דיון דיון פתוח: האם תם עידן התג?

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה:
בדקתי את הסקריפט הנ״ל לתג, ולצערינו אין לו יכולת כזו -
שכל סוגריים שיש בו התנאים האלו:
- סוגריים שמכילות בין מילה אחד לארבע מילים.
- המילה האחרונה יכיל לא יותר משני תוים.
- אם יש רק מילה אחד - שיהיה לפחות שני תוים.

יקבל סגנון מוגדר
אפילו לא דינמי...
יש לו רק אופציה של מקסימום מילים לסוגריים...

אני לא כ"כ מצליח להבין את המעלה של ה'דינמי'. אנחנו מעמדים ולא קלדנים, ממש אין לנו צורך בדינמי. אינידזיין יש לו גם מראה אסטתי ועוד כל מיני מעלות ממעלות שונות, אבל אנחנו כמעמדים פשוט לא צריכים אותם. אם נסתכל במשקפיים של מעמדים, ונבחון תמונה מלאה, אז לעצם הנקודה של סוגריים יש פתרון. ואם באינדיזיין אפשר ע"י הגרפ להגיע לפתרון יותר נקודתי לבעיה מאד ספציפית ומסוימת, בכזה מקרה במקום להכין את הקובץ לתג בוורד, מכינים אותו באינדיזיין, וכך נהנים מכל העולמות.

ברור שלאנידזיין יש מעלות שאין בתג, וכל מעמד בתג, יהיו ספרים שהוא יעמד באינדזיין. תמיד צריך לבחון לכל ספר מה עדיף לו. הנקודה היא כלפי הספרים שמתאים להם תג, אינדיזיין עם הסקריפטים (ככל שהם מדהימים ופלאיים) לא ניראת כלל בכיוון של להחליף אותה.

אם כי בהחלט יתכן מצב שכלפי ספרים מסוימים מאד, סקריפטים מסויימים יצרו מצב של ספר, שעד היום היה קל ומהיר לעמד אותו בתג, וכעת עדיף לעמד אותו באינדיזיין. כמו למשל ספר רב טקסט בשילוב תמונות, שיכול להיות שבעקבות הסקריפט שלך, ספר כזה יהיה עדיף לעשותו מלכתחילה כולו באינדיזיין, ולא בדרך הרגילה של עימוד בתג ושילוב התמונות באינדיזיין או בתג.

ובאשר לדברי @בן צבי שאמר:
לא שולל שזה יהיה משהו טוב כמו בנו את תג יכולים לבנות תוכנה אחרת...
אולי. אבל כדי שהיא תהיה ביצועית כמו תג, ושאדם יוכל לעמד בה ספר בלב שקט, ולדעת שגם אם הוא יתקע במהלך הספר עם בעיה יהיה לו עם מי להתייעץ, ולא שיגיע למצב שמחוסר היסטוריה ביצועית של התוכנה הוא ישאר ללא מענה ועם ספר תקוע, לזה לא תספיק רק תוכנה שתגיע למצב שהיא מוצלחת, אלא היא גם תצטרך לעבור הרבה שנים ולצבור עשרות מעמדים מקצועיים.

נערך לאחרונה ב:

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
יש לי שאלה:
האם אפשר להגדיר בתג - שכל סוגריים שיש בו התנאים האלו:
- סוגריים שמכילות בין מילה אחד לארבע מילים.
- המילה האחרונה יכיל לא יותר משני תוים.
- אם יש רק מילה אחד - שיהיה לפחות שני תוים.

יקבל מיד סגנון מוגדר באופן דינמי???

באינדיזיין עושים את זה ע״י grep style עם הקוד הזה:
קוד:
\((\w{2,}|\w+\s(\w+\s){0,2}\w{1,2})\)
וזה יכול לחסוך שעות של עבודה...
וזה רק דוגמא אחד... מי שלומד את grep, יכול לחפש תבניות מאוד משוכללות...
וכמו שאפשר ללמוד את תג, אפשר גם ללמוד את grep... תאמינו לי זה שוה!!!

מעניין לדעת ;)...
ואם אני רוצה לתפוס גם את זה:
(יהושע כד ב-ד)
או את זה
(בראשית טו:יג-יד)
או זה
(דברים כו:ה)
או זה
(תהלים קיד)
(את האחרון כבר עשיתי, החלפתי את ה-2 הימני ב-3)
?
תודה

עריכה: בעצם מספיק דבר אחד: שהמילה האחרונה תכלול בתוכה נקודתיים.

נערך לאחרונה ב:

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
עריכה: בעצם מספיק דבר אחד: שהמילה האחרונה תכלול בתוכה נקודתיים.
וגם מקף :D...

הנה הקוד:
קוד:
\((\w{2,}|\w+\s([\w:-]+\s){0,2}[\w:-]+?)\)

אולי אפשר לכתוב קוד יותר פשוט, אם אדע מה ברצונך לשלול מהחיפוש...
יותר טוב לשאול שאלות כאלו כאן.

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ובאשר לדברי @בן צבי שאמר:

אולי. אבל כדי שהיא תהיה ביצועית כמו תג, ושאדם יוכל לעמד בה ספר בלב שקט, ולדעת שגם אם הוא יתקע במהלך הספר עם בעיה יהיה לו עם מי להתייעץ, ולא שיגיע למצב שמחוסר היסטוריה ביצועית של התוכנה הוא ישאר ללא מענה ועם ספר תקוע, לזה לא תספיק רק תוכנה שתגיע למצב שהיא מוצלחת, אלא היא גם תצטרך לעבור הרבה שנים ולצבור עשרות מעמדים מקצועיים.

וע"ז אמר החכם מכל אדם:
אַל־תֹּאמַר֙ מֶ֣ה הָיָ֔ה שֶׁ֤הַיָּמִים֙ הָרִ֣אשֹׁנִ֔ים הָי֥וּ טוֹבִ֖ים מֵאֵ֑לֶּה וכו'

מי שנתן בינה לר' דניאל וייסמאן לבנות תוכנה כמו תוכנת תג יכו לאלף בינה גם את ר' רחמים שיבנה תוכנה חדשה.

לגבי היסוטרייה אתה צודק כשתג נבנתה היא נבנתה על בסיס תוכנות מיושנות מאוד ולכן היה חסר בהיסטורית תוכנה,
(ועדיין עמדו ספרים מאוד יפה) אבל היום אם אתה בונה תוכנה אתה מתבסס על כל 25 שנות תג ועל אינדי' כך שאני לא רואה בזה כל בעייה.

השאלה הגדולה היא האם היא תצליח להיות כל כך קלילה כמו תג או שתלך יותר לכיוון של אינדי'.

נערך לאחרונה ב:

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
השאלה הגדולה היא האם היא תצליח להיות כל כך קלילה כמו תג או שתלך יותר לכיוון של אינדי'.

לענ"ד אם אדובי היו מחליטים לכתוב את הקוד של אינדיזיין מחדש בצורה מיטבית, שתתאים לצרכים של ספרי קודש בלבד (בשילוב תמונות PSD ו-JPEG ולא רק BMP, ועם כל התכונות של האופן טייפ וה-GREP והסגנונות GREP וכו')
היא היתה קלילה ומתאימה לעימוד גם של ספרים מרובי עמודים, מרובי טקסטים, מרובי טורים, ומרובי אובייקטים מעוגנים (הכול ביחד).

אבל הם לא.

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אתה יודע למי ניתנה הנבואה....

בדגש על כרגע ;)...

עקב בקשות מחברים למחוק את ההודעה הכביכול פוגענית בר' @ניוגראף חברי היקר!

ברצוני להבהיר, ע"פ הגמ' בב"ק "ומודה איסי, בע"ש (בערב שבת) בין השמשות - שהוא פטור, מפני שרץ ברשות" שהיות וכתבתי זאת סמוך לכניסת השבת (אולי באמת איני בסדר שהתעסקתי בזאת לפני שב"ק) היה נדמה מתגובתי שח"ו פגעתי בידידי, אי לכך ברצוני להבהיר כי ח"ו שהיה זה כוונתי וכך היתה כוונתי האמיתית!

אני כתבתי: שכרגע אינדי' לא מגיע לתג על אף הסקריפטים הנפלאים,
והוא כתב: בדגש על כרגע, ואני בגלל שנחפזתי היה נראה לי שהוא כותב זאת בלשון שאלה כלומר שואל בדגש על כרגע?
לכן הגבתי לו: אתה יודע למי ניתנה הנבואה כלו' שבאמת התכוונתי לכרגע וכי מהיכן אדע מה יהיה?
וכמובן שאת המשפט הזה כתבתי עלי ולא עליו ח"ו..

ויה"ר שלא תצא תקלה מתחת ידי

נערך לאחרונה ב:

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
אני לא כ"כ מצליח להבין את המעלה של ה'דינמי'. אנחנו מעמדים ולא קלדנים, ממש אין לנו צורך בדינמי. אינידזיין יש לו גם מראה אסטתי ועוד כל מיני מעלות ממעלות שונות, אבל אנחנו כמעמדים פשוט לא צריכים אותם.

שמא אתה משתמש בדוס או ב- XP במערכת ההפעלה?

ואם באינדיזיין אפשר ע"י הגרפ להגיע לפתרון יותר נקודתי לבעיה מאד ספציפית ומסוימת, בכזה מקרה במקום להכין את הקובץ לתג בוורד, מכינים אותו באינדיזיין, וכך נהנים מכל העולמות.

הלא טענת שמעלת תג בכך שהיא נותנת מענה גם לבעיות ספציפיות ומסוימות

בתכל'ס אתה מסכים שתג לא ידידותית ואינה מאירה פנים למשתמשים חדשים, כל הדיון אם כן מתבסס על חבלי ההתחלה עד שתקום קהילת מעמדים בתוכנה החדשה.
בעידן של היום שיש אלפי מעמדים, ייקח לזה חצי שנה במקרה הגרוע (כמובן רק בתנאי שהתוכנה תעמוד ברף של תג).

5127109

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לא, אבל כל האנמציות וחווית המתשמש שיש לך באינדי עושה את זה יותר איטי. צא ולמד מאופיס 2016 עד כמה הוא נהיה איטי בגלל זה. כמעמד אני צריך כלי מקצועי. מקדחה צריכה לקדוח, אם היא יפה על חשבון מהירות הקידוח חסר בה.
תג לא ידידותית ואינה מאירה פנים למשתמשים חדשים
נכון, ולטעמי טוב שכך. מכמה סיבות ואכ"מ. תג היא כלי מקצועי. זה לא כלי שבא להנגיש את מלאכת העימוד להמונים. ומה שאין כן אינדי ותוכנת הוורד. סטודנטים בחו"ל מתשמשים באינדי בתור מעבד תמלילים.

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי

הלא טענת שמעלת תג בכך שהיא נותנת מענה גם לבעיות ספציפיות ומסוימות

בתכל'ס אתה מסכים שתג לא ידידותית ואינה מאירה פנים למשתמשים חדשים, כל הדיון אם כן מתבסס על חבלי ההתחלה עד שתקום קהילת מעמדים בתוכנה החדשה.
בעידן של היום שיש אלפי מעמדים, ייקח לזה חצי שנה במקרה הגרוע (כמובן רק בתנאי שהתוכנה תעמוד ברף של תג).
לא הבנת את דברי. התכוונתי לומר שא"א למדוד תוכנה לפי מעלה שיש בה, כשהמעלה היא זניחה ולא קשורה לעימוד. כיון שגם אם אני יהנה ממנה אם היא תהיה בתג, זה עדיין לא מעלה כשהיא בתוכנה אחרת, אם היא לא נוגעת לעימוד.
ובעיקר, הדיון לא מתבסס על חבלי התחלה. זה רק היה נקודה שענתה לנקודה מסוימת אחרת, ודו"ק ותשכח. ואם היית רואה את סוג השאלות והתשובות בפורום של קהילת תג, היית מבחין על נקל, שלא יכול לקחת לתוכנה חצי שנה בשביל לעמוד ברף של תג מבחינת ביצועים מהסוג אודותיהם כתבתי.

ואגב, אם נתמקד בידידותיות של תג למשתמשים חדשים, בקורס עימוד של פרוג, השיעורים שניתנים לתוכנת תג שווים במספרם לשיעורים שניתנים בתוכנת אינדיזיין, כשההבדל הוא, שבתג גמרת את הקורס וכיסת את התוכנה ובאינדיזיין יש לך עוד מה ללמוד לבד. כך שמשתמש חדש שמגיע ללמוד תג, דרכו ידידותית ובטוחה.

מי שנתן בינה לבנות תוכנה כמו תוכנת תג
קודם כל אני לא כותב כאן אודות פלוני או אלמוני. כל הדיון לענין תוכנה חדשה הוא דיון וירטואלי על הרעיון שהועלה כאן ע"י פותח האשכול לענין זה.

כעת לעצם התשובה שענית לי על הנקודה הספציפית שציטטת: אני לא מתייחס לבינה של המתכנת. נאמר שהמתכנת כישרוני בשביל להביא תוכנה מסוימת למצב של תג. (ואולי הוא גם יוסיף שם עוד כמה דברים לא משמעותיים בנוסף לקיים בתג. כי הדברים הנצרכים והמשמעותיים כולם קיימים בה).

אבל במצב של עבודה השוטפת כשמגיע מצב של דרישה מיוחדת וכדומה, כהיום כשאתה שואל שאלה ביצועית, תקבל תשובה מתוך ניסיון של קהילה עניפה שבמהלך השנים אי מי ממנה נתקל בדבר שאתה צריך או דומה לו, אתה מקבל תשובה וממשיך בעבודה. אולם בתוכנה חדשה שלא יהיה מישהו עם ניסיון שידע להגיד לך איך עושים זאת, תשאר עם ספר תקוע. בכנות, אם יביאו לך היום תוכנה חדשה, האם תסכים להתחיל לעמד בה ספר בזמן שאתה יודע שבתג אתה על מסלול בטוח?

ואפילו כלפי מעמד חדש, מדוע שישלם וילמד תוכנה חדשה, כשקיים סיכוי שהוא יתקע עם משהו ביצועי וישאר עם דברים פתוחים? וזה בזמן שהוא יכול ללכת על כיון של תג, ששם הוא יגיע לאותה רמת ביצועים באותו רמת זמן (וכנראה מהר יותר בגלל ניסיון קהילתי)? בגלל מראה נאה יותר של התוכנה?

האם לדעתך מעמד חדש שיתיעץ עם מעמד מנוסה בפועל ברב טקסט וכדומה, עם ניסיון בתג ובאינדיזיין, האם הוא יתן לו עיצה להתחיל עם תוכנה חדשה ולא עם תג, או שמצב כזה אפשרי רק באופן שהוא יתיעץ עם מעצבים/מתכנתים וכדו'?

נערך לאחרונה ב:

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
הצצה מוקדמת!!!
קישורים באינדיזיין...
עדיין רחוק מלהיות מוכן, אבל הנה סרטון הדגמה איך זה אוחז כרגע...

[אפשר להוריד סרטון יותר מקיף מכאן]

rav text1.gif

נערך לאחרונה ב:

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הצצה מוקדמת!!!
קישורים באינדיזיין...
עדיין רחוק מלהיות מוכן, אבל הנה סרטון הדגמה איך זה אוחז כרגע...

[אפשר להוריד סרטון יותר מקיף מכאן]
בתג שותלים קישורים ע"י קודים, והוא כבר ממספר הכל או מתחילת כל פרק וכד'. כאן צריך שהכל כבר ייכנס מוכן? יעני א' בשני הטקסטים, ב' בשני הטקסטים וכו'?

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
יש בי תחושה שכל המספידים את תג, פשוט חלא יודעים להשתמש בה...

אין סקריפט בעולם שיוכל לתת לי לעמד ספר עם 100 טקסטים באינדי.
אוקיי, מוסכם שאין.
מה אחוז הספרים מכלל הספרים שיוצאים בכל שנה ומכילים 100 טקסטים? ו-10? ו-3?

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אוקיי, מוסכם שאין.
מה אחוז הספרים מכלל הספרים שיוצאים בכל שנה ומכילים 100 טקסטים? ו-10? ו-3?
זה לא משנה.
רוצה לומר, תוכנה שמסוגלת להחזיק ראש עם 100 טקסטים טובה יותר גם ל-3 טקסטים.

אני עובד בעימוד המון שנים. השתמשתי במהלך השנים ב-3 תוכנות עימוד ואני חושב שכמות אלו בפורום שהשתמשו ב-3 תוכנות יכולה להיספר על יד אחת. (השתמשו בפועל, לא שניסו ליום אחד).

אני קטן אמנה, איני מאמין שאינדי תתן מענה לספרי קודש. אינה דומה תוכנה שנועדה שמיצירתה במשך חצי יובל למטרה מסויימת, לתוכנה שנועדה למיליון מטרות אחרות ובעזרת תוסף מצד שלישי נותנת מענה ברמה כזו או אחרת לצורך כזה או אחר.

שיהיה ברור, אינדי כבודה במקומו מונח, והיא עושה דברים שתג אינה יכולה לעשות. יש לפעמים שאני עושה ספר פשוט עם הערות באינדי ולא בתג (ידנית כמובן). ותמיד, זה לוקח קצת יותר זמן מאשר בתג.

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
בתג שותלים קישורים ע"י קודים, והוא כבר ממספר הכל או מתחילת כל פרק וכד'. כאן צריך שהכל כבר ייכנס מוכן? יעני א' בשני הטקסטים, ב' בשני הטקסטים וכו'?
לא ראיתם את כל התהליך...
זה גם עובד לפי קודים... אבל באופן הרבה יותר פשוט מבתג!
אעלה בהמשך את כל התהליך...
שיהיה ברור, אינדי כבודה במקומו מונח, והיא עושה דברים שתג אינה יכולה לעשות. יש לפעמים שאני עושה ספר פשוט עם הערות באינדי ולא בתג (ידנית כמובן). ותמיד, זה לוקח קצת יותר זמן מאשר בתג.
חס וחלילה לא באתי להחליף את תג...
שאיפתי שיהיה אפשרי לעשות באינדיזיין הרבה יותר ממה שהיה אפשר עד עכשיו.
כל החסידים הנשרפים של תג - שישארו בתג!
הסקריפטים האלו מיועדים למי שלא רוצה להתחיל ללמוד ב-2018 תוכנה עתיקה שלכל דבר פשוט צריכים עוד סקריפטים, והוא כבר מתמצא באינדיזיין, עכשיו יוכל להגיע הרבה יותר רחוק...

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הסקריפטים האלו מיועדים למי שלא רוצה להתחיל ללמוד ב-2018 תוכנה עתיקה שלכל דבר פשוט צריכים עוד סקריפטים, והוא כבר מתמצא באינדיזיין, עכשיו יוכל להגיע הרבה יותר רחוק...

למי שירצה באמת ללמוד
שילמוד תוכנה עתיקה כי יש שם מאות סקריפטים שאכן כבר נרשמו לכל אותן צרכים
ואי אפשר ששנים או שלוש סקריפטים באינדי' יתימרו להחליף את התג

עבודה של עשרות בשנים של עשרות מעמדים יחד הביאו את התוכנה לכל הצרכים שצריך לעמד ספרי קודש
אפשר מעכשיו לבנות תוכנה חדשה ולבנות עשרות ומאות שיפורים שיהיה כמו תג
אבל הדרך לשם מאוד רחוקה
הנה כמה דוגמאות

ספר עם כותרות צד (\שיש עשרות ספרים כאלו) האם יש אפשרות כזאת באינדי'
ונניח כבר עשית אפשרות כזאת האם יש 2 סוגי כותרות צד???

כותרת עילית חלופה יש כזה דבר באידי' לא, צריך לעשות מאסטאר נוסף

בעימוד ברב טקסט האם יש אפשרות שתוך כדי החלפת הפורמט יתחלף הכותרת או מיקום הטקסט או שהשורות יהיה 2 טורים במקום הנה או להיפך.

כותרת לקבוצה האם היה אפשר לעשות
או לכל טור כותרת
למשל מגן אברהם משני צידי המחבר וכדו'

האם יהיה אפשרות לחבר בין שני סוגי הערות למסגרת אחת כמו סקריפט חבר

עד כאן רק טיפה מן הים שיש לתג
אפשריות על גבי אפשרויות
שצריך לעבוד עוד כמה שנים שזה יהיה באינדי'
אדרבה תרימו את הכפפה ותמשיכו לעשות חיל

5127109

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אפשר מעכשיו לבנות תוכנה חדשה ולבנות עשרות ומאות שיפורים שיהיה כמו תג
אבל הדרך לשם מאוד רחוקה
אבן נגף באינדי בכל הדברים האלה זה - פשוט מכביד. וזה גם יגבר ככל שהגרסאות של אינדי יעלו מעלה מעלה במעלות העימוד. ואבאר.
בכנס הידוע קפה עוגה ופלאג, היה שם משהו שדבר על זה שהתוכנות היום נהיו יותר כבדות ולמרות שיש יותר מחשבים שיכולים להחזיק כאלה תוכנות וגם הם משתפרים בזכרון ומהירות אבל בכל זאת משתמש הקצה לא רואה את השיפור מרוב הפיטשרים שמכניסים שמה.
2010 באופיס הרבה יותר מהיר מ2016 ולא רק בעיניני סקיפרטינג אלא בכל ההנתהלות שלו ואמר לי את זה פרסמון. כמו כן אינדי CS5 הרבה יותר מהיר מCC לדברים שלא צריך CC (כמו שהוזכר שם שיש דברים שצריך CC ואמ"כ). מה שכן,צוינה שם אבן דרך אחת באילוס, שהחל מCS6 יש גישה לכל הזכרון במחשב וזה הביא הרבה מזור לאנשים שהיה נתקע להם האילוס. מכאן ואילך אילוס CC בקושי זז אצלי במחשב (16GB כונן SDD מלא I7ׂׂ). ולכן הוא לא בשימוש (אצלי, לעבודה שלי אני בכל מקרה לא צריך את כל הפישטרים שיש שם). וכנ"ל פוטושופ. כי זכרון אחד עולה לכאן ולכאן.

תחשוב קובץ תג רב טקסט נורמלי נניח 6 טקסטים עם הערות צד, באינדי זה מתורגם ל6-7 מסטרים, שרשור שיכול להוציא מהדעת, תכניס עוד סגנונות אוביקט ותו וכו'. אחרי כמה עמודים זה כבר מאוד איטי. ויש לקחת בחשבון את התיקונים שזה בתצוגת הדפסה, וזה אמור להיות סיוט לא נורמלי. עונש. פשוט עונש.
שח לי ידיד יקר מגדולי המשלבים בין תג לאינדי שעובד עם הרבה כלים מתקדמים, שהוא לא מצליח לעשות חלון בהערות שולים של אינדי כי זה לא מחזיק את זה אחרי כמה עמודים והוא לא יכול להריץ את הסקריפט על המון מלל.

מה גם שבתג יש סקריפטים לבדיקה של קישורים, ובדיקה של ישור (אין כזה דבר באינדי - מה שאתה רואה זה מה שאתה מקבל), והרבה הרבה תוספים שעוזרים לאיכות העבודה, אחרי שהיא כבר נעשתה. ולזה כמובן יש גב נרחב של קהילה עולמית ותיקה. בעולם התכנות זה נקרא QA. (הן בעימוד עצמו והן בתוכנת התג עצמה שככל שעברה יותר אנשים יותר אפשר לסמוך עליה)

ואגב, לא הזכירו כאן עוד דבר שהוא הרבה יותר שורשי בתוכנות העימוד. וורד, ואינדי הם נועדו לתוצגת הדפסה כלומר מה שאתה רואה זה מה שאתה מוציא. בתג כידוע זה לא כך. וזה תפיסה הרבה יותר מקצעוית ומתאימה לעימוד ספרים שלנו וכן לכל רב טקסט. אתה לא צריך לראות כל דבר איך הוא נראה על ההתחלה. תשאיר את זה לתוכנה.

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
לא ראיתם את כל התהליך...
זה גם עובד לפי קודים... אבל באופן הרבה יותר פשוט מבתג!
אעלה בהמשך את כל התהליך...

חס וחלילה לא באתי להחליף את תג...
שאיפתי שיהיה אפשרי לעשות באינדיזיין הרבה יותר ממה שהיה אפשר עד עכשיו.
כל החסידים הנשרפים של תג - שישארו בתג!
אין לי בעיה להחליף תוכנה, אם היא תתן לי יותר. רק שהיה משתמע שאתה מתיימר להוציא משהו מתקדם וטוב יותר. בזה איני מאמין שתצליח.

אם הגישה היא רק להפיק מאינדי יותר ממה שיש היום, הרי שיש לך לקוח אחד בוודאות. הלוא מידי פעם אני עושה ספרים באינדי. ובכלל, גם רב טקסט עם 10 טקסטים כשצריכים להכין סקיצה ללקוח והלקוח משנה דעתו בכל רגע, באינדי יהיה נוח יותר להכין שלל סקיצות מאשר בתג. (ואח"כ לשכפל את ההגדרות לתג).

אהרן2

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אין לי בעיה להחליף תוכנה, אם היא תתן לי יותר. רק שהיה משתמע שאתה מתיימר להוציא משהו מתקדם וטוב יותר. בזה איני מאמין שתצליח.

אם הגישה היא רק להפיק מאינדי יותר ממה שיש היום, הרי שיש לך לקוח אחד בוודאות. הלוא מידי פעם אני עושה ספרים באינדי. ובכלל, גם רב טקסט עם 10 טקסטים כשצריכים להכין סקיצה ללקוח והלקוח משנה דעתו בכל רגע, באינדי יהיה נוח יותר להכין שלל סקיצות מאשר בתג. (ואח"כ לשכפל את ההגדרות לתג).
@RCpro
בזמנו התנדבת לבדוק את התוכנה של רחמים
יצא משה משה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה