דרוש מידע בן דודי נהרג אתמול בשדרות גולדה מאיר בירושלים.

מצב
הנושא נעול.

מגנום

משתמש סופר מקצוען
ואני יודעת שכביש הדמים נקרא על שם הקטע הזה:
upload_2019-1-23_14-9-16.png

המקום שמסומן בצהוב זוהר שם מתרחשות הרבה פעמים תאונות.
בגלל הרמזור! בצומת הזאת, הבאים מכיוון הר חוצבים לרמות (חץ אדום) יש להם רמזור
שברגע שהוא נהפך לאדום, הנוסעים בכיוון החץ השחור כבר מתחילים ממש לנסוע.
אין שם שהות מספקת ואז מי שגנב את הכתום (בנתיב החץ האדום) עלול להתנגש במישהו שנוסע בירוק(בנתיב החץ השחור). וזה גרם להמון תאונות.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
בזבוטינסקי פתח תקוה היו כמה מקרים ועשו בלגן גדול וביטלו את הנת"צ, נסו גם אתם תושבי ירושלים.

כוכבית ארבעים ושלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אתם באים לתקן את העולם?
מה זה יעזור לכם?
זה יועיל במשהו?
או שזה רק חוש הצדק?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אתם באים לתקן את העולם?
מה זה יעזור לכם?
זה יועיל במשהו?
או שזה רק חוש הצדק?
רוב כללי הבטיחות "נכתבו בדם".
כשהברזל חם ניתן להכות עליו!
חוקים רבים עברו בכנסת כשאנשים הרגישו מאויימים. או נפחדים, או מזועזעים.
הרבה כבישים תוקנו ושופצו אחרי תאונות מחרידות [עיין ההכרזה של שר התחבורה על שיפוץ כביש ים המלח אחרי התאונה האחרונה]

בסה"כ זה הזמן להעלות למודעות כי זה יגרום לשינוי, בעוד כמה חודשים זה כבר יהיה חלק מההיסטוריה והסטטיסטיקות. ולא יהיה חם.

חויד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
והסירטון [רצ"ב] שהתפרסם אתמול על התאונה שאנשים המשיכו לנסוע בלי להגיש עזרה - עוד קצת רייטינג וימצו איתם את הדין.

אני בהלם איך אנשים לא מגישים עזרה!
פשוט מזעזע.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
גם סבא של בעלי זצ"ל איש יקר וצדיק לא שב הביתה מצומת בר אילן..ועלה לבית דין של מעלה!
הוא עמד וחיכה בסבלנות במעבר חצייה אך פגע בו רכב שהגיע מכוון ירמיהו ...
איזה צומת?
איפה עמד?

מירי טרגר

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
מי שאני מכירה הייתה בביה"ח אלין, כנראה זאת אותה אחת, מתפללים עליה
אח שלך זה מי שחברה שלי (אחרת) עשתה לו החיאה? היה באותו שבוע (אולי אותו יום) בחור שגם נפצע קשה ויצא בניסים.
כן זה אח שלי בטוח, חברה שלך לא הייתה נשואה אז נכון?
אם כן זה הוא

דיו וקסת

משתמש מקצוען
אני בהלם איך אנשים לא מגישים עזרה!
פשוט מזעזע.
לא ראיתי את הסרטון האמור, אבל גם אני במקרה של תאונה לא אעצור להגיש עזרה.
ולפני שתתנפלו עלי אני אסביר.
אני לא חובש, לא פרמדיק ולא מע"ר. איזו עזרה אני יכול להגיש? כוס מים לגופה המרוטשת? כאדם הגון אני אתקשר לכוחות ההצלה, ואסתלק מהר מהר ממוקד האירוע, כדי לאפשר לאמבולנס להתקרב, ולא אחסום את האזור כמו סקרנים מוצצי דם אחרים.

חויד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לא ראיתי את הסרטון האמור, אבל גם אני במקרה של תאונה לא אעצור להגיש עזרה.
ולפני שתתנפלו עלי אני אסביר.
אני לא חובש, לא פרמדיק ולא מע"ר. איזו עזרה אני יכול להגיש? כוס מים לגופה המרוטשת? כאדם הגון אני אתקשר לכוחות ההצלה, ואסתלק מהר מהר ממוקד האירוע, כדי לאפשר לאמבולנס להתקרב, ולא אחסום את האזור כמו סקרנים מוצצי דם אחרים.

סליחה?
מתקשרים למד"א והם נותנים הנחיות טלפוניות. (לפעמים החיאה עם הוראות טלפוניות מצילות בן אדם)
אתה לוקח על המצפון שלך מוות של מישהו?
ומינימום, אני חושבת שראוי לגשת ולבדוק מה קורה, לא תמיד זה מקרה טראגי, לפעמים הנהג רק בהלם עצום, וניתן להרגיע אותו, לעזור לו לצאת מהרכב, לעזור לעצור שטף דם אולי, וכו'. יש המון דברים שניתן לסייע.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
היה ראיון עם נפתלי גלנט דוד הבחור (הולצברג) בק. החרדי על הנפטר, שהיה בעל חסד גדול

נערך לאחרונה ב:

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
למגיעים מכיוון סנהדריה. ממזרח למערב.
א. הכביש מתעגל בעיגול כך שאתה לא רואה את מה שעוד רגע אתה מגיע לשם (כי הגדר של הנת"צ מסתיר)
יש את תחנת האוטובוסים הבינערוניים-בעיקר "בית באייר" שכשהם יוצאים מהתחנה הם יוצאים לתוך כביש שנוסעים בו על 70 ואין להם שום נתיב השתלבות אז הנהגים מתפרצים לכביש.(ולפעמים גם נהגים שעצרו בצד)
אח"כ יש את צומת שפע חיים והרטום (צד שמאל זה לכיוון שמגר וימינה זה הכניבה הראשונה להר חוצבים או אחרונה)
שם ביטלו את הפניה שמאלה, אבל על הרצפה עדיין יש עד לפני תקופה בוודאי אני זוכר סימונים לא ברורים, כי זה מחיקות על מחיקות.
בהמשך אחרי התחנת דלק ומובילאיי יש נתיב ישר שהופך לשמאל לכיוון הפניה לבגין ושם יש נהגים שמרביצים מהירות כדי להספיק את הפניה שמאלה לבגין ולפעמים הם מפספסים ולא מצליחים לעצור ונתקעים - מתנגשים וכו' בנהגים שמחכים ברמזור ממול (אלו שעולים מכיוון רמות ומחכים ברמזור)
לאחר מכן יש את ההשתלבות עם הנהגים שיורדים מהגשר של בגין שרוצים לנסוע לרמות ומאידך הנהגים שהגיעו מכיוון הר חוצבים ורוצים לפנות ימינה לכיון רמת שלמה ולכיוון 443 והכביש מתעגל בצורה מאוד חדה כך שמאוד קשה לחתוך ימינה וגם להמשיך בנסיעה וגם המראות לא כל כך עוזרות.
ועל כל זה כל הקטע הנ"ל מסנהדריה עד צומת רמות הוא לא מואר בצורה מיטבית

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
לגבי נתיב תחבורה ציבורית
התפרסם כי בועדה לפניות הציבור דנו על כך שמתכננים לסגור את רחוב בר אילן
ולהפנות את כל התחבורה הציבורית לרחוב שמגר ואהל יהושע ושפע חיים (הרחוב של תמיר)
ושם עלה כי יש למתכננים תכנון לעשות נת"צ ברחובות הנ"ל, ואייכלר דרש שהם יהיו בצידי הכביש ולא באמצע.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
למגיעים מכיון צומת רמות לכיוון הר חוצבים ,תמיר , סנהדריה , בר אילן
כמו שכבר הזכירו
יש הרבה מאוד צמצום נתיבים
1. כבר לפני הפניה ימינה לבגין כבר מ3 נתיבים לישר הנתיב הימני מתמזג לאמצעי ונהיים רק שניים
2. אחרי שכבר עוברים את הרמזורים ומצליחים להעלות את המהירות כי בדרך כלל נעצרים שם ברמזור אדום (מתחת לגשר של בגין) מיד אח"כ הנתיב השמאלי הופך להיות לפניה שמאלה וממילא הוא מתמזג לאמצע, ואז יש רק את האמצעי שהוא בעצם ימני אבל שם נכנס מימין נתיב נוסף של אלו שהגיעו מכיוון בגין להר חוצבים ואז יש מכוניות רבות שכבר מכירים את הבעיה שכבר מיד פונים ימינה לתיב שהגיע מבגין
ולאחר מכן הנתיב השמאלי נהפך לנת"צ כך ששוב צריך לזוז נתיב ימינה.
וכל זה גורם מתח ועצבים לנהגים.
(לפני כמה שבועות הגענו בערב שבת וראינו שהרמזורים שם פשוט על הרצפה וככל הנראה רכב פגע בהם.
ולאחר מכן בצומת של שפע חיים גם יש בלאגן כי מצד אחד עשו שם 2 נתיבים לפניה שמאלה להר חוצבים (כניסה אחרונה) ומאידך 2 נתיבים נוספים שהימני משמש גם לישר וגם לפניה ימינה לשפע חיים ששם הצרו מאוד את האי תנועה שעליו הולכי הרגל היו מחכים כך שאין הרבה מקום להולכי הרגל לחכות והתממשקות שלהם לכביש היא מאוד קרובה ומסוכנת וכיש אירוכים באולמי תמיר בעיקר אז הולכי הרגל הם רבים.

נערך לאחרונה ב:

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
סליחה?
מתקשרים למד"א והם נותנים הנחיות טלפוניות. (לפעמים החיאה עם הוראות טלפוניות מצילות בן אדם)
אתה לוקח על המצפון שלך מוות של מישהו?
ומינימום, אני חושבת שראוי לגשת ולבדוק מה קורה, לא תמיד זה מקרה טראגי, לפעמים הנהג רק בהלם עצום, וניתן להרגיע אותו, לעזור לו לצאת מהרכב, לעזור לעצור שטף דם אולי, וכו'. יש המון דברים שניתן לסייע.

אורך הסרטון הוא 1:35 שניות ועדיין לא נראה באופק צל צילו של אמבולנס או אופנוע ''איחוד הצלה'' כך שנראה שלרכבים הסמוכים לא הייתה ולו דקה אחת של אכפתיות לחייג ולהזמין,

וגם אלו שכבר עצרו ויצאו נראה כאילו הציצו לבדוק אם הם מכירים את יושבי הרכב וחזרו....

רבונו של עולם!! שני רכבים פגועים ואף אחד לא חושב לפחות לפתוח את הדלת לראות מה קורה????

אף אחד לא היה מעוניין ח''ו להיות בצד השני ולקבל תגובה כזו פשוט כואב ומזעזע!!

אגב-
במקרה הזה נראה שהרכב הלבן חצה באור אדום...

חויד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אורך הסרטון הוא 1:35 שניות ועדיין לא נראה באופק צל צילו של אמבולנס או אופנוע ''איחוד הצלה'' כך שנראה שלרכבים הסמוכים לא הייתה ולו דקה אחת של אכפתיות לחייג ולהזמין,

וגם אלו שכבר עצרו ויצאו נראה כאילו הציצו לבדוק אם הם מכירים את יושבי הרכב וחזרו....

רבונו של עולם!! שני רכבים פגועים ואף אחד לא חושב לפחות לפתוח את הדלת לראות מה קורה????

אף אחד לא היה מעוניין ח''ו להיות בצד השני ולקבל תגובה כזו פשוט כואב ומזעזע!!

אגב-
במקרה הזה נראה שהרכב הלבן חצה באור אדום...

הו! בדיוק התחושות שלי שראיתי את הסרטון
יהודים אנחנו, לא?
ואכן הרכב הלבן אפילו לא חשב לעצור באדום...

ששונית

משתמש מקצוען
דוקא ההתנהגות הזו היא מאוד לא אופיינית ליהודים ועוד לישראלים.
הישראלים ידועים ככאלו שמגלים איכפתיות יותר מכל לאום אחר בעולם.
דילת גויה בחברת טיסה אירופאית אמרה לי שרק הישראלים נחלצים לעזרת אמא חסרת אונים של תינוק צווח...
גם במקרה של לייבי קלצקין הבורו פארקים הרבו להכות על חטא שאילו דבר כזה היה קורה בארץ כבר היו הרבה שהיו ניגשים לברר "ילד, נאבדת"? "איפה אמא"?
לכו תדעו, אולי הם חששו שמדובר בפיגוע משולב??? (זה מה שאני הייתי חושבת)

בן ציון הלמ

משתמש מקצוען
מפריע לי כל ההתנפלות שיש בציבור מהסרטון הזה.
נראה לי שיש כאן הרבה היתממות.
הרי אנחנו לא אנשי הצלה ולא אמורים להישאר בצומת.
אדרבה צריכים לפנות אותה כמה שיותר מהר,
לא לגרום לפקקים שלא יגמרו,
וגם לאפשר לאנשי ההצלה להגיע מהר יותר.
ומי אמר לכם שבשניה שהם נסעו הם לא התקשרו להצלה ?!
קצת כף זכות לא תזיק לנו !
בפרט ש -
יהודים אנחנו, לא?
שנשמע בשורות טובות.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה