דרוש מידע בן דודי נהרג אתמול בשדרות גולדה מאיר בירושלים.

מצב
הנושא נעול.

אני וביתי

משתמש מקצוען
לא מכיר את המקום, אבל זכורני איך בפ''ת ביטלו את הנת''צ רק בגלל התאונות הללו.
ושלא תדעו עוד צער.
לדעתי ביטלו את הנתצ בגלל העבודות לרכבת הקלה הם רק רכבו על הגל התקשורתי בעניין מיד אחרי שביטלו התחילו העבודות של הרכבת הקלה באמצע הכביש ודבר שני שגם הרכבת הקלה תעבור באמצע הכביש וזה יגרום לתנועות פחות מאוטובוסים?

איציק הצדיק

משתמש מקצוען
טוב האמת שזה לא נושא האשכול אבל אני חייב להגיב...
ואכן הרכב הלבן אפילו לא חשב לעצור באדום...
לא מזמן היתה תאונה מחרידה בכביש ליד אשדוד אינני זוכר בדיוק איפה, יצא אז סרטון ממצלמת רכב, וזה היה נראה פשוט מזעזע, נהג פראי שחותך רכבים בפראות ובתאנה התהפכו 2 הרכבים כמדומני.
ואח"כ שמעתי מאיש הצלה שהגיע למקום שהנהג הפוגע לא היה תחת השפעת אלכוהול, ולא סתם נהג חיה פזיז. אלא פשוט מאוד הוא היה בנפילת סוכר מה שנקרא היפוגליקמיה... מצב שיכול לגרום אפילו לאיבוד הכרה. והוא פשוט לא יכל אפילו לעצור בצדי הדרך.
אז גם במקרה דנן מומלץ לא לשפוט אף אחד.

לגבי הנהגים שנוסעים, לדעתי זוהי באמת חוסר אחריות משווע, לא ייתכן הרי שמבין כ"כ הרבה רכבים, נוסעי אוטובוס ועוד ועוד אף אחד לא יודע עזרה ראשונה בסיסית... נכון?
אז איך זה שאף אחד לא עוצר??? זה מה שזעזע אותי בסיפור הזה.
אגב לפי החוק כל אחד שלא עצר במקרה והיה נהרג שם מישהו היה יכול להיתבע על הפקרת פצוע...

מישהו סיפר לי לא מזמן, שלפני כמה שנים נכח באירוע משעשע, כלב דיי גדול נדרס באמצע כביש באחת השכונות החרדיות בירושלים, ודימם אל מותו על הכביש, וכמובן שזה לא עניין אף אחד מעוברי האורח. ואז עצר שם נהג מונית - חופשי לע"ע. ויצא מהרכב וצעק על כל העוברים ושבים איך הם לא מתביישים כך לראות את הכלב מדמם ולא להגיש עזרה או לקרוא למד"א וכו' וכו'.
אמרתי לעצמי חבל שאין מזה סרטון היינו מעמידים את שני הסרטונים זה מול זה אפשר לומר שזה היה יכול להיות דיי מביך...

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
מפריע לי כל ההתנפלות שיש בציבור מהסרטון הזה.
נראה לי שיש כאן הרבה היתממות.
הרי אנחנו לא אנשי הצלה ולא אמורים להישאר בצומת.
אדרבה צריכים לפנות אותה כמה שיותר מהר,
לא לגרום לפקקים שלא יגמרו,
וגם לאפשר לאנשי ההצלה להגיע מהר יותר.
ומי אמר לכם שבשניה שהם נסעו הם לא התקשרו להצלה ?!
קצת כף זכות לא תזיק לנו !
בפרט ש -

שנשמע בשורות טובות.

כמו שכתבו לעיל מד"א נותנים הנחיות בטלפון: דימום מעורק ראשי זה עניין של חיים ומוות בכמה דקות ולפעמים בפחות מזה!!!
מד"א בטלפון יכולים להדריך מה לעשות.

המוקדנים בונים תמונת מצב ומרכיבים פאזל מכל הדיווחים מהשטח - ולכן יש משמעות לכל אחד שמתקשר, למשל הוא יכול לגרום לכך שישלחו מסוק בזמן ולא מאוחד מידי!

וכן, לפעמים אלו דברים פשוטים כמו לכבות את המנוע שלא יתלקח!

לכן: אין דבר כזה להתקשר לדווח תוך כדי נסיעה כאילו זה דיווח למוקד 106 על פח אשפה שהתקלקל.

פשוט זוועה לראות איך כולם עוקפים מהר מהר - לפני שיחסמו את הכביש!

נ.ב. כל מי שיש לו רשיון על רכב ציבורי (מונית אוטובוס) עבר קורס עזרה ראשונה של 44 שעות והוא ודאי לא עם הארץ!,וכל עובד הוראה, וחיילים בצבא. אני מאמין שלפחות 30% מהאנשים היתה להם הכשרה כל שהיא.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
מעדיף להיות תמים,
מאשר להחשיב את כולם לרשעים.
סליחה.
ממה שכתבת משמע בפשטות שאתה מצדיק את מעשיהם והיית נוהג כמוהם.

תקרא שוב ותיווכח:

מפריע לי כל ההתנפלות שיש בציבור מהסרטון הזה.
נראה לי שיש כאן הרבה היתממות.
הרי אנחנו לא אנשי הצלה ולא אמורים להישאר בצומת.
אדרבה צריכים לפנות אותה כמה שיותר מהר,
לא לגרום לפקקים שלא יגמרו,
וגם לאפשר לאנשי ההצלה להגיע מהר יותר.
ומי אמר לכם שבשניה שהם נסעו הם לא התקשרו להצלה ?!
קצת כף זכות לא תזיק לנו !
בפרט ש -

שנשמע בשורות טובות.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מעדיף להיות תמים,
מאשר להחשיב את כולם לרשעים.

''במקום שאין אנשים השתדל להיות איש''

לראות תאונה כזו ולברוח זו זוועה וצריך למחות!

אין כאן עניין של להרשיע וכ' זה עניין של מחאה,

הכביש מספיק רחב כדי ששלושה או ארבעה רכבים יוכלו לעמוד בצד ולצאת להגיש עזרה ועדיין יישאר מקום גם לרכבי הצלה וגם לתנועה...

צריך לדעת לעמוד מול האמת הכואבת ולהפיק לקח כל אחד לעצמו ח''ו אם יהיה מקרה נוסף ולא להתכסות בתירוצים של כף זכות וכ' כדי לכסות על המצפון.

דווקא משום שמדובר ביהודים אחים של כולנו זה כואב, כואב מאד!!!

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ואח"כ שמעתי מאיש הצלה שהגיע למקום שהנהג הפוגע לא היה תחת השפעת אלכוהול, ולא סתם נהג חיה פזיז. אלא פשוט מאוד הוא היה בנפילת סוכר מה שנקרא היפוגליקמיה... מצב שיכול לגרום אפילו לאיבוד הכרה. והוא פשוט לא יכל אפילו לעצור בצדי הדרך.
אז גם במקרה דנן מומלץ לא לשפוט אף אחד.
לא התכוונתי חלילה לשפוט יש אינספור מקרים כאלו שנגרמו כתוצאה ממקרה רפואי של נהג, אני אישית ראיתי תאונה כזו כתוצאה מדום לב.
התכוונתי לומר שבשונה מנושא האשכול כאן אולי לא מדובר בבעיה של הרמזורים כי הוא עבר באדום..

חויד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נ.ב. כל מי שיש לו רשיון על רכב ציבורי (מונית אוטובוס) עבר קורס עזרה ראשונה של 44 שעות והוא ודאי לא עם הארץ!,וכל עובד הוראה, וחיילים בצבא. אני מאמין שלפחות 30% מהאנשים היתה להם הכשרה כל שהיא.

כל בחורת סמינר עוברת קורס עזרה ראשונה בסיסי.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
כמו שכתבו לעיל מד"א נותנים הנחיות בטלפון: דימום מעורק ראשי זה עניין של חיים ומוות בכמה דקות ולפעמים בפחות מזה!!!
מד"א בטלפון יכולים להדריך מה לעשות.

המוקדנים בונים תמונת מצב ומרכיבים פאזל מכל הדיווחים מהשטח - ולכן יש משמעות לכל אחד שמתקשר, למשל הוא יכול לגרום לכך שישלחו מסוק בזמן ולא מאוחד מידי!

וכן, לפעמים אלו דברים פשוטים כמו לכבות את המנוע שלא יתלקח!

לכן: אין דבר כזה להתקשר לדווח תוך כדי נסיעה כאילו זה דיווח למוקד 106 על פח אשפה שהתקלקל.

פשוט זוועה לראות איך כולם עוקפים מהר מהר - לפני שיחסמו את הכביש!

בוא נשמור על שפה מכובדת...:)

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אתם באים לתקן את העולם?
מה זה יעזור לכם?
זה יועיל במשהו?
או שזה רק חוש הצדק?
כשכואב-צועקים.
כי מי שכבר נהרג בכביש הארור - לא יקום לצעוק, ואם לא שגולשי פרוג יעלו על נס את הכביש, ויתעורר רעש - הכל יימשך כרגיל.

ובלי קשר, לפני שנים שמעתי ממהנדס כבישים שאמר בגאווה: מעולם לא קרתה תאונה בכביש שתכננתי, מלבד שתי תאונות שבהם הנהג היה שתוי.

הוא אמר לי אז חד וחלק: כבישי דמים אלו כבישים שתוכננו בצורה שגויה, ומהנדסי כבישים יודעים לנתח את הכשלים שלהם.

כדי לבדוק שהוא לא שתוי והוא מבין על מה הוא מדבר, הצבתי בפניו שאלה: אמור לי דוגמה, ביקשתי, והוא נענה:
בכביש הישן שהוביל מפסגת זאב לגבעה הצרפתית (איני זוכר שמו כרגע, אסמן ע"ג מפה), היו תאונות לאין ספור.
ולמה?
כי הכביש בצורת חצי עיגול, כלומר מאוד מאוד קשתי. כביש כזה, צריך להיות בנוי קצת כמו משפך.
ראה תמונה מצורפת. עם שיפוע עדין לכל אורכו, שיפוע שמכוון כלפי מרכז העיגול.
בכביש דנן, הסביר המהנדס, האדיוטים (כלשונו) בנו אותו הפוך - עם שיפוע חיצוני...

ולכן, עם כל הכבוד 'ללקוח תמיד אשם', אפשר וצריך לדעת להטיל את האשמה על הכביש.
‏‏לכידה.PNG

חויד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לדעתי ביטלו את הנתצ בגלל העבודות לרכבת הקלה הם רק רכבו על הגל התקשורתי בעניין מיד אחרי שביטלו התחילו העבודות של הרכבת הקלה באמצע הכביש ודבר שני שגם הרכבת הקלה תעבור באמצע הכביש וזה יגרום לתנועות פחות מאוטובוסים?

ביטלו בגלל התאונות (הרכבת עוד בקושי הייתה בתאוריה אז)
היו על זה הרבה כתבות בזמנו...

איש הכותל

משתמש פעיל
סליחה?
מתקשרים למד"א והם נותנים הנחיות טלפוניות. (לפעמים החיאה עם הוראות טלפוניות מצילות בן אדם)
אתה לוקח על המצפון שלך מוות של מישהו?
ומינימום, אני חושבת שראוי לגשת ולבדוק מה קורה, לא תמיד זה מקרה טראגי, לפעמים הנהג רק בהלם עצום, וניתן להרגיע אותו, לעזור לו לצאת מהרכב, לעזור לעצור שטף דם אולי, וכו'. יש המון דברים שניתן לסייע.
מי מתקשר למד"א? מתקשרים רק לאיחוד הצלה. מנסיון של כמה מקרים רפואיים שהיו בכותל חייבים להתקשר רק לאיחוד הצלה כי איחוד כן מעביר למד"א - כל פעם שהתקשרתי לאיחוד אחרי דקה מד"א התקשר ושאל מה קרה וכו' אבל פעם אחת התקשרתי למד"א ואז הכוננים של האיחוד לא הגיעו ואח"כ שאלתי אותם למה? והם אמרו שהם לא קיבלו...

חויד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מי מתקשר למד"א? מתקשרים רק לאיחוד הצלה. מנסיון של כמה מקרים רפואיים שהיו בכותל חייבים להתקשר רק לאיחוד הצלה כי איחוד כן מעביר למד"א - כל פעם שהתקשרתי לאיחוד אחרי דקה מד"א התקשר ושאל מה קרה וכו' אבל פעם אחת התקשרתי למד"א ואז הכוננים של האיחוד לא הגיעו ואח"כ שאלתי אותם למה? והם אמרו שהם לא קיבלו...

לא נכנסת לפוליטיקה...
לצורך הנושא כאן, זה היינו הך.
ואגב, נראה לי שחוקית העניין הזה סודר.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
לא נכנסת לפוליטיקה...
לצורך הנושא כאן, זה היינו הך.
ואגב, נראה לי שחוקית העניין הזה סודר.
בבקשה אל תקחו את האשכול הזה לשם.

אתמול, בהספדים, שמעתי את הסיפור הבא.
בן דודי זצ"ל התבקש על ידי חבר לאסוף עבורו משהו מהמכללה. למחרת, פגש אותו החבר וקיבל מידיו את החבילה.
לאחר מכן התברר שלא היו לימודים באותו היום, וההרוג זצ"ל לא רצה לאכזבו ולצערו, והלך במיוחד עבורו למכללה...

שמחו

משתמש מקצוען
אורך הסרטון הוא 1:35 שניות ועדיין לא נראה באופק צל צילו של אמבולנס או אופנוע ''איחוד הצלה'' כך שנראה שלרכבים הסמוכים לא הייתה ולו דקה אחת של אכפתיות לחייג ולהזמין,

וגם אלו שכבר עצרו ויצאו נראה כאילו הציצו לבדוק אם הם מכירים את יושבי הרכב וחזרו....

רבונו של עולם!! שני רכבים פגועים ואף אחד לא חושב לפחות לפתוח את הדלת לראות מה קורה????

אף אחד לא היה מעוניין ח''ו להיות בצד השני ולקבל תגובה כזו פשוט כואב ומזעזע!!

אגב-
במקרה הזה נראה שהרכב הלבן חצה באור אדום...
מה הכוונה נראה?
הוא חצה הכי באדום שאפשר, והכי במהירות שאפשר.

וזה יותר מזעזע מהאנשים הרבים שמחפשים דרך לעקוף ולא חושבים לשניה לעצור ולבדוק מה אפשר לעזור. ויותר מזעזע שבגל הבא, עוד רכב עובר באדום.

רוצחים. רק אין יראת ה' והרגוני [וזה יכול להיות גם יהודים חרדים].

קצרה

משתמש מקצוען
מעודי לא ראיתי נהג שעומד ברמזור אדום, וכשרואה שמעבר החציה פנוי - מרשה לעצמו לפתוח בנסיעה ולעבור את הצומת באדום...
כל נהג יודע שברמזור אדום - עוצרים, משום מה אנחנו הולכי הרגל לא בדיוק הפנמנו את משמעות האור האדום!
ועל זה הדרך - לא נתקלתי עדיין בנהג שנוסע להנאתו על המדרכה לאורך הרחוב, לעומת הולכי רגל שמטיילים על הכביש בשובה ונחת וכו'

משום מה אני נתקלתי בארצנו הקדושה בנהגים שעוברים את הצומת באדום.:( היו גם הרבה תאונות קטלניות שהחלו בנהג שעבר באדום.
ונתקלתי גם בנהגים שנסעו להם על מדרכות. אפילו בנהגים שקצרו להם את הדרך בתוך שביל מדרכה של גינה הומת ילדים (!!)

כשהולכי הרגל הלא זהירים נכנסים לנהוג ברכב - הם הופכים לנהגים לא זהירים...
ו"לי זה לא יקרה"...

קצרה

משתמש מקצוען

הנת"צ בוטל הרבה הרבה לפני תחילת העבודות של הרכבת הקלה.
שנים שאמצע הכביש עמד שומם ...

את מהירות הרכבת הקלה לשמחתינו לא ניתן לשנות מה שיפחית את הסכנה..

נ.ב.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
דיוור שהתקבל עכשיו ממינהל קהילתי רוממה:

תושבים יקרים שלום רב,

בתום סיור שטח בתוואי כביש גולדה מאיר עם ראש העיר מר משה ליאון, חברי מועצת העיר מדגל התורה, נציגי האגפים והתשתיות, נציגי איחוד הצלה ומד"א, מתנ"א, ראשי המינהלים הקהילתיים של שכונת רמות, מנהלי הרובע והתכנון וגורמים מקצועיים נוספים, נדונו כלל המרכיבים והליקויים הקיימים בכביש, אשר גבו קורבנות רבים ונפגעי גוף ונפש.

בדיון הועלו הצעות ופתרונות רבים ע"י כלל הגורמים, כאשר ראש העיר הנחה את בעלי התפקידים לפעול לתיקונם באופן מיידי.

עיקר ההצעות שהועלו:

* תיקון תשתית המדרכות וגידורם לאורך כל ציר גולדה מאיר

* הפרדת זמן תחלופת הרמזורים בצומת רמות התחתונה והוספת תמרור אזהרה על הופעת 'רמזור אדום' במעלה הכביש

* ביטול היציאה מחניון קניון רמות שמאלה לכיון רח' שיבת ציון

* יידוע והסברה לציבור בעניין אכיפת חוקי התנועה - לרבות חציית רכבים והולכי רגל באדום (ובדגש הצמתים הרטום/שפע חיים וצומת מחלף יגאל ידין) ועוד.

יישר כח ענק לכל התושבים והפעילים העוסקים והפועלים בעניין.

מצורף דו"ח תאונות לפי נתוני איחוד הצלה באדיבות אייזיק כץ.

קבצים מצורפים

• IMG_20190124_084131.jpg
    IMG_20190124_084131.jpg
    6.7 MB · צפיות: 146
  • נתוני תאונות בצומת רמות.pdf
    KB 588.1 · צפיות: 47
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  32  פעמים

לוח מודעות

למעלה