מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

ייד

משתמש מקצוען
יש פה אנשים באשכול שלקחו אחריות על כל הבניה והיהדות של בית שמש
אני חושב שיש כאן כמה אנשים איכפתיים
שעשו קילומטראז׳ בועדות התכנון
הבינו איך דברים עובדים,
קלטו איך מכוינים אוכלוסיות, ואיך מדירים אחרות
עשו עבודה מצויינת בשביל כולנו
(לכאו׳ ללא מטרות רווח)
פשוט כי איכפת להם בשביל הכלל
דבר שראוי להערכה לפי כל קנה מידה
והלואי שעוד כמה יקחו אחריות במקום שאין אנשים

פסי

משתמש רשום
מרגיז מאוד ומתסכל שאלו שהיו אמורים לדאוג את דאגתינו ולשם כך נשלחו וקיבלו את תפקידיהם, מעלימים עין במקרה הטוב ומסייעים ליריבינו במקרים פחות טובים.

כל הכבוד לאלו שמנסים לעורר את הציבור ואת הרבנים ולדעתי אין מקום לרפות את ידיהם וללעוג להם

במקום שאין איש השתדל להיות איש

יעקב וייס

משתמש פעיל
רק לענין זה
גם חלקם מהשכנים שלי משתמשים במעלית שבת
הבנין כולו חרדי
והם הולכים למוסדות מעולים
פלאפונים כשרים
לבושות בצניעות
אז כל דבר שהוא נידון הלכתי, שכל אחד ישאל את רבו
אל תחרוץ פה את רמת יהדותם של אנשים
לא קשור
הוא לא התכוון אליהם
לא יתכן שלוקחים את כל הדירות בתכנון
ונותנים רק לציבור החילוני
יש פה אנשים באשכול שלקחו אחריות על כל הבניה והיהדות של בית שמש
אם הבנתי נכון
תתבייש לך
אנשים האלו שאתה מזלזל בהם
הם משקיעים הרבה מרץ בשביל הציבור החרדי בבית שמש
יותר מהנציגים החרדים (לא מכליל את כולם)

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
תבדוק את כל ההודעות שלי באשכול פה מהתחלה, אני הכי נקי פה מלגלוג והגדרות וירידה על אנשים
אז לפני שאני מתבייש, אני ישמח שכל מי שכתב פה באשכול הגדרות על מיהו יהודי ומיהו חרדי ומי מועמד ראוי ובכלל כל התגובות פה (ובשאר האשכולות) אחד לשני ועוד כהנה וכהנה שיתבייש לפני

נערך לאחרונה ב:

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
רק לעניין זה
הבניין כולו חרדי
פלאפונים כשרים
לבושות בצניעות
מי משתמש עם מעלית שבת? יש בכלל כאלה? אתה מכיר אותם??
ובכן, אני משתמש עם מעלית שבת!!
אני כהוראת רבותי, משתמש עם מעלית שבת!
ואין כוונתי כלל לבעיית המעלית שבת!!
פשוט מאוד, בניין עם מעלית שבת וללא מרפסות סוכה (פחות מגודל 1.5/2) לא משווק לציבור החרדי!
וכפי שאמרת! שחלק מהשכנים שלך! כלומר לא כולם משתמשים! וגם אם כל הבניין שלך חרדי, נכון! אבל לא הצלחת בזה לשכנע את כל החרדים להשתמש עם מעלית שבת!
אבל אכן!
אחד שלא שולח את ילדיו למוסדות שיחנכו את התלמידים לשלוח למוסדות חרדיים!
אינו חרדי, וכל השכנים היקרים שלי שהם כאלה, אני יגיד לו שלום, אבל הם לא חרדיים!
(ואני לא מדבר על אלה שילדיהם רח"ל מחללים שבת בפרהסיה)
---
חרדיותו של בן אדם לא נמדד כלל האם הוא משתמש עם מעלית שבת!
אבל כיום הציבור החרדי נמצאו ככאלה שעדיין לא משתמשים עם מעלית שבת,
ודורשים אפשרות לסוכה בקרבת הבית.!

נערך לאחרונה ב:

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
כשהגאון ר' נתן קופשיץ שליט"א פסק שתקנת העיר, שהתפרסם לאחרונה הוא שהבנוי יהיה בגובה של עד 8 קומות, נשאל האם 6 קמות אפשר לעלות במדרגות? איך יעלו בדיוק לקומה 7-8 בלי מעלית שבת??
הגאון שליט"א השיב, שאכן 7 קומות כמעט לא אפשרי לעלות אותו במדרגות. אבל מכיוון שיש אחוזים בציבור החרדי שמשתמש עם מעלית שבת, הם לא אחוזים גדולים מהציבור אז 2 קומות מספיק להם והם באמת יגורו באותם קומות!!
אולי מולטיגרפיה ישכנע את כולם להשתמש עם מעלית שבת, רק אל תשכח להצמיד לכל דירה סוכה מינימלית. תודה!

נערך לאחרונה ב:

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מי משתמש עם מעלית שבת? יש בכלל כאלה? אתה מכיר אותם??
ובכן, אני משתמש עם מעלית שבת!!
אני כהוראת רבותי, משתמש עם מעלית שבת!
ואין כוונתי כלל לבעיית המעלית שבת!!
פשוט מאוד, בניין עם מעלית שבת וללא מרפסות סוכה (פחות מגודל 1.5/2) לא משווק לציבור החרדי!
וכפי שאמרת! שחלק מהשכנים שלך! כלומר לא כולם משתמשים! וגם אם כל הבניין שלך חרדי, נכון! אבל לא הצלחת בזה לשכנע את כל החרדים להשתמש עם מעלית שבת!
אבל אכן!
אחד שלא שולח את ילדיו למוסדות שיחנכו את התלמידים לשלוח למוסדות חרדיים!
אינו חרדי, וכל השכנים היקרים שלי שהם כאלה, אני יגיד לו שלום, אבל הם לא חרדיים!
(ואני לא מדבר על אלה שילדיהם רח"ל מחללים שבת בפרהסיה)
---
חרדיותו של בן אדם לא נמדד כלל האם הוא משתמש עם מעלית שבת!
אבל כיום הציבור החרדי נמצאו ככאלה שעדיין לא משתמשים עם מעלית שבת,
ודורשים אפשרות לסוכה בקרבת הבית.!
האמת שלא הבנתי מה אתה מנסה לומר ולמה ציטטת אותי

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כשהגאון ר' נתן קופשיץ שליט"א פסק שתקנת העיר, שהתפרסם לאחרונה הוא שהבנוי יהיה בגובה של עד 8 קומות, נשאל האם 6 קמות אפשר לעלות במדרגות? איך יעלו בדיוק לקומה 7-8 בלי מעלית שבת??
הגאון שליט"א השיב, שאכן 7 קומות כמעט לא אפשרי לעלות אותו במדרגות. אבל מכיוון שיש אחוזים בציבור החרדי שמשתמש עם מעלית שבת, הם לא אחוזים גדולים מהציבור אז 2 קומות מספיק להם והם באמת יגורו באותם קומות!!
אולי מולטיגרפיה ישכנע את כולם להשתמש עם מעלית שבת, רק אל תשכח להצמיד לכל דירה סוכה מינימלית. תודה!
אתה מנהל שיח עם עצמך
בהצלחה

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
רק לענין זה
הבנין כולו חרדי
פלאפונים כשרים
לבושות בצניעות
אולי לא הבנתי אותך נכון! זה בטוח שהקפצת כאן נושא בהלכות שבת ומעליות שבת.
ואם אתה תולה את השיח עם עצמי? מה רע?
אולי הגיע הזמן להדגיש שכאן זה לא אשכול בנושא מעלית שבת. ואם הנושא הגדול הזה מוזכר כאן, זה לא בכדי ללבן כאן שיח הלכתי בהלכות שבת!
אלא רק כדי להבין כאן מה יהיה השלכותיו התכנוניות ועתידנו בעירנו.
---
באתי להדגיש שהנושא באשכול כאן הוא לא דיון הלכתי בעניין מעליות השבת
אלא בעובדה המוגמרת שרוב הדירות המתוכננות כאן בעיר לא מסבירות פנים לחרדים ואפילו חלר מאלה שמתוכננות בסביבה חרדית
ולכן, בית שמש עדיין לא עיר חרדית וה'רוב' שיש לחרדים כאן בעיר היא עדיין לא עובדה מוגמרת
וזה שאני, אתה, והשכנים שלך, משתמשים עם מעליות שבת. כל זה עדיין לא ישנה את הדמוגרפיה בעיר גם לא בעוד 20 שנה.
ולא באנו כדי לחרוץ פה את רמת יהדותם של אנשים. על אף שאולי הבנת זאת בין השורות
אלא באנו להבין היכן יהודים אלה יגורו.
באנו לתת אפשרות שיהודי בכל רמה שהוא, תהיה לו את האפשרות לתכנן מרפסת סוכה נורמלית בעתיד. שאנו מאמינים שיבוא תקופה בה רמת יהדותו תכריח אותו לכך אפילו באם ח"ו רמת יהודותו תהיה עדיין רדודה,
וכשיחפש לקיים מצווה יקרה זו, שלא ימצא את עצמו בשוקת תכנונית שבורה-
-במציאות בה ניצלו וגזלו לעצמם באלף ואחת תירוצים (מתירוצי מצוקת דיור, (לא מצוקת מגורים אלא מצוקת בעלות על דיור וכו') ועד תירוצים מהותיים יותר כמו הפסד כסף שהצד ה= שלהן שכולן שווים לרעה ולא מתוכננים, ולא מתכוונים לטובתינו) היזמים /חברי הנהלת העיר. כל פיסת שמים פנויה לטובת נכסיהם האישיים
תודה.

האברך ממיר

משתמש מקצוען
רק לענין זה
הבנין כולו חרדי
פלאפונים כשרים
לבושות בצניעות
אין לי שום ענין להיכנס פה לדיון, מיהו חרדי, ומי משתמש במעלית שבת.
וגם לא באתי לומר שלבית שמש מגיעות משפחות חילוניות,
למרות שאני מכיר כמה וכמה כאלו, שאינם תושבי בית שמש עד לפני כשנה וחצי.

יש פה דיון, האם העובדה שבשנים האחרונות קיימות יוזמות רבות לבניה שאיננה מותאמת לחלקים נרחבים מאוד בציבור החרדי, היא הגורמת לציבורים אחרים לבוא לגור במקומם, ובהיעדר תוכניות מהסוג הזה, אוכלוסיה זו לא תגיע לעיר, אלא ציבור חרדי מובהק. ולכן יש להשקיע מאמצים למניעת הבניה לגובה.
או שמא להיפך, הסיבה שבפרוייקטים חדשים מהשנתיים האחרונות, וכן יזמים שעדיין נמצאים בהתהליכי בניה ראשוניים, מבוקשות הקלות בבניה חריגה לגובה, כדוג' 14 קומות, מה שלא נוכחנו בו לפני כן בהיקפים נרחבים כאלו, היא מאחר וברור להם שתהיה אוכלוסיה שתהיה מעוניינת להתגורר בקומות גבוהות, ואף ללא מרפסות סוכה. כי לבית שמש כיום מגיעות משפחות רבות מאוד, שאין להם כל בעיה במעלית שבת. וריבוי הקומות הגבוהות לא יביא לעודף של דירות פנויות אצל הקבלן.
והגורם לכך שהם יבואו לבית שמש, הוא בעקבות פעילות יתירה של גורמים בעירייה להביא לבית שמש ציבורים אחרים, ולא רק הציבור החרדי. ולכן, המאמצים צריכים להיות מופנים למישור הבחירות לראשות העירייה.
אם הוא התכוון למשו אחד וכתב משו שני
מה הטעם?
להבא, אשמח מאוד, שתגובות לדברי, ייכתבו לאחר קריאת הנושא, ולא כשליפה מהשרוול בתגובה לפוסט אחד בודד.
בפרוג, נהוג להוסיף בלת"ק, כשהזמן לא מאפשר לעיין בנושא כראוי.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
כמי שהשקיע כוחות בעניין הזה, יש משהו שרבי יעקב מפספס:
האינטרס של הקבלנים אינו רק בגלל ראשת העיר והרצון להביא אוכלוסיה ליברלית יותר. הרצון הזה קיים ברקע, אך יש סיבה נוספת והרבה יותר פשוטה:
כסף
הרבה כסף.
אתה יודע כמה שווה כל יחידת דיור בבית שמש? כל קומה זה זה ארבע כאלו, שתי קומות זה שמונה כאלו וכו'.

האברך ממיר

משתמש מקצוען
כמי שהשקיע כוחות בעניין הזה, יש משהו שרבי יעקב מפספס:
האינטרס של הקבלנים אינו רק בגלל ראשת העיר והרצון להביא אוכלוסיה ליברלית יותר. הרצון הזה קיים ברקע, אך יש סיבה נוספת והרבה יותר פשוטה:
כסף
הרבה כסף.
אתה יודע כמה שווה כל יחידת דיור בבית שמש? כל קומה זה זה ארבע כאלו, שתי קומות זה שמונה כאלו וכו'.
אתה צודק ר' נתן, שהסיבה שהיזם בוחר באפשרות הזאת היא בגלל הכסף, והניצול המיטבי של הקרקע, שתניב לו עוד מיליונים של מיליונים.
אבל אסור לשכוח!
עד לפני ארבע חמש שנים לא נתקלנו ביזמים שניסו לבנות בצורה הזאת.
אז מה? תאוות הממון של היזמים נולדה רק בשנים האחרונות? לפני כן הם לא אהבו כל כך את הכסף?
והתשובה היא, כי אפילו שהם מאוד אהבו כסף, אבל עוד יותר הם חששו להיתקע עם דירות בקומות גבוהות, שאין להם דורש ומבקש.
ומשהחלה לבוא לעיר אוכלוסיה שזהו סטנדרט המגורים שלהם, בעידוד ראש העיר, אז יש קהל יעד, שאפשר לבנות לגובה ללא שום חשש, ולעשות הרבה כסף.
ולא שברמה א' לא גרים חוצניקים. אבל בשנים האחרונות, יש לציבור הזה עדנה. קבוצות שלימות עושות יחד עליה, וקונות בעיר במרוכז. ובחו"ל מתקיימים ימי מכירות מרוכזים. וכל הפעילות הזו מוכוונת מלמעלה, כפי שהוכח מפרוטוקולי העירייה.
כמו שכתבנו כאן:

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
לא מוצא עכשיו, זכור לי מסמך בו ראש העיר מתגאה שהיא החתימה כמה עשרות אנשים מארגנטינה אולי (או מקום אחר) שהם עומדים לגור בד'4.

המגיב

משתמש רשום
דווקא בעניין הזה של ראש העיר נראה שכל הכותבים הנכבדים מסכימים על משהו אחד שצריך שיהיה כאן ראש עיר חרדי וזה כבר התקדמות טובה.
ולדעתי הפיתרון בזה הוא (אפילו שזה אולי לא הכי הגון) שיעשו כולם רוטציה בתפקיד פעם אחת נציג הציבור החסידי ופעם ליטאי ופעם ספרדי. עם ערבויות לשאר הצדדים.
ואם ישאל השואל מי ראשון.
מאמין שעל זה יהיה ניתן להסתדר אולי לפי סקר למי שיש הכי הרבה ביחס לשאר.
אולי הרב נ רוזנבלט שידיו רב לו כאן בבית שמש יוכל להציע זאת בחלונות הגבוהים..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה