עזרה את חרדי/ת בעמדת ניהול?

מצב
הנושא נעול.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מניין לך כל זה?
לצערי הרב..
את פתחת את הנושא, אם אני חושב שאת טועה אז מותר לי לחלוק עלייך,
אין לי בכך בעיה.
רק ציינתי שלמרות שזה אכן קיים זה בכלל לא משהו שניתן להשוואה.
כי ישנם פרמטרים שלא קיימים בשני הצדדים.
במיוחד בנושא כזה - כדי שגפ העובדות במקומות חרדיים לא ייפלו בזה.
לדעתי, זה על גבול היוהרה להעלות נושא ולנסות לסתום פיות. אם העלית אותו - כנראה שאת חושבת שזה מתאים. לא מתאים - אל תעלי אותו.
יש לי הרגשה שניחשתם בכיוון הלא נכון.
משום מה היה נראה לי שהבנתם מההודעה הראשונה במה מדובר, אבל כאן זה מובן שכנראה לא.
וחלילה לא התכוונתי להתגאות בפני אי מי על דברים טיפשיים שכאלו.
בעוונותיי הרבים אני מודעת לכך, ומקנאה קנאת סופרים אמיתית במי שעדיין נשאר ''מצומצם'' ולא מתמצא ''בעולם הגדול והנורא הזה''.
אין לי שום בעיה להאריך בפני מי שצריך,
אבל אני מכבדת את הבמה הזו.
מי שרואה צורך כלשהו ימצא את הדרך להתכתבות פרטית.
סה''כ התכוונתי להעלות נקודה למחשבה, שתחילו לפתוח עניים ולראות שלא כל הנוצץ זהב.

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
קרובת משפחה שעבדה במקום עבודה חרדי, לא הרגישה כ''כ טוב ולקחה חופשת מחלה, המנהלת התקשרה אליה והתחילה להפעיל עליה מניפולציות שזה גזל אם היא לא באמת במצב שהיא לא יכולה לבוא לעבודה, בסופו של דבר העובדת נכנעה והלכה לעבודה כשהיא לא מרגישה טוב.
זה היה קורה במקום חילוני?
גם מנהלים יכולים לעבור על גזל

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
בעיני המשפט "מדברים על חרדים ברמת עיקרון ולא ברמת הכללה" הוא מופרך לוגית
ברגע שלקחתם תופעה שלילית והפלתם אותה על המגזר החרדי כולו
הכללתם
תסבירו לי למה לא?
דבר מצוין ומבורך- זה לדון על תופעה מטרידה וכיצד ניתן למנוע או לשפר אותה
פחות מבורך לקשור בין המגזר החרדי לבוסים המתעמרים והלא מתחשבים חוץ מכמה בודדים שהם תופעה נדירה

מייפל אורגני.

משתמש מקצוען
בעיני המשפט "מדברים על חרדים ברמת עיקרון ולא ברמת הכללה" הוא מופרך לוגית
:unsure:
ברגע שלקחתם תופעה שלילית והפלתם אותה על המגזר החרדי כולו
יש מושג של מנטליות של ציבור...
האם זה מכליל ?
לא!
האם זה קשור לתופעה שקיימת בציבור
כן!
מה כל הישראלים חוצפנים?
כל הערבים גנבים?

אב"ם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכון, אבל להם מותר לגנוב כל עוד שאת לא מתמצאת בחוקים.
אבל כשהם יגלו שאת יודעת לבקש את הזכויות המינימליות אז זה נהפך לגזל.
עם כל הבלי להכליל/עם להכליל,
מסכימה לעצמי לומר שזה לצערי הרב, מצוי מאוד בחברה שלנו, זלזול בחוקים על חשבון העובדים.

mama24

משתמש מקצוען
אם זה נכון ואני לא קובע שזה נכון,
זה ממגיע מהגיון פשוט,
החרדים אוהבים להרגיש היימיש,
שאם יש ברית של אחיין שיבינו שחייבים ללכת ואם הבן דוד מברמץ הגיוני למחרת לאחר, ואני יכול להתפלל מנחה שעה, וגם קצת לניי'ס וכו',
שהבוס הוא חילוני אנחנו מרגישים לא בנוח אפילו לבקש, ואם מבקשים זה בגלל שהוא לא מבין...
אבל הבוס החרדי מרגיש שאם הוא לא יציב גבולות הוא ישאר בלי כלום,
ואז באופן טבעי הוא מקשיח כדי להציב גבולות.
בלת״ק מכאן,
באחד ממקומות העבודה הקודמים שלי הבוסית הייתה חרדית, כשביקשתי לצאת לברית של אחין הפרצוף שקיבלתי, ישמרני הקל!!! בקושי נתנה לי שעה לצאת שלא הייתה שווה בגלל שלא הספקתי אפילו ללכת ולחזור…!
לעומת זאת במקום העבודה הנוכחי שלי שבוע אחרי שהתחלתי לעבוד נולדה אחיינית, סיפרתי לבוסית שלי חילוניה שגדלה בקיבוץ שגיסתי ילדה (כי שמעה אותי אומרת בטלפון מזל טוב ושאלה למה…), היא שאלה מיד אם זה בן כי אם כן אז כדאי לומר למזכירה עכשיו לסגור את היומן ליום זה כדי שאוכל להשתתף בשמחה.
וגם כשהסברת לה שמדובר במשפחה גדולה ויכול להיות בכל יום שמחה, התגובה שלה הייתה- המשפחה קודמת לכל! אל תהססי!!
אף אחת מהעובדות החרדיות/דתיות במקום לא מנצלת אותה. אנחנו הולכות כשצריך ונשארות כשצריך.

אבל היחס, ההתנהלות, האכפתיות. שמים וארץ!!

אם ילד חולה (והילדים שלי חולים המון!)-
החילונית: תישארי בבית, את האמא.
החרדית: בעלך יכול להישאר, שיביא את החברותא הביתה.
אם עברתי דירה-
החילונית: סוגרת לי יומן מעצמה ומודיעה לי שסידרה לי יום חופש להתארגן בית החדש לפני שהילדים יוצאים לחופש.
החרדית: תבקשי מאחיות וגיסות שלך שיעזרו, אולי איזה שכנה תיקח את הילדים.
אם היה לי תקלה מול לקוח-
החילונית: כולנו בני אדם הכל בסדר!
החרדית: את לא בסדר, את צריכה ללמוד איך להתנהג עם בני אדם.

ועוד מליון דוגמאות!
ומכיוון שאני כמעט מאז ומעולם עבדתי במקביל ב2 מקומות עבודה עם בוסית חרדית/דתית ועם בוסית חילונית אני יכולה לומר, ההבדלים זועקים לשמיים!!
ולרוב לטובת החילוניות…:unsure:

מייפל אורגני.

משתמש מקצוען
ועוד מליון דוגמאות!
ומכיוון שאני כמעט מאז ומעולם עבדתי במקביל ב2 מקומות עבודה עם בוסית חרדית/דתית ועם בוסית חילונית אני יכולה לומר, ההבדלים זועקים לשמיים!!
ופה צריך להדגיש עוד... חלילה לא שהחרדים פחות טובים ....
הם פחות מודעים!

אוראורית

משתמש מקצוען
"לא בקטע של הכללה אבל בוסיות חרדיות מתעמרות"
מה זה אם לא הכללה?

("לא בקטע של בקורת אבל היית צריכה להגיב XYZ"
"לא בקטע לפגוע אבל תעשי עם עצמך משהו..")

מציאות שהיא חותה צריכה להיות מתוארת: בוסית שלי, אישה צעירה, חרדית וכוחנית..." לצייר עוד פרטים ולא לתלות בחרדיות.

"לא בקטע של הכללה אבל בוסיות חרדיות מתעמרות"
מה זה אם לא הכללה?

("לא בקטע של בקורת אבל היית צריכה להגיב XYZ"
"לא בקטע לפגוע אבל תעשי עם עצמך משהו..")

מציאות שהיא חותה צריכה להיות מתוארת: בוסית שלי, אישה צעירה, חרדית וכוחנית..." לצייר עוד פרטים ולא לתלות בחרדיות.
את יכולה לפתוח אשכול בנושא:
האם אנחנו נוטים להכללות ?
או "הסוף לשנאה העצמית החרדית "
זה יכול להיות באמת מעניין....
אבל זה לא הנושא, ולא הדיון.
אז מה זה רלוונטי מכלילה או לא מכלילה?
או למה כל הזמן חושבים שהחרדים לא בסדר.
הדיון הוא על האם קיים או לא קיים במגזר החרדי הנושא שהוזכר.
ואם כן למה זה קורה ...

זהו

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

mama24

משתמש מקצוען
ופה צריך להדגיש עוד... חלילה לא שהחרדים פחות טובים ....
הם פחות מודעים!
אני חושבת שהבוסים החרדים גם לרוב לא הלכו ללמוד ניהול, אולי עשו קורס קטן במקרה הטוב.
ואז הם בטוחים ששיטת המקל היא הטובה ביותר…
את מתכוונת לעובדים החרדיים נכון? לא לבוסים החרדים
למעסיקים החרדים, להם אין מודעות ליחס המתאים לעובדים

שימי הכבאי

משתמש מקצוען
בלת״ק מכאן,
באחד ממקומות העבודה הקודמים שלי הבוסית הייתה חרדית, כשביקשתי לצאת לברית של אחין הפרצוף שקיבלתי, ישמרני הקל!!! בקושי נתנה לי שעה לצאת שלא הייתה שווה בגלל שלא הספקתי אפילו ללכת ולחזור…!
לעומת זאת במקום העבודה הנוכחי שלי שבוע אחרי שהתחלתי לעבוד נולדה אחיינית, סיפרתי לבוסית שלי חילוניה שגדלה בקיבוץ שגיסתי ילדה (כי שמעה אותי אומרת בטלפון מזל טוב ושאלה למה…), היא שאלה מיד אם זה בן כי אם כן אז כדאי לומר למזכירה עכשיו לסגור את היומן ליום זה כדי שאוכל להשתתף בשמחה.
וגם כשהסברת לה שמדובר במשפחה גדולה ויכול להיות בכל יום שמחה, התגובה שלה הייתה- המשפחה קודמת לכל! אל תהססי!!
אף אחת מהעובדות החרדיות/דתיות במקום לא מנצלת אותה. אנחנו הולכות כשצריך ונשארות כשצריך.

אם עברתי דירה-
החילונית: סוגרת לי יומן מעצמה ומודיעה לי שסידרה לי יום חופש להתארגן בית החדש לפני שהילדים יוצאים לחופש.
אם היה לי תקלה מול לקוח-

ועוד מליון דוגמאות!
אני חושב שהבוסית החילונית שתארת יש לה נשמה מעולם האצילות, את חייבת להחזיר אותה בתשובה דחווווף, בעצם לא כדאי, כי אז היא תתחיל להציק לך...
נראה לך שזה יקרה?
אין סיכוי!!!
ברור שגם אם היא תחזור בתשובה היא תמשיך להתחשב בך!!
וזה אומר שזה קשור לאישיות שלה ולא לחילוניות שלה

ככלל, אנו צריכים לדעת ששמירת התורה צריכה להיות עוד סיבה להתנהגות נאותה וזה אומר שמבחינה סטטיסטית צריך להיות ששומרי תורה יותר מתנהגים ברכות ובאצילות, אלא מה, קורה כאן אולי איזה בג אצל החרדיות כמו שהאריכו כאן מכל מיני סיבות
אבל מוכרחים להדגיש שזה לא נובע מהתורה ח”ו
בהודעה שלך קצת משמע אחרת...

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הבנתי מצויין, ולכן שאלתי מאיפה לך שבמגזר החרדי זה לא מאותה הסיבה?
לא אמרתי שאין בכלל זה קים באחוזים נמוכים בהרבה, מסיבה פשוטה שהמטרה שלהם היא אישית בלבד. מה שאצלם יש מטרה נוספת כללית יותר.
וסורי אבל לפעמים זה מגיע לקטעים חסרי שכל,
צודקת ...
גם לי זה מציק( בעלת הכתב הגדול בעצמו)
מנסה לסדר את זה , אבל יש לי כנראה באג כזה או שאני לא עושה אתזה כמי שצריך ..
סליחה מכל הסובלים בעניין הנ"ך
יש מצב שזו רק בעיה אישית שלי כי לא ראיתי שזה הציק לעוד מישהו..
אז הכל בסדר..
בלת״ק מכאן,

אם עברתי דירה-
אם היה לי תקלה מול לקוח-

ועוד מליון דוגמאות!
נשמע חלומי מידיי ועבדתי תחת בוסים חילונים וחרדים לא קבלתי לא שום צד מהיחס שציינת.
להיפך נתקלת בדוג' די מתמיהות ומצחיקות.
קחי לדוג' בוס בחברת הייטק ענקית שחשש שתיהיה לי בעיה לגעת במוצר בכשרות הרבנות,
למה כי התבלבל לו שם העניין של החמץ ''בל יירא ובל יימצא'', אז הוא זימן אותי לשיחה להסביר לי שהמוצר הגיע בטעות והוא הסביר למזכירה שתציין את זה לפעם הבאה.
אז הוצרכתי לתת לו-להם, מיני דרשה שאין שום איסור לגעת בידיים במזון שהוא תחת כשרות שאני לא סומכת עליה וגם אם זה מוצר לא כשר מבחינתי עדיין מותר לגעת. האיסור הוא באכילה.
וכמובן שהעניין גלש לסוגי כשרויות ומה הבעיה ב XYZ וכ' וכ' וכ'
זה לא בא ממקום שהוא בנ''א זהב, והוא באמת כזה בלי קשר.
הם פשוט סליחה על הביטוי בור ועם הארץ בכל מה שקשור לדת, הידע שלהם ניזון מהרשת ומה שכתוב שם זה מה שהם יודעים ולפיו הם פועלים.
אם פעם הרב שך בכה על אלפי הילדים שפותחים את הבוקר ללא קריאת שמע ותפילה, היום אנחנו צריכים לכאוב על כל אותם מאות אלפי אנשים שנמצאים ברומו של עולם מבחינתם ולא מבינים כמה הם בתחתית של התחתית.

תכל''ס הרצון שלו היה להיות טוב עם כולם, והוא יודע מצוין שכיון שאנחנו שייכים לשני מגזרים שונים מטבע הדברים יהיו התנגשויות פה ושם, ולכן הם מוכנים לזה מראש ולהיפך יש אפילו תחרות ביניהם מי צולח את זה טוב יותר.
מה שאין כן בציבור החרדי שלא מוכן להתנגשות ומצפה שהכל יזרום כי אחרי הכל ''כולנו בני איש אחד'', ואז כשזה מגיע שני הצדדים מצפים מהצד נגדי להתגמש ולהיות זה האכפתי והמבין ומה לעשות שאין שני מנצחים? אז יש שני מפסידים הוא מקבל עובד חמוץ והיא בוס מרגיז.
והטעות היא של שניהם כי אם לא נצפה יותר מידיי מהשני פשוט לא נתאכזב.
ואז היא עוברת מקום אחר עם בוס חילוני ומוקסמת מהיחס המדהים.
אבל נראה מה יקרה אם אותה אחת תעבור מקום אחר בו יש בוס מהזן השני שקצת פחות מעניין אותו העסקת חרדים וממילא הוא לא עושה בשביל זה כלום,
בהתנגשות הראשונה היא תתפטר ותפתח נושא בפרוג על הדרת חרדים.
מה לעשות עוד נקודה כואבת שצריכה שינוי מעמיק בציבור שלנו ''נחיתות-די עם זה כבר!!''

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה