דיון דיון פתוח: האם תם עידן התג?

מאיר14

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אינני יודע אם אני נחשב ותיק עתיק בתג (בסה"כ מעמד כ-20 שנה)
אך ממה שמכיר אני את תג טוב, אין לי כיוון להחליף תוכנה אחרת. וכך אני ממליץ לחביריי.
ומי שהוא רציני באמת ללכת על עימוד ויש לו כשרון ואסתטיקה טובה, שווה לו לשבור את הראש [ובהחלט יש מה לשבור...] בשביל כך.
עם זאת יש להעיר, שרצוי ללכת על זה כשאין לך עוד ילדים או לפחות ילד אחד או שנים. אחרת, זה קשה עוד יותר.

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אוקיי, מוסכם שאין.
מה אחוז הספרים מכלל הספרים שיוצאים בכל שנה ומכילים 100 טקסטים? ו-10? ו-3?

אני רוב הספרים שעימדתי הם מעל ה3 טקסטים בעמוד!
וגם היה לי מעל ה-20 טקסטים בעמוד כולל שתי סוגי כותרות צד ואין סוף פורמטים משתנים, וכמובן כמובן על כל טקסט יש הערות שמתחברות יחד לטקסט אחד, נראה לי חתיכת כאב ראש לעשות את זה באינדי ללא קשר לכבדות של התוכנה... אצל תג זה אורך אותו זמן (לתוכנה) כמו טקסט פשוט עם הערות... (ואפי' יותר מהר)

@ניוגראף מה שמעניין שאתה כל הזמן אומר שבתג כל דבר פשוט זה עם סקריפטים בו בזמן שכל הדברים שאתה מוסיף עם סקריפטים באינדי' הם הדברים הפשוטים בתג, (זאת אומרת שפשוט תוכנת תג נבנתה לצורך עימוד ספרי קודש - ומה שאתה עושה זה שאתה מנגיש את אינדיזיין לעימוד ספרי קודש, ולא להתחרות בתג)

לדעתי! הבעייה העיקרית לא תהיה עצם העימוד באינדי' שזה אפשר אם תוספים וכו' להתגבר, אלא על התיקונים אחרי העימוד שזה אמור להיות סיוט באינדי' ואפי' אם מנתקים שרשורים ואם כן רוצים להעביר מעמוד לעמוד צריך לחבר חזרה בתג זה נעשה בשניות... ללא סיכונים!

נערך לאחרונה ב:

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
ולמה?

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נראה לי שמעמדי ספרים באינדי מקבלים יותר.
אני לא בטוח שזה נכון!

התנסית בתג?
אפי' אם כן צריך לעשות סקר ולא של בן אדם אחד שקורה שיש מקצוען שיודע לעשות כסף, מה גם שבאינדי' זה מאוד מבלבל כי יש שם עוד תחומים חוץ מעימוד יבש יש גרפיקה וכל הסובב, אם סקר אז סקר על עימוד נטו!!!

אדרבה שהחברה יכתבו מה קורה אצלהם!

נערך לאחרונה ב:

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
אינני יודע אם אני נחשב ותיק עתיק בתג (בסה"כ מעמד כ-20 שנה)
אך ממה שמכיר אני את תג טוב, אין לי כיוון להחליף תוכנה אחרת. וכך אני ממליץ לחביריי.
ומי שהוא רציני באמת ללכת על עימוד ויש לו כשרון ואסתטיקה טובה, שווה לו לשבור את הראש [ובהחלט יש מה לשבור...] בשביל כך.
עם זאת יש להעיר, שרצוי ללכת על זה כשאין לך עוד ילדים או לפחות ילד אחד או שנים. אחרת, זה קשה עוד יותר.

האם הסיבה להמלצתך על תג היא כתוצאה מכמות השעות שהשקעת בתוכנה + הידע והניסיון הרב שצברת בה + העובדה שהתבגרת מכדי להיכנס לנעלי תוכנה חדשה?
אם כן זו מציאות הנכונה לגביך ולא בהכרח למעמדים חדשים בתחילת דרכם (כמובן רק אחרי שהתוכנות המתחרות תהיינה בשלות)

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
@ניוגראף מה שמעניין שאתה כל הזמן אומר שבתג כל דבר פשוט זה עם סקריפטים בו בזמן שכל הדברים שאתה מוסיף עם סקריפטים באינדי' הם הדברים הפשוטים בתג, (זאת אומרת שפשוט תוכנת תג נבנתה לצורך עימוד ספרי קודש - ומה שאתה עושה זה שאתה מנגיש את אינדיזיין לעימוד ספרי קודש, ולא להתחרות בתג)
החילוק הוא שבתג צריכים בערך 15-20 סקריפטים לעמד ספר [אם לא יותר], ובאינדיזיין 3-5 סקריפטים...
כי כל מה שלא ספציפי לספרי קודש כבר יש שמה! [ובתג להיפך...]

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
החילוק הוא שבתג צריכים בערך 15-20 סקריפטים לעמד ספר [אם לא יותר], ובאינדיזיין 3-5 סקריפטים...
כי כל מה שלא ספציפי לספרי קודש כבר יש שמה!
זה ממש לא נכון!

מה הפירוש כי כל מה שלא ספציפי לספרי קודש? בדיוק זה מה שאתה צריך, ספציפי לספרי קודש אנחנו לא מדברים על עימוד עיתון או עלון או ספר טלפונים או מגזין שעל זה אין שום חולק שאינדי' עדיפה פי כמה וכמה....

אגב! יש הבדל גדול בין סקריפטים שמקילים על העבודה ומזרזים אותה וכאלו יש לאין שיעור בתג לבין סקריפטים שללא זה כמעט ואין סיכוי לעמד כמו אלו שאתה בונה (בהצלחה רבה ב"ה) לאינדי'...

בתג אפשר לעמד וכך היו עושים שנים גם ללא כל הסקריפטים הסקריפטים נועדו כמעט רק לזרז ולהקל.
ואני מדבר על הסקריפטים הבסיסיים שלהם התכוונת שיש בתג כ15. לדעתי נסחפת לגמרי ולא מדובר אפי' בשליש מזה שצריכים בשביל לעמד ספר

נערך לאחרונה ב:

5127109

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ממש לא!
ענין של תמחור נכון והתנהלות מול לקוח זה דבר בפני עצמו ולא קשור לתוכנה אלא לבן אדם. אם אתה יודע שהמוצר שלך שווה הרבה אתה גובה עליו הרבה לא משנה איך עשית אותו. משלמים על החן הנוי והיופי, ופונקציונאליות, וזה תלוי במעמד עצמו.
ובפעם המליון ואחד אני חוזר וממליץ על המדריך לכוח של נעמה.

מה שכן - ואת זה אף אחד לדעתי לא יוכל להכחיש, שלעמד ספר בתג למשהו שיושב על התכונה כבר כמה שנים הרבה יותר מהיר לדעתי כמעט פי 3-4 מעימוד ספר באינדי, עם כל התוספים הקיימים היום לאינדי. הנסיון שנצבר בתוכנה יחד עם הנכסים, כגון קבצי סגנון מתאימים לכל עבודה, קבצי כותרות מעינינים וכו' נותנים הרבה יותר אפשרות להעביר ידע וחומרים מעבודה אחת למשנהו(וכן אני יודע על גזירים.) ולכן מזה יוצא שבשעה עבודה אפשר להספיק יותר ולקבל על זה יותר.

וכמובן לא לשכוח את התיקונים של הלקוח שבאינדי זה תצוגת הדפסה. וזה מעצבן בפני עצמו ולוקח הרבה יותר זמן ועצבים מתיקונים בתג. ולמרות שזמן זה כסף, אך מעמד לא רוצה להגיע למצב שהוא עושה תיקונים ומקבל על זה כסף. לא הם ולא שכרם.

אמממ. בחו"ל משלמים על העימוד יותר, מטעם כמוס עימהם. ולכן נראה מלמעלה שהם מקבלים יותר.

5127109

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
זה ממש לא נכון!
אני כמעט ולא מתשמש בסקריפטים חיצונים לתוכנת תג כי הכל כבר שם. בשביל זה יש את תג, בשביל לעמד ספרי קודש.
מה גם שלפעמים אומרים סקריפט לתג אבל ההגדרה היותר מדיוקת לזה היא מודול.
התוספות שמכיון לנו ר' דניאל הם באים בצורת "תפעיל את הסקריפט הזה ותעשה תוכן עינינים", והכוונה למודול שעושה תוכן עינינים ולא הכוונה לסקריפט שמזריח לך את כל הסוגרים, שזה תוספת סקפיטינג סטנרדט.

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
אגב! יש הבדל גדול בין סקריפטים שמקילים על העבודה ומזרזים אותה וכאלו יש לאין שיעור בתג לבין סקריפטים שללא זה כמעט ואין סיכוי לעמד כמו אלו שאתה בונה לאינדי'...

בתג אפשר לעמד וכך היו עושים שנים גם ללא כל הסקריפטים הסקריפטים נועדו כמעט רק לזרז ולהקל.
כל מי שיסתכל בפורום של תג [ובמיוחד בתת פורום סקריפטים] יוכל לראות שלהרבה דברים קטנטנים [שבאינדיזיין הכי פשוט] צריך סקריפטים ע״ג סקריפטים לעשותו...
אני כמעט ולא מתשמש בסקריפטים חיצונים לתוכנת תג כי הכל כבר שם. בשביל זה יש את תג, בשביל לעמד ספרי קודש.
אז למה אתה כותב סקריפטים אם אתה לא משתמש בהם...

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
כל מי שיסתכל בפורום של תג [ובמיוחד בתת פורום סקריפטים] יוכל לראות שלכל דבר קטנטן [שבאינדיזיין הכי פשוט] צריך סקריפטים ע״ג סקריפטים לעשותו...
זה בדיוק ההבדל בין אחד שעובד על תג ויודע בדיוק על מדובר, לבין אחד שרק מתבונן מהצד וכל דבר של תג מנסה להשוות לאינדי',
זה שתי תוכנות שעובדות לגמרי אחרת, אין מה להשוות ביניהם!!!!

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
כל מי שיסתכל בפורום של תג [ובמיוחד בתת פורום סקריפטים] יוכל לראות שלהרבה דברים קטנטנים [שבאינדיזיין הכי פשוט] צריך סקריפטים ע״ג סקריפטים לעשותו...
אבל בדיוק זה מה שאני טוען לאורך כל הוויכוח כאן!
שגם באינדי' צריך קומבינות וחוכמות וסקריפטים לדברים הכי קטנטנים בתג (חלון, כותרת צד, כותרת הערות, רב טקסט, כותרות משתנות, כותרות לקבוצות ועוד ועוד!)

5127109

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מה למשל?
כותרות עם משתנים באופן מורכב זה לא דבר פשוט גם לא באינדי. יש הרבה על הכנה לעימוד שם, ומה שלא עושים בוורד אחרי זה חוזר בגדול כבעיה גדולה באינדי (אני גם כשאני מעמד באינדי אני מקודד ומחילף אחרי זה עם גרפ כל דבר. לא אוהב הפתעות).

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מעניין אותי איך הגעת ל15-20 סקריפטים שצריכים כדי לעמד ספר בתג

תפרט כמה מהם סתם לסקרנות כי ניסיתי לחשוב כמה סקריפטים לא הגעתי ליותר מ3-4.

5127109

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אז למה אתה כותב סקריפטים אם אתה לא משתמש בהם...
אני לא כותב סקריפטים לתג.
אני כותב לוורד ואינדזיין.
את המיקום שוטנשטיין עשיתי בשותפות. משהו אחר כתב את הסקריפט לתג ואני המשכתי עם הפלט באינדיזיין.

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
מספר מופרך...

בשביל לעמד ספר פשוט לא צריך כלום. אלא אם תגיד שחלונית ההדפסה למשל זה סקריפט, ורב טקסט זה סקריפט וכו'. וגם אם כן, זה עדיין מספר מופרך. בשביל עימוד מורכב משתמשים ב:
1. רב טקסט.
2. רב טקסט אוטומטי, של זרח או ישורון.
3. ליינבריק (ששזה אגב, קיים באינדי טבעי).

גירדתי בפדחת, לא מצאתי עוד.
אה. 4. מפתחות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  27  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה