דרוש מידע בן דודי נהרג אתמול בשדרות גולדה מאיר בירושלים.

מצב
הנושא נעול.

טוליפ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ברוך דיין האמת! תנחומים למשפחה שלא ידעו עוד צער. אמן.

שאלתי אדם שנוסע שם הרבה. הוא ציין דבר שלא ראיתי שכתבו. כי כביש הר חוצבים עד צומת רמות זו ירידה, דבר שגורם למכוניות רבות לנסוע בה במהירות.
וכפי שאני הבנתי בכללי. מדובר בכביש עירוני אבל מהיר, נוסעים בו רכבים ואוטובוסים כמו על כביש בין עירוני.
ותודה על העלת הנושא, אצלי זה חיזק לדבר עם הילדים שמשתמשים באוטובוסים כמה כללי זהירות. כמו: לחכות תמיד לאוטובוס במרחק מהכביש (שלא לדבר על אנשים שיורדים לכביש כאינסטינקט מוזר כשרואים את האוטובוס אולי מחשש שהאוטובס ידלג להם על התחנה) (הסיפור עם הבחרה שנחבטה ממראת האוטובוס). לחכות לעצירה מוחלטת של האוטובוס. בכביש עם שני נתיבים לבדוק שהמכוניות בשני הנתיבים עצרו לפני שעוברים. (לא פעם אחת אני רואה נתיב אחד שהכרב עצר ומגיע מהנתיב השני רכב נוסף שלא רואה שהרכב עצר למעבר הולכי רגל וממשיך לנסוע או 'עוקף'.

בתפילה גדולה שה' ישמור צאתך ובואך מעתה ועד עולם. של כל עם ישראל

שוש12

משתמש פעיל
(שלא לדבר על אנשים שיורדים לכביש כאינסטינקט מוזר כשרואים את האוטובוס אולי מחשש שהאוטובס ידלג להם על התחנה) (הסיפור עם הבחרה שנחבטה ממראת האוטובוס).
1. זה לא אינסטינקט מוזר, זה צורך המציאות, שהמון פעמים אוטובסים מדלגים סתם... במיוחד אם יש טיפה עומס... (מעשים שבכל יום!)
2. וכי אינכם מכירים את מראות האוטובוסים בשנים האחרונות?
המראה הקדמית הימנית בולטת כ40 ס"מ מהאוטובוס, ומגיעה לגובה של כ1.60-1.70מטר...
כך שאם האוטובוס נצמד למדרכה והנוסע מתקרב לאוטובוס - מירב הסיכויים שיפגע.
אלו מראות קטלניות ממש...

כמובן שחשוב הזהירות בדרכים, גם במדרכה וגם בהמתנה לאוטובוס

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
לפעמים בסיבובים בתוך העיר - בצמתים רגילים, האוטובוסים לוקחים את הסיבוב וה'שפיץ' של האוטובוס יכול לעלות על המדרכה. זה ממש ממש מסוכן!
לדוגמא בבני ברק בכהנמן עזרא - אוטובוסים שמגיעים מחוץ לעיר ומסתובבים לעזרא, פעמים רבות בסיבוב החלק הימני ממש בולט לכיוון המדרכה.

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
דיוור שהתקבל עכשיו ממינהל קהילתי רוממה:

תושבים יקרים שלום רב,

בתום סיור שטח בתוואי כביש גולדה מאיר עם ראש העיר מר משה ליאון, חברי מועצת העיר מדגל התורה, נציגי האגפים והתשתיות, נציגי איחוד הצלה ומד"א, מתנ"א, ראשי המינהלים הקהילתיים של שכונת רמות, מנהלי הרובע והתכנון וגורמים מקצועיים נוספים, נדונו כלל המרכיבים והליקויים הקיימים בכביש, אשר גבו קורבנות רבים ונפגעי גוף ונפש.

בדיון הועלו הצעות ופתרונות רבים ע"י כלל הגורמים, כאשר ראש העיר הנחה את בעלי התפקידים לפעול לתיקונם באופן מיידי.

עיקר ההצעות שהועלו:

* תיקון תשתית המדרכות וגידורם לאורך כל ציר גולדה מאיר

* הפרדת זמן תחלופת הרמזורים בצומת רמות התחתונה והוספת תמרור אזהרה על הופעת 'רמזור אדום' במעלה הכביש

* ביטול היציאה מחניון קניון רמות שמאלה לכיון רח' שיבת ציון

* יידוע והסברה לציבור בעניין אכיפת חוקי התנועה - לרבות חציית רכבים והולכי רגל באדום (ובדגש הצמתים הרטום/שפע חיים וצומת מחלף יגאל ידין) ועוד.

יישר כח ענק לכל התושבים והפעילים העוסקים והפועלים בעניין.

מצורף דו"ח תאונות לפי נתוני איחוד הצלה באדיבות אייזיק כץ.
איך קיבלתם את זה? מייל? אשמח לדעת איך להירשם גם.

אפרת ת

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
פשוט זוועה לראות איך כולם עוקפים מהר מהר - לפני שיחסמו את הכביש!

בכל אופן, כף זכות איפה?
אני מסכימה שיש לצאת מהרכב, להושיט יד ולהתקשר לאיחוד.
אבל אם תראה טוב אחרי זמן קצר אנשים (שאתם קראתם להם סקרנים)
הציצו לשמשה, הפטירו משהו ועזבו את המקום...

נראה לכם שיהודי יראה אח במצב כזה וישתוק ,יתעלם?
כנראה היה ברכב עוד כמה אנשים (לא תמיד נוסעים לבד)
שלמדו עזרה ראשונה או התקשרו לאיחוד הצלה והם כבר מדריכים אותם טלפונית.

לא מדובר בתאונה טראגית מסוגה. בהחלט יתכן שהיה משהו אחד שלא נפגע.
לפני כמה שנים עברתי תאונה מעט דומה ויצאתי ללא שריטה.
ואם כבר רואה חובה לספר:
אחד הדברים שבסיעתא דשמייא ענקית גרם לי לא להיפגע (שמעתי ברדיו)
זה ברגע הבוווווום המחריד של של התאונה שקולטים שמשהו קורה
להשתדל להצמיד בכל הכח את היידים למושב שלפני או להגה ובכך להגן מפגיעות גוף מסוכנות.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
ברוך דיין האמת! תנחומים למשפחה שלא ידעו עוד צער. אמן.

שאלתי אדם שנוסע שם הרבה. הוא ציין דבר שלא ראיתי שכתבו. כי כביש הר חוצבים עד צומת רמות זו ירידה, דבר שגורם למכוניות רבות לנסוע בה במהירות.
וכפי שאני הבנתי בכללי. מדובר בכביש עירוני אבל מהיר, נוסעים בו רכבים ואוטובוסים כמו על כביש בין עירוני.
ותודה על העלת הנושא, אצלי זה חיזק לדבר עם הילדים שמשתמשים באוטובוסים כמה כללי זהירות. כמו: לחכות תמיד לאוטובוס במרחק מהכביש (שלא לדבר על אנשים שיורדים לכביש כאינסטינקט מוזר כשרואים את האוטובוס אולי מחשש שהאוטובס ידלג להם על התחנה) (הסיפור עם הבחרה שנחבטה ממראת האוטובוס). לחכות לעצירה מוחלטת של האוטובוס. בכביש עם שני נתיבים לבדוק שהמכוניות בשני הנתיבים עצרו לפני שעוברים. (לא פעם אחת אני רואה נתיב אחד שהכרב עצר ומגיע מהנתיב השני רכב נוסף שלא רואה שהרכב עצר למעבר הולכי רגל וממשיך לנסוע או 'עוקף'.

בתפילה גדולה שה' ישמור צאתך ובואך מעתה ועד עולם. של כל עם ישראל
ההרוג זצ"ל נפגע מראי האוטובוס, לפי מה שהבנתי. אוטובוס שהתקרב לשוליים.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

תושבים יקרים שלום רב,

בתום סיור שטח בתוואי כביש גולדה מאיר עם ראש העיר מר משה ליאון, חברי מועצת העיר מדגל התורה, נציגי האגפים והתשתיות, נציגי איחוד הצלה ומד"א, מתנ"א, ראשי המינהלים הקהילתיים של שכונת רמות, מנהלי הרובע והתכנון וגורמים מקצועיים נוספים, נדונו כלל המרכיבים והליקויים הקיימים בכביש, אשר גבו קורבנות רבים ונפגעי גוף ונפש.

בדיון הועלו הצעות ופתרונות רבים ע"י כלל הגורמים, כאשר ראש העיר הנחה את בעלי התפקידים לפעול לתיקונם באופן מיידי.

עיקר ההצעות שהועלו:

* הפרדת זמן תחלופת הרמזורים בצומת רמות התחתונה והוספת תמרור אזהרה על הופעת 'רמזור אדום' במעלה הכביש

* יידוע והסברה לציבור בעניין אכיפת חוקי התנועה - לרבות חציית רכבים והולכי רגל באדום (ובדגש הצמתים הרטום/שפע חיים וצומת מחלף יגאל ידין) ועוד.

בדיוק חשבתי, שאם היו מציבים דמויות מפלסטיק על שפת המדרכה, המראה היה מרתיע את הנהגים וגורם להם להתרחק מהמדרכה.

ויפה שליאון ירד לשטח.

חוה ש

משתמש מקצוען
מוצ"ש 26.1.19 20:46
קו 136 פונה ימינה מבר אילן ונכנס לנת"צ. 3 שניות לאחר שנהיה ירוק להולכי רגל.
את השאגות שהרמתי שם, אין לי מושג עד היכן שמעו, אך אישה ובחור בחלקיק שניה כמעט והיו מתחת לגלגלי האוטובוס.

איש הכותל

משתמש פעיל
ההרוג זצ"ל נפגע מראי האוטובוס, לפי מה שהבנתי. אוטובוס שהתקרב לשוליים.
לפי מה שאני שמעתי ההרוג ז"ל נתקל באיזה דבר על המדרכה ונפל לכביש והאוטובוס המוגן ירי של גוש עציון-ישראלי שלח אותו. הנהג זוכה לגמרי וחזר לעבוד לאחר יומיים של התאוששות.

כוכב שמח

משתמש חדש
לא ראיתי את הסרטון האמור, אבל גם אני במקרה של תאונה לא אעצור להגיש עזרה.
ולפני שתתנפלו עלי אני אסביר.
אני לא חובש, לא פרמדיק ולא מע"ר. איזו עזרה אני יכול להגיש? כוס מים לגופה המרוטשת? כאדם הגון אני אתקשר לכוחות ההצלה, ואסתלק מהר מהר ממוקד האירוע, כדי לאפשר לאמבולנס להתקרב, ולא אחסום את האזור כמו סקרנים מוצצי דם אחרים.
ואם מישהו יראה את אבא שלו (ח"ו) הוא גם לא יתקרב 'כדי לאפשר לאמבולנס להתקרב', או שהוא יהיה 'כמו סקרן מוצץ דם' בשביל לראות מה אפשר לעזור.
אם זה כוס מים לנפגע הלם, ואם זה חסימת עורקים קריטית, ואם זה להשכיב את הנפגע כדי למנוע ממנו להיפגע יותר.
אני אישית נפגעתי בתאונה כהולך רגל בגיל 10, איבדתי את ההכרה, ו.. התחלתי ללכת הביתה בעניים עצומות, ועם רגל שבורה לשנים!!! ולולא סקרן מוצץ דם שהשכיב אותי על הרצפה אני לא יודע אם הייתי יכול לכתוב את התגובה הזו.
תתגברו על העצלות, תתגברו על הסיוטים, תצאו מהאוטו ותגישו עזרה. כן, אתם תגישו עזרה.

1. זה לא אינסטינקט מוזר, זה צורך המציאות, שהמון פעמים אוטובסים מדלגים סתם... במיוחד אם יש טיפה עומס... (מעשים שבכל יום!)
2. וכי אינכם מכירים את מראות האוטובוסים בשנים האחרונות?
המראה הקדמית הימנית בולטת כ40 ס"מ מהאוטובוס, ומגיעה לגובה של כ1.60-1.70מטר...
כך שאם האוטובוס נצמד למדרכה והנוסע מתקרב לאוטובוס - מירב הסיכויים שיפגע.
אלו מראות קטלניות ממש...

כמובן שחשוב הזהירות בדרכים, גם במדרכה וגם בהמתנה לאוטובוס

גם אני (או יותר נכון הכובע שלי) נפגעתי ממראה של אוטובוס, כשהלכתי לתומי על המדרכה.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
מוצ"ש 26.1.19 20:46
קו 136 פונה ימינה מבר אילן ונכנס לנת"צ. 3 שניות לאחר שנהיה ירוק להולכי רגל.
את השאגות שהרמתי שם, אין לי מושג עד היכן שמעו, אך אישה ובחור בחלקיק שניה כמעט והיו מתחת לגלגלי האוטובוס.
הצומת שם היא פשע היא פשע היא פשע.
היא כנראה עמדה ממול / למטה.

אורח(ת)בעולם

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ברוך דיין האמת.

ו...שישימו רמזורים בכל כביש וזה יקרה פחות. זה מטורף הקטע הזה בארץ!!
האנשים לגמרי רגילים לעבור כביש בכל מקום כי לא רגילים להמתין לרמזור.
אני כחוצניקית הייתי משתגעת כל פעם שהייתי צריכה לעבור כביש. זה היה מפחיד! וזה לא שהרכבים כזה מכבדים את העצור, אז לפעמים הייתי יכולה לחכות כמה דקות טובות עד שנהג יועיל בטובו לעצור ולתת לי לעבור.
אני לא מאשימה, אבל רמזורים עוזרים.
בעצם... הישראלים תמיד ממהרים, לא נראה לי שיש להם דקה להמתין שהרמזור יתחלף.
"מוטב לאבד דקה מהחיים, מאשר לאבד את החיים בדקה" משפט שחקוק אצלי מאז שהייתי קטנה, אולי כדאי לכם לשנן אותו.

ששונית

משתמש מקצוען
אני כחוצניקית הייתי משתגעת כל פעם שהייתי צריכה לעבור כביש. זה היה מפחיד! וזה לא שהרכבים כזה מכבדים את העצור, אז לפעמים הייתי יכולה לחכות כמה דקות טובות עד שנהג יועיל בטובו לעצור ולתת לי לעבור.
אני לא מאשימה, אבל רמזורים עוזרים.
בעצם... הישראלים תמיד ממהרים, לא נראה לי שיש להם דקה להמתין שהרמזור יתחלף.
"
נכון מאוד
חמי גר בחו"ל ונוהג שם על בסיס יומי בהיי וואיס (כבישים ראשיים אבל בנוסח ארה"ב, 16 מסלולים ויתר) ובארץ הוא לא מעז לנהוג. אפילו נסיעה קצרצרה.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
למגיעים מכיון צומת רמות לכיוון הר חוצבים ,תמיר , סנהדריה , בר אילן
כמו שכבר הזכירו
יש הרבה מאוד צמצום נתיבים
1. כבר לפני הפניה ימינה לבגין כבר מ3 נתיבים לישר הנתיב הימני מתמזג לאמצעי ונהיים רק שניים
2. אחרי שכבר עוברים את הרמזורים ומצליחים להעלות את המהירות כי בדרך כלל נעצרים שם ברמזור אדום (מתחת לגשר של בגין) מיד אח"כ הנתיב השמאלי הופך להיות לפניה שמאלה וממילא הוא מתמזג לאמצע, ואז יש רק את האמצעי שהוא בעצם ימני אבל שם נכנס מימין נתיב נוסף של אלו שהגיעו מכיוון בגין להר חוצבים ואז יש מכוניות רבות שכבר מכירים את הבעיה שכבר מיד פונים ימינה לתיב שהגיע מבגין
ולאחר מכן הנתיב השמאלי נהפך לנת"צ כך ששוב צריך לזוז נתיב ימינה.
וכל זה גורם מתח ועצבים לנהגים.
(לפני כמה שבועות הגענו בערב שבת וראינו שהרמזורים שם פשוט על הרצפה וככל הנראה רכב פגע בהם.
ולאחר מכן בצומת של שפע חיים גם יש בלאגן כי מצד אחד עשו שם 2 נתיבים לפניה שמאלה להר חוצבים (כניסה אחרונה) ומאידך 2 נתיבים נוספים שהימני משמש גם לישר וגם לפניה ימינה לשפע חיים ששם הצרו מאוד את האי תנועה שעליו הולכי הרגל היו מחכים כך שאין הרבה מקום להולכי הרגל לחכות והתממשקות שלהם לכביש היא מאוד קרובה ומסוכנת וכיש אירוכים באולמי תמיר בעיקר אז הולכי הרגל הם רבים.
נשמע שיש הרבה בעיות שם. (קצת קשה להבין בטקסט את הכוונה, אולי איור ע"ג מפה יסייע?)
אני זוכר לפני הרבה שנים קראתי כתבה של מ' צורן בהמודיע בדיוק על הכביש הזה. ועברו מאז באמת המון שנים. נראה שלא מספיק השתנה.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
מה יש לכביש הזה?!?!?!
http://kore.co.il/viewArticle/48768
נתיב הדמים: שוב תאונה קשה בגולדה מאיר
הולך רגל חרדי, כבן 80, נלכד תחת אוטובוס בנתיב התחבורה הציבורית בשדרות גולדה מאיר בירושלים מצבו מוגדר בינוני עד קשה והוא הועבר לבית החולים להמשך טיפול רפואי
חרדים11.2.2019 | 08:35

2c6ef4b719869bb9fc1d.jpg

דוברות איחוד הצלה
הולך רגל כבן 80 נפגע מאוטובוס בשדרות גולדה מאיר בירושלים בנתיב התחבורה הציבורית. חובשים באיחוד הצלה סניף ירושלים העניקו לו סיוע רפואי ראשוני בזירת התאונה ומצבו בשלב זה מוגדר בינוני עד קשה.

שוקי בקר חובש באיחוד הצלה שהעניק לו סיוע רפואי ראשוני מסר: "הפצוע שכב מתחת לאוטובוס שפגע בו בנתיב התחבורה הציבורית. אזרחים שלפו אותו והענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בזירת התאונה בסיוע חובשים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה. לאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים".

מהמשטרה נמסר כי "לפני מספר דקות הוזעקו שוטרים להר החוצבים בירושלים בעקבות דיווח על תאונה בין אוטובוס להולך רגל במהלכה ככל הנראה נלכד מתחת לאוטובוס. בשלב זה הולך הרגל חולץ והועבר להמשך טיפול ע"י גורמי הרפואה.
השוטרים נמצאים במקום להכוונת התנועה ופתחו בבירור הנסיבות".

רק לפני כשבועיים, נהרג הבחור רפאל הולצברג ז"ל, בתאונת דרכים קטלנית בכביש הדמים, שדרות גולדה מאיר בירושלים. הוא פונה לבית החולים כשמצבו הוגדר קשה מאוד, אך הרופאים נאלצו לקבוע את מותו.

רפאל התגורר בשכונת רמות בירושלים, בפרוייקט 'צוף רמות', והוא בוגר ישיבות 'נהורא' ואיתרי. בשנים האחרונות הוא למד הנדסת תוכנה במרכז האקדמי לב, במקביל לקביעת עתים לתורה, זאת לאחר ששירת באגף כח אדם בצה"ל.

כיכר השבת

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית

תושבים יקרים שלום רב,

עיקר ההצעות שהועלו:

vhsvchch

משתמש מקצוען
לכל הנוגעים בדבר:
ראיתי מודעות על מפגש במינהל רוממה בנושא הנת"ץ העתידי ברחוב ירמיהו בר אילן.
זה הזמן למחשבה על הנושא, לא אחרי שזה יבנה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה