מידע שימושי בעניין השידוכים

• פותח הנושא mat
  • פורסם בתאריך

באתי לחלום

משתמש מקצוען
לכו לגור בפריפריות!

בסופו של יום אנחנו חברה מפונקים!!!

הרי כל הארץ שלנו כמו ניו יורק, ושם באמריקה אחינו נוסעים לעבודה שעתיים
ולא מתלוננים...

בפריפריות יש אפשרות להרוויח כמו במרכז בכל נושא ההייטק/ הוראה וכל עבודה משרדית

מכיוון שהמדינה תומכת בכך.

כמו"כ תשלומי מיסים נמוכים באלפי שקלים!!!

זה בסוף הפיתרון ואין פיתרון אחר...

עדיף דירה גדולה ומרווחת בצפון/ דרום ואפילו רכב אפשר להחזיק שהמגורים עולים זול

וככה מרוויחים איכות חיים ובריאות הנפש, חצר יפה לילדים ושקט להורים.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בפריפריות יש אפשרות להרוויח כמו במרכז בכל נושא ההייטק/ הוראה וכל עבודה משרדית
פשוט לא נכון.
וזאת אני אומרת כילידה וכתושבת הפריפריה.
כמו"כ תשלומי מיסים נמוכים באלפי שקלים!!!
לא בהכרח. רק בישובי ספר או אז"פ א'.
עפולה, נצרת עילית, מגדל העמק וחיפה (שהיא לא פריפריה) ממש לא נכללות ברשימה הזו.
אני בעד התיישבות בפריפריה כפתרון לבעיות רבות, אבל נגד אוטופיה.

באתי לחלום

משתמש מקצוען
פשוט לא נכון.
וזאת אני אומרת כילידה וכתושבת הפריפריה.

לא בהכרח. רק בישובי ספר או אז"פ א'.
עפולה, נצרת עילית, מגדל העמק וחיפה (שהיא לא פריפריה) ממש לא נכללות ברשימה הזו.
כעובדת הייטק.

בבירור מול משרדים בבאר שבע ושדירות.
הצעות העבודה שם גבוהות בהרבה ממשכורות במרכז
ביררנו תנושא עמוק והתברר שבשדירות המדינה משלמת כדי שיעבדו שם ולכן משלמים שם הרבה

וכן שאת אומרת חיפה אני באמת לא התכוונתי אליה בכל זאת העיר השלישית בגודלה במדינה- פחות פריפיריה
ואני ממש בעד שילכו לשם
לא חסר שם כלום

סימן שאלה

משתמש פעיל
אזהרת קריאה: לא לבעלי לב חלש

והבחורים החוצפנים שדורשים.

ממש לא. הילדים באמת לא אשמים.
הם לא באמת מבינים את ההבדל בין שקלים לגוגואים. בסתר לבם הם עדיין חושבים שאבא יכול לכתוב מליון על הצ'ק, או למשוך בלי הגבלה מהקיר של הבנק, אם רק היה רוצה. למה לא?

אבל ההורים שלהם!
מה, אתם לא יודעים מה זה אומר חצי מליון?
וכפול חמש?
אתם לא יודעים שאבא של שיפי חי ממשכורת של אברך? הרי ביררתם, ועוד איך ביררתם!
עד מספר הנעלים שלו הגעתם!
אתם לא מבינים לבד שזה הלחם והחלב של רבקלה שלהם, ושל שרי ויוסי ושושי ומוישי וחזקי, ורותי ואברמי, בעשרים השנים הבאות?
שזה הטיפולים של שפרה, המחותנת היקרה,
המטרנה של בתיה המתוקה שלהם,
קוצב הלב של המחותן
!!

נכון, הם הסכימו על זה מראש. נכון.
אז מה?
זה אומר שזה בסדר?
וכי היתה להם ברירה?
הרי גם לאותו קצין רוסי, שהיה דורש הון עתק מבחורים על מכסת הפטורים שהיה מחלק, הסכימו ההורים לתת את כל הונם.
והם אף היו מתחרים ביניהם על כך.
אז מה? זה אומר שזה בסדר?
וכי היתה להם ברירה?
!!

קחו משפחה אברכית למופת, חייה התנהלו בצניעות על מי מנוחות.
פתאום, באמצע החיים נופלת עליהם עוד הוצאה חודשית של 4-5 אלף,
ואחרי שנה וחצי עוד סכום דומה,
ובבת השלישית ההוצאה החודשית הנוספת היא כבר באיזור ה15 אלף .
וב"ה יש עוד שיירה של בנים ובנות...
אנשים! מה חשבתם, למען השם, מה?

נכון. מחתנים בניסים. נכון מאוד.

בואו תשמעו סיפור שלא היה:
יום אחד נתניהו זימן את משה גפני ללשכתו ההדורה. גפני נכנס, וביבי מכריז בחיוך : "עשיתי מחקר על הליטאים, איך אתם מחתנים בנות, והגעתי למסקנה שזה פשוט נס. עם כל בת שמחתנים הנס גדל. בעיני זה נס גלוי, ולי לא נותר אלא להודות: יש אלוקים בישראל.
החלטתי לחזור בתשובה!
ואז ביבי ממשיך כממתיק סוד: משה, אתה יודע את המצב הכלכלי של המדינה. הרי אתה מכיר את המספרים טוב מכולנו. חשבתי שכדאי שתשתפו אונתנו בניסים שלכם. מהיום, כל חרדי שמחתן בת יתחיל לתרום 4 אלף חודשי למדינה במשך 20 שנה.. אתם ממילא חיים בנס, לא תרגישו את זה.... מה אתה אומר על זה ר' משה? "

...

!

מה קורה לנו, למען השם. מה!?
לאיפה ברח ההיגיון שלנו?

וזה הציבור הכי איכותי שיש
באמת באמת!

...

בעזרת השם, הלוואי אמן, כשאנחנו נשב עם המחותנים של בננו, זה יראה כך:
אנחנו: תראו, נכון שאתם אמרתם לשדכן שתתנו 800 900, אבל בואו נשים את זה בצד. הרי כולנו משפחות של בני תורה ורוצים להשאר בלימוד. בסך הכל רוצים עכשיו לעזור לזוג להקים בית של תורה. באו נראה מה אנחנו יכולים לתת להם יחד, הם יקחו על עצמם משכנתא, ונלך ביחד לחפש איפה הם יכולים לגור.

האפשרות הסבירה היא שהמחותן יבליע חיוך ויענה כך: תראו, מה שאמרנו 900 זה היה סתם, רצינו שיחשבו שאנחנו משפחה אברכית רגילה. אבל כעת כבר אפשר לגלות לכם שסבא שלנו הוריש לנו רחוב של גורדי שחקים בלוס אנגלס. לשושי יש בנין שרשום על משה מאז שנולדה... הסירו דאגה מליבכם..

ויש גם אפשרות פחות סבירה, שהמחותן יכחכח במבוכה בנסיון להסתיר את התרגשותו ורצונו לפצוח בריקוד, ויענה כך: אה... תראו... למעשה אני מכיר כמה אברכים שגרים ב... ויש שם קהילה חזקה מאוד. ובאמת אפשר להשיג שם דירות מאוד בזול. אולי באמת נלך על זה..

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
כעובדת הייטק.
אז מתבקש לדייק לגבי הייטק כי לגבי משרדים ומקצועות חופשיים זה רחוק מלהיות נכון.
הן לגבי ההיצע והן לגבי גובה השכר.
ביררנו תנושא עמוק והתברר שבשדירות המדינה משלמת כדי שיעבדו שם ולכן משלמים שם הרבה
לא מכירה מספיק ולכן לא אדבר אבל אני בספק אם בהשוואה לגוש דן השכר גבוה יותר באופן חד משמעי.

באתי לחלום

משתמש מקצוען
אז מתבקש לדייק לגבי הייטק כי לגבי משרדים ומקצועות חופשיים זה רחוק מלהיות נכון.
הן לגבי ההיצע והן לגבי גובה השכר.

לא מכירה מספיק ולכן לא אדבר אבל אני בספק אם בהשוואה לגוש דן השכר גבוה יותר באופן חד משמעי.
אז אני התכוונתי להייטק.

בכל אופן לגבי השכר השני שאת אומרת שפחות. למה זה כך?
הרי הוראה וגננות זה שווה בכל הארץ לא?

עד מתי

משתמש מקצוען
אני עובדת בתחום הכספים בצפון , וב"ה מרוויחה משכורת כשחברות שלי שעובדות במרכז רק חולמות עליה. אז יש ויש בכל מקום
ואני כבני ברקית לשעבר שגרה בצפון ממש לא מרגישה נחותה ומסכנה ולא רואה שהאיכות חיים שלי יורדת כהוא זה בגרם ממשפחתי וחברותי שבמרכז אלא להיפך, בכל פרמטר
מבחינת דירה - אנחנו גרים בבית פרטי עם חצר ,נהנים מנוף ומרחבים... לא רואה שום חסר מבחינת רופאים וכדומה ב"ה בענינים רגילים של היום יום ועוד...

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בכל אופן לגבי השכר השני שאת אומרת שפחות. למה זה כך?
הרי הוראה וגננות זה שווה בכל הארץ לא?
לא דברתי בכלל על הוראה וגננות. אבל אם כבר מדברים, ההיצע קצת יותר גבוה בערים מסוימות אבל חלק גדול מעדיפות לעבוד בממ"ד.

רחליתמשוש

משתמש פעיל
צילום מקצועי
ועם תוספת כולל ערב ושישי שבת אפשר להגיע לעוד 1000, ויש כאלו שבתוספת מבחנים ו'חבורות' עשויים להגיע ליותר מ-4K.
השאלה היא עד כמה זה נחמד לאישה......... שבעלה הולך לכולל שישי שבת............. עד כמה זה נשמע הגיוני?!?!

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני עובדת בתחום הכספים בצפון , וב"ה מרוויחה משכורת כשחברות שלי שעובדות במרכז רק חולמות עליה. אז יש ויש בכל מקום
ואני כבני ברקית לשעבר שגרה בצפון ממש לא מרגישה נחותה ומסכנה ולא רואה שהאיכות חיים שלי יורדת כהוא זה בגרם ממשפחתי וחברותי שבמרכז אלא להיפך, בכל פרמטר
מבחינת דירה - אנחנו גרים בבית פרטי עם חצר ,נהנים מנוף ומרחבים... לא רואה שום חסר מבחינת רופאים וכדומה ב"ה בענינים רגילים של היום יום ועוד...
מצוין לך ב"ה. זה עדיין לא משנה את הסטטיטיקה לגבי פערי שכר בין פריפריה לגוש דן.

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
כעובדת הייטק.

וכן שאת אומרת חיפה אני באמת לא התכוונתי אליה בכל זאת העיר השלישית בגודלה במדינה- פחות פריפיריה
ואני ממש בעד שילכו לשם
לא חסר שם כלום

ומה במקומות אחרים שמפנים לשם את הליטאים?.

שדרות ובאר שבע זה לא רק פריפריה זה איזור מתוח בטחונית בשנים האחרונות. אני חושבת שגם מהבחינה הזאת הם משופים.

צצצ

משתמש מקצוען
הבעיה שגם לקנות דירות בפריפריה צריכים סכום לא מבוטל, ובשביל לקחת משכנתא צריך הון אישי של 200,000 לפחות!
אולי בשביל הון אישי 2 צידי הזוג יביאו בדיוק חצי חצי???

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
על אף שיש מצב שיוקר המחיה עולה הרבה פחות כמו ארנונה וכו'
נכון מאד.
ועדיין היצע עבודות הוא שיקול שלדעתי אמורים להביא בחשבון בבחירת מיקום מגורים. שיקול מכריע למדי.

באתי לחלום

משתמש מקצוען
הבעיה שגם לקנות דירות בפריפריה צריכים סכום לא מבוטל, ובשביל לקחת משכנתא צריך הון אישי של 20,000 לפחות!
אולי בשביל הון אישי 2 צידי הזוג יביאו בדיוק חצי חצי???
בטוחה שלא פיספסת אפס אחד לגבי ההון האישי???

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
באיזה איזור עם קהילה חרדית ליטאית ניתן לקנות בית פרטי עם מרחבים במחיר זול?

לא להפסיק להודות

משתמש צעיר
כל אחד יעשה שיקול דעת
ושאלת רב
אבל תחשבו שהמקומות עבודה בפריפריה מעורבים
במרכז אפשר למצוא עבודה של חרדיות בלבד!! או לפחות חדר של חרדיות
בפרי]ריה לא קיים!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  42  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה