דרוש מידע אתם אומרים תודה כשאתם מקבלים מתנה?

H. Clin

משתמש מקצוען
דבר ראשוןןןן יש לך ולהם הודעות בטלפון? זה מאוד משמעותי, זה ה'דואר' היום
זאת דרך נוחה לומר תודה. בטלפון זה מביך וגורר שיחה ארוכה שלא תמיד יש פניות בזמן חגים.
אין לי וגם להם אין אבל אנחנו מתקשרים במייל.

חיים פרוג

משתמש פעיל
בלת"ק
בתור עובדת בצוות חינוכי, לפעמים המתנה לא מגיעה ליעדה (הילד התבלבל/שכח/נפל לו בדרך וכד') או שאין מכתב על המתנה והמורה/איש הצוות לא יודע מי הנותן.
עוד אפשרות- שאמרו לילד שלך למסור לאמא תודה רבה והוא שכח ;)

אמא של אלי

משתמש פעיל
סתם מעניין
נזכרתי תוך כדי קריאת האשכול שלפני ר"ה ראיתי גננת מקסימה (בחנ"מ) שהכינה שי מהמם להורים , לאחר ר"ה שאלתי אותה מה הגיבו ההורים , והיא אמרה לי שהיא רגילה לחוסר תגובה, ודי נדיר שההורים מודים על השי.
מעניין אם זה באמת תלוי תרבות

H. Clin

משתמש מקצוען
בלת"ק
בתור עובדת בצוות חינוכי, לפעמים המתנה לא מגיעה ליעדה (הילד התבלבל/שכח/נפל לו בדרך וכד') או שאין מכתב על המתנה והמורה/איש הצוות לא יודע מי הנותן.
עוד אפשרות- שאמרו לילד שלך למסור לאמא תודה רבה והוא שכח ;)
במקרה שלי שלחתי את המתנות עם מבוגר עד הבית והיה מכתב עם שם.
הילדים שלי טוענים שלא אמרו להם כלום.
אני בכלל לא כועסת או פגועה, רק קצת מופתעת.

כל שם שתרצה

מהמשתמשים המובילים!
סתם מעניין
נזכרתי תוך כדי קריאת האשכול שלפני ר"ה ראיתי גננת מקסימה (בחנ"מ) שהכינה שי מהמם להורים , לאחר ר"ה שאלתי אותה מה הגיבו ההורים , והיא אמרה לי שהיא רגילה לחוסר תגובה, ודי נדיר שההורים מודים על השי.
מעניין אם זה באמת תלוי תרבות
זה באמת מעורר חשבון נפש לצד השני.
כשהמורה מכין לתלמידים שי, כמה מאתנו מודים לו על כך?
כשהמורה מכינה יצירת מופת, לסוכות או לכל מאורע אחר, כמה זוכרות להודות?
אולי זו תהיה תגובת הצוות לאשכול הזה..
זה נראה קצת שונה, כי זה לא משהו ייחודי שעשו דוקא לבן ולבת שלנו,
מצד שני, תודה צריך לומר בכל מקרה.
בקיצור, נתת כאן חומר למחשבה.

lotr

משתמש מקצוען
נראה לי אין לאנשים זמן.
החיים בישראל מאד לחוצים ועמוסים.
להתקשר להגיד תודה, לוקח משאבים.
גם לישראלים יש זמן לכל מה שנראה להם חשוב
כאן פשוט זה לא נראה להם חשוב מספיק, זורמים עם זה כמו שזורמים כשדוחפים מישהו ברחוב ולא מסתובבים להגיד סליחה
היות ואף אחד לא אומר סליחה או תודה, זה נורמלי ולא ממש חושבים על מי שיכול להיפגע כי כשזה לא נוגע אלינו אישית דנים מי שטרח לכף זכות שהוא יבין שזורמים עם זה

גמ"ח רק בס"ד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
קראתי בעיון כל תגובה ותגובה,
אבל בואו נהיה כנים בלי קשר למנטליות של אף אחד...

בואו נקבל על עצמנו לכבוד השנה החדשה
להיות ערניים למה שעושים עבורנו
לא לקבל שום דבר כברור מאליו

פשוט להתייחס
להודות
להיות ערניים
קשובים

קיבלתי מחווה- להודות
שלחו לי מייל באישי- להגיב
שיחה שלא נענתה בנייד- לחזור
פנו אלי- להתייחס

חוסר תגובה מכבדת במקום שצריך- מתפרש כזלזול
ולעיתים זלזול גדול ועלבון צורב...

כולנו בני אדם
טעינו
אבל לכבוד השנה החדשה בואו נהיה
טובים יותר
ערניים יותר
מכבדים יותר

פיתקא טבא!!

א.ב.ג.ד

משתמש פעיל
לא נראה לי שהבעיה היא ישראלים או לא,
העניין כאן הוא שיש כאלה שלא נעים להם או לא נאה להם להודות, או ששכחו כי היו עסוקים. מחקנה את המיותר :)
אני לא חושבת שזה מה שיגרום לי להפסיק להשקיע במתנות ובברכות הנלוות ,
כי מי שמגיע לו -אשלח לו , ואם הוא הודה זה מראה שהוא גם נחמד, אך התודה היא רק בונוס.
היה לי פעם מקרה מצחיק- שלחתי ללמד של הבן שלי משלוח מנות מלווה במעטפה עם כסף וברכה.
אחרי פורים פגשתי את אשתו של המלמד והיא הודתה לי על משלוח המנות ושאלה אותי איפה קנית את המתנה המושקעת ששלחתי...

רפרפת

משתמש פעיל
מזדהה עם כל מילה, כבת למשפחה חוצניקית, עם חינוך מוקפד בנושא
כל פעם ההלם והתדהמה ששלחתי נניח עוגה ליולדת ולא שמעתי מילה
(נא לא להיתפס על הדוגמא שיולדת חלשה וכו, זו רק דוגמא)
כל פעם אני מופתעת מחדש ובעלי מזכיר לי שאנחנו בישראל, ללא הועיל...

חסידויסית

משתמש מקצוען
כישראלית מדורי דורות, שאוהבת להכין ולשלוח מתנות יחד עם מכתבים מכירי ומוקירי תודה למורות ולגננות,
קשה לי עם חוסר התגובה של הנ"ל.
אני טורחת ומכינה וכמעט לא זוכה לתגובה.
במיוחד לאחר שעברתי כאן בפרוג על אשכולות שונים בהם אנשי ונשות הצוות "מודיעים" לנו באלו מתנות יש להם צורך, וממה הם כבר קיבלו הרבה והם מיותרים להם, "ותפסיקו לשלוח כל הזמן קופסאות ומגבות וכו' "
בקיצור, די איבדתי מוטיבציה להשקיע.
כן. גם אנחנו ההורים צריכים פידבק והכרת הטוב.
בבקשה בלי תירוצים של חוסר זמן וענייני מנטליות. תהיו אנושיים.

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
אני חושבת שזה פשוט נהיה סוג של "מוסכמה" - שההורים מביאים מתנות בתחילת שנה/ר"ה , בפורים ובסופשנה
ויש שמהדרות לתת גם בחנוכה...
וכמו שמי שעובדת במשרד ומקבלת גיפט כארד או מתנת חג- אומרת תודה למזכירה או לר"צ בזמן שהיא מביאה לה אותו ולא דואגת לשלוח תודה לביג בוס או להגיד לו את זה בישיבת הצוות הבאה, ככה הן מקבלות את זה כ"מתנת חג מההורים" ואולי אומרות תודה לשליח (הילד שלנו) ואולי לא...
ואולי מפטירות לנו תודה או אומרות אותה בצורה קצת יותר לבבית (וזה באמת מביך. שתדעו!)
ויש גם את המעריכות ששולחות פתק של תודה רבה. כן...יש...

ו @H. Clin תהיי קצת "ישראלית" ואל תתביישי לשאול מיוזמתך
אם המקבלים הם ישראלים הם אפילו לא ישקיעו שניה של מחשבה אם זה מנומס לשאול את זה...במיוחד אם זה בכתב...
תכתבי להם כמו שהציעו כאן שרצית לוודא שהמתנה ששלחת הגיעה ליעד, ולומר שוב תודה רבה וחג שמח.
ואל תתבעסי לקבל תגובה כמו "כן, קיבלנו. תודה רבה וחג שמח" כי הכל יכול לקרות
וכל הכבוד שככה השקעת!!

beedebi

משתמש פעיל
מזדהה.
פחות עם צוות מלמד - בפורים אצל הבנים לרוב מקבלים מכתב קולקטיבי ל "תודה על משלוח המנות".
אבל כששלחתי מתנות לבריתות, בר מצוות, בת מצוות ולא קיבלתי מילה אחת חזרה - גם כשנפגשנו, לא יודעת מה לחשוב..
מבחינתי, למשל ללידה: השקעתי זמן בחיפוש מתנה יפה, התלבטתי הרבה בחנות לגבי מידה דגם וכו'. וחוסר תגובה מעלה בי מחשבות או שלא אהבו את המתנה (אבל קניתי בחנות פופולרית אצלם בגד קלאסי, ויש גם פתק החלפה). או שהיו מעדיפים כסף. וכן לשקול בדעתי אם בלידה הבאה לטרוח בכלל..
אישית אחרי שמחה אצלי דואגת להתקשר או כשנפגשים להודות. (בבת מצוה - הילדה בעצמה התקשרה לכל אחת), זה מינימום עבור ההשקעה והטרחה.

א.ב.ג.ד

משתמש פעיל
מזדהה.
פחות עם צוות מלמד - בפורים אצל הבנים לרוב מקבלים מכתב קולקטיבי ל "תודה על משלוח המנות".
אבל כששלחתי מתנות לבריתות, בר מצוות, בת מצוות ולא קיבלתי מילה אחת חזרה - גם כשנפגשנו, לא יודעת מה לחשוב..
מבחינתי, למשל ללידה: השקעתי זמן בחיפוש מתנה יפה, התלבטתי הרבה בחנות לגבי מידה דגם וכו'. וחוסר תגובה מעלה בי מחשבות או שלא אהבו את המתנה (אבל קניתי בחנות פופולרית אצלם בגד קלאסי, ויש גם פתק החלפה). או שהיו מעדיפים כסף. וכן לשקול בדעתי אם בלידה הבאה לטרוח בכלל..
אישית אחרי שמחה אצלי דואגת להתקשר או כשנפגשים להודות. (בבת מצוה - הילדה בעצמה התקשרה לכל אחת), זה מינימום עבור ההשקעה והטרחה.
וואוווו!
אני מרגישה כאילו כתבת את התגובה בשמי.
כנראה שפשוט אין מה לצפות לתודה.
הבעיה היא שאני לא מסוגלת לתת מתנה שאני לא הייתי שמחה לקבל, ואני ממשיכה להשקיע בבחירת המתנה וכל הנלווה...
לכן אני מעדיפה לומר לעצמי שאני אמשיך לתת למי שמגיע , והתודה היא בונוס.
אני לא בתפקיד של מחנכת העולם.

liv

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני רואה את הדברים קצת אחרת האמת,,
אני שולחת מתנות וממש לא מעניינת אותי התגובה...
בעייני זה משהו שאני עושה כדי לסמן וי
להפך, ממש מביך אותי אם מתקשרים אלי אחכ
אני שולחת מתנה שהבנאדם יהנה ומשם ממש לא אכפת לי מה קורה עם זה...
אולי באמת אני צריכה לשים לב שאם מישהו שולח לי הוא מחכה לתגובה כי זה ממש לא היה לי בראש ואני אפילו לא זוכרת מה אני עושה בדכ

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
נראה לי שזה נובע ממבוכה או באמת מכך שאם יודו זה מעיד ע"כ שהם רוצים שוב
נכון
בעלי רב'ה, הוא מרגיש שתודה אישית היא סוג של הבעת רדיפת בצע או סוג של בקשה לעוד. זה לא נעים לו. שכנעתי אותו להודות באופן אישי אבל זה לא בא לו בקלות מהסיבה שלעיל. עם זאת ודאי שהוא מוקיר כל מתנה ומעריך את ההורים המסורים על ההשקעה ועל החשיבה והרצון להודות.
מצד שני יש עיתויים שבהם מקבלים מכמה בודדים ולא מכל הכיתה, ותודה קלקטיבית בדף הקשר גם לא נעימה כי היא מציגה לרוב ההורים שלא שלחו מראה הפוכה ומלחיצה אותם.

א.ב.ג.ד

משתמש פעיל
נכון
בעלי רב'ה, הוא מרגיש שתודה אישית היא סוג של הבעת רדיפת בצע או סוג של בקשה לעוד. זה לא נעים לו. שכנעתי אותו להודות באופן אישי אבל זה לא בא לו בקלות מהסיבה שלעיל. עם זאת ודאי שהוא מוקיר כל מתנה ומעריך את ההורים המסורים על ההשקעה ועל החשיבה והרצון להודות.
מצד שני יש עיתויים שבהם מקבלים מכמה בודדים ולא מכל הכיתה, ותודה קלקטיבית בדף הקשר גם לא נעימה כי היא מציגה לרוב ההורים שלא שלחו מראה הפוכה ומלחיצה אותם.
לא מסכימה עם זה,
כאמא שטרחה ושלחה לראש השנה מתנה מעוצבת ויקרה עם ברכה, או מעטפה עם כסף +ברכה (בכל פעם משהו אחר) ולא קיבלנו שום מילת תודה , זה לא רק לא מנומס, זה ממש לא יפה !!!
אני ממשיכה לשלוח כי חשוב לי היחס לילדים שלי, וכי אני באמת רוצה להודות, אבל זה לא גורם לי לרצות להשקיע במתנה...
גם אני יכולה לומר שלא נעים לי לשלוח באופן אישי מתנה , ואולי גם לומר שקשה לי כלכלית לקנות מתנה , או שאין לי זמן להתרוצץ ולהשקיע,
בעיניי מדובר בתירוצים, כי אם אנשי הצוות היו יודעים שאם הם לא יודו על המתנה - ההורים לא ישלחו להם שוב מתנות - הם לא רק ישלחו פתק עם מילות תודה , אני בטוחה שהם יתקשרו בעצמם להודות . ואז פתאום יעלם התירוץ של רדיפת בצע וכו'.
בכל מקרה, מדגישה שזו דעתי האישית בלבד ואין לי שום כעס על אנשי הצוות , רק לא מצליחה להבין את חוסר ההכרת תודה מצידם.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
לא מסכימה עם זה
אמסור לו...
אני גורסת כמוך, למעט אי אלו שורות ציניות, דוגמת "אם אנשי הצוות היו יודעים שאם הם לא יודו על המתנה - ההורים לא ישלחו להם שוב מתנות - הם לא רק ישלחו פתק עם מילות תודה , אני בטוחה שהם יתקשרו בעצמם להודות . ואז פתאום יעלם התירוץ של רדיפת בצע וכו". תסלחי לי, אבל זו אמירה כעורה. להכתיר גישה שלדעתי נובעת דווקא מעדינות נפש כתירוץ זה גם משהו לא ראוי. אני מכירה את בעלי ככל הנראה טוב ממך. חבל שאת מייחסת כוונות אפלות במקום שאינן.

צריך לזכור שמערכת היחסים במשולש הורה-תלמיד-מחנך היא לא כמערכת יחסים של חברות.
אני לא חושבת שהקודקוד הנישא הוא המחנך בדווקא, וכראש היררכיה הוא אמור לקבל מבלי להודות. אבל כן יש פה מערך יחסים אחר מידידות. הבאת מתנה לעיתים גורמת למבוכה ולתהייה איך ראוי להתייחס, ויתכן שכל הורה בפני עצמו מעלה שיקולים אחרים של אופן התייחסות לשי.
וכן, ערב חג הוא זמן עמוס מאד מאד, אפשר לדון לזכות גם בנקודה הזו.

שירה 34

משתמש מקצוען
בענין המתנות לאנשי ההוראה
בדיוק משהי ספרה לי שבר''ה בעלה שמלמד בת''ת קיבל כל מיני מתנות
ואפילו לא הביא לבית
אלא כל מי שהוא ראה בדרך קיבל ממנו איזה דבשיה/ חבקים/ מפיות וכד'
מן הסתם הוא אפילו לא יודע מה הביא כל אחד אז להודות...

ובענין מתנות לשמחות
אצלנו המון פעמים אפילו האחים לא אמרו תודה על מתנה / כסף שהבאנו להם.
מאוד מפריע לי אבל התרגלתי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  24  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה