בקשה "אתה בכל מקרה נוסע" - "אתם - בכל מקרה יש לכם רכב"

מצב
הנושא נעול.

avi media

משתמש מקצוען
כפי שכבר נכתב, יש סיבה בטחונית שבשלה נקבע כך נוסח השאלה.
[ובעיקר הענין לא הצלחתי להבין (והוגעתי את מוחי בזה בשעות האחרונות) מה 'מציק' כ"כ בשאלה נימוסית זו].

יש ענינים אחרים עליהם חשוב לעורר (כדוגמת טקט בשאלות וכדומה),
אך 'תפסת מרובה לא תפסת'.
לא ידעתי על הסיבה הביטחונית ותודה על ההערה.
לגבי שאלתך, כשטרמיספט שואל אותי להיכן אתה מגיע ואם זה מתאים לו הוא עולה לרכב, נוצר מצב שמביך אותי, כי הוא רואה שאני עובר דרך היעד שלו ועולה לרכב, אבל אני מעדיף לא להעלות אותו כי הוא יורד עוד רחוב וחצי, ובמקומו אני מעדיף להעלות בהמשך טרמפיסט אחר שצריך נסיעה ארוכה יותר ויורד איתי ביחד או בסמוך אלי, אבל מאחר והוא יודע שאני בדרך לא נעים לי להגיד לו אל תעלה...
משא"כ אם הוא אומר לי היכן הוא צריך בלי שאסביר לו להיכן אני מגיע, כשאני רואה שזה רק רחוב וחצי אני אומר לו לא וממשיך לטרמפיסט הבא...
כ"ז מהנסיון האישי שלי כנהג, זכותכם לחלוק על הגישה שלי.
כעת מובן?

נערך לאחרונה ב:

שולי איטח

משתמש מקצוען
ואם זה המשפחה שלה?
נראה לי העניין אפילו יותר קשה לא?

לא!!

אין בעיה להגיד לאחיות שלי בעלי לא יכול
מאוד קשה להגיד לאחיות שלו הם בטוחות שאני זאת שמסיתה אותו:)

אבל זה ממש נושא רחוק ב"ה למדתי מזמן להסתדר

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
לגבי שאלתך, כשטרמיספט שואל אותי להיכן אתה מגיע ואם זה מתאים לו הוא עולה לרכב, נוצאר מצב שמביך אותי, כי הוא רואה שאני עובר דרך היעד שלו ועולה לרכב, אבל אני מעדיף לא להעלות אותו כי הוא יורד עוד רחוב וחצי, ובמקומו אני מעדיף להעלות בהמשך טרמפיסט אחר שצריך נסיעה ארוכה יותר ויורד איתי ביחד או בסמוך אלי, אבל מאחר והוא יודע שאני בדרך לא נעים לי להגיד לו אל תעלה...
אחד מהכללים הבלתי כתובים שרצים אצל הנוער ביוש, הוא שאם מציע הטרמפ מגיע רחוק יותר מהיעד שלך, אחרי שהוא אומר לאן הוא נוסע, צריך לשאול אותו- אז אפשר לנסוע אתך עד...?
זה אמור לפתור את הבעיה, רק שכדאי שהכלל הזה יהיה מקובל גם מחוץ ליו"ש.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא ידעתי על הסיבה הביטחונית ותודה על ההערה.
לגבי שאלתך, כשטרמיספט שואל אותי להיכן אתה מגיע ואם זה מתאים לו הוא עולה לרכב, נוצר מצב שמביך אותי, כי הוא רואה שאני עובר דרך היעד שלו ועולה לרכב, אבל אני מעדיף לא להעלות אותו כי הוא יורד עוד רחוב וחצי, ובמקומו אני מעדיף להעלות בהמשך טרמפיסט אחר שצריך נסיעה ארוכה יותר ויורד איתי ביחד או בסמוך אלי, אבל מאחר והוא יודע שאני בדרך לא נעים לי להגיד לו אל תעלה...
משא"כ אם הוא אומר לי היכן הוא צריך בלי שאסביר לו להיכן אני מגיע, כשאני רואה שזה רק רחוב וחצי אני אומר לו לא וממשיך לטרמפיסט הבא...
כ"ז מהנסיון האישי שלי כנהג, זכותכם לחלוק על הגישה שלי.
כעת מובן?
כמה דברים:
1. בד"כ שואלים (מהנסיון שלי גם ביו"ש, גם באזור בנימין וגם בירושלים) אם אפשר לנסוע עד מקום X, ואז אפשר לומר כן או לא.
2. כבר יצא לנו שאמרנו שאפשר אבל אז ראינו מישהו שאמור להגיע ליעד שלנו, אז אמרנו שאנחנו מעדיפים לקחת אותו כי זה יעזור לו יותר. (במקרה שבאמת ידענו שזה יעזור יותר)
3. אני לא חושבת שאני צריכה לעשות את ההתחשבנות הזו כדרך קבע, מה אכפת לי אם הוא צריך רק עד סוף העליה או רק חצי רחוב וכו',
אני עוזרת למי שמרגיש צורך בלי להתחשבן אם זה צורך מוצדק או לא.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
ובכל זאת אנחנו רוצים לנסוע דווקא בטרמפים ולא באוטובוס. (גם אם על ידי כך יש לבעל הרכב הפרעה או טרחה).
זו גם תשובה למה שכתבו שגם אם לבעל הרכב יש סיבות טובות לא לקחת, הרי זה אוגואיזם.
כי האדם שרוצה טרמפ, הרי לא חושב ח"ו כלל וכלל על עצמו ועל נוחותו, אלא רק על ערכים נעלים (שהשני חייב ליישם עבורו).
זה גוזמא לצד השני.
רוב רובם של האנשים הנורמליים נוסעים בתח"צ כל הזמן, ורק לעתים רחוקות הם נתקעים וצריכים טרמפ (ומונית תעלה להם כפול עשר מהאוטובוס. והליכה ברגל מעיר לעיר לא אפשרית היום, ולפעמים גם אין עליהם כסף).

וכבר ביקשתי שלא יקפצו כי לא ניסיתי לחייב, רק רציתי להבין.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
לא תמיד רציונלי
זה מה שהתכוונתי, ופה נגמר הוויכוח.

ועם זאת כל הכבוד לכם על כל מעשי החסד האחרים שאתם עושים. וסליחה אם כתבתי בצורה לא מספיק מכובדת בהודעות הקודמות.
(ועם כל זאת קצת נעלבתי שאתם חושדים שאני מחבל מחופש).

avi media

משתמש מקצוען
3. אני לא חושבת שאני צריכה לעשות את ההתחשבנות הזו כדרך קבע, מה אכפת לי אם הוא צריך רק עד סוף העליה או רק חצי רחוב וכו',
אני עוזרת למי שמרגיש צורך בלי להתחשבן אם זה צורך מוצדק או לא.
אשריכם, אבל עדין זה לא דומה
במקומות כמו אצלכם זה מרחקים גדולים וקשה ללכת ברגל וזה יותר מובן הצורך בטרמפ, גם הדלק בנסיעה בין ערונית זול יותר מנסיעה בעיר קטנה וצפופה כמו בני ברק עם עצירות מרובות,
בבני ברק המרחקים קטנים ואדם צעיר יכול ללכת ברגל רחוב וחצי, ואני לא רואה צורך לשלם עליו תוספת אפילו של שקל אחד בדלק ע"י עצירה נוספת להעלאה והורדה וכו' ובזבוז זמן שלי, ואפילו אם יסכים לשלם לי כמה שקלים לא אסכים לנסיעות קצרות כאלו, שיקח מונית, אני רוצה לעזור אבל אך ורק למי שבאמת צריך עזרה.
סתם כך חשבתם פעם כמה דלק לוקח עצירה ותאוצה נוספת ברכב ששוקל טון וחצי? וכמה פיח מצטבר במערכת היניקה במנועים החדשים עם הזרקה ישירה ע"י העצירות המרובות האלו? אח"כ צריך לנקות את הפיח הזה בעלות של מעל 3000 ש"ח כל כמה שנים (כמעט ולא קורה בנסיעות בין ערוניות) האם ביקשתי פעם השתתפות כל שהיא מהטרמפיסטים בעלות הזו? אבל לפחות שיבינו שנסיעה למרחק קצר לא מצדיקה את הבלאי הזה, מצטער.
לא סתם המונה במוניות מחשב כל עצירה ותחילת נסיעה, כי אם לא המוניות היו פושטים את הרגל...

חרדי קטן!!!

משתמש צעיר
עריכה תורנית
אנחנו לא על הרחוב ממש, ככה שאצלנו לא דופקים זרים.
אבל כבר מזמן חשבתי שמיזם של חסד הכי גדול שיכול להיות, זה אם מישהו יפתח 'בית הכנסת אורחים' בגאולה.

איך התחיל כל עניין הח"י רוטל? בלספק ליהודים מה שהם צריכים. עולים למירון, צמאים וחם, אז יש עניין לסייע לאנשים ולתת להם לשתות (במקום בו בעבר באמת לא הייתה שתיה זמינה).

אם למישהו יש כסף פנוי למטרה הזאת, הוא יכול לשכור דירה קטנה או חנות פנימית, לקבוע שעות פתיחה (בגאולה בימים רגילים, מספיק לכאורה בין השעות 13:00-21:00), ולהניח שם מקרר גדול, בר מים קרים וחמים, כוסות חד"פ, שירותים, אפשרות לנשים להאכיל תינוקות וכו'. וכמובן צריך עובד/ת במקום (אם מיועד לנשים, זו אמורה להיות עובדת) שתפקח על הבאים ועל קיום התנאים.
לדעתי ב-20,000 ש"ח לחודש אפשר לכסות את כל העלויות.
וגם ברחוב ר' עקיבא בבני ברק זה נדרש מאוד. המצב כיום הוא שאשה שנמצאת בעיר עם ילדיה, ויש חלון זמן של שעה עד לאוטובוס/אירוע, אין לה איפה להיות, כפשוטו. אפילו לא ספסל לשבת עליו.
יש משהו ברחוב מהרש"ל בבני ברק, בתשלום.

יולי בולי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
D I G I T A L
מה הפריוולגיה של האשכול הזה??
כלום
נושא שהתפתח על טרמפים בדרך עבר לוויכוח ודעות על כיבוד הורים אם זה קודם לכיבוד האישה ולהפך אחר כך נכנס גם הקטע של הכנסת אורחים וכן הלאה כיד הדמיון הטובה......

חרדי קטן!!!

משתמש צעיר
עריכה תורנית
אם כבר כל בעלי הרכבים נמצאים באשכול הזה.
כנראה שאתם לא מאלה אבל בכל זאת.
לקראת החורף....
אנא אם אתם רואים מישהו שהולך על המדרכה די קרוב לכביש, ויש הרבה שלוליות על הכביש, תרחמו עליו ותסעו יותר לאט, כדי שלא יגיע לבית רטוב לגמרי.

יולי בולי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
D I G I T A L
אם כבר כל בעלי הרכבים נמצאים באשכול הזה.
כנראה שאתם לא מאלה אבל בכל זאת.
לקראת החורף....
אנא אם אתם רואים מישהו שהולך על המדרכה די קרוב לכביש, ויש הרבה שלוליות על הכביש, תרחמו עליו ותסעו יותר לאט, כדי שלא יגיע לבית רטוב לגמרי.
והנה עוד נושא שהגיע מהטרמפים......

חרדי קטן!!!

משתמש צעיר
עריכה תורנית
זה מצויין. ועדיף בתשלום כדי שהמארגן לא יפשוט רגל.
איך מוצאים את המקום הזה?
והאם בירושלים אין כזה דבר?
רחוב מהרש"ל פינת רחוב רבי עקיבא. יותר פירוט, רחוב מהרש"ל זה מול רחוב סוקלוב, מעל רחוב רש"י (שטיבלך איצקוביץ).
כבר ברור איפה זה?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה