דיבורים על תחרות כרזות -בחירות ע"ג

מור100

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רותי12;934631:
חוץ מהמילים "צעד קשה וחמור מאד ע"פ הוראת רב".. בסוף המאמר
ייתכן שהמילים הללו אינם 'פנינים', אך דומה שאין מקום לויכוח על אמיתותם.
במצב הנוכחי, בו אנו נלחמים - כמו שלא נלחמנו מעולם!!! - על גיוס בנינו, אי הצבעה הינה צעד קשה וחמור.
אין בכך בכדי להביע אי הסכמה, ח"ו, על צעדך. את שומעת לרב, וכך ראוי ונצרך לעשות - גם ע"פ שיטתי. יתרה מכך, גם הצעד שלי, הוא, כמובן, ע"פ הוראת רב.

אנו שומעים לרבנים, גם כשהם מורים לנו לעשות צעדים קשים וחמורים!!!

zoom

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
- עידוד עליה וקליטה של יהודים מהארצות המפותחות (אירופה, ארה"ב) כפתרון לבעיה הדמוגרפית

נכון וחשוב לעודד עליה אבל רק של יהודים אמיתיים

וחוץ מזה למה צריך להעלות זרים כדי לפתור בעיות דמוגרפיות??
האם בהרחבת קצבאות הילדים ועידוד הילודה לא ניתן לעשות זאת????????????????????????????????

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
כדאי שכולם ירגעו....

:eek::mad::D:(:eek::p:confused::rolleyes::cool:;):) (לפי הסדר)

למה שלא תצלצלו היכן שלפי דעתכם הקמפיין מבוצע היטב???
אנו נמצאים בפורום המקצועי-פרוג וכדאי שנשמע את כל הקולות.

ח פוגל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
חברה, קצת נסחפתם...

נכון, באמת האשכול סטה מיעודו.

בואו נחזור לדון בכרזות התחרות!

הערות, ביקורת, חוו"ד, -

איפה אתם? איפה הצלצולים?

אשכול ההצבעות כמעט ולא התקדם מאתמול...

צאו לדרך!!

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י מור100;934651:
ייתכן שהמילים הללו אינם 'פנינים', אך דומה שאין מקום לויכוח על אמיתותם.
במצב הנוכחי, בו אנו נלחמים - כמו שלא נלחמנו מעולם!!! - על גיוס בנינו, אי הצבעה הינה צעד קשה וחמור.
אין בכך בכדי להביע אי הסכמה, ח"ו, על צעדך. את שומעת לרב, וכך ראוי ונצרך לעשות - גם ע"פ שיטתי. יתרה מכך, גם הצעד שלי, הוא, כמובן, ע"פ הוראת רב.

אנו שומעים לרבנים, גם כשהם מורים לנו לעשות צעדים קשים וחמורים!!!
אם את שומעת לרב וגם אני שומעת לרב מי קבע שהמעשה שלי חמור וקשה יותר משלך?

מור100

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רותי12;934688:
אם את שומעת לרב וגם אני שומעת לרב מי קבע שהמעשה שלי חמור וקשה יותר משלך?
מבחינת ההשלכות של המעשה, שלך - מה לעשות - קשה וחמור. את נותנת, שלא ברצונך, כח לרודפינו.
ברור שמורה דרכך חישב את כל זאת, ואעפ"כ פסק מה שפסק, וזהו שכתבתי לעיל, שאנו מצווים לשמוע לרבנינו, גם אם לעין ההשלכות הינם קשות וחמורות.

(אם היית נמנעת בשל השקפות סאטמר וכד', אזי מבחינתך גם המעשה שלי היה חמור. נכון מאד).

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י מור100;934698:
מבחינת ההשלכות של המעשה, שלך - מה לעשות - קשה וחמור. את נותנת, שלא ברצונך, כח לרודפינו.
ברור שמורה דרכך חישב את כל זאת, ואעפ"כ פסק מה שפסק, וזהו שכתבתי לעיל, שאנו מצווים לשמוע לרבנינו, גם אם לעין ההשלכות הינם קשות וחמורות.

(אם היית נמנעת בשל השקפות סאטמר וכד', אזי מבחינתך גם המעשה שלי היה חמור. נכון מאד).

אם מורה דרכי פסק מה שפסק סימן שמבחינתו ההשלכות של ההצבעה קשות.
אבל נסיים כאן את הדיון בפורום הזה שלא לעורר עוד מהומות. אפשר להמשיך בפרטי או במייל
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

מוטי נאה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
כשבעז&quot;ה...

נכתב ע"י naamah;934507:
מעניין אותי לשמוע איך ואיפה יהדות התורה רואה את עצמה פועלת בנושאים הבאים (שהם, בעיניי ובעיניי רבותיי, חלק מעולמה של תורה):

- שיפור ההתנהלות במוסד הרבנות הראשית ע"מ להפחית את חילול ה' הנגרם שם כיום
- חיזוק צביונה היהודי של העיר תל אביב
- הוספת שעות לימודי יהדות ומורשת ישראל בבתי הספר של הציבור הכללי
- חיזוק מעמדם וזכויותיהם של בני ישיבות דתיים וחרדים בצבא (לא עידוד לגיוס בחורים לצבא אלא טיפול וסיוע למי שכבר נמצא שם)
- חיזוק ההתיישבות היהודית בנגב ובגליל
- חיזוק היהודים בערים המעורבות (עכו, יפו וכו')
- מניעת ההקפאה הבאה וגירוש יהודים מבתיהם, בכל מקום אשר הם
- ביטול להלכה ולמעשה של הסכמי אוסלו
- טיפול במגורשי גוש קטיף והשומרון
- חיזוק מצבן הכלכלי והחברתי עיירות הפיתוח
- עידוד עליה וקליטה של יהודים מהארצות המפותחות (אירופה, ארה"ב) כפתרון לבעיה הדמוגרפית

ועוד ועוד ועוד.
אבל אני לא רואה את זה. אני רואה ליבה, לחם, חלב, קצבאות, ישיבות, התכנסות פנימה-פנימה-פנימה.

כשבעז"ה נוכל לחיות בתת תנאים כמו לחם חלב ליבה וכו'...
נוכל לדאוג ליישוב ארץ ישראל... ישוב א"י היא לא המצווה היחידה... יש גם "ושמרתם מאוד לנפשותיכם", רוב הדברים דלעיל הם מונחים אשר ניתן להתמודד (רובם ! לא כולם) לאחר שאוכלים לחם וחלב... :(

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מור100;934607:
(בעמוד הבא מופיעה הודעה עם תמצית של דברי כאן)
======
נעמה מתלונת על התכנסות פנימה בקמפיין תקציבים, גיוס, לחם וחלב. איפה חיזוק ההתיישבות בעכו, רוממות הרבנות הראשית וסיוע לחיילים משרתים – היא שואלת.
היא גם רומזת, שלטעמה לו היינו משכילים לפנות לקהלים שכאלו תוך הפניה על שאיפות והישגים בתחומים הנ"ל, ייתכן שהיינו זוכים ליותר מנדטים.
ובכן, אין כאן מקום להתנצלות, רבותי. עלינו להבהיר ולהבחין (וסליחה על האריכות): הסיבות בשלהם אנו – ציבור החרדים, והציבור עליו נמנית נעמה - שולחים את נציגינו לכנסת, הם שונות. הח"כים שלנו יושבים בכנסת מתוך דיעבד ואילוץ. (אנו יודעים שזה אולי לא נראה כך, וישנה אפילו התגוששות סביב ה'דיעבד' הזה שנדמה שהולך ונהפך ללכתחילה. אלא שהנהגה זו לא תזיז את האמת ואת ההשקפה ממקומה, והקמפיין מתנהל בהתאם לקוים האמיתיים לאורם אנו הולכים).
כשנשאלו מאורינו ומורי דרכנו - החזו"א ועמיתיו, מדוע אנו שולחים נציגים למקום שכל כולו כפירה במלכות שם שמים (כן, בדיוק כך!), היתה התשובה כי אנו מצווים להציל מפי הארי והדב, ולעמוד על זכויותינו הבסיסיות כאן בארץ. כך שהמנדט שלנו להשתתפות בבחירות ושליחת נציגים למליאת הכפירה הוא מעיקרו מצומצם ותחום לקוי מתאר ברורים: שמירה על זכויות המיעוט החרדי, ומתן אפשרות לציבור זה לקיים אורח חיים בהתאם להשקפתו ושאיפותיו. מעבר לזה איננו דואגים לא משום שאיננו מוטרדים מהנושאים האחרים, אלא משום שלא לשם כך נשלחנו. חד וחלק.
הרבנות הראשית וההתיישבות ביפו ויקנעם – הינם דברים חשובים מאד, ואנו נשמח לסייע להם אם נוכל. אך אינם כלולים במצע שלנו, שכאמור הוא לא רק מצע, אלא זכות הצבעה בכנסת. מעבר לכך, איננו רשאים לפעול.
אנו כן רשאים ומצווים לפעול במישורים הפנימיים: התקציבים שמגיעים לנו ע"פ כל דין, ונחמסים מאיתנו בצורה שיטתית; ומעל הכל – זכותם של בנינו להמית את עצמם באהלי תורה, ובכך – ורק בכך – לעמוד לימין חיילי הצבא המחרפים את נפשם בגבולות.
כמובן, שנציגינו פועלים גם בתחומים נוספים – ועל כך גאוותנו. במפעלים שגפני הציל מקריסה היו אולי אחוז מצביעי יהדות התורה, והילדים שזכו לטיפולי שיניים חינם אודות לליצמן, רובם, יש להניח, לא חבשו כיפה בשעת טיפול השיניים. אלא שאין זו סתירה לכל האמור, כל בר דעת מבין, שעל מנת לממש את הקרדיט שניתן לנו במלואו, על נציגינו להוכיח יכולת עשייה בתחום רחב של מישורים, וזה מה שיסייע בעדם בסופו של יום לנצל את מעמדם לטובת העובדה לשמה התכנסו שם, ברח' קפלן – להציל מדי הארי ומיד הדב.
כמו"כ, כמובן, שזו תהיה טפשות פוליטית לא להשתמש בהישגים הללו ולפנות באמצעותם לקהלים נוספים, וזה מה שנעשה במה שמכונה "הקמפיין הכללי". אלא שכהנראה לעין, הפעילות במישור הזה היא מינורית, ומה שנקרא אצלנו "יוצא זיין". סוג של השתדלות לספח קולות של אנשים שנהנו מפעילותינו, אף שכאמור, הפעילות מלכתחילה לא הופנתה אליהם, עם כל הכבוד והערכה.
[אם תרצו, זו על רגל אחת הסיבה בשלה התנגדו רבותינו ללקיחת תיקים ותפקידי שרים. שכן מבחינה רעיונית, שר נושא באחריות על כל החלטות הממשלה והכנסת, ולזה כאמור אין לנו קרדיט השקפתי ורעיוני. אנחנו שם כדי לפעול ולהציל ותו לא].
ולסיכום: הקמפיין שלנו מתרכז פנימה, כי עובדתית ורעיונית לשם כך אנחנו בכנסת. פעילותנו לטובת האחרים באה כאמצעי, ולא כתכלית. בבחירות, אנו קורצים בחצי עין גם לאלו שנהנו על הדרך מהפעילות שלנו, כי זכותנו ליהנות מפירות עמלנו, אך פעילותנו וחזוננו הוא לדאוג לחיינו הגשמיים והרוחניים בארצנו, הא – ותו לא!

=====================

אף שניתן לנחש את הסיבה הנצחית בשלה אין את מצביעה, אך בגדול, וגם אם טעיתי בניחוש, הרי שאי הצבעתך באה בשל ציות לגדולים - כך ע"פ עדותך.
כך שלטעמי, את יכולה לדלג לאשכול הבא. אותך, שום קמפיין לא ישכנע, ולא אמור לשכנע. את נוקטת בצעד הקשה והחמור מאד שלך ע"פ הוראת רב, וכך ראוי לעשות.
אין קמפיין בעולם שישכנע אותך לעבור על מצוות "ועשית ככל אשר יורוך", הלא כן?

תודה ליחידה שענתה לעניין.
אנחנו נמשיך לא להסכים, אבל אני מכבדת את עמדתך המנומקת והשקולה, שלא נובעת מהבטן אלא מהראש.

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ועכשיו תגידו... מי זה שלומי הזה?

סתםםםם. להעביר נושא:rolleyes:

חנה קונקטורית ומאמנת

חנה פפנהיים | קונקטורית ומאמנת אישית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י pinati;934488:
ואני לא מדברת על הלחם והחלב אלא על שמירת התורה והמצוות בארץ. וכל השאר זה רק בונוס.

"אם אין קמח אין תורה" - (פרקי אבות)

לפי משנה זו הלחם בכלל לא בונוס. זה יסוד.

ח פוגל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
נכתב ע"י א' גליק;934799:
קרה משהוא לJDN או שזה אצלי?

אם כבר, נראה לי שמשהו קרה ב'פרוג'.

אשכול ההצבעות כמעט ואינו מתקדם.

אין כמעט הצבעות, אין כמעט צלצולים.

מה קורה?

ROT

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
..
נכתב ע"י naamah;934507:
מעניין אותי לשמוע איך ואיפה יהדות התורה רואה את עצמה פועלת בנושאים הבאים (שהם, בעיניי ובעיניי רבותיי, חלק מעולמה של תורה):

- שיפור ההתנהלות במוסד הרבנות הראשית ע"מ להפחית את חילול ה' הנגרם שם כיום
מוסד הרבנות הראשית נשלט בידי הממשלה, וכשנציג ציבור החרדי ניסה פעם להתערב שם, צעקו אנשי מפלגת מפד"ל לשעבר, הצילו!!! החרדים משתלטים על המדינה.

- חיזוק צביונה היהודי של העיר תל אביב
הם אוחזים בחיזוק צביונה של בני ברק, ירושלים, אשדוד ועוד, כדי לתת לציבור קווי מהדרין, ומה עושים להם, ראש הממשלה ויועציו, כשיגמרו לטפל בזה הם יעברו לתל אביב.

- הוספת שעות לימודי יהדות ומורשת ישראל בבתי הספר של הציבור הכללי
יהדות התורה נלחמת על עצם קיומה של מוסדותיה למנוע ליב"ה, מתי יהיה להם זמן להתעסק בציבור הכללי, (ודרך אגב: מה נפתלי בנט יאמר שישמע שהנציגים החרדים רוצים להכניס תוכניות כאלו וכד' למממלכתי דתי, וד"ל)

- חיזוק מעמדם וזכויותיהם של בני ישיבות דתיים וחרדים בצבא (לא עידוד לגיוס בחורים לצבא אלא טיפול וסיוע למי שכבר נמצא שם)
הם עובדים על זה כל הזמן, שמעתי מידיד שהתקדם להיות מפקד ולא נתנו לו בגלל שיש לו כיפה שחורה, ורק אחרי התערבותו של ליצמן + גפני הוא זכה במעמד.

- חיזוק ההתיישבות היהודית בנגב ובגליל
מי הביא מתישביים לאשדוד, מי רוצה לבנות את חריש ומונעים ממנו, תשאלו את גפני מה הוא אומר על אופקים, תשאלו את חסידי גור מה זה ערד,

- חיזוק היהודים בערים המעורבות (עכו, יפו וכו')
כל הבעיות של הציבור החרדי הם פטרו ולא נשאר להם אלא להתעסק בזה,

- מניעת ההקפאה הבאה וגירוש יהודים מבתיהם, בכל מקום אשר הם
המדרש באיכה אומר בעוון מה נעקרים יהודים מבתיהם בעוון שמבטלים תורה ומונעים מאחרים ללמוד, ממשלת ליכוד - שנוי - ומפד"ל הייתה אחראית לקיצוצים בתקציבי הישיבות, קיצוץ בקצבאות, ביטול של עשרות הסדרים עם הציבור החרדי, נציגי הציבור החרדי בכו התחננו לאורלב וחבריו תצאו מהממשלה הזאת, המפד"ל פגעה בהם אז, ילדים יצאו לרחובות להפגין זה לא הפריע לחברי מפד"ל כלום, שהגיעה ההתנתקות ויהדות התורה נכנסה כדי להציל מה שאפשר מידי אורלב ולפיד, לא התבייש אורלב לבוא ולצעוק איך החרדים לא אכפת להם מהתנתקות, אם מפד"ל לא הייתה מפריע לחרדים קודם היה לחברי יהדות התורה זמן לטפל בהתנתקות ולנסות למנוע,

- ביטול להלכה ולמעשה של הסכמי אוסלו
מה שיש לליכוד ולבית היהודי לעשות בנדון, אותו הדבר עושה יהדות התורה,

- טיפול במגורשי גוש קטיף והשומרון
ליצמן העביר להם אחרי מלחמות הרבה כספים, הוא היה אז יו"ר וועדת הכספים, וכפי שידוע לי הוא מאוד עזר להם, וכן ח"כ מקלב נעזרו בו מאוד.

- חיזוק מצבן הכלכלי והחברתי עיירות הפיתוח
הדברים ברורים וכתובים את עזרת נציגי הציבור החרדי בערי הפיתוח, ולראיה תראו את ההשיגים שהביא גפני בתקציבים לשם, ואת עבדותו הרבה של ליצמן בנושא הבריאות בערי הפיתוח והפריפריה .

יהדות התורה עזרה מאוד להבאת יהודי תימן, מה הם קבלו בעד זה....
יהדות התורה עזרה מאוד להבאת יהודי רוסיה, מה הם קבלו בעד זה....
התשובה ---- כמות של שונאי חרדים לתאבון ה"י

ועוד ועוד ועוד.
אבל אני לא רואה את זה. אני רואה ליבה, לחם, חלב, קצבאות, ישיבות, התכנסות פנימה-פנימה-פנימה.
אבל אני רואה שהרבה מהנציגים של כל המפלגות דואגים לכלום ומדברים הרבה, ונציגי הציבור החרדי דואגים להרבה ומדברים כמעט כלום,
רק בושה למדינה שיש מגזר שנציג ציבור צריך לדואג לו ללחם וחלב,
והראיה שזה בושה שמישהו מבחוץ לאנשי המפלגה לא מבין למה נציג ציבור ועוד ח"כ צריך לדאוג לדבר כזה,
ואסיים בסיפור שמספר הרב ישראל אייכלר - ששאל אותו מנכ"ל בית חולים למה מערבים את ליצמן בכל מיני סיפורים שיעזור, שאל אותו אייכלר מה היה עושה אדם חופשי במקרה כזה, אמר לו מנכ"ל בית חולים הופך את השולחנות, אמר לו אייכלר את זה לא יודע הציבור החרדי, (ואם מישהו יעשה את זה, יגידו שהחרדים אלימים)

צברית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
נעמה לא אמרה שהם לא עושים את כל מה שרוט כתב,
היא שאלה למה שום קמפיין בתחרות, לא הזכיר את כל רשימת הפעלים הארוכה הזו אלא רק את הלחם והחלב...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה