דיבורים על תחרות כרזות -בחירות ע"ג

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אין התקפה יש הסברה

ROT

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י צברית;935011:
נעמה לא אמרה שהם לא עושים את כל מה שרוט כתב,
היא שאלה למה שום קמפיין בתחרות, ובמציאות לא הזכיר את כל רשימת הפעלים הארוכה הזו אלא רק את הלחם והחלב...
אין צורך להתקיף.

חס ושלום אין התקפה,
יש הסבר לכל דבר שרשום מה פועלים יהדות התורה,
וסיכום בסוף - שחבל שהםצריכים לדאוג לחשבונות חשמל, מים, לחם וחלב,
במקום להרחיב את פעילותם לדברים נוספים.

sh12

משתמש מקצוען
נכתב ע"י naamah;934507:
מעניין אותי לשמוע איך ואיפה יהדות התורה רואה את עצמה פועלת בנושאים הבאים (שהם, בעיניי ובעיניי רבותיי, חלק מעולמה של תורה):

נכתב ע"י צברית;935011:
נעמה לא אמרה שהם לא עושים את כל מה שרוט כתב,
היא שאלה למה שום קמפיין בתחרות, ובמציאות לא הזכיר את כל רשימת הפעלים הארוכה הזו אלא רק את הלחם והחלב...
אין צורך להתקיף.

לא,
נעמה שאלה איך יהדות התורה פועלת בנושאים הנ"ל.

צברית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י naamah;934465:
אותי כצופה מהצד, שלא מצביעה ג' או ש"ס (ולא הצליחה להשתכנע מהכרזות :)) מעניינת ההתמקדות של רוב היוצרים (אם לא כולם) פנימה. הכרזות מאוד מכונסות פנימה בתוך ה'קישקע' של הציבור החרדי. הלחם שלנו, החלב שלנו, הקצבאות שלנו, הישיבות שלנו.
למיטב זכרוני אין אף כרזה שעוסקת ברצון להשפעה של הציבור החרדי כלפי חוץ על אופיה ודמותה של המדינה בכללותה.

נכתב ע"י naamah;934472:
לרגע לא חשבתי שאני קהל היעד, אל דאגה.
ודווקא מפריע לי שזה המסר שמועבר לקהל המצביעים הטבעי.
אני קהל יעד טבעי של המפלגה לה אני מצביעה, ואני שמחה שחלק ניכר מהמצע עוסק בהשפעה כלפי חוץ ולא רק בתקציב האולפנות שלנו.

נכתב ע"י sh12;935025:
לא,
נעמה שאלה איך יהדות התורה פועלת בנושאים הנ"ל.

אולי רק אני הבנתי כך מדבריה.

ותמיד לבחור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י naamah;934507:
מעניין אותי לשמוע איך ואיפה יהדות התורה רואה את עצמה פועלת בנושאים הבאים (שהם, בעיניי ובעיניי רבותיי, חלק מעולמה של תורה):

- שיפור ההתנהלות במוסד הרבנות הראשית ע"מ להפחית את חילול ה' הנגרם שם כיום
- חיזוק צביונה היהודי של העיר תל אביב
- הוספת שעות לימודי יהדות ומורשת ישראל בבתי הספר של הציבור הכללי
- חיזוק מעמדם וזכויותיהם של בני ישיבות דתיים וחרדים בצבא (לא עידוד לגיוס בחורים לצבא אלא טיפול וסיוע למי שכבר נמצא שם)
- חיזוק ההתיישבות היהודית בנגב ובגליל
- חיזוק היהודים בערים המעורבות (עכו, יפו וכו')
- מניעת ההקפאה הבאה וגירוש יהודים מבתיהם, בכל מקום אשר הם
- ביטול להלכה ולמעשה של הסכמי אוסלו
- טיפול במגורשי גוש קטיף והשומרון
- חיזוק מצבן הכלכלי והחברתי עיירות הפיתוח
- עידוד עליה וקליטה של יהודים מהארצות המפותחות (אירופה, ארה"ב) כפתרון לבעיה הדמוגרפית

ועוד ועוד ועוד.
אבל אני לא רואה את זה. אני רואה ליבה, לחם, חלב, קצבאות, ישיבות, התכנסות פנימה-פנימה-פנימה.
מישו (שבד"כ חכם ונבון) קצת שכח שזה פורום חרדי, עם השקפות שונות כל-כך....
דוגמאות? בבקשה:

*יהודי מפלגת ג' אינם תומכי הרה"ר, ואין כאן המקום (והזמן) לפרט למה.
*ענין ישוב, הקפאה וגירוש - האם באמת אינך מעודכנת, שדעת התורה שלנו אומרת 'לא' מוחלט ואדום לשפיכת טיפת דם של יהודי אחד, תמורת כל שטח באשר הוא???
במילים אחרות: אין אצלנו מושג של מסי"נ עבור שטחים.
*עצם הישיבה בממשלה היא בכורח גדול, כפי שכבר הזכירו קודמיי. רק גדולי אומתנו יכלו להכריע בסוגיה סבוכה שכזו, ועשו זאת לחלוטין בלב חצוי, ומתוך חוסר ברירה עגום.

לסיכום מקוצר: השקפתנו והשקפתכם רחוקות תקי פרסאות, ממילא מגוחך לחכות למצע שתואם את דעותייך.

sh12

משתמש מקצוען
נעמה שאלה: "איך והיכן יהדות התורה פועלת...?"

נעמה גם שאלה: למה לא רואים זאת בקמפיין פה?

אבל התשובה של רוט מתמקדת רק בשאלה הראשונה.

אפרתה

משתמש מקצוען
ברור, כי אם זו התשובה לשאלה הראשונה- השאלה השניה מאבדת משמעות.

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
נדמה לי שקיימנו פה בהידור "דע מה שתשיב". אולם ההמשך הינו: "לעצמך".

האם לשוטת הכפר אֶחָשֵב כאשר ארצה למנוע עצמי מחשיפה לדעות הנוגדות את דעת גדולי ישראל?

פרוג אינו המקום לכך.

כאן המקום לחזק את היהדות הנאמנה, ולבצרה באמצעות מתנות שמים- אם בכתב ואם בעיצוב.

ומי שלא יחפוץ להשתכנע- שום אשכול, סוער ולוהט ככל שיהא- לא יוכל לו.

קטיפתית

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ותמיד לבחור;935049:
מישו (שבד"כ חכם ונבון) קצת שכח שזה פורום חרדי, עם השקפות שונות כל-כך....
דוגמאות? בבקשה:

*יהודי מפלגת ג' אינם תומכי הרה"ר, ואין כאן המקום (והזמן) לפרט למה.
*ענין ישוב, הקפאה וגירוש - האם באמת אינך מעודכנת, שדעת התורה שלנו אומרת 'לא' מוחלט ואדום לשפיכת טיפת דם של יהודי אחד, תמורת כל שטח באשר הוא???
במילים אחרות: אין אצלנו מושג של מסי"נ עבור שטחים.
*עצם הישיבה בממשלה היא בכורח גדול, כפי שכבר הזכירו קודמיי. רק גדולי אומתנו יכלו להכריע בסוגיה סבוכה שכזו, ועשו זאת לחלוטין בלב חצוי, ומתוך חוסר ברירה עגום.

לסיכום מקוצר: השקפתנו והשקפתכם רחוקות תקי פרסאות, ממילא מגוחך לחכות למצע שתואם את דעותייך.

בכדי לאזן את מה שמשתמע וממש אינו כך בנושא שטחי ארץ הקודש
רוב רובם של גדולי ישראל שתמכו באגודת ישראל/יהדות התורה מיום הוסדה זיע"א ולהבדלחט"א החיים עמנו לאוי"ט היו נגד באופן הכי בוטה של מסירת שטחים!!!
ובמועצת גדולי התורה המשילו זאת בזמנו לאמא שביקשו ממנה להחליט על איזה ילד לוותר...
אמנם ההחלטות היו לגופו של זמן וענין ולא משיחיות וד"ל..

אפרתה

משתמש מקצוען
קטיפתית- שימי לב- האם למסור נפש עבור שטחים? כל גדולי התורה היו נגד. אנו מוסרים נפש על שלוש עבירות החמורות ועל פרטים נוספים אם נפסק כך כמו בזמן שמד וכדומה. שטחים אינם ערך בפני עצמו עבור יהודי חרדי, את א"י נקבל מהק-ל יתברך כשנזכה לכך, את ארץ ישראל לא נשיג בכוחות עצמנו וודאי לא במחיר נפשות. זוהי השקפת היהדות החרדית מדורי דורות.

ROT

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עד תשס"ג 2003 היה בכנסת דבר שנקרא לובי דתי בראשות ח"כ לשעבר הרב שמואל הלפרט,
בלובי הדתי היו חברים יהדות התורה - ש"ס - מפד"ל,
היו ביניהם הסכמים ברורים בעד כל נושאי יהדות, ובעד חלוקת שטחים,
ב2003 אחרי הסכסוך עם מפד"ל, הלובי בטל מן העולם,
מאז ביהדות התורה ולכאורה גם בש"ס, מה שיותר יהיה רווח לתורה ולציבור החרדי בארץ מבחינה רוחנית, זה מה שקובע.
זה ברור שהקובעים הם גדולי התורה ומנהיגה.

ותמיד לבחור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אפרתה;935199:
קטיפתית- שימי לב- האם למסור נפש עבור שטחים? כל גדולי התורה היו נגד. אנו מוסרים נפש על שלוש עבירות החמורות ועל פרטים נוספים אם נפסק כך כמו בזמן שמד וכדומה. שטחים אינם ערך בפני עצמו עבור יהודי חרדי, את א"י נקבל מהק-ל יתברך כשנזכה לכך, את ארץ ישראל לא נשיג בכוחות עצמנו וודאי לא במחיר נפשות. זוהי השקפת היהדות החרדית מדורי דורות.
תודה על ההרחבה הנחוצה לדבריי.

carambola

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איך הלייקים קפצו בשבת למספרים אסטרונומים???
איפה חזקי?...

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זה נראה יותר פריצה בחסות השבת:eek: (כנראה מחו"ל).

ולמה לכולם? שלא יראה חריג:confused:!

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י pinati;935832:
זה נראה יותר פירצה בחסות השבת:eek: (כנראה מחו"ל).

ולמה לכולם? שלא יראה חריג:confused:!

נראה לי שכמה לחצו 1000 פעמים לייק כדי שישימו לב שזה פיקטיבי בJDN

דובדבני

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הפורום יצא מהקשרו, אך בלתי אפשרי לחזור לסדר בלי למחות על דברים שנאמרו.
אכן, אנו אמונים על ציות טוטלי לגדו''י, שאפילו יאמרו לנו על ימין שהוא שמאל נציית להם, אנחנו לא נשתמש בראש ועל זה גאוותינו.
באופן כללי, מצבו של חלק נכבד מהציבור החרדי, הוא ללא ספק רגיש. יש כ''כ הרבה מגזרים בתוך המגזרים והשינוי של התקופה האחרונה העצימה את הבילבול. ולכן, לא כולם יודעים למי לציית. אליהם אנחנו פונים, כשאנחנו רוקדים על הדברים האלמנטרים הגשמיים והרוחניים של הציבור שלנו.
כל הרשימה ששהעלתה קודם הוא פועל יוצא של הדברים הבסיסיים שלנו ולכן אין עניין להעלות אותם כשיכנוע, משום שזה פשוט לא יעבוד.

tzipi123

משתמש רשום
עיצוב גרפי
כמה מעצבן להיתקל בתגובות שלא מתאימות בכלל לאופי הפורום
אצלי כתוב: 'פרוג פורום חרדי מקצועי'
אז מה ה'קטע' הזה של מי שלא שייך להגדרה הזו לנפנף בדעותיו השונות בכל במה או שרפרף????
זה מסיט את הדיונים מנושאם הראשוני ומטריח לקרוא השקפת עולם שונה ולא משקפת את קהל היעד של יושבי הפורום!

תור הזהב

משתמש מקצוען
נכתב ע"י tzipi123;935942:
כמה מעצבן להיתקל בתגובות שלא מתאימות בכלל לאופי הפורום
אצלי כתוב: 'פרוג פורום חרדי מקצועי'
אז מה ה'קטע' הזה של מי שלא שייך להגדרה הזו לנפנף בדעותיו השונות בכל במה או שרפרף????
זה מסיט את הדיונים מנושאם הראשוני ומטריח לקרוא השקפת עולם שונה ולא משקפת את קהל היעד של יושבי הפורום!

אכן, מסכימה אם כך שפרוג אינו מקום שאנו באים אליו בכדי לספוג דעות ששונות מהשקפת חיינו, אם כבר, להתחזק בשלנו.
ואני רוצה לתת את מלוא הערכה לניקים שמעוררים על כך ומחזירים את האווירה למקומה הנעים והנקי.

לגבי הערה ההיא:
כמו שאני מכירה את הניקית שעשתה זאת היא באה ממקום מקצועי נטו. היא הביאה את תובנתה שהכרזות לא סיפקו מענה לנושאים רגישים שהיא מצפה לשמוע עליהם.
התשובות על כך היו:
1)זה לא מצע המפלגה. 2)זה לא קהל היעד של הקמפיין הנוכחי.
וזהו, אין צורך להיסחף לאידאולוגיות שמעבר.

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
יפה אמרת מכל הכיוונים, תור הזהב!

מור100

משתמש מקצוען
סיכום ביניים - ע"פ הצבעת גולשי פרוג:

מקום ראשון - ובחרת בחיים
מקום שני - שים שס
מקום שלישי - קמפיין הלחם

כולם, מענין איך, בעמוד הראשון של אשכול הכרזות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  27  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה