דרוש מידע אשכול טיפים לחיי היום יום!!

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
העברתי לבקבוק עם משאבה.
חיסכון מעולה, נוחות מדהימה
העתקתי לעצמי בצד מאחד האשכולות, לא זוכר ממי (מי שיודע אולי כדאי לתייג אותו בשביל לתת לו קרדיט)
טיפ:
כשהגענו לשלב של ילדים שמתקלחים לבד- השמפו היה נגמר לי בקצב של יותר מבקבוק לשבוע. כשניסיתי ללמד אותם לשים יותר קצת, ראיתי שזה פשוט נשפך להם.
קניתי דיספנסר (מתקן לסבון) ומאז ירדה צריכת השמפו בערך בחצי.
מתקן פשוט אבל איכותי עולה כ-60 ש"ח. מחיר של בערך 8 בקבוקי שמפו כשהוא חסך לי הרבה יותר

שושנית100

משתמש מקצוען
העתקתי לעצמי בצד מאחד האשכולות, לא זוכר ממי (מי שיודע אולי כדאי לתייג אותו בשביל לתת לו קרדיט)
טיפ:
כשהגענו לשלב של ילדים שמתקלחים לבד- השמפו היה נגמר לי בקצב של יותר מבקבוק לשבוע. כשניסיתי ללמד אותם לשים יותר קצת, ראיתי שזה פשוט נשפך להם.
מתקן פשוט אבל איכותי עולה כ-60 ש"ח. מחיר של בערך 8 בקבוקי שמפו כשהוא חסך לי הרבה יותר
אני משתמשת בכזה בקבוק, של 1 ליטר.
upload_2019-11-3_12-15-23.png
אפשר לקנות ריק בכ 20 ש"ח
או לרכוש סבון ידיים ואח"כ למלא בו מה שרוצים - שמפו / שמפו נגד קשקשים / מרכך / תחליב גוף וכו'

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
איך הטרמוס ישמור על חום יותר שעות?
3 טיפים

א.לפני מילוי המים החמים מילאו כוס מים רותחים בטרמוס ותנערו את הטרמוס פתוח [לא סגור! זה סכנה!] לאחר מכן תשפכו את הכוס, ואז תמלאו מים רותחים חדשים.
הרעיון. הזכוכית רותחת מהכוס מים, וכך המים החדשים לא מתקררים מהזכוכית הקרה או מהמים הקרים שיש בטרמוס.
ב. עוד טיפ תמלאו אותו מעט יותר מגובה הפקק ואז תסגרו בזהירות שלא יגע לכם מים חמים ביד כך נוצר ואקום שישמור על החום.
ג. טיפ שלישי הופיע פעם בפטנט רשום המודיע. קצת מסורבל אבל מעניין,
להניח את הטרמוס הפוך כשהפקק למטה.
הסיבה החום טבעו שעולה למעלה, וכך אם זה הפקק פלסטיק למעלה אז החום יוצא, ואם החלק העליון הוא הזכוכית של הטרמוס אז החום נשמר יותר.

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני מניח שהכוונה שבימים חמים, המים בצינורות המוליכת לבוילר חמים יותר מהמים שבדוד ולכן עדיף להוציא משם את המים הקרירים שיבואו המים החמים ואז יתחמם מהר יותר.
@אחת מהעולם הגדול... כן?
בימים חמים יש דוד שמש....
דוקא יותר נשמע חורף בדוד שנמצא בחוץ בגג וכדו' יכול להיות שהמים שבצינורות יותר חמים
לא בטוח כי הצינורות פלסטיק שמובילים לדוד גם חשופים?

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בימים חמים יש דוד שמש....
איך לחמם מים מהבוילר
לא לכל אחד יש דוד שמש...
וחוץ מזה גם בימים שהשמש לא משהו הרבה פעמים עם הבוילר עומד בתוך מסתור בתוך הבית או משהו כזה, אז המים שם קרירים יותר ממה שבחוץ, אז גם אז כדאי להחליף את המים.

הדסה גולד

משתמש מקצוען
אהבתי.
אבל אולי זו רק תחושה שלי שילדים רוצים לפני השינה שאימא תהיה "שלהם בלבד", שתדבר איתם, תצחק איתם, תסתכל עליהם ולא בתוך תעסוקה אחרת כמו שהיא עושה רוב היום : לבשל, להדיח כלים, לגהץ...בזמן הזה אימא לא פנויה ממש לשמוע רק אותם.
אולי זו רק אני

צודקת במבט ראשון !
אבל חשבי על זה,
יש הרבה אמהות, שכל אחר הצהריים הם נטו עם הילדים.
משחקות איתם, יורדות לגינה ובשעת הסיפור - הם נטו עם הילדים (וח"ו לא מדברות בטלפון, :rolleyes: או בודקות במיילים!!!:eek:)
נכון, ברגע זה אכן הזמן נוצל להיות לגמרי עם הילדים.
אך מה שקורה בדרך כלל - בשעה 9 הן נכנסות לכל מה שקורה בבית, ועד 2 (ואולי עד שלוש וארבע..) הן משקמות הריסות .. מכבסות, מקפלות ומבשלות...
מה שקורה זה אחד מהדברים
מחר - היא תהיה עייפה מאוד, מי יסבול מזה ? הילדים
מחר - יכאב לה הראש או תחטוף מגרנה (מחוסר שינה..) מי יסבול מזה ? הילדים
בעוד כמה שנים - יתחילו לה כאבים בכל מיני מקומות בגוף. בצוואר או במעיים או במקום רגיש אחר. (הגוף שלנו לא מוותר, ואי אפשר לעשות ממנו צחוק !! הוא תובע את עלבונו גם אחרי זמן ) מי יסבול מזה ? הילדים.
אז נכון, יש משהו בדבריך, ואכן כל ילד צריך את הזמן האישי שלך איתו, ואת זה אפשר בדקות שאת נותנת לכל ילד לחיבוק ונשיקה ועוד כמה מילים לפני השינה. אבל לא נראה לי שאמא טובה וקשר לילדים נמדד בזה שהיא לא קיפלה כביסה תוך כדי חצי שעה של סיפורים שלא נגמרים...........

הדסה גולד

משתמש מקצוען
טיפ: איך לשכנע ילדים לגמור את האוכל בצלחת?
קונים צלחת שבתחתית שלה מצויר משהו: ארנב או דובי או סתם תמונת נוף
ממלאים את הצלחת בכמות האוכל הרצויה ועושים מין תחרות שמי שמגלה את כל הציור ראשון שבתחתית הצלחת (קרי: מסיים את האוכל...) מנצח!
אנחנו היינו עושים את זה בתור ילדים והצלחות נותרו ריקות לגמרי בסוף הארוחה...

רעיון נחמד
דווקא יש לי חברה שעד היום מתלוננת בפני
שהיום קשה לה מאוד עם עצמה (היא לא רזה...)
כי בילדותה הכריחו אותה לגמור מהצלחת
וגם היום, למרות שהיא שבעה
היא ממשיכה בדביקות את מה שהורגלה - לגמור מהצלחת...

אני דווקא שמעתי ממשהיא חכמה
שהיא לא מכריחה ילדים לגמור מהצלחת.
כי ביננו, מי אמר לך מה גודל הקיבה של הילד ? מה הוא אכל לפני שחזר הביתה ?
מנסיון, ככל שמכריחים ילדים , הם לא מודעים לתחושות של רעב, וזה גורם להם לדעת שצריך לאכול כי חייבים.
ככל שעוזבים אותם ונותנים להם לאכול כמה שהם רוצים, המערכת שלהם מתאזנת, והם לומדים לזהות את סימני הרעב ואת הצרכים של האוכל . ומעצמם - מבקשים אוכל ואוכלים כמה שצריכים.

הדסה גולד

משתמש מקצוען
להכנת ביצה רכה או בשביל לדעת אם הביצה כבר קשה.
שמים את ביצת הפלא שמראה כמה הביצה התקשתה
מוצר מוצלח!

מוצר מהמם !!
גם אני משתמשת המון
אצלי זה משמש להכנת ביצה בכוס (ביצה רכה)
כשאין זמן לארוחת ערב מושקעת...
שמים את הביצים בסיר ומבשלים רק אחרי שהלבן מתקשה והצהוב עדיין נוזלי
שמים את הביצה בכוס חד פעמית (הצהוב והלבן יחד) מוסיפים חתיכות לחם קטנות ומערבבים עם קצת מלח.
כל אחד מקבל כוס שיש בה גם חלבון וגם פחמימה. וזה משביע וטעים - וגם מהיר....

הדסה גולד

משתמש מקצוען
צפה בקובץ המצורף 558352
אפשר לקנות ריק בכ 20 ש"ח
או לרכוש סבון ידיים ואח"כ למלא בו מה שרוצים - שמפו / שמפו נגד קשקשים / מרכך / תחליב גוף וכו'

חבל לקנות ריק ב20 ש"ח..
אפשר לקנות ב10 ש"ח כזה בקבוק מלא שמפו, וכשמתרוקן למלא שוב.

אמא יש רק אחת

משתמש מקצוען
רעיון נחמד
דווקא יש לי חברה שעד היום מתלוננת בפני
שהיום קשה לה מאוד עם עצמה (היא לא רזה...)
כי בילדותה הכריחו אותה לגמור מהצלחת
וגם היום, למרות שהיא שבעה
היא ממשיכה בדביקות את מה שהורגלה - לגמור מהצלחת...

אני דווקא שמעתי ממשהיא חכמה
שהיא לא מכריחה ילדים לגמור מהצלחת.
כי ביננו, מי אמר לך מה גודל הקיבה של הילד ? מה הוא אכל לפני שחזר הביתה ?
מנסיון, ככל שמכריחים ילדים , הם לא מודעים לתחושות של רעב, וזה גורם להם לדעת שצריך לאכול כי חייבים.
ככל שעוזבים אותם ונותנים להם לאכול כמה שהם רוצים, המערכת שלהם מתאזנת, והם לומדים לזהות את סימני הרעב ואת הצרכים של האוכל . ומעצמם - מבקשים אוכל ואוכלים כמה שצריכים.
אין לי בעיה עם זה שיאכלו כמה שהם רוצים אבל יש לי כן בעיה שחצי שעה שעה אח"כ יבואו להגיד לי שהם רעביםםם! מאוד! ולא, לא בא להם תפוח או בייגלה או פריכיה!
רק בגלל זה אני מכריחה לסיים את מה שיש בצלחת, ואני שמה כמות סבירה לפי מה שנראה לי מתאים לכל ילד.

elibeli

משתמש מקצוען
טיפ:

אני זו שכתבתי את מה ש @בעריש ציטט. אני חושבת שהמעלה של הדיספנסר מול מיכל כזה
צפה בקובץ המצורף 558352
אפשר לקנות ריק בכ 20 ש"ח
הוא שהדיספנסר מחובר לקיר. למיכל כזה אין מקום מקובע. (יכול להיות שבבתים יותר מסודרים משלי ועם ילדים פחות שובבים זה גם מתאים. אני ניסיתי והיה כשלון...)

תהילושש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
טיפ: איך לחמם לחם במיקרוגל שלא יתייבש?
כשאתם מחממים במיקרוגל פיתה/ באגט/ פיצה או כל דבר שעשוי מלחם, כדי שלא יתייבש שימו לידו במיקרוגל בזמן החימום כוס זכוכית עם מים מהברז. זה שומר על הטריות והלחות של הלחם. האדים נספגים בו ומשמרים את הטריות וכך זה לא מתייבש.
אנחנו עוטפים את הלחם בניר סופג, ולמיקרוגל , ואז יש לחם טרי.......

אמא יש רק אחת

משתמש מקצוען
טיפ: איך לנגב מראה או זגוגית של חלון בלי להשאיר סימנים?
להשתמש בבד חלק כמו גופיה ישנה שכבר לא צריכים- הבד לא משאיר סימנים.
נייר סופג ודפי עיתון משאירים סיבים שהופכים אח"כ לאבק.
אם ממש רוצים להשקיע:
לנקות את החלון עם ספוג הפלא ספוג במים ואקנומיקה או פנטסטיק, ומיד מיד להרטיב סמרטוט מטריקו ולסחוט ולנגב את זה ומיד אח"כ לעבור על זה עם סמרטוט טריקו יבש עד שמבריק, יוצא פצצה!
הרבה יותר מבריק מספריי חלונות.

אמא יש רק אחת

משתמש מקצוען
כי אני פעם עטפתי באגט חם (הוא היה בחום סביר) בנייר סופג ולקחתי לדרך וכשבאתי לאכול אותו הוא פשוט לא השתחרר לי מהנייר סופג והיו חלקים בלחם שלא הצלחתי להפריד את הנייר מהם והם קיבלו את הדוגמה של הנייר סופג (עיגולים עיגולים....) אז תלשתי וזרקתי.
אה ברור כי צריך לשחרר את זה מיד כשמוציאים מהמיקרו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה