התייעצות אתגר מול המנהלת, תייעצו לי!

אלי תקווה

משתמש רשום
אני עובדת בתחום החינוך ומאוד אוהבת ומחוברת לעבודה לילדים ומשקיעה ללא סוף בעבודה.
אבל הבעיה מתחילה כשאני צריכה משהו מהמנהלת.
היא מנהלת שנורא חשוב לה שנרגיש כל הזמן שהיא המנהלת מחפשת מה להגיד ולבקר.....
מתחילת שנה אני מבקשת ממנה להוריד לי שעות עבודה.( לציין שהשעות האלה שאני רוצה להוריד לקחתי תחילת שנה כהתנדבות כי מאוד ביקשו ממני ובחוזה אני לא אמורה לעבוד בשעות האלה!) אנחנו כבר 3 חודשים אחרי החגים והיא לא עשתה עם זה כלוום!!
לאחרונה נגמר לי ופשוט התחלתי להיכנס אליה פעמיים בשבוע לבקש יפה שאני רוצה להוריד את השעות .
היום פגשתי אותה כשנכסתי לעבודה ואמרתי לה שהבנתי מאחת העובדות שהיא מאוד רוצה עוד שעות אז אולי זה אפשרי שזה יהיה במקומי. היא פשוט התחילה לצרוח עליי תפסיקי לדבר על השעות שלך אני לא רוצה לשמוע על זה עוד פעם אני לא רוצה שתתערבי לי במערכת ותביאי לי רעיונות (אחרי שהיא אמרה כל פעם אני רוצה להוריד לך שעות אבל אין לי פתרון...)
פשוט עמדה וצרחה במסדרון מול כולם!
דייי נמאס לי לעבוד תחתיה!!
אני לא יודעת מה לעשות....
צד אחד עבודה טובה אני נהנת ומשכורת טובה.
צד שני יש את המנהלת שלא מפסיקה להציק וגם כל ההרגשה בצוות זה ששונאים אותה!!
הבו לי עצה:confused:
המלצה שלי להגיש תלונה אנונימית בחינוך העצמאי, אני מכיר כמה אנשים במערכת ואוכל לשאול אותם למי פונים בכזה מקרה

אלי תקווה

משתמש רשום
אם את מחליטה להשאר זה רק אם את מעמידה אותה במקומה
אנשים כאלה מעריכים כח
תבואי חזקה
בלי עצבים ותודיעי לה שלא מתאימה לך הסיטואציה שהייתה אתמול ושאת לא מוכנה לספוג ממנה הרמת קול בטח לא בפובי.
תודיעי לה שיש לה עד סוף החודש/שבוע וואט אבר למצוא פיתרון כי אחרי זה את מורידה את השעות. נקודה.
בנחישות.
ראיתי בחיי המון גאונים שהעמידו את הבוס שלהם במקום, והתוצאה הייתה שכבר לא נשאר להם מקום (בעבודה...)
באופן כללי בחיים ראוי לא להיות בייחסי מרות וניצול אבל מול בוסים העניין קצת שונה.

אלי תקווה

משתמש רשום
זה מה שתכננתי מתחילת שנה. פשוט לשרוד את השנה ולחפש מקום אחר אבל זה הגיע למצב שאני מפקפקת אם להשאר עד הסוף.....
אם את בחינוך העצמאי יש אפשרות לבקשת העברה יחסית בקלות, באופן כללי את צריכה לשבת עם עצמך ולחשוב כמה שווה לך מקום העבודה הזה מבחינת ההרגל שיש במקום ויתרונות אחרים שיש לך במקום לעומת החסרונות, ועל בסיס זה להחליט האם שווה לעשות העברה או להתמודד עם המנהלת הזו ע"י לחץ חיצוני או בצורה מתוחכמת מולה (אבל לא אגרסיבית).

REBEKA779

משתמש רשום
הדרך לגרום לאישה כזו להרגיש שאת

זה להיות חזקה ותקיפה
ולהרגיש חזקה וצודקת
כי אם בסאב טקסט לא תהיי בטוחה בעצמך זה לא יעבוד
כל זה לא נכון לגבי אישיות נרקסיסיטית, אולי הסיבה שאת חושבת את זה כי את טיפוס ריאלי, אל תשכחי שהמורות הם יותר מהזן ההומני - מה שנכון גם לגבי המנהלת שבדרך כלל מגיעה מהוראה וזה לא יכול לעבוד שם בכוח. לא משנה שאם היו שואלים אותי משרת ניהול מצריכה כישורים אחרים ריאליים בהרבה ולא נכון שמורה תהפוך למנהלת

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
כל זה לא נכון לגבי אישיות נרקסיסיטית, אולי הסיבה שאת חושבת את זה כי את טיפוס ריאלי, אל תשכחי שהמורות הם יותר מהזן ההומני - מה שנכון גם לגבי המנהלת שבדרך כלל מגיעה מהוראה וזה לא יכול לעבוד שם בכוח. לא משנה שאם היו שואלים אותי משרת ניהול מצריכה כישורים אחרים ריאליים בהרבה ולא נכון שמורה תהפוך למנהלת
אני באמת טיפוס ריאלי
טוב אוקיי
אולי אני טועה

אלי תקווה

משתמש רשום
אני בחיי מתעסק הרבה עם הפרעות נרקיסיסטיות (בעיקר בשלום בית) ובשל כך חשוב לי להדגיש כי במקום של הפרעת אישיות נרקיסיסטית אסור בשום אופן לשתוק!!! כל מה שייעצתי לשתוק זה רק אם מדובר במקרה נקודתי או יחסי עבודה גרועים שיכולים לקרות באופן סטנדרטי, אבל אם יש חשש להפרעת אישיות נרקיסיסטית כלומר למערכת יחסית שיש בה סימפטומים של השפלות מלווות בדרמות על בסיס נרקיסיסטי, תוך כדי ניסיון להכניע את האדם השני מולו, אזי חובה לעמוד ולהתנגד!!!, לעיתים אנשים כאלו מסוגלים לפצוע נפשית אנשים אחרים, הם לוקחים מהם את החרויות שלהם, וזה לעיתים מגיע למצב שהם לוקחים אפילו את הרצונות שלהם. לכן אם מדובר במקרה שכזה אסור להיכנע ולתת לנרקיסיסט את השליטה שהוא כל כך רוצה.

REBEKA779

משתמש רשום
@אלי תקווה
התאוריה שלך נכונה בבן אדם שההשפעה והנוכחות שלו בחיים שלך הם תמידיים ודרמטיים, פה מדובר בנגיעות נרקסיסטיות ורק בחלק קטן ממהארג החיים של השותקת, לא רואה בעיה בהבלגה מחושבת.

פ.נ

משתמש מקצוען
אולי תבקשי מהעובדת שניה לבקש מהמנהלת שהיא רוצה להוסיף שעות.....

אלי תקווה

משתמש רשום
@אלי תקווה
התאוריה שלך נכונה בבן אדם שההשפעה והנוכחות שלו בחיים שלך הם תמידיים ודרמטיים, פה מדובר בנגיעות נרקסיסטיות ורק בחלק קטן ממהארג החיים של השותקת, לא רואה בעיה בהבלגה מחושבת.
אני מסכים ואפילו הדגשתי את זה בדבריי, אבל היה חשוב לומר שלא בכל מקום זו היא הדרך

תדעי לך שזו ממש צרה, ולא בהגזמה.
אני סבלתי ככה 12 שנה
עם מנהלת לא מהעולם הזה
ובסוף- קמתי ועזבתי על פי דעת תורה.
וברוך ד' מצאתי עבודה מצויינת
ואני מאושרת...
מסכימה עם כל מילה.
גם אני עברתי אותו דבר,
שאלתי רב והוא אמר לי לעזוב.

אין יותר מרגיע מלקבל דעת תורה

ישא ברכה

משתמש פעיל
פעם שמעתי מאדם גדול הגדרה מאוד נכונה.
בכל מקום עבודה יש 3 פינות. מנהל, עמיתים ותלמידים.
בחלק מהמקומות יש בעיות עם המנהל ובמקום אחר יש בעיות עם העובדים האחרים ובמקום אחר עם התלמידים
אם הכל מסתדר ב 2 מתוך השלוש - עדיין לא לעזוב.
בהצלחה

גרשיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
הגדרה מעניינת.
בנוי כנראה על הגדרה פסיכולוגית שבעבודה יש 3 מטרות: שכר, חברה ועניין (כלומר תחום מעניין, קרוב ללב, מספק וכו').
אם קיים לפחות 2 מתוך 3 זו עבודה מומלצת.

יש גם הגדרה כזאת בשיווק: ללקוח יש 3 עדיפויות: זול, איכותי ומהר. מספיק לספק לו 2 מהם כדי שיקנה

דור העתיד

משתמש צעיר
מנהל כוחני - מעריך כוח.
מנהל פחדן - שונא אנשים שמצליחים! ויעשה הכל שירגישו רע!
למעשה-
לקחת את הרגש הצידה ולהודיע במייל! על האפשרויות שלך לעבוד רק בשעות X החל מהשבוע הבא.

נערך לאחרונה ב:
פעם שמעתי מאדם גדול הגדרה מאוד נכונה.
בכל מקום עבודה יש 3 פינות. מנהל, עמיתים ותלמידים.
בחלק מהמקומות יש בעיות עם המנהל ובמקום אחר יש בעיות עם העובדים האחרים ובמקום אחר עם התלמידים
אם הכל מסתדר ב 2 מתוך השלוש - עדיין לא לעזוב.
בהצלחה
הגדרה נכונה וחכמה.
אני נהנת מהעבודה ויש לי צוות שכייף לעבוד איתם .
אבל המצב הוא שהמנהלת בסופו של דבר משפיעה על הכל = צוות טוב אבל כל היום ממורמר בגלל המנהלת =
סוף יום יוצאת בעצבים כי הצוות כועס כל היום. (ובתור גננת אני אמורה להכיל את כל זה....

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני עובדת בתחום החינוך ומאוד אוהבת ומחוברת לעבודה לילדים ומשקיעה ללא סוף בעבודה.
אבל הבעיה מתחילה כשאני צריכה משהו מהמנהלת.
היא מנהלת שנורא חשוב לה שנרגיש כל הזמן שהיא המנהלת מחפשת מה להגיד ולבקר.....
מתחילת שנה אני מבקשת ממנה להוריד לי שעות עבודה.( לציין שהשעות האלה שאני רוצה להוריד לקחתי תחילת שנה כהתנדבות כי מאוד ביקשו ממני ובחוזה אני לא אמורה לעבוד בשעות האלה!) אנחנו כבר 3 חודשים אחרי החגים והיא לא עשתה עם זה כלוום!!
לאחרונה נגמר לי ופשוט התחלתי להיכנס אליה פעמיים בשבוע לבקש יפה שאני רוצה להוריד את השעות .
היום פגשתי אותה כשנכסתי לעבודה ואמרתי לה שהבנתי מאחת העובדות שהיא מאוד רוצה עוד שעות אז אולי זה אפשרי שזה יהיה במקומי. היא פשוט התחילה לצרוח עליי תפסיקי לדבר על השעות שלך אני לא רוצה לשמוע על זה עוד פעם אני לא רוצה שתתערבי לי במערכת ותביאי לי רעיונות (אחרי שהיא אמרה כל פעם אני רוצה להוריד לך שעות אבל אין לי פתרון...)
פשוט עמדה וצרחה במסדרון מול כולם!
דייי נמאס לי לעבוד תחתיה!!
אני לא יודעת מה לעשות....
צד אחד עבודה טובה אני נהנת ומשכורת טובה.
צד שני יש את המנהלת שלא מפסיקה להציק וגם כל ההרגשה בצוות זה ששונאים אותה!!
הבו לי עצה:confused:
תנסי כמה שפחות להיפגש איתה ולהפסיק לדבר איתה על כל מיני דברים לא דחופים.
ולדבר איתה רק על דברים שנצרכים לעבודה, ככה פחות תיסבלי ממנה.
ולגבי השעות נוספות הללו, פשוט תיגשי לחברתך שרוצה את השעות האלו שתיגש היא למנהלת ותבקש בתמימות שעות נוספות, ואם המנהלת תגיד לה שאין, אז שהיא תספר (מעצמה כמובן, ללא שום קשר אלייך..) שהיא שמעה שאת מעוניינת להפסיק עם השעות נוספות שלך אז אולי שהמנהלת תביא לה את שלך...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה