דיון דופליקטים- למידה וקונפירציות חלק א'- מדינות.

בחרו אחד מן הגיבורים שלכם. אם היה עליכם לשכן אותו באחת מן המדינות, היכן הייתם משכנים אותו?

• פרדייס

• פיוצ'ר

• אוטוקרט

• אינדבידואל

• סיים

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

שיבת ציון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
ומדוע?
כאן המקום להסברים, התאמת סוגי אופי למדינות, או הנגדתם- לצורך התמודדות.
למידה מאופן הבנייה של המדינות, קוספירציות שונות וכולי.
חלק ב' יעלה אי"ה בימים הקרובים.

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
דעתי היא, שחלוקת המדינות מאוד קיטשית
והזוי לי לשמוע שמיליוני בני אדם בחרו לחיות בלי מים בברזים
בחירה מעולה מצד הסופרת לשכן את הגיבור בפרדייס,
מכיון שיש לה יחודיות בתחומים הנדרשים.

נערך לאחרונה ב:

שיבת ציון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
תערכי את הכותרת: )
כבר אין לי אפשרות לערוך... תודה בכל אופן.
דעתי היא, שחלוקת המדינות מאוד קיטשית
והזוי לי לשמוע שמיליוני בני אדם בחרו לחיות בלי מים בברזים
לא כולם שם בלי מים בברזים, אבל עדיין, מבינה למה את מתכוונת.

ולמה את הגיבור שלך (את מי בחרת, מה הסגנון והאופי שלו, סתם מעניין...) בחרת לשכן דווקא באינדבידואל?

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
ולמה את הגיבור שלך (את מי בחרת, מה הסגנון והאופי שלו, סתם מעניין...) בחרת לשכן דווקא באינדבידואל?
כי לא רציתי לבחור בפרדייס - מחקה את הסופרת
וכי אני בן אדם שמאוד מאמין באינדבידואליות
אם אני הייתי חיה שם, מאה אחוז שהייתי בוחרת לגור באינדבידואל.
ומצד הגיבור - כי המגורים שם מאפשרים תשומת לב לכישרונות, ואני אוהבת גיבורים עם כישורים מיוחדים....

שיבת ציון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הסופרת בעצם נסתה להקיף את כל סוגי האופי שעל ציר מסוים- בהגבלה של חמש מדינות. ננסה לבדוק אם היא הצליחה:

פרדייס- המילה הראשונה שעולה במחשבה היא: פשטות. אבל במחשבה שניה, קו האופי היותר מרכזי הוא אמון בניצול יכולות הטבע בלא "קלקול" בני האדם. דבר זה מתבטא לא רק באוכל ובסביבת המגורים, אלא גם באמון ואימון יכולות הגוף. בפרדייס מעריצים כח פיזי, מהירות, התמודדות יעילה במצבים. יותר מאשר- מחשבה, גאונות אפילו- אלו, עם גוף לא מאומן, יזכו לזלזול מצד התושבים. בכך מהווה פרדייס קונטרה הופכית מוחלטת ל-

פיוצ'ר- פיוצ'ר מעריכה כח מנטלי, מחשבה וגאונות, לצד חיים מוטורים נוחים ככל האפשר. קידום הטכנולוגיה מהווה את הפרמטר המרכזי לכך- על מנת לפתח טכנולוגיה נדרשים לתבונה רבה, והטכנולוגיה נועדה על מנת להפוך את החיים לקלים ונוחים יותר מבחינה פיזית.

סיים- שוויונות. האם זהו קו האופי המרכזי של סיים? הייתי אומרת- אמצעי על מנת להגיע אליו. כפי שדני הרהר פעמים מספר במהלך הספר- אולי השוויונות היא רק אמצעי בשביל להגיע לשלווה.
סיים לא מסוגלת לחיות תחת לחצים. אם לחצים חיצוניים- כגון: פרסומות, שכנועים של אנשי מכירות, ואם לחצים פנימיים- קנאה, שאיפה ליותר ויותר ויותר. הפתרון שמצאה למיגור לחצים אלו הוא- שוויונות. אף אחד לא יתנשא על אף אחד, ממילא אף אחד לא יקנא באף אחד, אף אחד לא ישכנע אף אחד. כולם יהיו שווים ושלווים, בקצרה.
למעשה, השלווה אינה סותרת חלוקת מעמדות והיררכיה, אלא האמצעי- השוויונות- בלבד. מניעת ההיררכיה כמעט לחלוטין הינה חלק מן השוויונות, ולכך נועדה. אולי לכן קבלה סיים שתי קונטרות הופכיות, אחת המטפחת בניה עצמית בלא קשר לכלל, ואחת הדוגלת בהיררכיה מסודרת: אינדבידואל ואוטוקרט.

כרגע אין לי זמן להמשיך, אך אי"ה אפרט את שתי המדינות האחרות בהמשך.
בינתיים- מוזמנים להתדיין (מבחינה ספרותית, ובעיקר למידה מן הספר. ביקורות ודיונים על העלילה כבר ישנם באשכולות אחרים, האשכול הזה נועד בשביל להפיק רווח ספרותי. מה יש ללמוד מכל אחת מהמדינות, ומדרך הכתיבה שהוצגה בה? אלו פעולות בהן נקטה הסופרת גרמו להפנים לעומק את אופיין של המדינות? מדוע, לדעתנו, נבחרו דווקא קווי אופי נוגדניים אלו ולא אחרים? ובעיקר, מה נוכל לקחת מכאן לכתיבתנו אנו?)

רצתה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
סיים- לא מתחברת לקטע של השוויון, בורא עולם ברא את העולם בצורה שיש מעמדות.
פיוצ'ר- כל הקטע של הטכנולוגיות... לא מסדר לי.
פרדייס- טוב, אני לא רוצה לחיות במקום שעדיין רוכבים על סוסים וקוצרים במגל את החיטה.
אינדבידואל- בן אדם מתפתח רק בכישרונות החזקים שלו? ילד שיש לו דיסלקציה קשה אז לא ילמדו אותו לקרוא? (דוגמא קיצונית, אני יודעת)
נשארתי עם אוטוקרט
לא חושבת שיש בעיה עם משטר מלוכני, זה יכול להיות אפילו מעניין. זה בעצם המצב הטבעי שהקב"ה ברא את העולם, הדמוקרטיה זה דבר חדש
הבעיה שבניגוד לפיוצ'ר, סיים ופרדייס שהסופרת פירטה המון עליהן והקורא קלט מה סגנון החיים שם. את סגנון החיים באוטוקרט ובאינדבידואל לא הצלחתי כ"כ להבין.

לא חשבנתי את הקטע הדתי.
אבל אם היו אומרים לי שאני עכשיו צריכה לבחור לי מדינה לגור בה בתור יהודייה, עדיין הייתי בוחרת באוטוקרט.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  39  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה