דיון דיון פתוח: האם תם עידן התג?

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
לאחר יותר מעשור שתוכנת העימוד הפופולרית 'תג' סגורה וכמוסה למביני עניין המנוסים בכתיבת קודים, ורזי התוכנה עוברים כתורת קבלה מפה לפה באשכולות סגורים.. דומה שהימים האלו הולכים להיות נחלת ההיסטוריה.

ככל שהשנים חולפות הדור רגיל לקבל הכל בכפית, במסגרות מעוצבות ובלחיצת כפתור. חברות תוכנה שמקדמים ממשקים נוחים וקליטים מחליפים במהירות תוכנות ותיקות והופכות אותן ללא רלוונטיות.

אם לפני תקופה נראה היה שלתג תשמר עדנה מיוחדת מאחר והוא פנה לקהל יעד מצומצם של מעמדים ספרי קודש, ככל שעובר הזמן קורסים נפתחים ונסגרים בפרוג, קהל היעד גודל ועימו הדרישה למשהו חדש, קל, מעוצב, שנותן מענה לדרישות שמתחדשות כל הזמן.

בחודשים האחרונים נחשפנו כאן בפרוג לשני תוספי עימוד שמתיימרים להחליף את תוכנת תג הוותיקה:

אחד של @Rרחמים המבוסס על וורד, רחמים כבר שנים מייצר סקריפטים לתוכנת וורד שמסייעים למעמדים בהכנת הקבצים לעימוד, כעת נראה שהוא חותר לדבר האמיתי והגדול, עימוד מאלף עד תיו בתוכנת וורד עם סקריפט משוכלל ומושקע. כן, עוד תקופה כשמישהו יאמר עיצבתי את הספר בוורד, לא נעקם את הפה בזלזול אוטומטי...

השני של @ניוגראף המבוסס על אינדיזיין, גם הוא כבר כמה שנים משחרר לשוק מידי תקופה סקריפטים שפותרים בעיות מורכבות בלחיצת כפתור, בימים אלו שחרר את התוסף בה"א הידיעה הנקרא 'צורת הדף' לעימוד רב טקסט, הוא אפילו הספיק לשחרר כבר עדכון נוסף לתוסף ולפי התגובות כאן ממעמדים ותיקים מדובר בבשורה של ממש.

ייתכן שהפתעה נוספת מחכה לנו בהמשך (זוכרים את זה?), אלו המסקנות שלי כמי שעומד מהצד (אני רק מעצב אבל עם קשר מובהק לעימוד כיון שרוב העבודה שלי מול מעמדים):
  1. יש כאן איתות למכללת פרוג. חיים דיקמן ידוע כמי שרואה תמיד שני צעדים קדימה, אם זו המגמה וזהו רצון הציבור יווצר צורך להכניס תכנים נוספים בקורסים שיכללו את האופציות הנוספות, ואו אז גם קורס עימוד יקבל סמסטר נוסף ;)
  2. השוק יהיה יותר רווי ותחרותי מאחר ויהיה יותר קל ללמוד את המקצוע ולעמד בפועל.
  3. תוספים שונים שנבנו בעמל לתוכנת התג ישארו ללא דורש (יש לכך יותר השלכות לעתיד, אלו שהוציאו סקריפטים לתג בעבר כיסו את עצמם מן הסתם).
  4. מפתחי תוכנת התג יצטרכו להשקיע בנראות של התוכנה עם שימת דגש על קיצור תהליכים.

כמעצב ספרים אני מניח שהחיים שלי יהיו יותר קלים, לא אצטרך לשמור בפורמט bmp שעבר עליו הכלח ויהיה קל למעמדים למקם עמודי שער ולייצא עם בליד וסימני חיתוך כמו שצריך.
מה דעתכם?

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
התוספים שלי לוורד לא מחליפים את כל האופציות של תג, כי אי אפשר לעמד 3 טקסטים
אלא לכל היותר טקסט עליון והערות שוליים וכותרות צד ולא יותר.
אבל זה בהחלט מכסה 80 אחוז מהספרים המודפסים, ומי שמכיר טוב את וורד ואת היכולות שלו וכן את התוספים שלי יכול להוציא ספרים לעילא ולעילא, והרבה באמת עושים את זה, וזה יוצא לא פחות יפה מתג [אם הבן אדם יודע לעמד כמובן, ושם רווחים נכונים וגופנים מתאימים וכו' וכו', מלאכת העימוד היא אומנות ממש, כך שהתוצאה לא קשורה רק בתוכנה אלא בעיקר במעמד].

התוכנה החדשה שדובר עליה כאן תהיה תוכנה עצמאית לגמרי לא קשורה לוורד ויהיה אפשר לעמד בה הכל, כמובן לא מיד בגירסה הראשונה אבל זה יגיע בע"ה, וכמו שהראתי דוגמא של רב טקסט עם 7 טקסטים אוטומטי לגמרי.
אבל כבר בגירסה הראשונה רוצים שיהיה אפשר לעשות הרבה יותר ממה שיש בוורד עם תוספים:
  1. הערות להערות שוליים
  2. יישור טורים אוטומטי
  3. עיצוב פיסקאות אוטומטי
  4. כותרות עליונות משתנות
  5. אלמנט גרפי לתמונות
  6. וכו' וכו', זה לא סופי עוד לא הגענו לשלב להחליט את זה.
וזו המעלה של תוכנה עצמאית, שאפשר לעשות הכל בלי להיות תלוי בתוכנת אב כל שהיא, ולחפש לעשות טריקים, ויש דברים שגם עם טריקים לא תוכל להתגבר עליהם כמו האיטיות של וורד ואינדיזיין לעומת תג.

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
וזו המעלה של תוכנה עצמאית, שאפשר לעשות הכל בלי להיות תלוי בתוכנת אב כל שהיא, ולחפש לעשות טריקים, ויש דברים שגם עם טריקים לא תוכל להתגבר עליהם כמו האיטיות של וורד ואינדיזיין לעומת תג.
אינדיזיין כבר נמצא בפיתוח כמעט 20 שנה ע״י צוות גדול של מפתחים מומחים, ונחשב לסטנדרט התעשייתי בעולם ההוצאה לאור.
יש כמה חברות שרצו לייצר תחליף לאינדיזיין ולא הצליחו.
האם בן אדם יחידי [אפילו מוכשר מאוד] יכול לתכנת תוכנה שיהיה לו את כל הפונקציות של אינדיזיין?

אינדיזיין תומך באופן-טייפ, מיקום כל מיני קבצים [כולל psd, ai, svg, jpg, png וכו׳], חיפוש והחלפה ע״י GREP, ייצוא ל-PDF בסטנדרטים עולמיים, שליטה על פרופיל הצבעים, ועוד ועוד ועוד שאי אפשר לפורטם כי רבים הם...
אז למה לא לעבוד עם אינדיזיין, ולהוסיף לו את מה שחסר לעימוד ספרי קודש?...

נערך לאחרונה ב:

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אינדיזיין כבר נמצא בפיתוח כמעט 20 שנה ע״י צוות גדול של מפתחים מומחים, ונחשב לסטנדרט התעשייתי בעולם ההוצאה לאור.
יש כמה חברות שרצו לייצר תחליף לאינדיזיין ולא הצליחו.
האם בן אדם יחידי [אפילו מוכשר מאוד] יכול לתכנת תוכנה שיהיה לו את כל הפונקציות של אינדיזיין?

אינדיזיין תומך באופן-טייפ, מיקום כל מיני קבצים [כולל psd, ai, svg, jpg, png וכו׳], חיפוש והחלפה ע״י GREP, ייצוא ל-PDF בסטנדרטים עולמיים, שליטה על פרופיל הצבעים, ועוד ועוד ועוד שאי אפשר לפורטם כי רבים הם...
אז למה לא לעבוד עם אינדיזיין, ולהוסיף לו את מה שחסר לעימוד ספרי קודש?...

תוכנה כמו תג, בן אדם אחד יכל להוציא לפני 30 שנה? אז למה שכעת לא תצא תוכנה חדשה שתעשה כל מה שתג עושה ואף יותר, רק עם הבדל מהותי אחד - שהכל יהיה בסטנדרטים של התוכנות של היום, שזה כולל:
  1. ממשק נח
  2. תצוגה חדה
  3. הפשטה של תהליכים מורכבים
  4. אוטמציה כמה שיותר מלאה בלי לפגוע בשליטה על הפרט הכי קטן
  5. מהירות
  6. תוכנה ידידותית עם חויית משתמש מקסימלית
  7. תוכנה אינטואיטיבית, כלומר קו חשיבה שעל פיו התוכנה פועלת ומתנהגת בכל פרשת דרכים, [חשוב מאוד כדי לתת לתוכנה קו אחיד שהמשתמש יוכל לקלוט בקלות את דרך השימוש בתוכנה ויוכל להשתמש בתוכנה באופן אינטואיטיבי]
  8. וכו' וכו'
דבר נוסף, אין חולק שאינדיזיין לא נבנה עבור ספרי קודש, אלא עבור מגזינים ועיתונים וכדומה. ולכן היא מלאה בהמון דברים שספרי קודש לא צריכים כלל, ומצד שני חסר בה המון דברים שספרי קודש צריכים.

זה כמו לקחת טנק ולנסות להפוך אותו למכונית פרטית.

אין כמו תוכנה יעודית שנבנית עבור צורך מיוחד וחשוב מאין כמוהו כמו עימוד ספרי קודש, שעל לימוד התורה העולם עומד. אינו דומה שהתוכנה בעצמה עושה עיצוב פיסקאות [הדגשת מילה ראשונה, כניסה בשורה שניה, מרכוז שורה אחרונה] לבין שצריך להריץ סקריפט שיעשה את זה, ואין דומה יישור טורים אוטומטי ליישור טורים עם סקריפט, וכל שכל שאינו דומה הערות רצופות או הערות להערות שהתוכנה עושה לבין עם עושים את זה עם סקריפטים.

אגב, אתה זוכר איך אינדיזיין נראית לפני 20 שנה בגירסה הראשונה שלה?
כשבנו את תג ואינדיזיין לא היה מישהו טוב ללמוד ממנו כי הם היו ראשונים, אבל היום, שתג מצטיין בספרי קודש, ואינדיזיין מצטיין במקצועיות של המון פרטים וכמו שהזכרת, ווורד מצטיין בפשטות ובממשק, אז מכל אחד אפשר ללמוד רעיונות. מה יותר קל מלבנות היום את התוכנה כשיש כזה שפע של ידע ונסיון?

זו התגובה שלי בקצרה למה חייבים תוכנה חדשה ועצמאית לגמרי.

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
אלא עבור מגזינים ועיתונים וכדומה.
בהחלט נבנה גם לספרים...
אינו דומה שהתוכנה בעצמה עושה עיצוב פיסקאות [הדגשת מילה ראשונה, כניסה בשורה שניה, מרכוז שורה אחרונה] לבין שצריך להריץ סקריפט שיעשה את זה,
כנראה אתה לא מכיר את אינדיזיין...
הדגשת מילה ראשונה, מרכוז שורה אחרונה, והרבה יותר [לדוגמא: אפשר גם להגיד שידגיש את השורה הראשונה, או עד הנקודה הראשונה, ואח"ז סגנון שני עד הנקודה השניה, ואח"ז סגנון ג' עד תו מסויים, ואח"כ לחזור על ג' הסגנונות (שעי"ז אפשר לעצב שנים מקרא ואחד תרגום באופן אוטומטי)] - מובנים בתוך התוכנה ולא צריכים סקריפט...
אין כמו תוכנה יעודית שנבנית עבור צורך מיוחד וחשוב מאין כמוהו כמו עימוד ספרי קודש, שעל לימוד התורה העולם עומד.
נכון שיש מעלה יתירה לתוכנה יעודית, והקב"ה יעזור שיהיה לך המון הצלחה!

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
כנראה אתה לא מכיר את אינדיזיין...
הדגשת מילה ראשונה, מרכוז שורה אחרונה, והרבה יותר [לדוגמא: אפשר גם להגיד שידגיש את השורה הראשונה, או עד הנקודה הראשונה, ואח"ז סגנון שני עד הנקודה השניה, ואח"ז סגנון ג' עד תו מסויים, ואח"כ לחזור על ג' הסגנונות (שעי"ז אפשר לעצב שנים מקרא ואחד תרגום באופן אוטומטי)] - מובנים בתוך התוכנה ולא צריכים סקריפט...

הדגש הוא על חלון
אם היה אפשר בסגנון הפסקה באינדיזיין להגדיר חלון, זה לא היה נחמד יותר מאשר המציאות הנוכחית?

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני יכול לומר רק מה שאמר לי מישהו שחזק בתג. עידן תג לא תם ולא יתום. השדרוגים שלה ממשיכים כל הזמן, הסקריפטים שלה אגב, זה לא מה שמכירים מאינדיזיין כמשהו שמתאלתר בתוכנה (וממילא הביצועים ונוחות העבודה בהתאם), אלא זה כחלק מהתוכנה עצמה.

בכל מקרה, כל מי שמתעסק עם תג, (והכוונה על המעמדים הכבדים בתג, ולא כאלו שמכירים את זה מעימוד ספרים פשוטים וכדו'), ורואה את מה שמתפתח כאן, אין כאן אפילו צל של כיוון של משהו שמאיים על ההחלפה של תג.

אמר לי את הדברים מעמד חזק בתג, וזאת למרות המעקב המתמיד על החידושים שצצים כאן חדשות לבקרים, בין אלו שמגיעים כאן בפועל ממש, כמו הסקריפטים לאינדיזיין של ניוגרף, שהם ענקיים ומפתיעים מאד, אבל עדיין עדיין לא מביאים את התוכנה לכיון של תחרות עם תג, (וזאת גם אם תהיה התראת קישורים וכו', העימוד של רב טקסט לא מתחיל ונגמר בזה, בטח לא אחרי ה-RTA, אבל לא רק בגלל זה, ואכמ"ל), ובין מבחינת החידושים שמגיעים בצורה של חזון לתוכנות אחרות, אולם לפי רוח הדברים והכתוב אודותם, זה לא הולך להחליף את תג. מקסימום יעמוד בשווה של תג.

(מה שהכי מעניין שיש דברים שכותבים אודותיהם מזווית של 'חסרונות של תג', אבל המעמדים דוקא רואים בזה מעלות, אולי זה מלמד משהו כמה דיון כזה הוא רלוונטי כשהוא מגיע מזווית של מעצבים או מפתחים ולא מכאלו שמכירים את תג בפועל ממש עם ניסיון של שנים בספרים מורכבים).

אגב, תג התפתחה ומתפתחת במשך השנים בזכות המעמדים הרבים שבאים עם דרישות ומקדמים אותה כל הזמן. אין אפשרות להחליף תוכנה כזו ולהביא משהו אחר למשבצת שלה, אא"כ יהיו כמות גדולה ועצומה של מעמדים שתקדם את התוכנה לאורך שנים. מעמדים וותיקים לא יזנחו את התוכנה הזו, גם מפני שהם רגילים אליה ובאופן טבעי הם יוציאו עמה ספר בזמן מועט יחסית לתוכנה חדשה שהם יצטרכו ללמוד, וגם מפני שאולי הם יתקעו עם משהו ביצועי באמצע העימוד, ולא יהיה להם אפילו מצב של התייעצות עם קהילה שמתוכה בטח ימצא אחד שכבר היה בסיטואציה ביצועית כזו במהלך הזמן הרב שהתוכנה היא ביצועית, וידע לפשט את הענינים, ואז פשוט תהיה עצירה בעבודה. וממילא זה מרחיק עוד יותר את הכיוון הזה.

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
מסכים עם כל מילה ש @צביזון כתב, בהסתייגות נדרשת.
כל דבר עובר קשיים של התחלה, תמיד יש את הנועזים שקופצים למים חדשים ואחריהם כולם.
גם קורל מתוחזקת עדיין על ידי ותיקי הגרפיקאים אבל רוב המשתמשים נמצאים בפוטושופ ואילוסטרייטור.

הסיכוי היחיד שתג ישרוד במהלך השנים הבאות יהיה רק אם ישנו שם את הגישה של הממשק הכבד וההסתגרות (שמרחיקה מהם משתמשים פוטנציאליים, כבר אסביר), ויתאימו את עצמם לעולם המודרני.

בנוגע למשתמשים חדשים, הרבה אנשים שהולכים ללמוד מקצוע עושים זאת בהדרגה. בהתחלה משיגים איכשהו את התוכנה (עם רישיון ניסיון או בלי), משתעשעים בה מנסים הלוך ושוב, נכנסים לעולם המקצוע, ואז הולכים ללמוד בצורה מקצועית. ההסתגרות של תג מונעת מהם את האפשרות הזו, אולי זה החזיק יפה עד היום, השאלה מה יקרה כשיהיו מתחרים טובים.

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
מקסימום יעמוד בשווה של תג.
אם אינדיזיין יהיה שוה עם תג, כבר יהיה הרבה יותר מתחשק לעבוד עם אינדיזיין, בגלל כל השכלולים האחרים שיש לה...

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מסכים עם כל מילה ש @צביזון כתב, בהסתייגות נדרשת.
הסיכוי היחיד שתג ישרוד במהלך השנים הבאות יהיה רק אם
...

אבל באמת כשאתה לומד תג אתה יכול להתחרפן מכל השדות הלא-רלוונטיים שנשארו שם מימות המדפסות שהדור שלי לא ידע שהיו קיימות. הממשק זו בדיוק המילה. מי שרגיל שנים רבות לתג, כנראה לא יעבור בקרוב. אבל מי שלא רגיל, ויש תוכנה אחרת, למה שיתרגל?

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מי שרגיל שנים רבות לתג, כנראה לא יעבור בקרוב. אבל מי שלא רגיל, ויש תוכנה אחרת, למה שיתרגל?
מי שלא רגיל ורוצה להוציא ספר פשוט, באמת יוכל לעשות זאת בכל תוכנה בפרט באינדזיין.
אבל מי שירצה להוציא ספר מורכב, רב טקסט, או מורכבויות אחרות, רחמנות עליו אם ילמד תוכנה אחרת ולא תג, בגלל הסיבה הפשוטה, שבכל תוכנה שהיא, תמיד יגיע מחבר עם דרישות יצירתיות, או שיצוצו קשיים ביצועיים, וחייבים את וותיקי המעמדים שבשליפת רעיון מפשטים את הביצוע.
אבל כשיגיע מישהו שמנסה לעמד בתוכנה, אפילו נניח, מתקדמת יותר מתג, ברגע שהוא יגיע לכזו צומת דרכים, הוא לא ימצא מי שינחה אותו לפריצת דרך. כי המעמדים הוותיקים מכירים תוכנה שהוא לא עובד עליה.

בנוגע למשתמשים חדשים, הרבה אנשים שהולכים ללמוד מקצוע עושים זאת בהדרגה. בהתחלה משיגים איכשהו את התוכנה (עם רישיון ניסיון או בלי), משתעשעים בה מנסים הלוך ושוב, נכנסים לעולם המקצוע, ואז הולכים ללמוד בצורה מקצועית. ההסתגרות של תג מונעת מהם את האפשרות הזו, אולי זה החזיק יפה עד היום, השאלה מה יקרה כשיהיו מתחרים טובים.
נכון מאד. כל אחד כזה היום, או שנשאר חובבן ופורש מהמקצוע, או שהולך בסופו של דבר ללמוד תוכנת תג ודואה בה לגבהים. תג מונעת מהחובבנים לבוסס זמן ארוך מאד במקום שלא מתאים להם. היא מקצרת להם את הדרך החוצה. דרך שהם בכל מקרה היו מגיעים אליה בסוף. אבל לאלו שזה בשבילם, הם בסוף יגיעו אל תג, ושוב לא יוותרו עליה.

יוחנן ק

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
UX UI
התחרות טובה תמיד,
גם לצרכנים, וגם ליוצרים, זה יוצר ביקוש שהם חייבים לעמוד בהם, ומאתגר אותם לתת את התוצאה הטובה ביותר
גם רחמים, וגם ניו גרף טובים לשוק,
הם פונים לקהל יעד שונה,

ניוגראף, בקרב גרפיקאים מהשורה, האמונים על תוכנות ADOBE לסוגיהם, עליהם גדלו, ונוח להם לעבוד בסביבת עבודה שכזו,
לדוגמא, מעצב/ת גרפי/ת שרגילים לעבוד על אילוס' ואינדזיין, מקבלים עבודת עימוד, או משולבת בעימוד,
אם עד היום לא יכלו לתת ללקוח תוצאה מושלמת של עימוד עם טורים שווים, הערות שולים/צד וכו'
והיו צריכים לפנות/להעביר את העבודה למעמד מקצועי,
ימצאו את הכלים המתאימים והנוחים.

קהל היעד של רחמים:
מעמדים מקצוענים, בעיקר לספרי קודש, שרוצים תוכנה עם ממשק נוח יותר מתג, עם אופציות נוספות, ועם כל ההתאמות לספרים תורניים, בקיצור, מתחרה/יורש צעיר ורענן של תג

כך שאולי בפרוג, ביום מן הימים יעברו ללמד תוכנה זו

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
יש לי שאלה:
האם אפשר להגדיר בתג - שכל סוגריים שיש בו התנאים האלו:
- סוגריים שמכילות בין מילה אחד לארבע מילים.
- המילה האחרונה יכיל לא יותר משני תוים.
- אם יש רק מילה אחד - שיהיה לפחות שני תוים.

יקבל מיד סגנון מוגדר באופן דינמי???

באינדיזיין עושים את זה ע״י grep style עם הקוד הזה:
קוד:
\((\w{2,}|\w+\s(\w+\s){0,2}\w{1,2})\)
וזה יכול לחסוך שעות של עבודה...
וזה רק דוגמא אחד... מי שלומד את grep, יכול לחפש תבניות מאוד משוכללות...
וכמו שאפשר ללמוד את תג, אפשר גם ללמוד את grep... תאמינו לי זה שוה!!!

מעניין לדעת ;)...

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
כן. יש סקריפט עם פונקציות רבות מאד לענין סוגריים, והפונקציה הזו היא אחת מהם.
ואילו באינדיזיין זה מובנה בתוכנה :D...
וזהו רק דוגמא, וזה לא מוגבל לסוגריים; אפשר עם grep גם להחיל סגנון מסויים על המילה השלישית שמגיע אחרי סוגריים שיש בתוכם לא יותר משני מילים של לפחות שני תוים...
עוד דוגמא:
המילה השלישית בפיסקה שיש לה לפחות 20 מילים...
עוד דוגמא: מילה ראשונה המגיע אחרי רווח em או אחרי מעבר שורה.
עוד דוגמא: כל הטעמים [ולא ניקוד]...
כיד הדמיון הטובה עליכם...

והאם בתג זה דינמי [שתוך כדי הקלדה, מיד כשתואם לתבנית הנ״ל הוא מקבל את הסגנון]?
ScreenFlow.gif

====================================
עריכה:
בדקתי את הסקריפט הנ״ל לתג, ולצערינו אין לו יכולת כזו -
שכל סוגריים שיש בו התנאים האלו:
- סוגריים שמכילות בין מילה אחד לארבע מילים.
- המילה האחרונה יכיל לא יותר משני תוים.
- אם יש רק מילה אחד - שיהיה לפחות שני תוים.

יקבל סגנון מוגדר
אפילו לא דינמי...
יש לו רק אופציה של מקסימום מילים לסוגריים...

נערך לאחרונה ב:

5127109

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
באינדזיין אי אפשר לחפש רצף של סגונונת תו. כלומר סגנון תו אחד שאחריו סגנון תו שני.
בתג אפשר. ולפעמים זה נצרך. כמובן בלי להחליף עם קוד לפני ואחרי ולמצוא רצף).

אפשר עם grep גם להחיל סגנון מסויים על המילה השלישית שמגיע אחרי סוגריים שיש בתוכם לא יותר משני מילים של לפחות שני תוים...
יפה מאוד ויתכן שאפשר גם לתרגם את זה לשפת התג בחו"ה, אבל אם מגיע אלי כזה לקוח שרוצה כזה עיצוב אני מגלגל אותו מכל המדרגות, ואומר לו למחוק את הטלפון שלי.

ואגב, לא מומלץ כלל לעבוד עם סגנון תו מקונן אוטמטי, זה מאט מאוד את האינדי בפרט במסמכים גדולים ובפרט בבוק.

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
יפה לראות פה כמעט כל חודש הספד על תג!

אני עובד על שתי התוכנות! ואני אומר שאין תחליף לתג כרגע! אינדי' עם כל הסקריפטים הנפלאים של @ניוגראף לא מגיע כרגע לתג, ואין צורך להביא משהו קונקרטי שחסר בתג (כמו גרפ סטייל, נכון אין גרפ סטייל אבל גרפ יש גם יש, קוראים לזה ג'וקרים ואפשר לבצע שם חיפושים מדהימים כמובן שהחלק הזה בכל תוכנה גם בוורד וגם באינדי' הוא רק ליודעי ח"ן), צריך להסתכל על כל התמונה ועל התוצאה הסופית לאחר כמה זמן נעשתה. ולא למדוד פריט מול פריט, את התוכנה החדשה לא ראיתי כשיצא נראה מה זה, לא שולל שזה יהיה משהו טוב כמו בנו את תג יכולים לבנות תוכנה אחרת.... אין בלעדיות לתג זה בטוח!

על כל דבר שתביא שמובנה באינדי' אני יביא לך משהו שמובנה בתג.
אני לא יתחיל עם חלון כי זה כבר נדוש!
כותרות צד! בתג זה הדבר הכי פשוט לעשות, באינדי' סקריפטים וקומבינות.

אז נכון יש לזה את המעלות של זה ולזה את המעלות של זה אבל תכל'ס צריך להסתכל על התמונה המלאה.
ואשרי מי ששולט בשתי התוכנות ויודע לנווט ביניהם, אבל זה בלא זה אי אפשר!

נערך לאחרונה ב:

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
באינדזיין אי אפשר לחפש רצף של סגונונת תו.
לא קשה לכתוב סקריפט לזה לאינדיזיין...
וכדאי שתבינו: הרבה פונקציות שחסרים באינדיזיין, זה לא כי אין לו היכולת; פשוט אין צורך אצל אומות העולם לעשות ״חלון״ ו״ברך״ וכו׳ וכו׳... וממילא לא בנו אותו בתוכנה, ומי שצריך יכול לכתוב לעצמו סקריפט...
יפה מאוד ויתכן שאפשר גם לתרגם את זה לשפת התג בחו"ה, אבל אם מגיע אלי כזה לקוח שרוצה כזה עיצוב אני מגלגל אותו מכל המדרגות, ואומר לו למחוק את הטלפון שלי.
קודם כל, לא מגלגלים אנשים מכל המדרגות ;)...
שנית, מי אמר שהלקוח ביקש כזה דבר?!
קורה שאתה נתקל בצורך לסנן סוג אחד של סוגריים [לדוגמא מקורות מול הסברים], ואתה יכול להגדיר איזה תבנית שיוכל לסננם, זה פתרון גאוני למשהו שבאופן ידני היה לוקח שעות!!!
תכלס באינדיזיין אתה יכול לפתור כל מיני בעיות עם grep תוך כמה שניות...
ואגב, לא מומלץ כלל לעבוד עם סגנון תו מקונן אוטמטי, זה מאט מאוד את האינדי בפרט במסמכים גדולים ובפרט בבוק.
אני משתמש הרבה עם סגנונות grep, ומעולם לא הרגשתי את התסמונת הזה [גם על המחשב הישן, וגם במסמכים גדולים]...
ואני אומר שאין תחליף לתג כרגע! אינדי' עם כל הסקריפטים הנפלאים של @ניוגראף לא מגיע כרגע לתג,
בדגש על כרגע ;)...

נערך לאחרונה ב:

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה