בקשת רעיון לסגירת מטבח פסח, והמלצה על נגר

תקליט-אור

משתמשת מקצוענית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
בס"ד

לפני כשנה וחצי בניתי מחדש את הבית, ובין היתר עשיתי מטבח פסח.
הנגר שעשה את כל העבודות היה ערבי מטעם הקבלן, ואיפשהו לאחר הרכבת המטבח פסח ולפני הכנת הסגירה הוא התעצבן* ועזב הכל,
כך שנשארתי עד היום עם ניילונים מודבקים במקום סגירה כמו שצריך. :(
* הוא תפס שגילינו לשכנים שראינו שהשיש "קיסר" שהוא הביא להם לא היה חתום, למרות שהוא סיכם איתם על קיסר.

הייתי שמחה לקבל רעיונות איך לבצע את הסגירה, והמלצה על נגר אמין ולא יקר שיכול לבצע כזו עבודה.
  • המטבח שלי מחולק לשני "פסים" נפרדים חלבי ובשרי אחד מול השני, ושניהם בתוך "נישות" עם קירות משני צידי כל מטבח. מצ"ב שרטוט + תמונות מכוערות מהבנייה ומעכשיו (אל תצחקו על "הוילון". זה זמני לגמרי רק בשביל שאני לא ארגיש שאני גרה במוסד :p).
  • אני מעוניינת בסגירה מלאה מהתקרה עד הרצפה (ולא כמו שהאדריכלית ציירה "כיסוי" בשרטוט המצורף).
  • הייתי מעוניינת שהסגירה תהיה יציבה עם פורמייקה, ומצד שני אני לא רוצה משהו במשקל כבד מידי.

אני לעצמי חשבתי על רעיון, אולי אפשר לעשות מדף עץ בעובי 2 ס"מ, להצמיד מתחתיו רגלי עץ קצרות שיהפכו אותו למעין שולחן נמוך, והוא ישב על חזית השיש - ה 30 ס"מ הקדמיים של השיש שמעל בליטת הארונות התחתונים ביחס לארונות העליונים,
ומגב השולחן להעלות מסגרת בצורת "ח" שתהיה בנויה מקרש עץ ברוחב של כמה ס"מ ובעובי 2 ס"מ, והמסגרת תעלה עד התקרה, ועליה יהיה תפוס לוח מזונית שיכסה את כל גובה הארונות העליונים.
אותו דבר מחזית השולחן תצא מסגרת "ח" הפוכה כלפי מטה עד הרצפה, עם לוח מזונית שיכסה את כל הארונות התחתונים.
מצורף קשקוש שעשיתי בפוטושופ לצורך המחשת הרעיון.

מה דעתכם/ן? יכול ללכת, או שהשולחן לא יצליח להחזיק יציב באויר - כזה גודל של מסגרות?

ושוב, אשמח לשמוע את חוות דעתכם המקצועית על הרעיון שלי ו/או כל רעיון אחר, וכן אשמח לקבל המלצות על בעל מקצוע אמין ולא יקר.

תודה רבה!!! :)

קבצים מצורפים

• פסח בשרי.jpg
    פסח בשרי.jpg
    KB 622.1 · צפיות: 147
  • פסח חלבי.jpg
    פסח חלבי.jpg
    KB 640.8 · צפיות: 149
  • פסח חלבי ובשרי.JPG
    פסח חלבי ובשרי.JPG
    1.4 MB · צפיות: 147
  • תלת מימד.pdf
    KB 10.2 · צפיות: 59
  • כיסוי מטבח פסח.jpg
    כיסוי מטבח פסח.jpg
    KB 257 · צפיות: 142

מירי קאופמן

מעצבת ואדריכלית פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
הרעיון שלך נחמד, אבל תחשבי על המורכבות של הפתיחה והסגירה של המטבח כל שנה בפסח,
יש לי לקוחה שסגרנו לה את המטבח בצורה כזו: פלטה יושבת על השיש ועולה עד לארונות בזוית. הפלטה עצמה מאותה פורמיקה של הארונות כך שזה יצא מושלם אצלך יש את האזור שמעל הכירים ששם ניתן יותר התיחסות לסגירה בצורה זוית אולי להמשיך את הקו של הארון העליון ע"י חזיתות שישבו על הפלטה שמונחת מעל השיש.

בקשתי מהלקוחה תמונה אשלח בהמשך.. לבינתים צירפתי מין דוגמא שתביני
בהצלחה!

קבצים מצורפים

• רעיון לכיסוי מטבח פסח.pdf
    KB 279.1 · צפיות: 122

תקליט-אור

משתמשת מקצוענית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
@מירי קאופמן ,
ראשית תודה רבה על התגובה, ההשקעה, והבקשה מהלקוחה, כל הכבוד!

מה שלא יצא לי ברור מספיק, האם הסגירה המדוברת מכסה גם את כל החזיתות של הארונות; או רק את השיש והרווח שבין הארונות התחתונים לעליונים - והיא "משתלבת בנוף" כהמשך ישיר לארונות?

ושוב, תודה רבה, אין מילים!

styehoshua

משתמש מקצוען
עוד רעיון, היה לי אותו בדירה הקודמת.
פלטה על השיש שיורד כ 15 ס"מ על הארונות התחתונים (כך לא יכלו לפתוח אותם)
על הפלטה 4 כוורות ג"כ עם זוית כלפי למעלה שחוסם את הארון מלהיפתח.
החדר שימש אותי כל השנה למשרד והכוורות היו ממש נוחות למידפסת וניירת.

תקליט-אור

משתמשת מקצוענית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
כמו שכתבתי בהודעה הראשונה, אני מעדיפה סגירה קומפלט גם על כל החזיתות ולא רק על המרווח שבין הארונות התחתונים לעליונים.

על הארונות התחתונים בוודאי, כי יש שם מגירות, ובלי סגירה עד למטה אמצא במגירה עוגיות של התינוק הזוחל התורן...
וגם על החזיתות של העליונים הייתי מעדיפה שיראה כמו קיר חלק, וגם הארונות יהיו יותר שמורים מאבק.

ואין לי אפשרות לעשות כוורות וכדומה כלפי מעלה, כי זה יחסום לי את החלון (שהוא גם האוורור והאור של המטבח החמצי), כפי שניתן לראות בתמונה.

וכמובן תודה רבה לכולכן!

ביתילי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
איך תוכלי לעשות סגירה על הכל שיראה כמו קיר וגם לא לחסום את החלון?
עומק השיש והארונות התחתונים בולט מהחלון, לא?
פרט לכך, סגירה מתאימה לוקחת מהשטח , לזו היתה שאלתי הקודמת, מה המרחק בין השיש החלבי לבשרי.
(או מה רוחב החלון)

תקליט-אור

משתמשת מקצוענית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
@ביתילי ,
הצצת על הקשקוש שעשיתי בפוטושופ? (מצורף להודעה הראשונה באשכול)

ולגבי הרוחב בין החלבי לבשרי:
מקנט קדמי של שיש בשרי עד קנט קדמי של שיש חלבי - 81.5 ס"מ
מארון עליון בשרי עד ארון עליון חלבי - 137.5 ס"מ
רוחב החלון כולל המסגרת - 122 ס"מ

תודה רבה!

ot!

משתמש מקצוען
אני לא מבינה בזה מבחינה מקצועית
אבל לסבתא שלי יש כזה דבר(כמו ששרטטת) , לא בדקתי מידות אבל בכוון שלך
זה מאד נוח לאורך השנה
לפני פסח מגיע בחור ומושך.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
סתם מענין אותי לשאול , האם זה פרקטי מטבח כל כך קטן, ועוד לפסח?
כי דווקא בפסח יש המון בישולים... מא' ועד ת'... המון ארוחות וכו'
או שהמטרה היא מטבח לימי המעבר מחמץ לפסח?

תקליט-אור

משתמשת מקצוענית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
@שריתיש ,
המטבח לפסח עצמו, ונכון שהשיש די קטן, (הארונות מספיקים די והותר ב"ה)
אבל בפסח אנחנו אוכלים רק בסלון, כך שאני מנצלת את שולחן המטבח על 2 הרחבותיו על תקן משטח עבודה נוסף.

בפועל זה נח לי, כי זה חוסך הרבה מעבודת הניקוי, ואת כל עבודת ההכשרה והציפויים (עם כל הסרחונות המוכרים משלבי הקילוף במוצאי שביעי של פסח),
ובנוסף אני עובדת בחפיפה בין מטבח החמץ למטבח הפסח בתקופת המעבר של לפני ואחרי.

אבל נכון שכיום אני צעירה יחסית, ואולי בעתיד כשאצטרך לארח נשואים ולהתעסק עם כמויות אסטרונומיות של אוכל, אחשוב קצת אחרת. מקסימום, אם אצטרך אנקה גם את המטבח הרגיל לפסח.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה