אשכול הסנגוריה הגדול

מנחם מלוין

משתמש רשום
גם הודעה וגם סיפור זכות:
על רקע הכניסה הקרקעית בעזה שבו נוטלים חלק אלפי חיילי צה"ל, הוקם בירושלים מוקד טלפוני חרדי העונה לשם 'אמץ חייל'.

במסגרת היוזמה, מבקש המתקשר לקבל שם של חייל הנמצא כעת בקווי האש וכדי להתפלל לביטחונו ולהצלחת משימתו בעזה. אל המוקד שמספרו 02-5811911 ניתן להתקשר 24 שעות ביממה ולקבל שמות של חיילים לתפילה.

"מדובר ביוזמה שנולדה על ידי מרכז מידע יהדות המוקם בעיתות מלחמה", מספרת דבורה, מוקדנית בשעות הלילה, בשיחה עם ערוץ 7. "אלפי איש כבר התקשרו אלינו, והטלפון לא מפסיק להתקשר", היא מספרת. "אנשים פשוט מרגישים צורך ליטול ולו חלק קטן בסיוע לביטחון המדינה, ומכאן הטלפונים הרבים הזורמים אלינו".

"אנו מקבלים טלפונים מכל האוכלוסיות", היא מספרת. "לצד אמהות מודאגות המתקשרות ומבקשות שיתפללו על בניהן ויקיריהן, כל כך הרבה פונים אלינו מנגד כדי לקבל שמות לתפילה. האחדות הזו בקרב כל הציבורים פשוט מחממת את הלב", היא מספרת.

אנו משוחחים לאחר חצות הלילה. "אנחנו עכשיו ששה מוקדניות והטלפון לא מפסיק מלצלצל", היא מספרת. לדבריה, מוקד 'אמץ חייל' יופעל במהלך כל ימי הלחימה. "הפרויקט הזה הוקם ביממות האחרונות והוא יישאר בפעילותו עד לאחר המלחמה 24 שעות ביממה", היא אומרת.

בנימין41

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עשרות אלפי אנשים ונשים יראי שמים שמתנזרים מטומאת האינטרנט על כל גווניו,
ועוד כמה אלפים שממש מוכרחים ומשתמשים בסינון הקפדני ביותר, על פי הוראות רבניהם,
גם כשזה מאוד מאוד קשה ומעצבן, והמחיר הרבה יותר יקר, והשירות לא הכי וכו'
אבל בשביל "והיה מחניך קדוש" לא מתפשרים ולא מתגמשים בכלום!!

מנחם מלוין

משתמש רשום
פירסום חוזר של הודעה קודמת עם הוספה:
משום מה אי אפשר לערוך את הודעת המקור.

לפני כחודשיים הייתי בתאונת דרכים בה התהפך הרכב ביום ו אחה"צ
היינו פצועים קל מאוד אך הפראמדיק אמר שחשוב לעבור צילום ואיבחון ב'טרם' בני ברק - כן ממש בבנין של פרוג.
כיוון שאנו לא תושבי בני ברק והאיבחון הסתיים ממש בכניסת שבת, הפראמדיק הציע לנו להתארח בשבת -אני וביתי ובני- בבית של חמיו. זו משפחה שאף פעם לא פגשתי קודם. היה כל כך נחמד ולבבי מצידם, אחרי כל הבילבול והסכנה של יום שישי. בקידוש שעשיתי שם בליל שבת כמעט בכיתי מהתרגשות.
יזכור להם ה' לטובה. ובזכות החסדים יושיע את כולנו.

רציתי להוסיף לציין לטובה את שכני היקר שהשאיל לי את הרכב שלו לנסיעה הנ"ל, בחינם ובשמחה.
שכן זה הוא דוגמא חיובית מאוד לכך שאפשר להיות בידידות למרות שלא מסכימים, ואפילו אי הסכמות מהותיות.

רעמית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אותם אלפי אלפי אנשים שחולים במחלות קשות ונשארים מאמינים ואוהבים.
אותם משפחות שחוות אובדנות קשים ומברכים גם אז את האלוקים.
ובקיצור כל אותם אנשים שהיו מאמינים, קבלו מכות כואבות ולא ויתרו על אמונתם ואהבתם לה'.
אותם אנשים שהקימו את חייהם איתנים, על הריסות.

שופר

משתמש פעיל
צוות הת"ת הירושלמי שבחפץ לב ומאור פנים קיבל את שלושת עולליי הדרומיים לשורות הת"ת.

YAELJ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נוסעי קו 422 מירושלים לב"ב, האוטובוס עמוס, הנהג עוצר בתחנה ומכריז - אין מקום לשבת! התחנה מלאה ואנשים לא מוותרים, עולים והאוטובוס מתמלא עד אפס מקום.
איכשהוא - כל, אבל כל האנשים שעלו כשהאוטובוס כבר היה מלא, מוצאים את מקומם לקראת היציאה מהעיר, עקבנו ובדקנו: אבא אחד הצטופף עם 2 ילדים בני 10 בערך, אמא ששמה עליה 2 פיצקלאך קטנים... כן, אין דברים כאלה!!!

שרה טירהויז

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
איזה אשכול מדהים
קראתי מהסוף להתחלה, מרגש כ"כ
יצא לי בימים האחרונים לראות התנדבות עצומה ובלתי נתפסת של משפחות שמפנות חדרים בביתם / מפנות את הדירה / מנדבות יחידות אירוח / מתנדבות להכנת ארוחות / מנדבות את החצר הביתית שלהם עם הבריכה / מתנדבות להכנת סנדוויצים / מתנדב להסיע ברכב את הארוחות / מתנדבים להרמת טלפונים במוקד / פינת החי - של עסק משפחתי בכמעט חינם, / ספריה בחינם / ועוד ועוד ועוד
מי כעמך ישראל!

מירי ב

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
כמה תודות לאנשים שממחישים מה זה עם ישראל

:eek: תודה לגברת שלקחה את האוצר שלי בידיים מיומנות באמצע הרחוב ובלי היסוס הכניסה אותנו למקלט של הבניין שלה. והיא לא מכירה אותנו בכלל.

:eek: תודה לחברה שרצה לידי מבוהלת עם התינוק שלה בעגלה וכל הדרך מהגינה לבניין הסמוך רק דאגה לי: את מסתדרת? אולי את צריכה עזרה? תביאי לי אחת...

:eek: תודה לשכנה המבוגרת מהכניסה ליד שסייעה בהרגעת הילדה (והאמא) וחיבקה אותה כאילו היא הנכדה שלה ממש.

:eek: תודה לשכנים בבניין אחד שהוציאו כיסאות בחדר המדרגות, ובכל פעם שיש אזעקה הם מוציאים איגלואים ואומרים דבר תורה.

מי כעמך ישראל גוי אחד בארץ.

ONE1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רותי בן שימול;1322238:
אתמול אמא שלי לא נרדמה עד 4 לפנות בוקר.
היה לה חם מאוד אבל סירבה בתוקף להצעה להדליק מזגן.
כי "איך אני אישן בשלווה עם מזגן וחיילי ישראל מסכנים עצמם במקום שורץ סכנות וישנים אם בכלל על שקי שינה דקיקים..."

אני מכירה בחורה שמהמלחמה הקודמת ישנה בלי כרית, (למרות שזה היה מאוד הכרחי לה...)כי איך היא תישן בנח כשיש כ"כ הרבה שלא... קצת להשתתף איתם...

hafakot

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פורום "איש את רעהו" בפרוג.
מדבר בעד עצמו.
שלחתי בקשה להשבת אבידה, תוך שעות איתרתי את המאבד.
כל בקשה ששלחתי או שאלה קבלתי תשובה מאנשים טובים שרצונם הוא אחד- לעזור!!

וחוץ ממני- עוד הרבה הרבה כמוני.

ari

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
הגננת המדהימה שרואה שאני מאחרת בסוף יום אז מתקשרת להגיד שאסע בנחת ובזהירות כי היא לא ממהרת...

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אחותי המוז'ינקה שבאה לשמור על הילדים שלי

ari

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אמא מהגן של בני שהיא מורה, מציעה לשמור על הילד שלי כי "ממילא אני בחופש.."
(ביום הראשון של התקפות הטילים במרכז שעדיין לא היה ברור אם משאירים את הגנים פתוחים)

סטאזרית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
* בן השלוש המתוק שלי - ששמע בחצי אוזן שאמרתי לבעלי משהו ש"נכנסו רגלית" הוא כבר היה במיטה אחרי ק"ש ואמר: אמא, אני חייב להגיד שוב "שמע ישראל" בשביל החיילים ששומרים עלינו
* אמא של חבר מהגן שלו שמציעה לשמור עליו כשהיא ביום חופשי ואני עובדת
* השכנות המדהימות שמלוות מה שצריך כי "ההורים שלך גרים רחוק"
* חמותי הצדיקה שאפילו שהיא סובלת מהאזעקות באשדוד (יש ילדים בבית...) לא רוצה ליפול על אף אחד מאיתנו - ואנחנו רוצים, ממש רוצים שהיא תבוא!
* החיילים מוסרי הנפש ששומרים עלינו ועושים "אלף למטה" (ואימותיהם הצדיקות, הדואגות, המתפללות- אנחנו איתכן!)
* האברכים הצדיקים שהוגים למענם, למעננו, למען קיום העולם כולו ועושים את האלף למטה מצידם!

ועל כולם אלוק הסליחות...
הושע נא...

מלימירי

משתמש פעיל
אחי עבר בשבת בדרכו לביה"כ ליד וילה, על השער היה שלט גדול: " הממ"ד שלנו פתוח לכולם..."

hed

משתמש רשום
קראתי והתרגשתי , ואני שואלת , ראיתם עם כזה קדוש , כמה גמחים ? כמה עזרה אחד לשני ? יתומים מתחתנים , כמה עזרה אני נוכחתי לראות , זה הביא מצעים , זה הביא שמיכות , זה תרם מוצרי חשמל , זה שם תרומתו לשמלת כלה , זה נתן תרומתו להוצאות שבת חתן , זה תרם אוכל וזה תרם שתיה זה תרם פיצוחים וזה תרם פירות וירקות , זה תרם חד פעמי וזה תרם כסף למקום !
הכל מכל הלב , בשפע , לשמח חתן וכלה יתומים , נפעמנו !! ולא נותר לנו אלא לומר מזמור לתודה !!!! ומי כעמך ישראל החושב על בניך , ופותח את ידו לסייע !!!
מי ייתן ויעמוד זה לזכות כלל עם ישראל ויפתח ה' את ידו הרחבה לשמור ולהגן על עמו הקדוש שבשמו נקרא , ועל החיילים הנלחמים בחירוף נפש נגד אויבי ישראל שהם אויבי ה' !!! הרוצים לכלות ח"ו את העם הקדוש והאהוב הזה , ויתקדש שם שמים בעולם,אמן !!!!

רבש"ע ,
אתה בחרתנו ....
אהבת אותנו ... ואוהב אותנו ..
ורצית בנו ... ורוצה בנו ....
ורוממתנו ....
גאל את עמך ישראל אשר אהבת ! גם אם דלים אנו בזכויות , זכור לנו היום זכות אבות !!!!
מצפים לגאולה שלימה עם משיח בן דוד במהרה בימינו , אמן !!!

כוכב מאיר

משתמש פעיל
נכתב ע"י BRO;1322478:
הבן שלי איבד את כרטיס הרב קו שלו, במוצא"ש מתקשר שכן מהרחוב, ומספר שמצא אותו, הלכתי לקחת את הכרטיס, אמרתי את שמי, ופניו זרחו מיד, הוא אמר לי חכי רגע, אני חייב לקרוא לילדים שלי, 2 הילדים ביחד, החזיקו את הכרטיס, ובפנים מאירות וזורחות כאילו זכו בלוטו הגישו לי את הכרטיס.
אתם לא מבינים- הם זכו במצות השבת אבדה!!!!! מצוה אמיתית!!!! אושר שלא ניתן לתארו במילים,
סיפוק בל יתואר!!!
אבא שבשמים, תראה אלו פייסים הילדים שלך מחפשים, וממה הם מאושרים!!!!
מזכיר לי סיפור נוסף, פורסם בעלון של בעלז לפני מס' חודשים, 2 גבאי צדקה יצאו לאנטוורפן מטעם המוסדות, באחד מהבתים ציפתה להם הפתעה, כל הילדים לבושים בגדי שבת, השולחן ערוך עם מפה לבנה ומיני תקרובת, איך שהם נכנסים מקבלים אותם בכבוד מלאכים, השלוחים מארץ ישראל ! כל ילד ניגש בתורו ונתן 101 $ (סכום אופייני בבעלז) וכך הם קיימו את מצות הצדקה בהידור רב ! (כידוע מאמר חז"ל שיש להלבין שינים = לחייך לעני כדי שיהיה לו הרגשה טובה)

ts4

משתמש צעיר
עריכה והפקת סרטים
מעיין, אישה יקרה מהשכונה המתבגרת שלנו, שהחליטה לגבש את הנשים הצעירות שעוד נמצאות בשכונה, והיא מארגנת לנו פעם בכמה שבועות איזו שיחת חיזוק או הרצאה מעניינת, בלי שום תמורה, היא מביאה כיבוד קל, ועומדת בפתח במאור פנים ועוד אח"כ שולחת לנו מייל שתודה שבאנו...
ירבו כמותך בישראל!

Art Studio

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הניק "chys" הביאה:
ראש הממשלה דיבר עכשיו, וסיים ב:
"חיילים יקרים, בעזרת ה' ובעזרתכם, נעשה ונצליח."

ב"ה, כולנו מרגישים שבלי עזרתו של בורא עולם, אי אפשר להצליח.

כל כך מרגש לראות שגם מי שחייו אינם במסלול שלנו, מכיר בה' ולא שוכח אותו בשום מצב!

אלונית

משתמש פעיל
לקרוא את האשכול הזה ולבכות!! מרגש!!!

נסעתי הבוקר באוטובוס, ילדה כבת 10 עשתה קוקו לאחותה כבת 4, מרוב מסירות נמתחה הקוקיה ונקרעה... ראו על פניה את התדהמה, מה עושים עכשיו? הילדה תשאר בלי קוקו? ויש לה הרבה שיער בלע"ר...
מאי שם מהחלק האחורי של האוטובוס הגיחה אשה שאינה שומרת תומ"צ, פשוט מסרה לה קוקיה - קחי. וחזרה למקומה. אההה, איזו הקלה!!
הייתי באמצע תפילה אז רק הנהנתי לה בראשי לאות תודה והערכה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה