אשכול ארוך, טרחני ומייגע, בעניין.. ספר הביכורים שלי. אנא השמיעו את דעתכם, ידידיי!

מתוך שלושת הבאים, איזה שם הכי מתסיס?

• סה"כ מצביעים
    428

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
מעניין!

את הספריות של בית יעקב אני לא מכירה, אבל אם באמת זה החומר שהם רוצים להכניס לספריות שלהם, אז לא ה"סבבה" המפרידה ביניהם לבין הספר, הזה או האחר. וזה גם לא מעיד על התנשאות או פוזה, ויפה לשמוע.

והספר הזה לא יכנס לא בגלל היותו כמו שהוא, אלא מעצם היותו ספר עם רוח שונה ממה שהם רוצים.
הרוח לא תשתנה הסגנון רק.

מרציפן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אם הספר יהיה חינוכי ומדהים והבעיה תהי רק בסבבות למינהם-היא פשוט תצנזר את הסבבות בטיפקס ובארטליין והספר כן יכנס לספרית בית יעקב.
מזכיר לי פעם, שהיו מצנזרים בבית יעקב בספרי השביעיה הסודית וכדו' עם לורד ארטליין שחור את צמד המילים "אלקים [בה'] אדירים - ושוכחים מאיסור מחיקת ה'...

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
חברים, אשמח אם הדיונים על ספריות הסמינרים יתקיימו בדיון נפרד...

אשמח לכל תשובה נוספת לשאלות ששאלתי בתחילת האשכול.

בנוסף, יש לי התייעצות לגבי מרכאות. עשיתי מאמץ לא קטן לוותר עליהם, לאורך כל הספר, והוא קריא בהחלט גם בלעדיהם.
שאלתי, ידידיי:
האם יהיה נכון להחזיר אותם, למען נוחות הקריאה של הקוראים?
גילוי נאות: אני פשוט שונא מרכאות, שונא שונא שונא.

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בנוסף, יש לי התייעצות לגבי מרכאות. עשיתי מאמץ לא קטן לוותר עליהם, לאורך כל הספר, והוא קריא בהחלט גם בלעדיהם.
שאלתי, ידידיי:
גילוי נאות: אני פשוט שונא מרכאות, שונא שונא שונא.

אני בעד להסיר מרכאות

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

מעצב פנימיות

משתמש מקצוען
אם הספר יהיה חינוכי ומדהים והבעיה תהי רק בסבבות למינהם-היא פשוט תצנזר את הסבבות בטיפקס ובארטליין והספר כן יכנס לספרית בית יעקב.

ואז תעמודנה בנות ישראל מול ירח מלא, בניסיון נואש לקרוא מתחת לארטליין.
ופאנל כבוד ומוקפד, ידוש את המילה מכל צדדיה בשבת מחנה מיוזעת.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
כי אדם לא אוהב זונדה. ומרכאות זה זונדה.
וביתר שאת בכתיבה צינית, המרכאות מעלות את הטמפרטורה לרמה של מציל בשרתון בשעה כזו.
יש לך הגדרות נהדרות, אל"ף.
בי"ת, אני מסכים, אבל לא מצליח לפענח למה בעצם זה כך.
@נריה מגן, ליבי אומר לי שתדע לעזור לנו פה.

מעצב פנימיות

משתמש מקצוען
יש לך הגדרות נהדרות, אל"ף.
בי"ת, אני מסכים, אבל לא מצליח לפענח למה בעצם זה כך.
@נריה מגן, ליבי אומר לי שתדע לעזור לנו פה.
מה לא ברור.
תקרא בקול את אותו הטקסט כשהוא עם מרכאות וכשהוא נטול, והאינטונציה תשתנה.
כתיבה צינית שומרת על הצבע של הקול ולא משחקת איתו.

פנינה ריימונד

הום סטיילינג מאליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים

אספרה

כל מה שצריך כדי שמילים שהשמעתם יגיעו אל הדף
מנוי פרימיום
שאלתי, ידידיי:
אני בעד מרכאות.
בטקסט בלי מרכאות הקורא צריך להיות דרוך מתי נגמרת האמירה של הדמות ומתחילה המחשבה שלו, או התיאור, או מה שרק מגיע אחרי האמירה.
הדריכות הזו מעייפת.
מלבד זאת, בלי מרכאות הרבה מההבנה מתפספסת.

(בסיפור: לך תקנה שתי מנות פלאפל, נתן יוסף למשה שטר של עשרים שקלים. העיקר שתעוף לי לעשר דקות מהעיניים.

הקורא: רגע. הוא אמר לו שיעוף מהעיניים? אה, זה כבר מה שהוא חושב לעצמו?
עשר פעמים כאלו והקורא מותש ומבולבל לגמרי)

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מהזווית של הקורא, למה שירצה לקרוא טקסט בלי מרכאות?
כי הטקסט נקי יותר וכיף לקרוא טקסט נקי

בספרים רציניים מאד שחשוב לדעת בבירור מה אמרו לעומת מה חשבו - כנראה שאין ברירה אלא לשים מרכאות.
בספר מהסוג הזה שכולו נועד להנאה, תהיה חויה מיוחדת לקרוא ולא לדעת בדיוק מי אמר, מי חשב וכו'
וזה כולל גם סימני קריאה מוגזמים או שלוש נקודות.
הסימנים היחידים שנעימים לי בעין הם נקודות ופסיקים (אני אישית גם לא מחייבת נקודות בסוף קטע. האנטר מבצע נהדר את ההסבר שנגמר קטע)

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
רק לגבי הפונט-בבקשה טובה לאנושות, תשתמשו בפונט נורמלי ולא קלילים ומרעננים אחרים, יפים ככל שיהיו. זה מעייף לקריאה וגורם לתדמית לא רצינית! (לא רצינית באמת, לא לא רצינית כזה שכיף לקרוא. לא רצינית סוג לא השקעת בספר, כזה סוג)

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אני בעד מרכאות.
בטקסט בלי מרכאות הקורא צריך להיות דרוך מתי נגמרת האמירה של הדמות ומתחילה המחשבה שלו, או התיאור, או מה שרק מגיע אחרי האמירה.
הדריכות הזו מעייפת.
מלבד זאת, בלי מרכאות הרבה מההבנה מתפספסת.

(בסיפור: לך תקנה שתי מנות פלאפל, נתן יוסף למשה שטר של עשרים שקלים. העיקר שתעוף לי לעשר דקות מהעיניים.

הקורא: רגע. הוא אמר לו שיעוף מהעיניים? אה, זה כבר מה שהוא חושב לעצמו?
עשר פעמים כאלו והקורא מותש ומבולבל לגמרי)
כאשר הציטוט נגמר, אני כן יורד שורה.

הנה טקסט לדוגמה.
הייתה תקופה נוראית שבה ירוחם התמכר לגמרי לזְבַנְגֵג כל מה שזז סביבו, זה היה סיוט! הוא היה ניגש אליי מאחורי גבי, מעניק לי זבנג עצום על הגב: מה נשמע, געציל?
כמה כעסתי, כמה נבהלתי כל פעם מחדש.

די ברור מהו הטקסט המצוטט, לא?

רחשי הלב

משתמש מקצוען
הייתה תקופה נוראית שבה ירוחם התמכר לגמרי לזְבַנְגֵג כל מה שזז סביבו, זה היה סיוט! הוא היה ניגש אליי מאחורי גבי, מעניק לי זבנג עצום על הגב: מה נשמע, געציל?
אכפת לך להוציא כבר את הספר ולוותר על כל ההכנות הטרחניות הללו?

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אכפת לך להוציא כבר את הספר ולוותר על כל ההכנות הטרחניות הללו?
:)

לא.
בניגוד לטור, ספר יוצא פעם אחת, ואין אפשרות לערוך. ספר נקרא כמה פעמים, והסוגיות העולות פה באשכול חשובות מאוד. מעבר לכך, אני באמת רוצה לתת מוצר טוב לקוראים.

מה שכן, אני תוהה מתי לצאת עם מימון ההמונים. המומחים אומרים עכשיו. מומחים אחרים אחרי ר"ח, אלול, כשיהיו פה יותר גולשים.

אביגוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איזה כריכה בחרתם בסוף? גם אני אהבתי את הכריכה הפשוטה יותר עם המלל הארוך - אבל בשביל מי שלא יודע את הסגנון של הסופר - הייתי ממליצה שמאחורה יהיה קטע מצחיק מאוד מהסיפור (אולי שיהיה קשור לכותרת),
אם אתם עושים שם חדש אז תעלו אותו גם לסקר בפרוג...

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
כאשר הציטוט נגמר, אני כן יורד שורה.

הנה טקסט לדוגמה.

ברור. כן.

אבל כדי להיות בטוחים בזה ובשאר הדברים (קלילות הקריאה, הבנה ועוד) ממליצה מאד לתת למישהו לקרוא את הספר בסיום העריכה. מישהו שלא מכיר אותו ויגיד לאחר הקריאה איך היה. אפילו ל2-3 אנשים כדי להתרשם אם המסר שלו ברור, ואם סימני הפיסוק המינימליסטיים ברורים דיים

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הנה טקסט לדוגמה.

די ברור, ובסדר גמור.
המרכאות אם תתווספנה, תעשינה רושם טרחני משהו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה