קורונה בעלי מוכנס בעל כורחו לבידוד...

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
למה צריך לגלות מי החולה?
והרי אם משרד הבריאות גילה שהוא היה ליד חולה, הוא יודע מי החולה, שידברו עם החולה, וישאלו אותו, מה היה בשעות המדוברות. ואם היה לידו.

ואם ימצא מי החולה - מה זה יתן למשרד הבריאות?
זה יהיה ברור שהוא היה לידו.
היו טעויות שהחולה נתן מס' טלפון שגוי בטעות.
האם מדובר באיכון טלפוני במקרה זה?
או מידע מהמאומת.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
אהה, אתם חושבים שיתכן והיתה טעות של החולה, גם במקרה כזה, מה יותר פשוט מזה, שהחולה יאמר את הטלפון ואת השם של מי שהיה לידו. אם הוא יודע מה הטלפון, הוא ודאי יודע גם מה השם. או שאולי, הוא נתן שם שגוי?

בכל מקרה, רק משרד הבריאות יכול לודא את זה. אתם לא יכולים לדעת מי החולה.

בדוח

משתמש מקצוען
בהודעה טלפונית נאמר לו שהוא נחשף במשך שעה אחת לחולה קורונה.
באמת, הוא היה בחצר בית כנסת לבד ממש!!
איך אפשר לערער?
משרד הבריאות מבקש שנמצא את החולה כדי לאמת את זה.
אנחנו לא יודעים במי מודבר והוא באמת לא היה בקרבת מישהו. ומשרד הבריאות לא רוצה לתת פרטים בגלל חיסיון רפואי.
תעזרו לנו, מה עושים?
למי עוד ניתן לפנות?
היה לנו אותו דבר בדיוק, ביום שני - בעלי ידע שבשעה הזאת הוא היה רק ליד אדם אחד שלא חולה. הם ביקשו כנ"ל ובעלי כמו ילד טוב התקשר לגבאי ביהכ"נ ושאל מי אולי חולה בקהילה. הגבאי צעק עליו - אתה נורמאלי?? אתה עובד אצלם? תתעקש שלא היית ליד אף אחד! וכך היה, הוא התקשר שוב ואמר להם - לא הייתי ליד אף אחד בשעה הזאת, בטח שלא 1/4 שעה ואני ממש לא הולך לברר בכל השכונה מי חולה.. יש לנו טלפונים כשרים שלא מדייקים באיכונים. מה לעשות.. והפקיד קיבל וביטל!

פיצהלה

משתמש רשום
גם לנו זה קרה...וזה היה איכון.
ניסינו לשכנע את הפקיד, והוא אמר לנו שהוא יודע,כבר מכיר כאלו מקרים ואין לו מה לעשות ושפשוט לא נוציא את הפלאפון מהבית...

ממוקד

משתמש מקצוען
לדעתי פשוט לצפצף על זה. ואם מקסימום ישאלו שאלות על הטלפון שיצא תספרו שזה מישהו אחר ושלום.
חבל על הפטפוטים איתם.
אבל במפגש עם שוטר הוא יכול לראות את זה במסוף וזה יעלה 5000 שח, אבל אם האופציה השניה זה להשאר שבועיים בבית אז אני הייתי לוקח את הסיכון

עט הדר

משתמש מקצוען
תקחו בחשבון שכפי הנראה בתקופה הבאה אזרחי ישראל הולכים לעבור גיהינום עם הנושא הזה
הרי אחד הסיבות שעשו את הסגר רק עכשיו, כדי שביציאה כבר יהיה מוכן מחלקת החקירות האפידמיולוגית של פיקוד הערוף.
עכשיו זה כבר מוכן
יושבים להם אלפיים חיילים 'צמאים לטרף'
מתנפלים על כל מאומת ועל כל מי שאולי צריך להיכנס לבידוד
ומשתדלים לממש את הציפיות הרבות שנתנו בהם בעלות של מיליונים
אין לנו אלא ליטול את אומנות אבותינו בידינו ולהתנהג עם הפלאפון כמו שהתנהגו עמו לפני שלושים שנה

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
תקחו בחשבון שכפי הנראה בתקופה הבאה אזרחי ישראל הולכים לעבור גיהינום עם הנושא הזה
הרי אחד הסיבות שעשו את הסגר רק עכשיו, כדי שביציאה כבר יהיה מוכן מחלקת החקירות האפידמיולוגית של פיקוד הערוף.
עכשיו זה כבר מוכן
יושבים להם אלפיים חיילים 'צמאים לטרף'
מתנפלים על כל מאומת ועל כל מי שאולי צריך להיכנס לבידוד
ומשתדלים לממש את הציפיות הרבות שנתנו בהם בעלות של מיליונים
אין לנו אלא ליטול את אומנות אבותינו בידינו ולהתנהג עם הפלאפון כמו שהתנהגו עמו לפני שלושים שנה
למיטב הבנתי החקירות האפידמיולוגיות אמורות להתמקד בתשאול ולא באיכונים, כך שזה אמור להיות הרבה יותר יעיל ועניני.

פרג

משתמש מקצוען
לאחרונה נהיה קשה לבטל,
גם אנחנו ניסינו להתווכח ולבטל ולא הצלחנו.
הם רוצים לדעת מי החולה ומנים להתקשר...
ולא אומרים מה מופיע להם.

אצלינו דובר רק ביום בידוד אחד, אז זה עבר מהר.

מרחבית

משתמש מקצוען
תסבירי לכל מאמיני משרד הבריאות
שחושבים שמשרד הבריאות והמדינה והוראותיה - הם תורה למשה מסיני
אותם אנשים גם מלשינים / מציקים /מטיפים למי שלא נוהג בדיוק לפי כללי המדינה
למרות שלרוב, הכללים אינם הגיונייים...
לא מכירה מישהו אחד שמתייחס למשרד הבריאות ו/או למדינה והוראותיה כתורה למשה מסיני.
כך שלמי היא תסביר? שוב היא תתחיל טלפונים אינסופיים?...

משירות מזעזע - ועד המסקנה ש 'לרוב הכללים אינם הגיוניים' הדרך רחוקה...

כשנתקלתי בפקידים ושירות 'על הפנים' באחד הבנקים, לא חשבתי שבגלל זה כל החשבון שלי בבנק הוא לא הגיוני...
(ועוד בדיוק כשנכנס לשם כסף? מילא אם היה בדיוק אוברדרפט מכובד, אולי הייתי מסכימה שהכל שטויות ולא הגיוני...)

נערך לאחרונה ב:

noas

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נשמע מאווווד מוזר.
לי הודיעו יום שני אחד שביום שישי בדיוק בשעת הדלקת הנרות ניפגשתי עם חולה מאומת.
הסברתי להם שבשעה הזו אני בבית ולא ניפגשת עם אף אחד
הסברתי להם איזה חולים מאומתים אני מכירה ולא הייתי איתם במגע שבועיים.
הם הקליטו את השיחה. ושיחררו אותי לנפשי.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
הפקת לקחים:
1. לא לענות למספר טלפון 02-5080999

הם יכניסו אתכם לבידוד.

אם עניתם בטעות
תתקשרו למשרד הבריאות
ותאמרו ש"הייתי בבית".
את התשובה הזאת במשרד הבריאות תמיד מקבלים.

אמא של יהושע

משתמש צעיר
1. לא לענות למספר טלפון 02-5080999
הם יכניסו אתכם לבידוד.

אני לא עניתי למספר שצויין (התקשרו בשבת), אבל התקשרו אליי מחסוי ממשרד הבריאות לברר מדוע לא דיווחתי על מקום הבידוד. אז גם לחסוי לא לענות? (ולא, לא מדובר בחקירה אפדמיולוגית, אלא באיכון טלפוני.)

אם עניתם בטעות
תתקשרו למשרד הבריאות
ותאמרו ש"הייתי בבית".

ואם לא היית בבית,
ואתה יהודי שאמון על 'מדבר שקר תרחק'
אז אתה בבעייה.

אגב, מהטופס המקוון מובן שהם מקבלים גם תשובות של ספורט יחידני / שהייה ברכב פרטי, אבל בפועל התירוץ היחיד ששמעתי שהתקבל הוא אכן השהייה בבית.

נערך לאחרונה ב:

עט הדר

משתמש מקצוען
כל כך חבל שמרוב כוונות טובות הם מרחיקים את האנשים מלשתף פעולה בהכל: בדיקות, חקירות, הרמת טלפונים, דיווח על בידוד ועוד ועוד

einkamoni

משתמש מקצוען
ממש מוזר הסיפורים כאן...

אנחנו קיבלנו הודעה מוקלטת שחיבים בידוד בגלל חשיפה לחולה מאומת.
הצהרנו באתר ששהינו בבית בזמן הזה, וקיבלנו אישור מיידי לצאת מהבידוד.

יום למחרת התקשרה הנציגה לאמת מולנו את הפרטים, ובזה נגמר כל העסק...

ואני שמחתי שסוף סוף הם התייעלו (:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  41  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה