קורונה בקשה: תנמיכו ווליום!

מצב
הנושא נעול.

אסתי פעמון

משתמש מקצוען
דוקא נהנית מכל התפילות מכל הכיוונים (אבל הם לא מתפללים עם רמקול...)

יותר סובלת מהמוזיקה בקולי קולות כל הזמן: רכב שרוצה לעשות לנו חסד, או שכן שחושב שבלי הבוקסה שלו יהיה לנו עצוב בחול המועד, ועוד משאית שמחה, ועוד ארגון חסד שמנסה לשמח אותנו.

בהתחלה יצאנו לכל מוזיקה לחלון והילדים נהנו, אבל כשזה נמשך ונמשך... גורם לכאב ראש.

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
היום הגישו אצלנו יהודי מבוגר עם קול של מטוס קרב בזמן המראה,
וואוו איזה קול.... עד הים שמעו אותו.
אבל היה חמוד
חזן חסיד עם מבטא הונגרי
קדיש ראשון ספרדי שעשה מנגינה של שמחת תורה
וקדיש שני תימני שניסה לעשות סלסולים ויצא לו ברקס של אופנוע.

כל המשפחה במרפסת חושבת איך יראה ימות המשיח. ומחייכת.

אבל כל זה עד המנין ברחוב ליד עם הרמקול.... מותר בכלל להתפלל ולענות אמן עם רמקול?
קול נוראי, צעקות... והכל מתחיל ב8 בבוקר...

אילת א.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
דווקא אצלינו ממש יפה!!
עשו מבצע לכל ילדי השכנים, סיומי מסכת
כל ילד בתורו ירד וסיים את המסכת וחזר לביתו
כווווווווווולללללללםםםם הסתכלו עליהם!!!
זה היה מדהים!!!
והשירים שהיו היה מקסים!!!!

crg

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
זה באמת קצת מוזר לקום לקול צלילי קדיש וקדושה קרוב וחזק מאוד באוזן.
באמת מעניין, האם מותר וצריך לקום מהר ולענות אמן יהא שמיה רבה אפילו לפני נטילת ידיים...?
לפעמים מרגיש שינה בבית כנסת. פחות נעים...

אוהבת לדעת

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נקודה למחשבה שהגיעה אליי מאוחר מידיי-
שכן פה אצלנו כנראה החליט ללמוד בחלון רק שיש לו קול גבוה מידיי ובלי לחשוב פעמיים, עשיתי כזה ששששששששש,
באותו רגע הוא השתתק(כנראה שגם לי יש קול גבוה)
רק לחשוב כמה זמן ביטול תורה נגרם בגללי אולי הוא החליט להפסיק ללמוד או שבתקווה שהחליט להמשיך בפנים.

פילפילון

אתרוגיסטית חדשה
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
בדיוק היום אחרי שהשכבתי את הילדים עבר כאן רכב של הכנסת ספר תורה
ואחריו משאית עם זמר
חשבתי לעצמי מה גורם לאנשים יום אחרי יום לצאת עם מוזיקה לרחוב ולשיר
למרות הסכנה שבדבר
שכולם מתקבצים סביבם
הגעתי למסכנה אחת
אותם זמרים מסכנים
כבר תקופה ארוכה לא שרים בקהל והם פשוט לא מסוגלים לזה
אז הם יוצאים לרחובות תחת מעטה של צדקות ושמחת התקועים בבית ושרים
על הדרך מפריעים למנינים שמתקיימים במרפסות
מעירים ילדים עד שסוף סוף יש מעט שקט להורים
וגורמים הדבקה המונית למי שעוד לא נדבק
זהו אני מלאה עליהם אז שפכתי קצת

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
לא יודעת מה המצב אצלכם.
אצלנו תעשיית הבוקסות פורחת.
אנשים מתפללים / מתחזנים / שרים / עורכים חידונים משפחתיים / מוסרים 'שמועס', והכל ברמקול, ובעוצמות בלתי נסבלות.
זה נושא למחקר, אגב, מה גורם לבנאדם להתאהב בקול של עצמו... אבל עד עת מחקר, מבקשת מאד: כל הדבוקים לרמקול, תנמיכו את עוצמת הסאונד. בבקשה.
החלונות בבית שלנו סגורים. התריסים מוגפים. ובכל זאת, אי אפשר לנהל שום שיחה שקטה והגיונית בין כותלי הבית, כשאתם פותחים את הבוקסה.
תודה על הרצון הטוב לזכות את הציבור בהאזנה לתפילה / לשיעור מוסר. תסתפקו ברצון הטוב...
ואני מתחננת לרמקול או חזן אחד,. תשלחי אותם אלי :D

יולי בולי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
D I G I T A L
לא אז אצלינו זה משהוא אחר
השכנים החליטו לשחק פינפונג בחניה
ולשים בוקסה כאילו אכשיו 1 בצהריים ולא אחת בלילה
ואנשים רוצים לישון והם לא קולטים את זה
החניה שלהם עושה הד והמוזיקה בכללל מנצחת על הכל

אילת א.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L

יולי בולי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
D I G I T A L
מוזמנת אלינו!!
כל בוקר אני מתעוררת לשמע החזן התורן
זה מדהים!!
הכל כל כך חי וקרוב
כן אבל לפעמים צריך לדעת שחוץ מימך יש עוד אנשים בעולם שצורם להם לשמוע במשך כל היממה חזן צורח

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
שלחו לי כעת

עם המניין של החלון בסלון גמרתי כל עוד נוימן גבאי, נשארה לי רק המרפסת כביסה, שומעים משם את רמב"ם 18.

למרפסת של החדר ילדים לא התקרבתי מלכתחילה. אסור לי לשתף פעולה עם ההרחבה הפראית של 7 ולשמוע קריאת התורה מתוך אחת היחידות הלא חוקיות שלהם. לא הפסדתי הרבה – הם מתפללים יותר לאט מזיכרון דוד ושרים כל קדושה והלל.

מנייני המרפסות הקימו מרבצם אינספור גבאים וחזנים נולדים שלגודל הזוועה קיבלו קרש קפיצה נהדר למימוש חלומם החבוי. לא שאני מעריץ גדול של שיף – הגבאי הרגיל – אדרבה, לדעתי היה עליו לפרוש אחרי הסיפור של ימים נוראים, אבל מול ההתנהלות החובבנית של נוימן מ-6, שיף הוא גבאי השנה.

הטעות הראשונה שלו הייתה עם החזן. כדי ש4 ו-3 יוכלו להצטרף אתנו, הוא חיפש מישהו עם קול חזק ומצא את הלפגוט למרות שאין לו כלל קירבה משפחתית עם הטנור העולמי, להיפך – יש לו קול של מגה-פון משטרתי. למה לדחוף את 4 ו-3 למניין שלנו? שיסתדרו עם 2, זה גם לא הכי בטיחותי. הדבר החשוב הוא חזן עם קול נעים וחתוך ומי שלא התברך בזה שיחפש כישורים אחרים להתבלט בהם.

אבל זה כלום לעומת הפרשיה של השעות. פתאום 6 נהיו צדיקים ורוצים מגן אברהם שזה דבר יפה אבל לא על חשבון אשתי והילדים שצריכים להתעורר ב-8:15 מנהימות העורב של הלפגוט.

בגלל שאני טיפוס מבליג הצעתי פשרה שנתפלל בנץ. אם חומרות דוחות גזל שינה – למה שלא ניקח אותן צעד אחד קדימה ושעה-שעתיים אחורה. דיברתי עם אייזנבאך הזקן והוא דווקא נהנה מהרעיון אבל נוימן דחה על הסף כל ניסיון פשרה, גם את ההצעה להתפלל בנץ הנראה שהוא שש דקות אחרי.

המשכתי במדיניות ההבלגה שלי ושמרתי על איפוק אבל שיערתי שהאירוע הבא הוא לא שאלה של האם אלא של מתי. צדקתי.

אין חולק שמניין פלג המנחה בשעון קיץ הוא צורך אלמנטרי בסיסי; הילדים הפוכים; ההורים ממוטטים; המיטה קורצת. אלא שהדחיינות הטבעית שלנו מנחה אותנו בניגוד להיגיון הזה ושבת נכנסת ברגע האחרון המותר.
כל מה שחסר הוא רק לוח זמנים מחייב.

לו המניין שלנו עם השם הלא מקורי 'יושבי ביתך', יתקיים לפי זמני פלג המנחה, כל ששת הבניינים יקבלו שבת מוקדם שזה לכשעצמו מנהג מבורך וסגולה נגד הקורונה; ישכימו לישון או אפילו יספיקו כמה דפי גמרא אחרי הסעודה; יקומו רעננים לשחרית וכתוצאה מזה יתפללו בריכוז וכוונה משופרים; בשבת בצהריים יהיה פנאי להורים הערניים לזמן איכות עם הילדים בתוך התקופה הלא קלה הזו.

כל זה יכול היה להתממש אלא שנוימן דרש 10 חתימות במקום לתת לציבור פעם אחת לטעום את הטעם של הרעיון המצוין הזה ואחר-כך לדבר על החתמות.
כדרכי – שוב שלטתי בעצמי והתפללתי פלג המנחה ביחידות, אבל כשנוימן נעמד מול העיניים שלי וחילל שבת עם סיגריה בוערת אחרי השקיעה של פלג, זה אצלי גבול אדום – העברתי את הסטנדר למרפסת כביסה.

החיים במרפסת כביסה לא היו הכי קלים בפרט בערב פסח עם כל המערך של הכביסות אבל מתברר שגם ברמב"ם 18 תפס את המושכות גבאי קורונה שבנוסף מינה את עצמו לחזן למרות קולו הלא גבוה בגלל שהוא חיוב. קצת היה קשה לשמוע אותו אבל ידעתי שזה המניין האחרון שנשאר לי והגנתי עליו בציפורני. זכור לטוב שרעבי מרמב"ם 20 שה''אמנים' הארוכים שלו סייעו לי רבות בהתמקדות.
אני לא יכול להתערב לרמב"ם בשיקולים אבל לדעתי הגבאי והחזן צריכים להיות שני אנשים שונים כדי למנוע ניגוד אינטרסים.

המסמרים בארון הקבורה של מרפסת הכביסה היו ניגוני ההלל של 7, הם השתלטו על כל מרחב השמע וגם קולו המסתלסל של שרעבי לא יכול היה להם

כבר חששתי שאאלץ להצטרף לתפילה המשודרת של קול ברמה אבל אז הגיע המחקר האיטלקי שטרף את הקלפים וטען שהנגיף עובר גם באמצעות גלי קול. כולם חיכו בחרדה לתוצאות ההרסניות של שירת מה-נשתנה בחלונות אך לפי-שעה כל המניינים נסגרו ושקט מבורך ירד על כלל המרפסות.

bekkiback

משתמש מקצוען
דבורי,
חה.
הרמת להנחתה.
הגדילו לעשות המשפחות שמניחות את הבוקסה [ מהבהבת כזאת . אדום כחול. יש כאן ניידת באזור?!]
מחוץ לתריסים.
פונה לרחוב.
אם התבלבלת,
התריסים? שלהם?
מוגפים...

גם מזה כבר למדנו ליהנות ולקטר בשפה זרה.

מקווה שלהקשיב לעצמך, או לפחות לדבר -

את מצליחה.:)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  0  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה