ביטוח לאומי

ירושלמי

משתמש צעיר
כעת התקשרתי לשלם חוב קטן,
לאחר וויכוח קטן על הורדת ריביות בשווי 21 ש"ח,
החלטתי שהשיחה שלי יחד עם הפקס שאותו אצטרך לשלוח ובו בקשה להורדת הריביות שווה יותר.

כרגיל, המתנתי בטלפון למעלה מ-20 דקות, שזה די מהר יחסית,
לבסוף ענו לי, התשלום עבר בשלום.

(אגב,
מומלץ, וכך אני נוהג תמיד, ללחוץ על מידע אישי בשפה הרוסית או בכל שפה אחרת חוץ מעברית,
שם עונים הכי מהר (פחות משעה...), נסו והיווכחו).

דא עקא,
שבבואי לבקש חשבונית או קבלה או לפחות משהו שיהא בידי הוכחה בבוא היום שהתשלום שולם, אומרים לי שביטוח לאומי חתם עם איזשוהי אגודת ירוקים, והם הפסיקו לשלוח חשבונית מהחודש.

כמובן שבמוסד המיושן הזה לא שמעו על פקס או מייל, ואין שום אפשרות אחרת לקבל חשבונית, כמובן שאם הם יטענו על אי תשלום, הטענה הזו שאין לי חשבונית כי הם ירוקים, לא תתקבל באף מקום.

אשמח לשמוע מה החוק אומר בעניין,
והאם אין חובה על כל תשלום להמציא חשבונית.

נ.ב.
עד שאדע מה החוק אומר, לטובת הירוקים הזמנתי את כל סוגי הטפסים הניתנים משום מה חינם לכל דורש,
החל מפירוט התשלומים (מעניין מה ההבדל בין המילים 'פירוט תשלומים' למילים 'חשבונית תשלום'?) עבור בטפסים למצב אישי משנים עברו ועוד מספר טפסים וכלה בטופס עידכון מעבר דירה.

ושלא תחשבו,
אני בהחלט מצדד בכדור הארץ נקי ללא נייר,
אבל מישהו צריך להפנים שם באיזה פסולת ניתן לחסוך ואיזה מסמכים עליהם לשלוח.

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
נראה אותם כשלא תשלם להם משהו, האם אז הירוקים ישלחו לך מסרון דיגטלי ללא קרינה מיננת, מייל ללא מגע יד אדם וחשמל, או ישלחו שליח רכוב על אופניו אליך הביתה לאזהרה בטרם עיקול או מה..

orli_dimri

משתמש פעיל
ירושלמי,
הסיפור שלך נשמע קצת מוזר...

מימי בראשית ברגע שמשלמים מקבלים קבלה,
בכל עסקה בכל תחום.

שיוכיחו ששילמת,
מצידי, בכל אמצעי.

ש י ו כ י ח ו

(מעניין מאוד שבשליחת המכתבים לקבלת תשלום ה"ירוקים" לא מתערבים...)

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אברימי, אתה צודק, הבעיה היא שאין עם מי לדבר
פעם קיבלתי חשבון מביטוח לאומי שבבדיקה שערכו אני חייב להם 5,000 ש"ח ואם לא אשלם זאת עם כל הקנסות וההצמדות תוך כך וכך ימים וכו' וכו'.
לתדהמתי צורף למכתב דף פירוט בו מופיע שמי, כתובתי, מס' תעודת הזהות שלי, עם פירוט ה"הכנסות" שהיו לי במשך השנים וטרם שילמתי עליהם ביטוח לאומי. כל ההכנסות לא היו ולא נבראו, הייתי אז תלמיד ישיבה ללא שום הכנסה, וסתם מישהו ישב והכניס למחשב נתונים בדויים על תקופת היותי בן ישיבה ועל תקופה שהייתי בצבא - אין לי מושג למה.
התקשרתי לברר מה זאת אומרת, אבל ביטוח לאומי שבתו.
כעבור שבוע קיבלתי מכתב אזהרה, ואח"כ מכתב אזהרה נוסף ובמשך כל התקופה הם שבתו, והחוב עלה ל 6000 ש"ח.
(מעניין שזה ששולח את האזהרות האלו וזה שמחשב את הקנסות והריביות לא שובתים אף פעם...)
בסוף עיקלו לי את החשבון בנק, כשאין לי עם מי לדבר.
בעזרת קשרים פניתי לבכיר בבנק שעצר את כל העיקולים של ביטוח לאומי עד שתסתיים השביתה.
לאחר מכן כשהסתיימה השביתה פניתי אליהם, אמרו לי להביא אישורים מועד הישיבות, מהישיבה ומהצבא, ולאחר כמה ימים ביטלו את החשבון, וללא שום התנצלות על ה"טעות".

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
רק תרשמו כותרת "ביטוח לאומי" והדם עולה לי לראש.
חסכנים בניירת??
אולי שתי קרטונים של ניירת אני יכולה למלא מהכמות שהם שלחו לי..
חוב לביטוח לאומי 16,000 ש"ח!!!
המשך הסיפור זהה לסיפור של דובר צדק.

א.ישראל

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לכאורה הפירוט חשבון של כרטיס האשראי מהוה הוכחת תשלום בבוא העת

יד טובה

משתמש רשום
אני בדר"כ הולכת לביטוח לאומי ומשלמת במקום בשיק, וכבר שנים שהם אף פעם לא נותנים לי קבלה.
כנראה אצליהם זה בעיקרון (ללא קשר לירוקים)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה