דיון בסדנו, החשד: 100 מיליון ש"ח השקעות נעלמו!

מצב
הנושא נעול.

עזרה בשמחה

משתמש רשום
מנוי פרימיום
תתעדכן....
1715684685659.png

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אם יש לקוחות יש הכנסות.

יש שם רשימת משקיעים, רשימת שותפים ורשימת לקוחות, יש להם מוצרים, הם מוכרים אותם ומקבלים תמורה.
כרגע, אין מוצר, הוא עדיין בפיתוח. רשימת הלקוחות היא רשימה של מתעניינים בלבד.

כשיהיה מוצר יהיה כסף.

ה. שלמה

משתמש מקצוען
כרגע, אין מוצר, הוא עדיין בפיתוח. רשימת הלקוחות היא רשימה של מתעניינים בלבד.

כשיהיה מוצר יהיה כסף.
זה ויכוח חסר טעם.
הנתון הכי מעודכן שמצאתי עוסק בפיילוט של אלקטרה ו-trusstor
חיפוש גוגל אודות שאר החברות המופיעות באתר של trusstor כ-'לקוחות' לא הניב תוצאות משום מה
לא משנה אם יש מוצר או אין מוצר, או שההשקעה התחילה או נגמרה, או הרוויחה או הפסידה.
הנתונים הם:
  • בסדנו השקיעה ועדיין משקיעה במיזמים שונים, שלגרוס יש אינטרס\הבנה בהן.
  • יש שהוציאו רווחים יפים ויש שהפסידו ויש שהוציאו רווחים סולידיים.
  • בסדנו לוותה כסף מהציבור ומתקשה להחזיר.
  • מי שמשקיע אצל בסדנו משמע שהוא נתן אימון בגרוס ובהבנתו את התחום, ויש שחשים שהוא אכזב את האימון.
מה שלא ברור:
  • אין ידוע אם כל הכסף הלך להשקעות או שחלקו יועד לייצר מצג של תשואות בהשקעות שהסתיימו.
  • החברה עברה על חוקי הרשות לני"ע ע"י שחמקה מלכתוב תשקיף.
  • אם היה גיוס משקיעים עם מצג שוא ע"י בסדנו.
  • אם בסדנו אכזב את אמון משקיעיו.
  • אם חלק מהמיזמים בה השקיעו, חב' בסדנו ידעה שלא היה להם כל סיכוי לכתחילה.

נערך לאחרונה ב:

GBSA

משתמש סופר מקצוען
  • יש שהוציאו רווחים יפים ויש שהפסידו ויש שהוציאו רווחים סולידיים.

אם מדברים על עובדות, לבנתיים אנחנו רק יודעים שיש כאלו שקיבלו מבסדנו יותר ממה ששמו שם, וזה היה בעיקר בעבר. עוד לא ראיתי עדות להשקעה שהצליחה והניבה רווחים, וגם אם תהיה עדות כזו זה לא סותר לחשדות על רוב העסקאות שלהם.

מה שלא ברור:
  • אין ידוע אם כל הכסף הלך להשקעות או שחלקו יועד לייצר מצג של תשואות בהשקעות שהסתיימו.
  • החברה עברה על חוקי הרשות לני"ע ע"י שחמקה מלכתוב תשקיף.
  • אם היה גיוס משקיעים עם מצג שוא ע"י בסדנו.
  • אם בסדנו אכזב את אמון משקיעיו.
  • אם חלק מהמיזמים בה השקיעו, חב' בסדנו ידעה שלא היה להם כל סיכוי לכתחילה.
יפה שהגעת למסקנה הזו.
החלקים המודגשים ועוד הם חלק מהחשדות של הרשות לניירות ערך, שהגישה לפרקליטות,
וככל הנראה שהחקירה לא הייתה הופכת להיות גלויה אם השופט לא היה מתרשם שהתועלת שבפרסום הדברים גדולה על הנזק לשמו הטוב של ... ולמשקיעים הקיימים. כפי שהיה ניתן לראות שבתחילה זה היה השיקול שהחקירה נשארה סמויה.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
א. מתוך המכלול -
ניסוי פיילוט, ניסוי מקדים או ניסוי פרלימינרי, ולפי האקדמיה ללשון העברית מֶחְקַר חָלוּץ או חָלוּץ, הוא ניסוי מדעי פשוט וזול שנערך לפני ניסוי מדעי יקר או מסובך ומדמה את הניסוי היקר או המסובך. מסקנותיו של ניסוי הפיילוט מיושמות בהצעת המחקר של הניסוי שהוא מדמה, ובאופן זה מקטינות את הסיכוי לתקלות בניסוי היקר והמסובך. ניסוי פיילוט יכול לדמות גם תצפית מדעית יקרה ומסובכת כגון סקר רב משתתפים או מפקד.

ב. באמת אין כל רע בזה שכל הלקוחות הרשומים באתר של trusstor לא מציינים זאת כל אחד באתר שלו. זה פשוט לא אמין...

ה. שלמה

משתמש מקצוען
א. מתוך המכלול -

ב. באמת אין כל רע בזה שכל הלקוחות הרשומים באתר של trusstor לא מציינים זאת כל אחד באתר שלו. זה פשוט לא אמין...
אתה לא מאמין לחברת טראסטור, גרוס כן, ומשקיעי גרוס מאמינים לו, אחרת לא היו משקיעים, אבל חבל לי להתווכח על דברים חסרי תוחלת, נראה לי שתסכים עם המסקנות שכתבתי לפני שני הודעות.
גילוי נאות כפי שכתבתי מס' פעמים, אני לא נוגע בהשקעות מעין אלו אפי' אם הם יהיו מאוד אמינים עם סיכויי הצלחה מאוד גבוהים.

נערך לאחרונה ב:

ה. שלמה

משתמש מקצוען
אולי בגלל שהמוצר נוגע לבטיחות העובדים בענף הבניה, והלקוחות הן חברות נדל"ן המפרסמים בכלל ללקוחות נדל"ן וזה לא משנה להם הבטיחות של העובדים, אין להם טעם לפרסם את זה.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
כולנו מסכימים למה שכתבתי כולל @יוחנן 1 וגרוס עצמו, וכל ההשתלחות של מס' ניקים פה עם מעט הבנה בנושא גרמה לי לצאת כך.
ה שלמה-אני עונה לך פה כי שם חסמו

מדובר בהלוואה.

הסיפור לא שלי ,אלא של חבר שלי שסיפר לי על עצמו(דיברתי איתו אתמול)
מכיוון שזה פורום ציבורי נתייחס לזה כתיאוריה בלבד (ומה שארשום למטה זה תיאוריה
כי הייתי בודק עוד פעם לפני שהייתי אומר שזה בדיוק קרה)

אבל רק כדי להבין אותך

אם נניח הסיפור נכון,שהחבר הלווה לחברה X 250 K
והוא לא מצליח לקבל את הכסף בחזרה בניגוד להסכמים

האם זה לא מוגדר בעיינך כנוכלות?

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אולי בגלל שהמוצר נוגע לבטיחות העובדים בענף הבניה, והלקוחות הן חברות נדל"ן המפרסמים בכלל ללקוחות נדל"ן וזה לא משנה להם הבטיחות של העובדים, אין להם טעם לפרסם את זה.
המינימום המתבקש לפני כתיבת תגובה כזאת היא לחפש בגוגל ולבדוק את העובדות

הנה כמה מה-'לקוחות' של trusstor שמפרטים אודות הבטיחות בה הם נוקטים ו'שכחו' לעדכן שיש להם מוצר פלא שהם 'רכשו' מ-trusstor

נערך לאחרונה ב:

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אתה לא מאמין לחברת טראסטור, גרוס כן, ומשקיעי גרוס מאמינים לו, אחרת לא היו משקיעים, אבל חבל לי להתווכח על דברים חסרי תוחלת, נראה לי שתסכים עם המסקנות שכתבתי לפני שני הודעות.
גילוי נאות כפי שכתבתי מס' פעמים, אני לא נוגע בהשקעות מעין אלו אפי' אם הם יהיו מאוד אמינים עם סיכויי הצלחה מאוד גבוהים.
זה ממש לא הנושא, הנושא הוא האם להשקעות של בסדנו יש מוצרים שנמכרים ללקוחות ומניבים רווחים.

אתה מתחמק מהשאלה שנשאלה - במהלך 13 השנים שחלפו, כמה השקעות היו לבסדנו שהניבו רווחים מלקוחות או ממכירת מוצרים (ולא ממכירת 'בעלות ההשקעה' למשקיע אחר)?

כוכב לכת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אתה חי איתנו?
@איצ'ה קו המידע, כשתרצה לפתוח מדור של בדיחות תראיין אותו איך בדיוק זה יעבוד
יהיה שריפה, בן אדם יקפוץ מקומה 40 ובקומה 15 יעצור, ויחפש איפה הסקיי-סייבר הבא?
וכך אם זה 70 קומות? (ובמהנטן 100 ויותר קומות)

רגע, ועוד ככה ימכרו יותר ערכות לכל מגדל,,, (קראתי שוב, שפשתי עיניים, ושוב קראתי, שאלתי את אשתי אם אני רואה נכון או שאני צריך ללכת לבדיקת עיניים) אז למה לא הגבילו ל10 קומות ויצטרכו להחליף לעוד סקיי-סייבר?

בקצב הזה, חיל האוויר יבוא ללמוד אצלם איך עושים תדלוק אווירי, צניחת טייסים וכדומה
ניסית לראות איך זה עובד,
דווקא זה לא נראה שזה עובד על דלק

קבצים מצורפים

• סקיי-סייבר-דף-מיזם-2.pdf
    KB 223.8 · צפיות: 69

ה. שלמה

משתמש מקצוען
אתה מתחמק מהשאלה שנשאלה - במהלך 13 השנים שחלפו, כמה השקעות היו לבסדנו שהניבו רווחים מלקוחות או ממכירת מוצרים (ולא ממכירת 'בעלות ההשקעה' למשקיע אחר)?
אני לא מתחמק, אני לא יודע את התשובה לשאלה שלך, ואני כאמור לא ממליץ על בסדנו ודומותיה, אני בסה"כ חולק על מי שטען שבסדנו לא משקיעה.
וחולק על מי שחרץ את דינה.
וחולק על מי שנותן משקל להקלטות בלי להבין את משמעות הנאמר.
וחולק על מי שסבור שאם סטארטאפ לא הצליח או נכשל משמע שהוא לא סטארטאפ ומי ששיווק את זה הוא נוכל.
אני לא חולק על זה שיש חקירה.
אני לא חולק על זה שלא ברור מה מקור הכסף שהחברה קראה לזה 'תשואות'.
אני לא חולק על זה שהיו תשלומים של בסדנו שלא בוצעו.

ה. שלמה

משתמש מקצוען
ה שלמה-אני עונה לך פה כי שם חסמו

מדובר בהלוואה.

הסיפור לא שלי ,אלא של חבר שלי שסיפר לי על עצמו(דיברתי איתו אתמול)
מכיוון שזה פורום ציבורי נתייחס לזה כתיאוריה בלבד (ומה שארשום למטה זה תיאוריה
כי הייתי בודק עוד פעם לפני שהייתי אומר שזה בדיוק קרה)

אבל רק כדי להבין אותך

אם נניח הסיפור נכון,שהחבר הלווה לחברה X 250 K
והוא לא מצליח לקבל את הכסף בחזרה בניגוד להסכמים

האם זה לא מוגדר בעיינך כנוכלות?
ואני אחזיר בשאלה, האם מי שחזר לו תשלום משכנתא בגלל שאין לו כיסוי הוא נוכל?

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אני לא מתחמק, אני לא יודע את התשובה לשאלה שלך, ואני כאמור לא ממליץ על בסדנו ודומותיה, אני בסה"כ חולק על מי שטען שבסדנו לא משקיעה.
אם אתה לא יודע את התשובה אין טעם להעלות שוב את כל הטיעונים בעד בסדנו...

עלה כאן טיעון לפיו מרבית (אם לא כל) ההשקעות של בסדנו לא הניבו רווחים / מכירות, ולכן בהקשר זה הועלו הטענות -
במידה ובמשך כל השנים אף אחת מההשקעות לא הציגה רווחים:
א. האם אי - ההצלחה של אף אחת מההשקעות מעידה על בעייתיות?
ב. האם מדובר בכשל עסקי של בסדנו בניתוח סיכויים של סטארט-אפים?
ג. האם ניתן לסמוך על בסדנו בזיהוי פוטנציאל של סטארט-אפים נוספים?
ד. האם הוגן לתווך השקעות למשקיעים לא כשירים במגזר החרדי (רובם) בלי ליידע אודות הסיכון הסטטיסטי, ואודות היסטוריית אי-רווחיות ההשקעות של קבוצת בסדנו?
ה. במידה ואכן לא היו רווחים מהשקעות, האם בהכרח התשואות ששולמו למשקיעים הקודמים הגיעו מכספי משקיעים חדשים?
ו. במידה וכן, המשמעות היא שכל חברות הבת (קבוצות משקיעים) נוהלו כמקשה פיננסית אחת, האם זה פוסל את הפטור ממסירת תשקיף?
ז. מדוע בסדנו ניסתה להיפטר מהחובה למסור תשקיף (באמצעות מכירת השקעות לקבוצות של פחות מ-35 איש)?

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
ואני אחזיר בשאלה, האם מי שחזר לו תשלום משכנתא בגלל שאין לו כיסוי הוא נוכל?
אם מי שלקח משכנתא ולא מחזיר את המשכנתא
וממשיך לקחת משכתנאות
ומספר שהכל חלק

אז אכן כן הוא נוכל

אם הוא לקח משכנתא ולא מצליח כתוצאה ממקרים שהתחדשו לאחר לקיחת המשכנתא
והוא מיצר על כך

והוא מספר לסיפור הרחב שיש קשיים
ובא איתם בשקיפות

אז הוא לא נוכל

*כמובן הכל בהתאם לנתונים שנמאור לעליל כלאורה

נערך לאחרונה ב:

ה. שלמה

משתמש מקצוען
אם אתה לא יודע את התשובה אין טעם להעלות שוב את כל הטיעונים בעד בסדנו...
לא טענתי כלום בעדם, פשוט הטלתי ספק במי שחרץ את דינם או העלה טענות לא מוכחות\ לא ענייניות.
א. האם אי - ההצלחה של אף אחת מההשקעות מעידה על בעייתיות?
ב. האם מדובר בכשל עסקי של בסדנו בניתוח סיכויים של סטארט-אפים?
תלוי כמה סטארטאפים היו. אם היה להם הרבה סטארטאפים לבחינה והם לא התממשו זה מעיד על חוסר כדאיות וחוסר הבנה של החברה.
ג. האם ניתן לסמוך על בסדנו בזיהוי פוטנציאל של סטארט-אפים נוספים?
אני לא ממליץ על סטארטאפים בכלל, למי שמתעניין, עליו לבדוק באמת את מידת ההצלחה של הנ"ל בין שלל הדברים שעליו לבדוק.
ד. האם הוגן לתווך השקעות למשקיעים לא כשירים במגזר החרדי (רובם) בלי ליידע אודות הסיכון הסטטיסטי, ואודות היסטוריית אי-רווחיות ההשקעות של קבוצת בסדנו?
לדעתי לא, לדעת גרוס כנראה כן או שהוא סופר מאמין בזה, או שהוא מחשיב אותם כשירים, לדעתי צריך להזהיר מזה.
ה. במידה ואכן לא היו רווחים מהשקעות, האם בהכרח התשואות ששולמו למשקיעים הקודמים הגיעו מכספי משקיעים חדשים?
לא בהכרח, @אלי אלימלך נתן תזה שיכול להיות שהם 'קנו' מהמשקיעים הראשונים את זכותם לפי איזה שווי מדומיין או לא, ומכרו את זה לאחרים.
ו. במידה וכן, המשמעות היא שכל חברות הבת (קבוצות משקיעים) נוהלו כמקשה פיננסית אחת, האם זה פוסל את הפטור ממסירת תשקיף?
אני לא משפטן אבל זה חלק מהחשדות.
ז. מדוע בסדנו ניסתה להיפטר מהחובה למסור תשקיף (באמצעות מכירת השקעות לקבוצות של פחות מ-35 איש)?
מאותה סיבה שערבים ניסו וADR ניסו ולא נטען עליהם על נוכלות או בעייתיות, אף אחד לא רוצה להיות שקוף ו\ או חשוף לביקורת.
אני לא ממליץ על השקעות כאלה, וכמובן שאין לי שום שייכות לחברה או מי מטעמה.

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יג

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב עַד אָנָה יְהוָה תִּשְׁכָּחֵנִי נֶצַח עַד אָנָה תַּסְתִּיר אֶת פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי:ג עַד אָנָה אָשִׁית עֵצוֹת בְּנַפְשִׁי יָגוֹן בִּלְבָבִי יוֹמָם עַד אָנָה יָרוּם אֹיְבִי עָלָי:ד הַבִּיטָה עֲנֵנִי יְהוָה אֱלֹהָי הָאִירָה עֵינַי פֶּן אִישַׁן הַמָּוֶת:ה פֶּן יֹאמַר אֹיְבִי יְכָלְתִּיו צָרַי יָגִילוּ כִּי אֶמּוֹט:ו וַאֲנִי בְּחַסְדְּךָ בָטַחְתִּי יָגֵל לִבִּי בִּישׁוּעָתֶךָ אָשִׁירָה לַיהוָה כִּי גָמַל עָלָי:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה