אשכול החפירות לאתגר טובים השניים

קווי מתאר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עימוד ספרים
פשוט - על המדרכה???

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י נוי;1012822:
יש אובך שהוא פדיחה, ויש זוהר עמום מלא השראה.
פואמה שלמה הייתי כותבת על התמונה הזו.
אבל באומנות, כמו באומנות יש דבר כזה שקוראים לו: טעם וריח.
האובך הוא לא פאדיחה. לקח לי בערך חצי שעה של עריכה להגיע לאובך המדוייק הזה, שלא היה במקור (איך כלל אובך במקור).

דאלארס - אני חושבת שהתמונה שלי מצויינת. אני מעלה לפה רק תמונות שאני חושבת שהן טובות מאוד לפחות.
אני פשוט חושבת שהרעיון שלה לא מקורי. אז מה? אז לא מקורי. אבל היא בהחלט למעלה מראויה לעלות לפורום צילום מקצועי.
(הסתייגות קטנה: נדמה לי שהתכוונת בתגובתך לצחוק. אבל מאחר ולא הבנתי מה מצחיק בה, ומאחר ובהחלט אפשר לפרש אותה כביקורת סמויה עלי, החלטתי להעיר.)
ותודה למחמיאים.

הלו קיטי, אלו חלקיקים מוארים באור שמש אחורי. מה הם החלקיקים? אני לא זוכרת במדוייק. אולי אלה נתזי מים קטנטנים מהאוקיינוס (כן, ה"אגמון/נחל" הקטן הזה ברקע - זהו אוקיינוס...), אולי אבק באוויר ואולי זה גשם, כי בשלב מסויים של אותו אחה"צ זכינו גם בו.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י נוי;1012837:
נו, נו.
וורד הרגיל אותי לכתוב בכתיב מלא בין אם צריך ובין אם לא.
מקסימום נקבל "רגע של עברית" מרבקה.:)

רגע של עברית:
בעברית קיימות שתי מילים שונות, שכיום מתבלבלים ביניהן לעתים מאוד קרובות:
1. אומן = "בעל מקצוע מיומן ומומחה בתחומו" (ציטוט מוויקיפדיה). לדוגמא סנדלר, נגר, צלם.
בכתיב מנוקד ה-א' מנוקדת בקובוץ, כלומר צלילהּ U.
2. אמן = "אדם אשר נעזר בכישרון יצירתי כדי ליצור אמנות" (ציטוט מוויקיפדיה). לדוגמא צייר, מוזיקאי, צלם...
בכתיב מנוקד ה-א' מנוקדת בקמץ קטן, ולכן גם בכתיב חסר ניקוד אין במילה הזו ו'.

מילכי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י tamiro;1013049:
כאן החתימה במקום הנכון....

חחחחחח
אני יודעת שאתה לא אוהב את מיקומי החתימה שלי...
אבל להשים אותה כל פעם באותו מקום... משעמם :rolleyes:

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י רבקה.;1013108:
האובך הוא לא פאדיחה. לקח לי בערך חצי שעה של עריכה להגיע לאובך המדוייק הזה, שלא היה במקור (איך כלל אובך במקור).

דאלארס - אני חושבת שהתמונה שלי מצויינת. אני מעלה לפה רק תמונות שאני חושבת שהן טובות מאוד לפחות.
אני פשוט חושבת שהרעיון שלה לא מקורי. אז מה? אז לא מקורי. אבל היא בהחלט למעלה מראויה לעלות לפורום צילום מקצועי.
(הסתייגות קטנה: נדמה לי שהתכוונת בתגובתך לצחוק. אבל מאחר ולא הבנתי מה מצחיק בה, ומאחר ובהחלט אפשר לפרש אותה כביקורת סמויה עלי, החלטתי להעיר.)
ותודה למחמיאים.

הלו קיטי, אלו חלקיקים מוארים באור שמש אחורי. מה הם החלקיקים? אני לא זוכרת במדוייק. אולי אלה נתזי מים קטנטנים מהאוקיינוס (כן, ה"אגמון/נחל" הקטן הזה ברקע - זהו אוקיינוס...), אולי אבק באוויר ואולי זה גשם, כי בשלב מסויים של אותו אחה"צ זכינו גם בו.
ייתכן שלא התנסחתי די בבהירות:
כל מה שרציתי להסביר לדאלארס שמה שנראה לו כמו פדיחה, זו אמנות. ("זוהר מלא השראה")
אבל הוא לא חייב לאהוב.
אני אהבתי מאוד!

אפרתה

משתמש מקצוען
רבקה, זה בדיוק מה שרציתי לשאול אותך- האם זה בעריכה או בצילום.
אם זה בעריכה בלבד- האם זו לא יצירה גרפית?

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י RacheliM;1012983:
מצחיק לחשוב שאתם מסתכלים על זה בתור 'פאדיחת אובך' - כי זה כל הקסם.
צאו מהריבוע שתמונה חייבת להיות צבעונית עם מבט ישיר למצלמה....

כמה מצחיק לחשוב שיש אנשים שכל כך מקובעים בתבנית טכנית שיש להם לאיך שתמונה אמורה להראות, שברגע שהפרצוף טיפה לא נראה להם, גם אם זה בדיוק מה שהמצלם ביקש להביע, הם יראו את זה כפדיחה...
המורה שלי לימד אותנו שבצילום (שהוא אומנות להזכיר, לא יודעת אם כותבים עם ו' או בלי ו' ואל תעשו לי רגע של עברית) כל מה שיודעים שהאומן עשה בכוונה הוא לגיטימי! ברור שבשביל לשבור כללים צריך לדעת אותם אבל מעלת התמונה המדוברת לא חשודה באי ידיעת הכללים לע"ד..
בקיצור כמו שאמרו צאו מהריבוע ותנו לאנשים לבטא את עצמם, אני בטוחה שיש הרבה דברים מדהימים שאנשים לא מעלים כי זה לא לפי הריבוע והם פוחדים להחשב כלא מקצועיים, מה שהופך את הסגנון הכללי לחיקוי אחד של השני המאופיין באחידות קצת משעממת.

דאלארס

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
א(ו)מנים יקרים!
אני מקווה בשבילכם שאתם מאמינים במה שאתם כותבים. אני חושב שלא.
נ.ב
המילה פדיחה שמצוטטת בשמי לא נאמרה על ידי.
לדעתי התמונה פשוט לא טובה, אבל מכיוון שאני לא א(ו)מן אולי אני טועה, אבל רק אולי.

התמונה שהעלתה ויזואלי, זאת תמונה שעושה לי את זה...תמונה נהדרת שנותנת לדמיון להתפרע...וזה מה שאנחנו אוהבים:)

אפרתה

משתמש מקצוען
את האמת דאלארס שיתכן שאתה צודק אבל---
בואו נזכור שאנחנו בפורום צילום ולכן- התמונות צריכות לשאת חן בעיני צלמים ולא בעיני ההמון. (שאני בתוכו). אין בעיה לצפות ולהחמיא אבל להעיר הערות של מוצא חן לי או לא כשאין לי ידע בצילום זה לא הוגן במקום הזה.
כך דעתי

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
אובך-
לדעתי, והיא כנראה שהיא לא שלי בלבד, עלולה לתרום רבות לסיפור שאותו רוצים להעביר בתמונה.
אך עם זאת, השימוש הנפוץ בו בין קהילית הצלמות מעט מוגזם והופך אותו לשחוק.
במקרים מעטים מאד אהבתי את הסיפור של האובך.
במקרה הזה לא הכי. משום שפה משודר שכנראה הצלמת רצתה לחפות על החסר במקוריות. במקרה הזה זה קצת בולט לי.
(נכתב מתוך נבכי הרגשתי, ואינני באה לזלזל חלילה בשום צילום/צלמת של הצלמים המקצועיים פה הפורום הקדוש הזה :))

רחלים

חומרי הוראה מדהימים, לבית, לגן ולכיתה ttps://www.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לדעתי האובך הזה הוא קסום!!
נותן הרגשה של אצילות מהסרטים של פעם.
בכל צילומי חוץ חייב להיות לפחות 2 תמונות כאלו.

מכלול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני לא צלמת ולא בת צלמת, אבל נושא האתגר הזכיר לי משום מה את התמונה הזאת שצילמתי לפני כשנתיים..

קבצים מצורפים

• IMG_3310.JPG
    3.1 MB · צפיות: 14

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י נוי;1013160:
ייתכן שלא התנסחתי די בבהירות:
כל מה שרציתי להסביר לדאלארס שמה שנראה לו כמו פדיחה, זו אמנות. ("זוהר מלא השראה")
אבל הוא לא חייב לאהוב.
אני אהבתי מאוד!
תודה! האמת היא שהבנתי שאת בדעתי. נראה לי שהגבתי אליך כדי לכאורה להמשיך את התגובה שלך. או סתם בטעות. כבר לא זוכרת. :)

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י album;1013230:
אובך-
לדעתי, והיא כנראה שהיא לא שלי בלבד, עלולה לתרום רבות לסיפור שאותו רוצים להעביר בתמונה.
אך עם זאת, השימוש הנפוץ בו בין קהילית הצלמות מעט מוגזם והופך אותו לשחוק.
במקרים מעטים מאד אהבתי את הסיפור של האובך.
במקרה הזה לא הכי. משום שפה משודר שכנראה הצלמת רצתה לחפות על החסר במקוריות. במקרה הזה זה קצת בולט לי.
(נכתב מתוך נבכי הרגשתי, ואינני באה לזלזל חלילה בשום צילום/צלמת של הצלמים המקצועיים פה הפורום הקדוש הזה :))

אני לא חושבת שהתמונה הזו בפני עצמה סובלת מחוסר מקוריות. אני פשוט חושבת שמה שהיא משדרת מתאים לסגנון העריכה הזו. (ולמי ששאלה האם זו לא יצירה גרפית: לדעתי לא, והדיון על זה הוא די עקר אז לדעתי חבל להתחיל בו...)
הדבר היחיד שלא מקורי בכל הנוגע לי בהקשר לאתגר - הוא התאמתה של התמונה לאתגר. אפשר לראות שרוב התמונות לאתגר הן של שני ילדים, ולכן אמרתי שהרעיון שלי לא מקורי.
אבל ברור שהעריכה לא נועדה לחפות על חוסר המקוריות הזו, שכן היא נערכה עוד לפני שחשבתי להעלותה לאתגר. (עמכם הסליחה, אני עורכת תמונות עבור מטרות שאינן האתגרים בפרוג...)
אחרי ששלחתי אותה לחברות הן הציעו לי להעלותה לאתגר. התלבטתי, מאחר ושייכותה לאתגר לא מקורית, אבל מאחר ובמילא לא היה לי רעיון אחר לאתגר - חשבתי שאין סיבה להימנע מכך. הרי היא לבטח לא רעה (לדעתי היא טובה), ולכן לא תוריד את רמת האתגר ולא תפגע בפורום. אולי דווקא תתרום לחיוב. אז העליתי.
זה הכל. שום כוונות נסתרות, לא כוונות זדון ולא אחרות.

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י רבקה.;1013315:
לא כוונות זדון ולא אחרות.
:)

חלילה לי מלחשוב כך!!!

קצת משעמם לי שבכל פעם שהצילום הוא בשדה פרחים/שיבולים/דשא ושאר ירקות, מאבכים את האוירה....
יש בזה משהו... אבל כשזו תופעת טבע עיבודית, זה כבר נדוש.
זה הכל.
(כל זה לא נאמר ספציפית על תמונתך שדרך אגב כרגיל מקצועית מאד. כן, גם העריכה)

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י album;1014288:
:)

חלילה לי מלחשוב כך!!!

קצת משעמם לי שבכל פעם שהצילום הוא בשדה פרחים/שיבולים/דשא ושאר ירקות, מאבכים את האוירה....
יש בזה משהו... אבל כשזו תופעת טבע עיבודית, זה כבר נדוש.
זה הכל.
(כל זה לא נאמר ספציפית על תמונתך שדרך אגב כרגיל מקצועית מאד. כן, גם העריכה)

זה לא דשא או שיבולים, זה האוקיינוס!! :)
מראש צילמתי אותה באנדר כדי להגיע למצב של צללית על רקע המים שהיו סופר בהירים. אבל בסוף הצללית היתה רק חלקית, כי עם כל בהירותם של המים הם לא היו בהירים כמו שמיים שמשיים (בד"כ מצלמים צלליות על רקע שמיים שהשמש מופיעה בהם - בשקיעה). אבל הפוזה שלהם נראתה לי וינטג'ית, במיוחד בשילוב הביגוד המעניין (סטייל קנדי כזה), אז עיבוד וינטג'י נראה לי מתאים.

אני האחרונה שתעבד בווינטג' כל תמונה שלה כדי להפוך אותה ל"מקצועית". כמעט כל התמונות שלי מוגשות בגירסת צבע מלאה, ללא שום עיבוד שונה. מיעוט שבמיעוט אני מעבדת לשחור-לבן, ועיבוד וינטג'י אני עושה רק במקרים באמת חריגים (בהחלט לא תמונה או שתיים לכל לקוח כמו שהוצע פה).

כן, לפעמים יש תופעה של דחייה מאיזשהו סגנון שנכנס לאופנה, אבל גם דברים שנכנסים לאופנה ומוכלים אוטומטית גם על מה שלא מתאים להם בכלל - לפעמים הם כן מתאימים.
ולדעתי זו אחת מהפעמים האלה.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני רואה לא נכון?
פיל עם שני חדקים או מה?

רבקה, אהבתי את האווירה, וכבר כתבתי למעלה, למה התנוחה לא טבעית?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלט

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד מִזְמוֹר יְהוָה חֲקַרְתַּנִי וַתֵּדָע:ב אַתָּה יָדַעְתָּ שִׁבְתִּי וְקוּמִי בַּנְתָּה לְרֵעִי מֵרָחוֹק:ג אָרְחִי וְרִבְעִי זֵרִיתָ וְכָל דְּרָכַי הִסְכַּנְתָּה:ד כִּי אֵין מִלָּה בִּלְשׁוֹנִי הֵן יְהוָה יָדַעְתָּ כֻלָּהּ:ה אָחוֹר וָקֶדֶם צַרְתָּנִי וַתָּשֶׁת עָלַי כַּפֶּכָה:ו (פלאיה) פְּלִיאָה דַעַת מִמֶּנִּי נִשְׂגְּבָה לֹא אוּכַל לָהּ:ז אָנָה אֵלֵךְ מֵרוּחֶךָ וְאָנָה מִפָּנֶיךָ אֶבְרָח:ח אִם אֶסַּק שָׁמַיִם שָׁם אָתָּה וְאַצִּיעָה שְּׁאוֹל הִנֶּךָּ:ט אֶשָּׂא כַנְפֵי שָׁחַר אֶשְׁכְּנָה בְּאַחֲרִית יָם:י גַּם שָׁם יָדְךָ תַנְחֵנִי וְתֹאחֲזֵנִי יְמִינֶךָ:יא וָאֹמַר אַךְ חֹשֶׁךְ יְשׁוּפֵנִי וְלַיְלָה אוֹר בַּעֲדֵנִי:יב גַּם חֹשֶׁךְ לֹא יַחְשִׁיךְ מִמֶּךָ וְלַיְלָה כַּיּוֹם יָאִיר כַּחֲשֵׁיכָה כָּאוֹרָה:יג כִּי אַתָּה קָנִיתָ כִלְיֹתָי תְּסֻכֵּנִי בְּבֶטֶן אִמִּי:יד אוֹדְךָ עַל כִּי נוֹרָאוֹת נִפְלֵיתִי נִפְלָאִים מַעֲשֶׂיךָ וְנַפְשִׁי יֹדַעַת מְאֹד:טו לֹא נִכְחַד עָצְמִי מִמֶּךָּ אֲשֶׁר עֻשֵּׂיתִי בַסֵּתֶר רֻקַּמְתִּי בְּתַחְתִּיּוֹת אָרֶץ:טז גָּלְמִי רָאוּ עֵינֶיךָ וְעַל סִפְרְךָ כֻּלָּם יִכָּתֵבוּ יָמִים יֻצָּרוּ (ולא) וְלוֹ אֶחָד בָּהֶם:יז וְלִי מַה יָּקְרוּ רֵעֶיךָ אֵל מֶה עָצְמוּ רָאשֵׁיהֶם:יח אֶסְפְּרֵם מֵחוֹל יִרְבּוּן הֱקִיצֹתִי וְעוֹדִי עִמָּךְ:יט אִם תִּקְטֹל אֱלוֹהַּ רָשָׁע וְאַנְשֵׁי דָמִים סוּרוּ מֶנִּי:כ אֲשֶׁר יֹאמְרֻךָ לִמְזִמָּה נָשֻׂא לַשָּׁוְא עָרֶיךָ:כא הֲלוֹא מְשַׂנְאֶיךָ יְהוָה אֶשְׂנָא וּבִתְקוֹמְמֶיךָ אֶתְקוֹטָט:כב תַּכְלִית שִׂנְאָה שְׂנֵאתִים לְאוֹיְבִים הָיוּ לִי:כג חָקְרֵנִי אֵל וְדַע לְבָבִי בְּחָנֵנִי וְדַע שַׂרְעַפָּי:כד וּרְאֵה אִם דֶּרֶךְ עֹצֶב בִּי וּנְחֵנִי בְּדֶרֶךְ עוֹלָם:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה