כללי בצער רב, הנרצחת בפיגוע היא חברה יקרה מהפורום...

chayki8

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
״אמא ואבא לוקחים אותנו לשמחת בית-השואבה״, סיפרתי לאחיי הקטנים בשמחה, והם הגיבו לי בקריאות צהלה.
היי, מה זה?
למה האוטו השחור עוצר לידינו בחריקה?
אמאל׳ה, זה ערבים!
הם צועקים מילים מפחידות בערבית, ״אללה וואכבר״ מה זה אומר? הם מקללים אותנו?
אבאל׳ה, אחד מהם מוציא אקדח...
הנה אבא גם מוציא את האקדח שלו, התכופפתי, תוך כדי שאני מוריד את הראשים של אחיי הקטנים.
שמעתי את דלת המכונית נפתחת, ו*בום* בום* בום* בום* בום* בום*
שמעתי קול של יריות, לא ידעתי של מי היריות, של אבא, או של הערבים.
אבל לא העזתי להציץ ולהסתכל, פחדתי נורא, התפללתי לאלוקים, הבטחתי לו שאני אהיה ילד טוב, ואף-פעם לא אכעיס את אבא ואמא.
״בבקשה אלוקים רק שהערבים המפחידים האלה ילכו מפה!״ הפסיקו היריות, ועכשיו אני שומע צעדים, פחדתי להסתכל, כל שניה עברה באיטיות, כאילו היא שעה ארוכה.
אחרי כמה דקות(אולי פחות, אולי יותר, איבדתי את תחושת הזמן באותם רגעים שהרגישו לי כמו שנים) שמעתי את המכונית של הערבים נוסעת בנהמת מנוע מרעישה, התרוממתי, הצצתי מהחלון, ובאמת הערבים נסעו.
״ברוך ה׳!״ מילמלתי.
בדקתי אם קרה משהו לאחיי הקטנים, אם הם נפגעו מהיריות, הנה אחי בן ה-7 בסדר, גם אחותי בת ה-4 בסדר, הם נורא מבוהלים, אבל חוץ מזה, הם לא פצועים.
אחי התינוק בן ה-4 חודשים בוכה, הוא מפחד שקרה משהו, אני ארגיע אותו, ברוך השם הכל בסדר!
ניצלנו מהערבים הרשעים!
״אבא, אמא, עכשיו הערבים סוף סוף הלכו, אתם לא יודעים כמה פחדתי, אבל העיקר שהרגעים המפחידים האלה מאחורינו...
אבא, אמא, למה אתם לא עונים לי?
אתם כועסים עלי?
אני מבטיח להיות ילד טוב, תענו לי, תרגיעו אותי, אני מפחד.״
אמרתי להורים שלי, אבל זה לא עזר, הם עדיין לא ענו לי.
אני ישבתי מאחורי אמא, לא יכולתי לראות אותה, אז הסתכלתי לכיוונו של אבא, ״מה זה, אבא ישן? הוא אף-פעם לא נרדם באוטו!״ חשבתי לעצמי בקול.
ואז, ואז ראיתי את הדם...
״היי אבא, יורד לך הרבה דם, למה אתה לא בוכה? לי כשיורד אפילו קצת דם, אני בוכה, איזה גיבור אתה אבא! איך אתה מסוגל?
טוב אבא, תענה לי, אני מפחד, וזה רק מפחיד אותי יותר שאתה לא עונה לי...״
רגע, אולי אבא התעלף? המורה שלי בביולוגיה אמרה שאם אדם מאבד הרבה דם, אז הוא יכול לאבד את ההכרה.
אולי זה מה שקרה לאבא?
צריך להזמין אמבולנס!
״אמא, תזמיני לאבא אמבולנס, יורד לו דם, והוא אפילו לא בוכה...״
אמא? למה את לא עונה לי? בכיתי מפחד וחוסר-אונים.
טיפסתי על החוצץ בין הכסאות, כדי לראות למה גם אמא לא עונה, ואז ראיתי שגם לה יורד הרבה דם...״גם היא התעלפה!״ פתאום הבנתי.
״אני צריך להתקשר לאמבולנס!״ חשבתי לעצמי, ואז חיטטתי בכיס של אבא, הוצאתי משם את הפלאפון.
מה המספר של אמבולנס? 100 או 101? 100 זה משטרה, אז 101.
התקשרתי.
״שלום, מדברת עדן מאירגון מד״א, במה אוכל לעזור?״ קול של אישה שאל אותי מעבר לקו.
״אה...בהתחלה קצת התבלבלתי תוך כדי בכי.
ערבים רשעים עצרו ליד האוטו שלנו, וירו יריות, ועכשיו לאבא שלי יורד דם, וגם לאמא, ונראה לי שהם התעלפו, כי הם ישנים ולא עונים לי, והמורה שלי אמרה שאם למישהו יורד הרבה דם, ואז הוא מתעלף, זה מסוכן...אז תביאו אמבולנס שיעזור להם!״ צעקתי לה ובכיתי.
״ילד, אל תשקר עלי, ותנסה למתוח אותי!״ האישה של האמבולנס(מוקדנית) אמרה לי.
״אני לא משקר, זה קרה באמת! תבואו מהר!!״ הפעם ממש צרחתי, ובכיתי.
והפעם היא השתכנעה, אולי מהבכי שלי, או אולי מהבכיות של האחים שלי.
״טוב אני שולחת לך אמבולנס, איפה אתם נמצאים?״ היא שאלה.
״באוטו״, עניתי לה.
״כן, אבל איפה האוטו שלכם נמצא?״ היא שאלה בקור רוח.
״ליד יישוב איתמר״ עניתי לה, ״תבואו מהר״ הוספתי בקול רווי בכי.
עברה עוד דקה או שתיים של בכי, ואז הגיעו הפרמדיקים, הם בדקו את ההורים שלי, הם שמו להם אצבע בגרון, ואז הזיזו את הראש בתנועה שאומרת ״לא״.
ורק אז הבנתי, קרה משהו ממש רע.
וזה רק גרם לי להמשיך לבכות, גם כשהם בדקו אותי, ואמרו לי שניצלתי בנס, לא הגבתי.

יותר מאוחר, הגיעה איזו אישה, שהזדהתה כ״פסיכולוגית ילדים״, היא הסבירה לי שההורים שלי הלכו למקום שהם לעולם לא יחזרו ממנו...
״הם הלכו לאלוקים, הם מתו.״ הבנתי.
ואז פרצתי בבכי שלא יכולתי להפסיק אותו.
אני לא יכול לעכל את זה שלא יהיו לי אמא ואבא, איך האחים הקטנים שלי יצליחו לעכל את זה?
בהלוויה לא הפסקנו לבכות, כולנו, כל הארבעת האחים שבמקרה כולנו ילדים קטנים, ופתאום צעקתי:
״אבא, אמא, הבטחתם לקחת אותנו לשמחת בית-השואבה...
אבל בסופו של דבר, לקחתם אותנו עם הרבה עצב, לבית-הקברות.
אני מבין שזו לא אשמתכם, זו אשמתם של המחבלים הרשעים!
אבל אני לא מבין, למה המדינה לא הורגת את המחבלים?
לכם הורי היקרים, לא הגיע למות, והמחבלים הרשעים רצחו אתכם.
למחבלים מגיע למות, למה שלא יהרגו אותם?״
שאלתי את השאלה הזו בבכי קורע לב, בלי ניסוחים של סופרים, משחקי-מילים חכמים, או משפטים שנונים.
ובכל זאת, אין אף-אדם בהלוויה שלא בכה כשהוא שמע אותי שואל את השאלה הזו.
אבל אף-אחד לא ענה.
מה הם כבר יענו לילד בן 9, ילד בכיתה ג׳, שמבין דבר ששרים בממשלה עם המון תארים לא מבינים?
הוא מבין שהרג מחבלים, זה צדק.
והוא צודק, המדינה היא זו שצריכה לשנות את החוק.
ואם מספיק אזרחים יבינו את זה, אז אולי המדינה תשנה את הגישה?
הלוואי.

ahnh

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
ברוך דין האמת!
קשה, קשה, לא מצליח להירגע.

מוטי נאה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
השם צלצל לי...

אוי... חבלא על דאבדין

מליון דולר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הלב בוכה......אוייייי!!!!...
שתהא השעה הזאת שעת רחמים ועת רצון מלפניך.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י chayki8;1784326:
שאלתי את השאלה הזו בבכי קורע לב, בלי ניסוחים של סופרים, משחקי-מילים חכמים, או משפטים שנונים.
אבל אף-אחד לא ענה.
מה הם כבר יענו לילד בן 9, ילד בכיתה ג׳, שמבין דבר ששרים בממשלה עם המון תארים לא מבינים?
הלוואי.

המבוגרים האחראים במדינה הזו מבינים שעונש מוות הוא חרב פיפיות.
לו יתקבל חוק כזה, מחר ידרוש ההמון להרוג את שלושת היהודים רוצחי אבו-חדיר, ואת ישי שליסל (חרדי שרצח נערה חילונית בירושלים).
מחרתיים יהרגו כאן, בחסות החוק, גם אנשים חפים מפשע (כמו שקורה כבר היום בארה"ב במדינות שבהן נהוג עונש מוות).
עם כל הכאב, הבכי והזוועה, חוק עונש מוות אינו הפתרון.

מוטי נאה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י רותי קפלר;1784339:
לו יתקבל חוק כזה, מחר ידרוש ההמון להרוג את שלושת היהודים רוצחי אבו-חדיר, ואת ישי שליסל (חרדי שרצח נערה חילונית בירושלים).
מחרתיים יהרגו כאן, בחסות החוק, גם אנשים חפים מפשע (כמו שקורה כבר היום בארה"ב במדינות שבהן נהוג עונש מוות).
עם כל הכאב, הבכי והזוועה, חוק עונש מוות אינו הפתרון.

רק תפילות.... תפילות ועוד פעם תפילות...

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י הלל נאה;1784342:
רק תפילות.... תפילות ועוד פעם תפילות...

תפילות וחזרה בתשובה

זה לא חכמה להפיל הכל על הערבים, הם בסה"כ שליחים משמים
זה אנחנו, אנחנו בעצמינו. והיה אם שמוע!! לגמרי בהכל בלי לנסות לחקות את החילוניים בלי לנסות לפזול החוצה לחזור לאבא שלנו שבשמים כל אחד מאיפה שהוא נמצא בצעדים קטנים ובטוחים זה מה שד' רוצה מאתנו.
קשה לו הרבה יותר מלנו, קשה לו להעניש ולהכאיב לנו אבל הוא רוצה לעורר אותנו, הוא רוצה שנשוב אליו כדי שיהיה לנו טוב אמיתי ונצחי.
הערבים הם רק שליחים, הם בעז"ה יתנו את הדין על השמחה בה הם עושים זאת, על השנאה ועל כל הנלווה.
אם נשוב לאבינו ונתקרב אליו אז אז לא נדע עוד צער.
אבא שלנו מרחם ואוהב אותנו, רוצה אותנו קרובים אליו לטובתינו. בשבילנו וסובל כדי להכות אותנו ולעורר אותנו לשוב אליו.

בלון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י רותי קפלר;1784339:

אם היה עונש מוות,
יש מצב שהמעשים האלו כלל לא היו קורים.

"אלמלא מוראה של מלכות,
איש את רעהו חיים בלעו."

וכשאין מורא של מלכות, כי היא יפת נפש.
יש דם.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יש לנו אויבים שלא מפחדים למות..
צריך להסתכל על זה שהקב"ה ששלח אותם, ולחשוב למה זה היה לנו.
(ודאי אינני מתכוונת לנעמה ובעלה הי"ד שהיו קרבנות ציבור, אלא עלינו אנחנו..)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
המילה היחידה שיכולתי לבכות הלילה הייתה מאוד קצרה והיא הופנתה רק לבורא עולם, כי כל השאר מריונטות.
"דדדדדדדדדדדדדדדדדדדדי!" כשהכאב שורף כל כך, אין לי מילים לתפילה יותר מתוחכמת.
בעקבות הדיון כאן לגבי העונש והמחבלים, נראה לי שכדאי לקחת את האמוציות והאנרגיות למקומות הנכונים, שיהיו לעילוי נשמת נעמה הי"ד ובעלה.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י בלון;1784346:
אם היה עונש מוות,
יש מצב שהמעשים האלו כלל לא היו קורים.

"אלמלא מוראה של מלכות,
איש את רעהו חיים בלעו."

וכשאין מורא של מלכות, כי היא יפת נפש.
יש דם.
עונש מוות הוא חסר אפקטיביות מול ג'יהדיסטים
זה רק יהפוך אותם ל"שאהידים"
ותציצו רגע לסוריה, כמה אנשים הוצאו שם להורג במהלך עשרות השנים האחרונות?
זה מנע את הטרור?
במצרים הוצאו מאות אנשים להורג על השתייכות לתנועת טרור, זה הפסיק במשהו את הטרור?

אם היה מדובר באנשים מערביים, הייתם צודקים.
כשמדובר בערבים, השפה היא אחרת - לא מובנת, קשה להבנה למוח המערבי, ואולי אפילו בלתי ניתנת להבנה.

תמים

משתמש פעיל
נכתב ע"י קקטוס;1784350:
עונש מוות הוא חסר אפקטיביות מול ג'יהדיסטים
זה רק יהפוך אותם ל"שאהידים"
ותציצו רגע לסוריה, כמה אנשים הוצאו שם להורג במהלך עשרות השנים האחרונות?
זה מנע את הטרור?
במצרים הוצאו מאות אנשים להורג על השתייכות לתנועת טרור, זה הפסיק במשהו את הטרור?

אם היה מדובר באנשים מערביים, הייתם צודקים.
כשמדובר בערבים, השפה היא אחרת - לא מובנת, קשה להבנה למוח המערבי, ואולי אפילו בלתי ניתנת להבנה.

העונש המעולה ביותר למחבלים:

כל מחבל רוצח, יעבור ניתוח שבו יקטעו את ידיו ורגליו וישאירו אותו 100% נכה... זה השפה שהם מבינים....
[ע"ע סעודיה, שם עונש לגנב הוא קטיעת היד... ערבים יודעים לעבוד עם ערבים...]

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י תמים;1784358:
העונש המעולה ביותר למחבלים:

כל מחבל רוצח, יעבור ניתוח שבו יקטעו את ידיו ורגליו וישאירו אותו 100% נכה... זה השפה שהם מבינים....
[ע"ע סעודיה, שם עונש לגנב הוא קטיעת היד... ערבים יודעים לעבוד עם ערבים...]
היהדות באופן כללי היא נגד ענישה מהסוג הזה.
העובדה היא שבית דין שהרגה פעם בשבעים שנה נחשבה בית דין קטלנית, מעידה על כך שהגישה של התורה היא להשתמש כמה שפחות בעונש מוות.
בסביבה בה עונש המוות נפוץ, וכנ"ל קטיעת איברים, ניתן לראות עליה ברציחה למרות עונש המוות, ועליה בכמות קטועי היד שמסתובבים ברחובות.
זילות בחיי אדם נגרמת בדרך כלל על ידי משטרים שמפריזים בענישה, כולל במדינות ערב, וכולל בארצות הברית, במדינות שבהם עונש המוות חל.

מוישי הלר

משתמש צעיר
מנקודת מבטו של גרפיקאי, אני מנסה לדמיין איפה היא עצרה את שטף העבודה.
אי שם בין סגירה אחרונה של קובץ אילוס' ותיקון אחרון של הלקוח, אישור סופי לקראת שליחה לעיתון, "לא נורא" היא אומרת, "זה במילא לעיתון של אחרי החג, אגיע למשרד באסרו חג אתקן את הדרוש תיקון ואשלח". רגע נעמה, "רק תראי שהקובץ יהיה במידות הנכונות לעיתון", "בארורררר" עונה לה נעמה, הכל בסדר. בואי נדבר אחרי החג.
וכך נעמה מסיימת את העבודה דקות לפני פרוס חג הסוכות, הקבצים עדיין פתוחים על המסך, וישנם קבצים שאפילו לא נשמרו, המסך כבה לאחר שהיה של שעות ספורות, וכעבור מספר ימים המסך יורד לגמרי. נעמה לא תחזור למשרד, לא תחזור ללקוחות. בשבריר שניה הכל ננטש, ברגע של רוע צרוף ומזוקק היא נשאבה לעולם אחר, טוב יותר. על קידוש השם.

מנסה לדמיין את פיותיהם הפעורות של לקוחותיה שבין רגע חשים יתומים. יתמות שקשה להסביר, הם היו לקוחות של נעמה כי היא היתה "נעמה" והם בחרו את נעמה כי "רק" נעמה מסוגלת להבין אותם.

וכך בכל פיגוע, עולם שלם עולם ומלואו כל אחד בתחומו, הכל נעצר באחת!

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
כשטיטוס התגאה שהצליח לכבוש את ירושלים ולשרוף את בית המקדש, אמר לו אבא שלנו 'קמח טחון טחנת' אתה סתם בובה עם לב רע ומידות מושחתות שאני בניתי בשביל בני האהובים שלא שומעים בקולי
גם כאן המחבלים הרשעים הם בובות עם לב רע ומידות מושחתות שה' הביא עלינו כדי שנקרא לו :
אבא, בא כבר, תציל אותנו מהם, אנחנו רוצים אותך ונעשה את בקשותיך, העיקר שתבוא
הלואי שנשכיל להבין במקום להפיל עליהם את כל העצבים שלנו

נ.ב.
כשבן השנתיים שלי לא רצה לעזוב את הרחוב והייתי חייבת להתקדם קראתי לו שוב ושוב הבטחתי לו ממתק בבית, אבל זה לא ענין אותו בכלל, ניסיתי גם לקחת אותו בכח אבל הוא השתולל, ואז הגיעה פתאום חתולה והפחידה אותו ואז הוא רץץץץ והחזיק יד לעגלה עד שהגענו לחוף מבטחים - ביתינו הקט
אנא אבא יקר, נתת לנו לגור בארץ ישראל, נתת לנו שפע גשמיות, דיברת איתנו ברכות, שיחררת לנו את הכותל, כ"כ הרבה טובות ועדיין אנחנו לא רוצים לעזוב את הרחוב ואז אתה שולח לנו את החיות הרעות כדי שנברח אליך,אתה מחכה ומחכה, שלא ידח ממנו נידח, אנחנו רוצים כבר שתביא את הגואל אבל יודעים שאתה ברחמיך מחכה לכולם, שאף אחד לא ישאר מאחור

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
כפילות

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י chayki8;1784326:
״אמא ואבא לוקחים אותנו לשמחת בית-השואבה״, סיפרתי לאחיי הקטנים בשמחה, והם הגיבו לי בקריאות צהלה.
היי, מה זה?
למה האוטו השחור עוצר לידינו בחריקה?
אמאל׳ה, זה ערבים!
הם צועקים מילים מפחידות בערבית, ״אללה וואכבר״ מה זה אומר? הם מקללים אותנו?
אבאל׳ה, אחד מהם מוציא אקדח...
הנה אבא גם מוציא את האקדח שלו, התכופפתי, תוך כדי שאני מוריד את הראשים של אחיי הקטנים.
שמעתי את דלת המכונית נפתחת, ו*בום* בום* בום* בום* בום* בום*
שמעתי קול של יריות, לא ידעתי של מי היריות, של אבא, או של הערבים.
אבל לא העזתי להציץ ולהסתכל, פחדתי נורא, התפללתי לאלוקים, הבטחתי לו שאני אהיה ילד טוב, ואף-פעם לא אכעיס את אבא ואמא.
״בבקשה אלוקים רק שהערבים המפחידים האלה ילכו מפה!״ הפסיקו היריות, ועכשיו אני שומע צעדים, פחדתי להסתכל, כל שניה עברה באיטיות, כאילו היא שעה ארוכה.
אחרי כמה דקות(אולי פחות, אולי יותר, איבדתי את תחושת הזמן באותם רגעים שהרגישו לי כמו שנים) שמעתי את המכונית של הערבים נוסעת בנהמת מנוע מרעישה, התרוממתי, הצצתי מהחלון, ובאמת הערבים נסעו.
״ברוך ה׳!״ מילמלתי.
בדקתי אם קרה משהו לאחיי הקטנים, אם הם נפגעו מהיריות, הנה אחי בן ה-7 בסדר, גם אחותי בת ה-4 בסדר, הם נורא מבוהלים, אבל חוץ מזה, הם לא פצועים.
אחי התינוק בן ה-4 חודשים בוכה, הוא מפחד שקרה משהו, אני ארגיע אותו, ברוך השם הכל בסדר!
ניצלנו מהערבים הרשעים!
״אבא, אמא, עכשיו הערבים סוף סוף הלכו, אתם לא יודעים כמה פחדתי, אבל העיקר שהרגעים המפחידים האלה מאחורינו...
אבא, אמא, למה אתם לא עונים לי?
אתם כועסים עלי?
אני מבטיח להיות ילד טוב, תענו לי, תרגיעו אותי, אני מפחד.״
אמרתי להורים שלי, אבל זה לא עזר, הם עדיין לא ענו לי.
אני ישבתי מאחורי אמא, לא יכולתי לראות אותה, אז הסתכלתי לכיוונו של אבא, ״מה זה, אבא ישן? הוא אף-פעם לא נרדם באוטו!״ חשבתי לעצמי בקול.
ואז, ואז ראיתי את הדם...
״היי אבא, יורד לך הרבה דם, למה אתה לא בוכה? לי כשיורד אפילו קצת דם, אני בוכה, איזה גיבור אתה אבא! איך אתה מסוגל?
טוב אבא, תענה לי, אני מפחד, וזה רק מפחיד אותי יותר שאתה לא עונה לי...״
רגע, אולי אבא התעלף? המורה שלי בביולוגיה אמרה שאם אדם מאבד הרבה דם, אז הוא יכול לאבד את ההכרה.
אולי זה מה שקרה לאבא?
צריך להזמין אמבולנס!
״אמא, תזמיני לאבא אמבולנס, יורד לו דם, והוא אפילו לא בוכה...״
אמא? למה את לא עונה לי? בכיתי מפחד וחוסר-אונים.
טיפסתי על החוצץ בין הכסאות, כדי לראות למה גם אמא לא עונה, ואז ראיתי שגם לה יורד הרבה דם...״גם היא התעלפה!״ פתאום הבנתי.
״אני צריך להתקשר לאמבולנס!״ חשבתי לעצמי, ואז חיטטתי בכיס של אבא, הוצאתי משם את הפלאפון.
מה המספר של אמבולנס? 100 או 101? 100 זה משטרה, אז 101.
התקשרתי.
״שלום, מדברת עדן מאירגון מד״א, במה אוכל לעזור?״ קול של אישה שאל אותי מעבר לקו.
״אה...בהתחלה קצת התבלבלתי תוך כדי בכי.
ערבים רשעים עצרו ליד האוטו שלנו, וירו יריות, ועכשיו לאבא שלי יורד דם, וגם לאמא, ונראה לי שהם התעלפו, כי הם ישנים ולא עונים לי, והמורה שלי אמרה שאם למישהו יורד הרבה דם, ואז הוא מתעלף, זה מסוכן...אז תביאו אמבולנס שיעזור להם!״ צעקתי לה ובכיתי.
״ילד, אל תשקר עלי, ותנסה למתוח אותי!״ האישה של האמבולנס(מוקדנית) אמרה לי.
״אני לא משקר, זה קרה באמת! תבואו מהר!!״ הפעם ממש צרחתי, ובכיתי.
והפעם היא השתכנעה, אולי מהבכי שלי, או אולי מהבכיות של האחים שלי.
״טוב אני שולחת לך אמבולנס, איפה אתם נמצאים?״ היא שאלה.
״באוטו״, עניתי לה.
״כן, אבל איפה האוטו שלכם נמצא?״ היא שאלה בקור רוח.
״ליד יישוב איתמר״ עניתי לה, ״תבואו מהר״ הוספתי בקול רווי בכי.
עברה עוד דקה או שתיים של בכי, ואז הגיעו הפרמדיקים, הם בדקו את ההורים שלי, הם שמו להם אצבע בגרון, ואז הזיזו את הראש בתנועה שאומרת ״לא״.
ורק אז הבנתי, קרה משהו ממש רע.
וזה רק גרם לי להמשיך לבכות, גם כשהם בדקו אותי, ואמרו לי שניצלתי בנס, לא הגבתי.

יותר מאוחר, הגיעה איזו אישה, שהזדהתה כ״פסיכולוגית ילדים״, היא הסבירה לי שההורים שלי הלכו למקום שהם לעולם לא יחזרו ממנו...
״הם הלכו לאלוקים, הם מתו.״ הבנתי.
ואז פרצתי בבכי שלא יכולתי להפסיק אותו.
אני לא יכול לעכל את זה שלא יהיו לי אמא ואבא, איך האחים הקטנים שלי יצליחו לעכל את זה?
בהלוויה לא הפסקנו לבכות, כולנו, כל הארבעת האחים שבמקרה כולנו ילדים קטנים, ופתאום צעקתי:
״אבא, אמא, הבטחתם לקחת אותנו לשמחת בית-השואבה...
אבל בסופו של דבר, לקחתם אותנו עם הרבה עצב, לבית-הקברות.
אני מבין שזו לא אשמתכם, זו אשמתם של המחבלים הרשעים!
אבל אני לא מבין, למה המדינה לא הורגת את המחבלים?
לכם הורי היקרים, לא הגיע למות, והמחבלים הרשעים רצחו אתכם.
אבל אף-אחד לא ענה.
הלוואי.

זה יפה שאת רוצה להביא את זה מנקודת המבט הזאת רק חבל שהפרטים כ"כ לא נכונים. זה מאוד לא מקובל.

avi media

משתמש מקצוען
נכתב ע"י קקטוס;1784364:
היהדות באופן כללי היא נגד ענישה מהסוג הזה.
העובדה היא שבית דין שהרגה פעם בשבעים שנה נחשבה בית דין קטלנית, מעידה על כך שהגישה של התורה היא להשתמש כמה שפחות בעונש מוות.
בסביבה בה עונש המוות נפוץ, וכנ"ל קטיעת איברים, ניתן לראות עליה ברציחה למרות עונש המוות, ועליה בכמות קטועי היד שמסתובבים ברחובות.
זילות בחיי אדם נגרמת בדרך כלל על ידי משטרים שמפריזים בענישה, כולל במדינות ערב, וכולל בארצות הברית, במדינות שבהם עונש המוות חל.

אכן היהדות נגד ענישות והרג למיניהם.
אבל זה אך רק בישראל! ולא בעכו"ם, ולכן הם נהרגים אפילו על גזל של שווה פרוטה! אין גזר דין כזה באף מדינה בעולם !
כמה חייהם שווים ? פסוק מפורש!
"הן גויים כמר מדלי ( הטיפה האחרונה שנשארת בדלי והקמצן הכי גדול מוותר עליה..) ..נחשבו" ! עוד דוגמא ?
"וכשחק מאזנים ( המשקולות של המאזנים דרכם להישחק במשך השנים, הרבע גרם שנשחק מהמתכת לאחר כמה שנים ) נחשבו !
והמפרשים אומרים שהשווי הזה הוא לא לגוי אחד... אלא לאומה שלמה ! נו אז זה נורא להרוג אותם ? ממש לא, כל אסון אצלם מסתיים במאות.. ראה ערך "העלייה למכה שלהם שנהרגו שם מאות כן ירבו...."
הבעיה שזה לא מעשי במצבינו אנו בגלות, אם נהרוג כאן , בכל העולם יוציאו את השנאה הפנימית התהומית שטבועה בהם ויעשו הרג יהודים בשם החוק וההגינות, וזה במצב הטוב שהם לא יעלו עלינו בהמוניהם....
אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  37  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה