אשכול הסנגוריה הגדול

איילת.ב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
איזה יופי לראות את העגלות שניצבות בפתחי הסופרים למען החיילים, עמוסות (ממש מפוצצות) בכל טוב!!

RMO

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לשכן של חברה שלי- חילוני- בן 19, עוצר אותה במדרגות ושואל אותה על איזה תאריך לועזי אם זה יוצא בתשעת הימים.. כי הוא רוצה לטוס לחול אבל בתשעת הימים הוא לא רוצה לטוס.

פוינט ק גת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני יודעת שזה כבר הובא באחד האשכולות הסמוכים, אבל הסיפור הזה מתאים מאוד גם לפה:

הרבנית ימימה מזרחי היתה בכנס של נשים בשבוע שעבר. על הבמה הייתה קבוצה
בשם "פלייבק". הם שאלו אנשים מהקהל לחלוק את הסיפורים שלהם ואז הם יציגו
אותם. אישה צעירה אחת קמה וזה הסיפור שלה.:

"אני עובדת כמורה בחדר משאבים עם ילדים שיש להם לקויות למידה. לפני כמה
שנים נער צעיר החל ללמוד בחדר המשאבים שלי. אני לא יכולתי להבין מה הביא
אותו לפנות לעזרה שלי. היה ברור שאין לו קושי עם השיעורים שלו והוא הצליח
מאד בכל המבחנים. ובכל זאת, פעם אחר פעם הוא בא באופן עקבי לחדר שלי
לשיעורים שלו. הייתי נחושה למצוא מה חולשה שלו, אבל, כמה שהתאמצתי, לא
הצלחתי למצוא כל סוג של לקות למידה או קושי. לבסוף, מתוך תסכול, לקחתי
אותו הצידה ואמרתי לו שאני לא יכולה להמשיך ולתת לו שיעורים. זה היה
בזבוז של זמנו ושל הכסף של הוריו, והוא בבירור לא היה זקוק לכל סוג של
עזרה מתקנת. הילד פנה אליי ואמר, "אני אגיד לך למה אני כאן, אבל אני מבקש
ממך לא לספר לאף אחד אחר. יש לי חבר עם לקות למידה. המורה שלנו אמר לו
שהוא זקוק לשיעורי הוראה מתקנת בחדר המשאבים. הוא היה כל כך נבוך ומבוייש
על כך שהוא צריך ללכת לשיעורים שלך. אמרתי לו שזה שום דבר ושאני גם הולך
לשיעורי הוראה מתקנת. זו הסיבה שאני בא אליך כדי שהחבר שלי לא יהיה מבויש
".

הילד שהגיע לכיתה שלי כדי שלא להביך את חברו היה גלעד שער הי"ד. הוא היה
בן 10 שנים באותה העת.

כאשר אנו נכנסים לתקופה הקשה של שלושת השבועות, בואו נקבל השראה מגלעד
והנשמות הטהורות האחרות להסתכל על הסובבים אותנו בעין טובה – לתת קצת
מעצמנו למען אחרים.

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
תראו מה מצאתי!

(שופטים ו, יד): "וַיִּפֶן אֵלָיו ה' וַיֹּאמֶר לֵךְ בְּכֹחֲךָ זֶה וְהוֹשַׁעְתָּ אֶת יִשְׂרָאֵל":

פֵּרֵשׁ רַשִׁ"י: "בְּכֹחֲךָ זֶה"- שֶׁלִּמַּדְתָּ סַנֵּגוֹרְיָא עַל בָּנַי !

רִפְקִי.

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מילה בסלע;1324737:
תראו מה מצאתי!

(שופטים ו, יד): "וַיִּפֶן אֵלָיו ה' וַיֹּאמֶר לֵךְ בְּכֹחֲךָ זֶה וְהוֹשַׁעְתָּ אֶת יִשְׂרָאֵל":

פֵּרֵשׁ רַשִׁ"י: "בְּכֹחֲךָ זֶה"- שֶׁלִּמַּדְתָּ סַנֵּגוֹרְיָא עַל בָּנַי !

פשוט לא יאמן.
תודה לך!
ותודה לכל הניקים פה שתורמים מזמנם היקר ומשתפים אותנו בחוויותיהם.
גם אתם מרגישים שהראיה שלכם השתנתה גם ביום יום ואתם אוהבים פתאום, כן, אוהבים הרבה יותר ומרגישים שייכות גדולה יותר וגאווה אדירה להשתייך לעם היפה הזה?

משבצת 2

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י סימולציה;1324744:
פשוט לא יאמן.
תודה לך!
ותודה לכל הניקים פה שתורמים מזמנם היקר ומשתפים אותנו בחוויותיהם.
גם אתם מרגישים שהראיה שלכם השתנתה גם ביום יום ואתם אוהבים פתאום, כן, אוהבים הרבה יותר ומרגישים שייכות גדולה יותר וגאווה אדירה להשתייך לעם היפה הזה?

זה נכון!
איך כינתה את זה מישהי?
"משתמשים במשקפיים שנתנה לנו מילה בסלע"

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
היום מלא נשים עם תינוקות עלו לאוטובוס בתחנה אחרונה ובחור חילוני קפץ ממקומו והציע שיישבו.

גפ"ן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הילדים המתוקים שלנו שדואגים מאד לחיילים בשדה הקרב, התקשרו למוקד אמץ חייל, ביקשו שמות חיילים כמספר הילדים הגדולים שיכולים להתפלל, וחילקו את ספר התהילים ביניהם. כל ילד לקח 30 פרקים, וכך סיימו ביחד בכוונה גדולה אמירת ספר שלם לזכות החיילים.

ישנה תפילה אחת שעולה על כולם, זו תפילת תינוקות של בית רבן!!

מנחם מלוין

משתמש רשום
ראיון עם ח"ב יוני שטבון
לאחר שביקר בבתי החולים ופגש את פצועי הקרבות בדרום, פצועים שבחלקם הם חבריו האישיים ולפני שהוא יוצא להלוויותיהם של הרוגי הקרבות, הרוגים שגם הם בחלקם חבריו ומכריו האישיים שוחחנו ביומן ערוץ 7 עם חבר הכנסת יוני שטבון, רב סרן במילואים, איש חטיבת 'גולני', קצין מעוטר מקרבות מלחמת לבנון השנייה.

בראשית דבריו התייחס חבר הכנסת שטבון לרוחה המיוחדת של החטיבה שלו, חטיבת 'גולני' שספגה אבידות רבות כל כך בקרבות בסג'עייה ביממות האחרונות. "גולני זו רוח שטבועה בך עמוק. כל מי ששירת בחטיבה מכיר את המאפיין של החטיבה שזו רוח הלחימה והלכידות. זו חטיבה שיודעת לספוג, להתאושש מהר ולהכות מהר מאוד", הוא אומר ומציין כי להערכתו לא לשווא נבחרה דווקא חטיבת גולני להיכנס לעומק השטח בשלב השני של הלחימה. להערכתו הדבר נעשה מתוך הכרה בכוחה של החטיבה לבצע את משימתה על אף המחיר הכבד שהיא צפויה לספוג.

בדבריו מציין שטבון כי ידוע לו כי ביממה האחרונה עמדו לוחמי החטיבה במשימה שניתנה להם לביצוע וכעת הם ניצבים על הקו שהוגדר לה מראש ואף מוקדם מכפי ששוער בתחילה.

על ביקוריו את פצועי הקרבות בבתי החולים מספר שטבון כיצד פגש לוחם שכף רגלו קטועה ולצידו שוכב החובש שהציל את חייו ונפצע גם הוא, ושניהם שואלים מה שלומם של מפקד המחלקה ושאר החברים והשאלה הבאה היא מתי יוכלו לשוב ללחימה. "זה מה שמעניין אותם, החברים ולחזור ללחימה".

"בתפיסה שלנו כמדינה חיילים צריכים להיות בחזית ולא נשים וילדים. הפכנו את החיילים לבנים שלנו ועל כל חייל שנהרג מדינה שלמה מושבתת. פתאום התברר שזה הפוך. חיילים הם אלה שמסתכנים מתוך הבנה שאזרחי מדינת ישראל צריכים להיות מוגנים. זה כואב מאוד אבל למרות זאת יש תחושה של עוצמה. רואים את המשפחות בבתי החולים, אנשים מבינים שהם עושים משהו גדול יותר מהם עצמם וזו המדינה הזו, העם הזה".

שטבון מדגיש כי בשעת מלחמה המסכות הציבוריות והפרטיות יורדות והעם יודע להתלכד, חזית ועורף.

כנשאל חבר הכנסת שטבון מה אמר לפצועים ובני המשפחות בביקורו אותם בבתי החולים הוא מספר כי כאשר נפגשים שני לוחמים שהיו שם בשדה הקרב לעיתים אין צורך במילים, "מספיק מבט עין ולחיצת יד והמסרים עוברים גם בלי לדבר בין מי שהיה שם". עם זאת בשיחה עם בני המשפחות והורי הפצועים שטבון ישיר וברור: "למדתי להיות ישיר ולומר להם שבזכות החינוך שהם נתנו לבן שלהם לציונות, למסירות ולהתנדבות אני יכול לפעול בכנסת לקידום דברים חשובים אחרים. הם שומעים את הדברים ולצד הכאב והבכי הם יודעים שהבן נפגע בשביל דבר משמעותי. זה נותן תחושת כוח להורים והמסר עובר לשני הצדדים. הם מחזקים אותי ואני מחזק אותם".

לקראת סוף דבריו סיפר שטבון על דמותם של הנופלים מתוך היכרותו האישית את רב סרן צפריר בר אור ז"ל. "כשחושבים על צפריר כמפקד אפשר לחשוב שמדובר בדמות קשוחה ואגרסיבית ופתאום פוגשים שמות מאוד שקטה, עניינית וחדה. כך גם כשחושבים על המג"ד, חבר שלי, ששוכב פצוע ואי אפשר לומר את שמו, כל הדימוי שמנסים לעשות ללוחמי צה"ל ופתאום מגלים שלוחם ישראלי באופי שלו הוא מאוד מאוד עדין, מאוד איש משפחה אבל כשצריך לצאת ללחימה למאבק וקרב כל הקשיחות וכל העוצמות יוצאות כי יוצאים להילחם על המדינה. זה המודל של דוד המלך שהיה עדינו העצני, עדין כתולעת כשלומד תורה וקשה כעץ בשעת המלחמה. על כל חייל שחושבים רואים בו את השילוב הזה".

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מעל 10,000 בני אדם הגיעו הלילה (שני) להלוויתו של החייל הבודד סמ"ר ניסים שון כרמלי, כך מעריכים במשטרת ישראל. ההמונים, הגיעו למקום לאחר שברשת החברתית הופצה קריאה לבוא וללוות את כרמלי - לו קרובי משפחה מעטים בארץ - בדרכו האחרונה.
הלוויה נערכה בשעה 23:00 בבית העלמין הצבאי בשכונת נווה דוד בחיפה. לשם הגיעו המונים כשהם מניפים דגלי ישראל. עומסים תנועה כבדים נרשמו בכבישים המובילים לאזור ההלוויה, זאת בעקבות נהירתם של רבים למקום.
כזכור, בשעות הצהריים פרסמה קבוצת הספורט מכבי חיפה הודעה הקוראת לציבור ליטול חלק בהלוויה: "זו בקשה ענקית מאיתנו אליכם אוהדי מכבי חיפה וזו ההזדמנות שלכם לעשות מצווה גדולה. שון כרמלי שנהרג אמש היה חייל בודד ואנחנו לא רוצים שההלוויה שלו תהיה ריקה".
"היום בערב תתקיים ההלוויה שלו בבית העלמין הצבאי בשכונת נווה דוד בחיפה, בואו לתת כבוד אחרון לגיבור שנהרג כדי שאנחנו נוכל לחיות. זה המעט שנוכל לעשות עבורו ועבור העם שלנו". כאמור, החשש המוקדם מלוויה כמעט ריקה התבדה, ואל המקום זרמו אלפי בני אדם שביקשו להעניק כבוד אחרון לכרמלי.
שון כרמלי הי"ד הותיר אחריו הורים, טליה ואלון, ושתי אחיות גל ואור.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בכיכר טיימס במנהטן התקיימה עצרת תמיכה בישראל
כעשרת אלפים איש הגיעו להביע הזדהות
ומתוכם רבים הניחו תפילין לזכות חיילי צה"ל ועם ישראל
(בתמונות נראים בחורים עם כתובות קעקע על הזרוע - אבל תפילין הם הניחו)

שרית גולד

משתמש רשום
מתנדבי חסדי נעמי בחלוקת מזון לתושבי הדרום:

קבצים מצורפים

• מתנדבי-חסדי-נעמי-בחלוקת-מזון-לתושבי-הדרום-480x319.jpg
    KB 45.2 · צפיות: 14

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י קקטוס;1324866:
מעל 10,000 בני אדם הגיעו הלילה (שני) להלוויתו של החייל הבודד סמ"ר ניסים שון כרמלי, כך מעריכים במשטרת ישראל. ההמונים, הגיעו למקום לאחר שברשת החברתית הופצה קריאה לבוא וללוות את כרמלי - לו קרובי משפחה מעטים בארץ - בדרכו האחרונה.
הלוויה נערכה בשעה 23:00 בבית העלמין הצבאי בשכונת נווה דוד בחיפה. לשם הגיעו המונים כשהם מניפים דגלי ישראל. עומסים תנועה כבדים נרשמו בכבישים המובילים לאזור ההלוויה, זאת בעקבות נהירתם של רבים למקום.
כזכור, בשעות הצהריים פרסמה קבוצת הספורט מכבי חיפה הודעה הקוראת לציבור ליטול חלק בהלוויה: "זו בקשה ענקית מאיתנו אליכם אוהדי מכבי חיפה וזו ההזדמנות שלכם לעשות מצווה גדולה. שון כרמלי שנהרג אמש היה חייל בודד ואנחנו לא רוצים שההלוויה שלו תהיה ריקה".
"היום בערב תתקיים ההלוויה שלו בבית העלמין הצבאי בשכונת נווה דוד בחיפה, בואו לתת כבוד אחרון לגיבור שנהרג כדי שאנחנו נוכל לחיות. זה המעט שנוכל לעשות עבורו ועבור העם שלנו". כאמור, החשש המוקדם מלוויה כמעט ריקה התבדה, ואל המקום זרמו אלפי בני אדם שביקשו להעניק כבוד אחרון לכרמלי.
שון כרמלי הי"ד הותיר אחריו הורים, טליה ואלון, ושתי אחיות גל ואור.

הסיפור הזה מצמרר.
לפי הערכות רשמיות של המשטרה מדובר בכ20000 איש ואישה שבאו להלוויה של בחור שמעולם לא הכירו, תוך יצירת פקקי ענק בכל האיזור, מתוך הכרת הטוב לצעיר בודד שנתן את חייו למען כולנו (יש הערכות גבוהות עוד יותר)

תחשבו על זה, צעיר בודד שאין לו משפחה בארץ, שסך המכרים שלו לא עולה על עשרות בודדות, ופתאום נחיל שוטף של עשרים אלף איש הולכים אחר מיטתו, למה הם שם? מה מחבר את כולם?

זו קריעת המסיכה מעל פנים, דעות, סטיגמות, השתייכויות מגזריות ופוליטיות ונצנוץ לרגע של היהלום הזה ששמו ׳עם ישראל׳
אני בטוח שגם רבי לוי יצחק מברדיצ׳ב היה שם.

ללא שמץ של קלישאתיות - אל מול הכוח הזה שלנו, אף אחד לא יוכל לנו.
כדאי שנזכור את זה גם בלי תזכורות כואבות כל כך.

סטודיו נועה

משתמש רשום
המשתמש נחסם
נכתב ע"י msphoto;1324921:
הסיפור הזה מצמרר.
לפי הערכות רשמיות של המשטרה מדובר בכ20000 איש ואישה שבאו להלוויה של בחור שמעולם לא הכירו, תוך יצירת פקקי ענק בכל האיזור, מתוך הכרת הטוב לצעיר בודד שנתן את חייו למען כולנו (יש הערכות גבוהות עוד יותר)

תחשבו על זה, צעיר בודד שאין לו משפחה בארץ, שסך המכרים שלו לא עולה על עשרות בודדות, ופתאום נחיל שוטף של עשרים אלף איש הולכים אחר מיטתו, למה הם שם? מה מחבר את כולם?

זו קריעת המסיכה מעל פנים, דעות, סטיגמות, השתייכויות מגזריות ופוליטיות ונצנוץ לרגע של היהלום הזה ששמו ׳עם ישראל׳
אני בטוח שגם רבי לוי יצחק מברדיצ׳ב היה שם.

ללא שמץ של קלישאתיות - אל מול הכוח הזה שלנו, אף אחד לא יוכל לנו.
כדאי שנזכור את זה גם בלי תזכורות כואבות כל כך.

כותרות עיתוני הבוקר ''כבר לא חייל בודד'' 20000 איש השתתפו בהלוויה וכ'ו וכ'ו

noas

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הבן שלי מגיע כל יום מעודכן מהחיידר מה בדיוק קורה בחזית.
שאלתי אותו: מאיפה העידכונים הכל כך מדויקים?
מי מהחברים שומע ויודע כ"כ הרבה.
הבן שלי אומר לי : זה הרבה שלנו,
כל יום לפני הלימוד הוא מספר לנו איזה ניסים גלויים היו היום בכל מקום!!!
אשריכם ישראל.

חיבה יתרה

משתמש מקצוען
מעשה ביהודי אמריקאי שרצה בכל מאודו לטוס לארץ ולחגוג לג בעומר במירון, דא עקא, שלאשתו קשה להישאר עם שלושה זאטוטים שהגדול ביניהם הוא בקושי בן ארבע והקטן בן שלושה חודשים.
ידעה האשה כמה תשוקתו של בעלה לחוות פעם אחת את החוויה הרוחנית והגשמית במירון, והתנתה איתו, שאם יעשה לעצמו סדר יום מוקפד של שיעור יומי לפני התפילה וסדר יום רוחני לפני תחילת יום העסקים - היא תתן לו לנסוע.
וכך באמת היה, היהודי נסע לארץ והאשה נשארה עם שלושת ילדיה חלק מהזמן אצל אמה וחלק מהזמן אצל חמותה כאשר במשפחתם היא הייתה נראית עוף מוזר קצת
הסיפור, ריגש אותי פעמיים: הן הבעל ששקוע כולו בהקמת הביזנס ושאיפתו היא לעלות הלאה ברוחניות על אף הקושי, והן מצד האשה שנשארה בודדה מעבר לאוקינוס ללא עזרה מאב המשפחה

חיבה יתרה

משתמש מקצוען
ועוד סיפור מאותה משפחה:
אחד מהגיסים, בחור צעיר חווה תקופה לא קלה, ומי מעודד אותו אם לא בעל לב הזהב הנ"ל, אחיו?
הגיעו הדברים לידי כך, שבמקום להתפלל בשבועות יחד עם כולם - הקדיש האח הגדול תפילה שלימה עם אחיו במקום המקום המוכר לו לתפילה
ומה אומרת העזר? כואב לי שבעלי הוצרך להתפלל בחופזה בגלל שהוא רצה להקדיש את זמנו לאחיו...

בהכירי את הנפשות הפועלות ואת הלך רוחם ניתר ליבי משמחה ומהתרגשות גם יחד
מי כעמך ישראל!

מנחם מלוין

משתמש רשום
נדמה לי שהזכירו לעיל את גדעון השופט

אני רגיל לחשוב שמשפט צדק הוא חיפוש של שורת דין מאוזנת
אלא שאין ברירה וחייבים ללמד פה ושם זכות
והלב ממאן בלימודי זכות כאלה
כיוון שהתרגלנו לחפש אמת ולברוח מחיפוש מגמתי.
כשאנו שומעים על מי שמתחנן ומלמד זכות אני חושב אותו ל'נבעך',
מסכן, טרדן בפני המקום,
אולי אנו סבורים שבוודאי מנכים למלמד זכות זה מזכויותיו בגלל שהטריח כלפי מעלה.
אך ראו מה המדרש אומר
ה' מחפש זכויות!! ולא אוביקטיביות קרה!!
גדעון לא 'סחט' מה' והגדיל את האובר דרפט...
אלא בגלל איזה זכות שעשה זכה להיות דמות כל כך מרכזית בהושעת ישראל?
בזכות שלימד זכות
אדם מונהג לפי מה שהוא
תחפש טוב ותהיה אפוף בטוב
וכן על כל ישראל.
ראו לקמן.

מדרש תנחומא (ורשא) פרשת שופטים סימן ד

ממי אתה למד מגדעון בן יואש שבימיו היו ישראל בצרה והיה הקדוש ברוך הוא מבקש אדם שילמד עליהם זכות ולא היה מוצא שהיה הדור דל במצות ובמעשים, כיון שנמצא זכות בגדעון שלמד עליהם זכות מיד נגלה עליו המלאך שנאמר (שופטים ו) ויבא אליו מלאך ה' ויאמר לו לך בכחך זה בכח זכות שלמדת על בני, הוי ושפטו את העם משפט צדק שיהיו מלמדין זכות על הדור.

לשון הרד"ק שופטים פרק ו, יא
ובדרש נתעכב שם עד שמצא לו זכות ואחר כן נראה לו אמרו יואש אביו היה חובט חטים אמר לו גדעון אבי זקן אתה הכנס לביתך ואני אהיה חובט שאם יבאו המדינים אין בך כח לנוס אמר המלאך קיימת מצות כבוד וראוי אתה שיגאלו בני על ידיך מיד וירא אליו מלאך ה' וגו' אמר לו גדעון ויש ה' עמנו וגו' אמש קראנו את ההלל והיה אבי מקראני בצאת ישראל ממצרים אם צדיקים היו אבותינו עשה לנו בזכותם ואם רשעי' היו כשם שעשית להם גם כך עשה לנו נס אמר הקב"ה חייך כך למדת סניגוריא על בני כדאי אתה שאדבר עמך מיד ויפן אליו ה' ויאמר לך בכחך זה בכח זכות שלמדת סניגוריא על בני ונכון הוא זה הדרש שנתן טעם לעכוב המלאך ולמה שאמר ויפן אליו.

ari

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מכירה אדם שכל פעם שמחתן את אחד מילדיו אז קונה פעמיים מכל מוצר חשמלי (מקרר, מיקסר, מיקרו, מזגן, וכו') שקונה לילדיו ותורם לכלה נזקקת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה