דמי אבטלה

לוחמת

משתמש פעיל
נגדיר נכון:
באם תנאי העבודה לא תואמים לך במצבך המשפחתי שהשתנה עכשיו לאחר הלידה
ואת מעדיפה לטפל בתינוק בביתך (או למצוא עבודה אחרת תואמת יותר מסיבה ברורה)
את יכולה להתפטר (עם הודעה מראש למעסיק)
ואז לגשת ללשכת האבטלה להצהיר על התפטרותך, ועל היותך "מחפשת עבודה".
בלשכת העבודה ינסו להתאים לך עבודה לפי הרמה והניסיון שלך. ולפי היכולת שלך (שעות וכו')
אם לא תמצאי עבודה חדשה / לא ימצאו לך עבודה מתאימה, לאחר 90 יום תוכלי להגיש בקשה לביטוח לאומי לקבל דמי אבטלה לפי תנאי זכאותך.
את תנאי הזכאות המלאים, תמצאי באתר של הביטוח לאומי. (תלוי בגיל, מצב משפחתי, ותק בעבודה, שכר העבודה וכו)
אבל למה לא ישר אחרי החופשה?אם אני מחפשת עבודה ...בוא נגיד מה אני צריכה לעשות כדי לקבל ישר דמי אבטלה?

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
אבל למה לא ישר אחרי החופשה?אם אני מחפשת עבודה ...בוא נגיד מה אני צריכה לעשות כדי לקבל ישר דמי אבטלה?

רק מי שפוטר על ידי המעסיק יכול לקבל דמי אבטלה מיידים. (כמובן לאחר התהליך הרגיל - החתמה בלשכת האבטלה - הגשת בקשה לביטו"ל - אישור מהביטו"ל = והתשלום ישולם כחודש לאחר מכן).

(יתכן וישנם כללים חריגים המאפשרים קבלת דמי אבטלה למתפטרת ללא תקופת המתנה. תוכלי לנסות ולבדוק על כך בצורה יסודית באתר הביטוח לאומי)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה