מטבח האם מקובל לדרוש מנגר להחליף דברים שלא הותקנו כמו שצריך?

חני204

משתמש צעיר
שלום,
נשמח לשמוע מניסיונכם,
הזמנו מטבח מנגר פרטי לפי תכנית אדריכלית מדוייקת.
המטבח הותקן ברובו (חסר עדיין דברים פה ושם שהוא טוען שמתעכבים בגלל המלחמה... רק שזה כבר חודשיים מתעכב...)
במזווה כתוצאה מניסיונות כושלים של התקנת מסילות המגירות נשאר זכר די ניכר של חורים רבים בכל דופן, וכן מרחקים לא שווים של המגירות בגלל שהם חיברו את הדלת (3 צירים) לפני שהותקנו המגירות, כך שאילוצי מיקום הצירים גרמו לכך וכן למיקום המגירה העליונה גבוה מידי..
כרגע הדפנות נראות זוועה מרוב חורים, הנגר טוען שהוא ישים לנו מדבקות על החורים.
שאלתי היא האם מקובל לבקש להחליף את דפנות המזווה לחדש (אולי אפילו את הדלת בגלל הצירים שמפריעים למיקום הגיוני) או להתפשר על מדבקות לכיסוי החורים שהם לא ממש באותו צבע, וגם כמובן שיכולות ליפול מתישהו.
מה עושים בדרך כלל? האם זה בכלל אפשרי לפרק את הדפנות עקב היותם חלק מארונות גבוהים כשהכל כבר מותקן?
האמת שאם זה היה חברה ולא נגר פרטי הייתי כמובן דורשת להחליף, אבל פה מדובר בנגר פרטי, סה"כ מנסה להיות בסדר. כך שאם זה אכן מקובל אני כן אבקש.
אציין שהעבודה שלו יפה מאד וכן חומרים איכותיים, אבל ההתקנה שלהם לא יפה..
הסגירה בארונות עליונים עקומה (רציתי ארונות עד התקרה והוא הביא קצת פחות אז אמר שיביא חתיכה צרה וארוכה לסגור את הרווח) יש מרווח בסוף שורת הארונות והוא טוען (וגם צודק) שזה בגלל שהתקרה לא בגובה אחיד, וזה ממש בולט ומציק לי. יש פיתרון לזה או שממלאים בחומר איטום? הוא לא היה אמור למדוד מדוייק ולהביא חתיכה שהולכת ומתרחבת בהתאם למידות?
כמו כן, הם לא עשו כמו שצריך כיוונים במגירות ובדלתות וממש מציק לי שיש מגירות שקצת יותר בולטות וכו' ודלתות למעלה לא נגמרות בצורה שווה ( הם אותו גובה אבל נראה שלא סודרו טוב הכיוונים ולכן למטה חלקם ארוכים יותר וחלק קצרים - כנראה שלא כולם ישימו לב לזה, אבל לי זה מפריע) הוא ניסה לסדר ועכשיו זה יותר טוב אבל עדיין לא מושלם.
אני לא יודעת אם זה בגלל שאני מידי פדנטית, והאם זה סה"כ דבר שיכול לקרות בכל המטבחים ורק אני מתעקשת על הדברים האלה? האם אצליכם הכל ישר פיקס וכל המגירות נראות אחידות וישרות ?

חני204

משתמש צעיר
אני יודעת שאין דבר מושלם.. לכן אני שואלת האם לכולם כל הארונות עליונים בתחתית שלהם נגמרים בצורה אחידה ממש, ואין חורים מיותרים, מגירות ישרות פיקס שאם מעבירים יד לכל רוחב המטבח לא מרגישים פתאום בליטה במגירה שקצת בולטת.
אולי רק אני מידי מקפידה, כי סה"כ ביררנו עליו טוב לפני אצל 2 אנשים והם היו מרוצים "עד הגג" (אולי התקין להם מישהו אחר מהמתקינים שהתקינו אצלי).
כשאני מסתכלת באופן כללי על המטבח אני אוהבת את המראה שלו, אבל הדברים האלה מציקים לי מקרוב.
ושוב, מדובר בנגר לכאורה מקצועי, חומרים מעולים (כך גם טען נגר שהוא חבר של בעלי שבא לראות את המטבח), צביעה בתנור של ארונות מחורצים איכותית ביותר. אבל ההתקנה....

נערך לאחרונה ב:

shendi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
התקנה איכותית זה אחד הפרמטרים החשובים ביותר בנגרות
כשההתקנה לא מדויקת יצוצו עוד בעיות מלבד המראה החזותי הלא מושלם
עבדתי עם נגר מצוין שבחדר אחד שלח מתקינים חדשים ועד היום הלקוחה מתמודדת עם צירים עקומים, ומגירות לא ישרות. לעומת ריהוט אחר של אותו נגר שעובד יופי.
מה שבאחריות הנגר הייתי דורשת להחליף
הסגירה בארונות עליונים עקומה (רציתי ארונות עד התקרה והוא הביא קצת פחות אז אמר שיביא חתיכה צרה וארוכה לסגור את הרווח) יש מרווח בסוף שורת הארונות והוא טוען (וגם צודק) שזה בגלל שהתקרה לא בגובה אחיד, וזה ממש בולט ומציק לי. יש פיתרון לזה או שממלאים בחומר איטום? הוא לא היה אמור למדוד מדוייק ולהביא חתיכה שהולכת ומתרחבת בהתאם למידות?
זה קורה הרבה, בד"כ עושים סגירה יפה וזה נראה טוב
כמו כן, הם לא עשו כמו שצריך כיוונים במגירות ובדלתות וממש מציק לי שיש מגירות שקצת יותר בולטות וכו' ודלתות למעלה לא נגמרות בצורה שווה ( הם אותו גובה אבל נראה שלא סודרו טוב הכיוונים ולכן למטה חלקם ארוכים יותר וחלק קצרים - כנראה שלא כולם ישימו לב לזה, אבל לי זה מפריע) הוא ניסה לסדר ועכשיו זה יותר טוב אבל עדיין לא מושלם.
אם הוא לא מצליח לכוונן נכון תבקשי להחליף חזיתות
לא מכירה את הנגר ואת אופי העבודה שלו, אם בחרת בו בגלל טיב העבודה ולא קבלת את המוצר בשלמות את זכאית לדרוש את המגיע לך.
בהצלחה

חני204

משתמש צעיר
זה קורה הרבה, בד"כ עושים סגירה יפה וזה נראה טוב
איך אפשר לעשות סגירה יפה כשיש מרחק לא שווה בכל האורך? באמת מביאים חתיכה בהתאם למידות?

אם הוא לא מצליח לכוונן נכון תבקשי להחליף חזיתות
הבעיה שהדלתות העליונות מחורצות צבע בתנור.. סיפור יקר.
אבל נראה לי שניתן לסדר, רק שלא עושה רושם שיש להם מוטיבציה. במחינתם זה נראה בסדר וזהו.

ומה לגבי דפנות המזווה? לבקש להחליץ בגלל כל החורים? מדבקות זה באמת לא כדאי?
מקווה בכלל שניתן להפריד אחרי ההתקנה.
תודה!

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
קשה לענות תשובה חד משמעית בלי תמונות
למשל אם שינו מקום של מגירה אחת בגלל אילוץ כלשהו שהתגלה בשטח כנראה זה בטווח ההגיוני, אבל אם מדובר על עשרות חורים בדפנות המזווה אז כנראה שלא...
וכמובן הכל תלוי גם במחיר ששילמת, מנגרים זולים במיוחד יהיה קצת לא הוגן לדרוש גם רמת גימור מושלמת.

נערך לאחרונה ב:

חני204

משתמש צעיר
קשה לענות תשובה חד משמעית בלי תמונות
למשל אם שינו מקום של מגירה אחת בגלל אילוץ כלשהו שהתגלה בשטח כנראה זה בטווח ההגיוני, אבל אם מדובר על עשרות חורים בדפנות המזווה אז כנראה שלא...
וכמובן הכל תלוי גם במחיר ששילמת, מנגרים זולים במיוחד יהיה קצת לא הוגן לדרוש גם רמת גימור מושלמת.
תודה על התגובה.
מדובר במעל 30 חורים בכל דופן של המזווה (בכל אחת מ2 הדפנות שבצדדים, סה"כ מעל 60)... וזה הגיע ככה - כלומר הרכיבו כבר אצלם בנגריה ולא אילוץ בשטח.
לדעתי הבעיה היא בגלל שלא לקחו בחשבון את מיקום המגירות כשהתקינו את הצירים והדלת, ולכן זה קרה.
ומה עושים בדרך כלל עם סגירה כשהתקרה לא ממש ישרה?
אני רוצה להיות הוגנת ולכן התעלמתי מחלק דברים שלא הותקנו בצורה אסטטית כי היה נראה לי שזה סיפור לשנות את זה.
פה זה נראה עניין של כיוונים בדלתות למעלה, ויש גם כמה מגירות שמותקנות עקום. והמזווה בכלל מבאס לפתוח אותו ולראות חורים מול העיניים.

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
לגבי הכיוונים - אחרי שתעמיסי את הארונות בכלים זה שוב ישפיע על זה ברמה מסוימת.
נכון לבקש לכוון שוב רק אחרי שסיימת להעביר הכל לתוך הארונות.

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
טוב זה באמת נשמע מוגזם
כיוונים תוכלו גם לכוון לבד תשחקו עם הברגי כיוון עד שתלמדו את העיקרון זה לא מסובך

shani123

משתמש מקצוען
לענין הדלתות והמגירות - אמורים לכוון היטב שיסתיים בקו ישר, וכל המגירות יהיו בקו 0 אחיד לחלוטין.

לענין החורים, זה אכן מעצבן, תוכלי להעלות כאן תמונות לחוו"ד.
מדבקות אין לי מושג מה זה, אצלי כמה חורים אטמו בחומר מילוי. (חורים בודדים בכל המטבח)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה