע"י ביטוח לאומי. נדרשת החתמת אבטלה בלשכת האבטלה.
בפיטורים: העובד זכאי לתשלום גמלת אבטלה מיד עם התחלת החתמת האבטלה.
בהתפטרות: יש 90 ימי המתנה בהם צריך לחתום אבטלה אך לא מקבלים עליהם גמלת אבטלה. (גם לא רטואקטיבית)

לאחר לידה (ועד 9 חודשים מהלידה) החוק מאפשר ליולדת להתפטר בדין מפוטרת. רק לצורך טיפול בילד. ואז תהיה זכאית לפיצויים מלאים.
כאן יש לשים לב: שיש "המרחיבים" את הגדרת הטיפול בילד גם אם מצאת עבודה אחרת, אך התנאים בה טובים ומתאימים יותר, כגון: שעות נוחות יותר, משכורת גבוהה יותר וכו'.
במקרה כזה עליך לשאול רב אם מותר לקחת מהמעסיק את השלמת דמי הפיצויים.
בנוסף יש לזכור, שהעובדת חייבת ב"ימי הודעה מראש", כלומר עליה להודיע מראש על התפטרותה (לאחר שנה עבודה - עליה להודיע חודש מראש). אין מניעה לחפוף בין תקופת ההודעה מראש לבין תקופת חופשת הלידה או החל"ת.
לפי מה שגם אני יודעת, אין צורך לחזור לעבודה לכמה ימים... אלא אפשר להתפטר אפילו מיד אחרי הלידה.
לא הבנתי...במקרה שאני מתפטרת לטובת הילד..אני מקבלת דמי אבטלה ישר?

ט תהילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
דמי אבטלה בחיים לא מקבלים ישר!

תקראי מה שרשמו למעלה-
מקבלים את זה מי שמבוטל ומחפש עבודה.
אם נניח התפטרת לטובת גידול הילד,
והלכת לעבוד במקום אחר עם קצת שעות ביום,
את ממש לא תקבלי אבטלה, את לא מבוטלת.

במידה ואת מבוטלת מכל סיבה שהיא, וזה לא מעניין את אף אחד
אם פיטרו אותך או התפטרת, את יכולה ללכת ללשכת האבטלה,
לחתום על אבטלה ולחכות שיאשרו לך ושיגיע הכסף.

לוחמת

משתמש פעיל
שרית .תודה רבה על התגובה בהרחבה..שאלה..אם עבדתי בשנה האחרונה והכניסתי ממוצע 13000 אלף בשבעה חודשים אחרונים..לפני כן עבדתי גם רק נמוך יותר..משו כמו 9000..האם אני יכולה לחתום בתואנה שקשה לי העבודה הזו כבר?

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
שרית .תודה רבה על התגובה בהרחבה..שאלה..אם עבדתי בשנה האחרונה והכניסתי ממוצע 13000 אלף בשבעה חודשים אחרונים..לפני כן עבדתי גם רק נמוך יותר..משו כמו 9000..האם אני יכולה לחתום בתואנה שקשה לי העבודה הזו כבר?

נגדיר נכון:
באם תנאי העבודה לא תואמים לך במצבך המשפחתי שהשתנה עכשיו לאחר הלידה
ואת מעדיפה לטפל בתינוק בביתך (או למצוא עבודה אחרת תואמת יותר מסיבה ברורה)
את יכולה להתפטר (עם הודעה מראש למעסיק)
ואז לגשת ללשכת האבטלה להצהיר על התפטרותך, ועל היותך "מחפשת עבודה".
בלשכת העבודה ינסו להתאים לך עבודה לפי הרמה והניסיון שלך. ולפי היכולת שלך (שעות וכו')
אם לא תמצאי עבודה חדשה / לא ימצאו לך עבודה מתאימה, לאחר 90 יום תוכלי להגיש בקשה לביטוח לאומי לקבל דמי אבטלה לפי תנאי זכאותך.
את תנאי הזכאות המלאים, תמצאי באתר של הביטוח לאומי. (תלוי בגיל, מצב משפחתי, ותק בעבודה, שכר העבודה וכו)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה