אשכול ארוך, טרחני ומייגע, בעניין.. ספר הביכורים שלי. אנא השמיעו את דעתכם, ידידיי!

מתוך שלושת הבאים, איזה שם הכי מתסיס?

• סה"כ מצביעים
    428

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
עכשיו כולם יתחילו לכתוב סבבות בספרים שלהם, בשביל להרוויח את המכירות...

@קופירייטה - גם כשאתה מעתיק מויקיפדיה תעבור לפני ההדבקה ותצנזר.. (מי שלא העיר כנראה שלא קרא את כל מה שהדבקת..)

לגבי השאלות של הרב גלנט:
1. אפשר לעשות ציור מעל כל פרק כמו בסגנון @הארי פוטר (אה הוא לא ניק פה? סליחה..)
2. פרנק ריהל מצויין
3. כל ספר חייב איזהשהוא עריכה קטנה - מישהו מבחוץ שעובר על הספר
4.תשלום תמורת ספר
5.א. או ג.
6. אתה רציני בנוגע לכריכה?? הצילו (כמה שיש לך את זה בכתיבה - אין לך את זה בעיצוב.. ) אבל הכריכה ש @נקודת מחשבה עשתה לך קולעת בול (מה בחינם?? לפחות תן לה ספר או משהו..)
הספר עבר לא מעט קוראי ביניים, אני מעבד כל הזמן את הביקורות שלהם. אני באמת תוהה באיזה שלב לצאת למימון המונים? הרי הספר אצלי בתהליך של עריכה, כל הזמן.

אגב, נקודה מעניינת. היו כמה מבקרים שביקשו לקבל כמה עמודים, ומלמלו באדיבות אך בתוקפנות כי הם לא מתכוונים לקרוא יותר מכמה שורות. בדיעבד התברר כי הם קראו את כל העמודים שנשלחו אליהם, פעמיים...

לגבי הכריכה - יש בשוק לא מעט ספרים עם עטיפות שטובות פי כמה מהספר עצמו. אני מקווה ומתפלל שאצלי שהמצב יהיה הפוך. חד וחלק.
בעטיפות מודרניות הכריכה די יבשושית ו'שטוחה', על מנת לתת את המשקל לספר עצמו.
ועוד משהו. @חיים בניסטי המוכשר של פרוג מסרב לעשות לי את עיצוב העטיפה, הבנדיט. "אני לא עוסק בתחום, מר גלנט. אני עושה אך ורק לוגואים..."
אולי תשקול שנית?

@יואל ארלנגר למה שלא תעלה את הקטע הקצר ששלחת לי למייל? סבבה? וזה יהיה אחלה אחלה אחלה אחלה.

נערך לאחרונה ב:

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
@יואל ארלנגר למה שלא תעלה את הקטע הקצר ששלחת לי למייל? סבבה? וזה יהיה אחלה אחלה אחלה אחלה.
קטע גרוע, אבל אם אתה נהנה ממנו... אז הנה:

"ברנהרד ביטון" אמר המוציא לאור, "זה שם!"
אלפסי הכורך ישב ושתק, המילה האחרונה תמיד היתה שלו.
"זכריה פופנהים?" ניסה המו"ל.
"לא", פלט אלפסי עם עשן הסיגריה האלקטרונית, הוא נראה מותש ועייף, גם משועמם.
"תודרוס אפשטיין? משולם זעליג ועקנין? אחמד פוברסקי?"
"לא, לא, ובטח שלא", אלפסי היה רגוז כהוגן.
"אולי תכתוב אתה וזהו?" הציע המו"ל בחשש, "לי אין כבר רעיונות".
מישהו טרק את הדלת בחוזקה, ושולחן הכתיבה הרעוע רעד, אלפסי גיחך בנועם, נטל דף מוכתם בקפה, כזה שיוצר במיוחד עבורו על ידי המזכיר השבדי שלו, גר צדק שמכור לקפה, ואלרגי לעבודה.
בעט פרקר שנשלף מכיס חולצתו המטונפת, רשם באותיות דפוס גדולות: "משה כהן", הקיף את השם בעיגול לא סימטרי, והציג את הדף לעיני המו"ל.
"אבל איך?!" ייבב המו"ל, "זה לא מוכר, לא שיווקי, לא פיקנטי. לא..."
"לא מנסה להתחכם", הוסיף אלפסי, "לא עדתי, לא גזעני, לא פומפוזי".
"לא יסתכלו על זה", המשיך ליילל, "זה חלשששש!"
"שששש", היסה אלפסי את המו"ל, הגיש לו מטפחת, "קרה לך פעם שהעצות שלי הפילו אותך? אתה זוכר משהו כזה?"
"לא", לחש המו"ל ממקומו שמתחת לשולחן.
"אז תסמוך עלי", אמר והושיט לו יד, "קום, נדבק לך בורקס לברך, אני אנקה אותך, בוא".
לאחר כמה ימים יצא הספר לאור, ועל כריכתו השם המשעמם "עלילותיו של משה כהן"
המכירות לא התרוממו, איש לא נטל את הספר לידיו, ושכבת אבק עבה כיסתה את כל המהדורה.
אלפסי פוטר, ופנה מיד לתקשורת שניפחה את הסיפור מעבר לכל פרופורציה, ייחסה למו"ל אנטישמיות מחד, וגזענות מאידך, וקמפיין מימון המונים לכריכיה חדשה לאלפסי.
רק פרט אחד לא פורסם בתקשורת, אלא נלחש באוזני על ידי אלפסי בעצמו. השם של המחבר עלום השם, שהניח את הספר על מפתן ההוצאה לאור, השאיר פרטי חשבון בנק וברח, היה אביגדור אלפסי, כורך במקצועו.
את הספר אי אפשר כרגע להשיג, עשר מהדורות כבר נחטפו, ובהוצאה לאור מחפשים כורך שיסכים לעבוד איתם. את אלפסי, בינתיים החזירו לעבודה, עד שימצאו הזדמנות אחרת לפטר אותו.

גם אני לא

משתמש מקצוען
לגבי הכריכה - יש בשוק לא מעט ספרים עם עטיפות שטובות פי כמה מהספר עצמו. אני מקווה ומתפלל שאצלי שהמצב יהיה הפוך. חד וחלק.
בעטיפות מודרניות הכריכה די יבשושית ו'שטוחה', על מנת לתת את המשקל לספר עצמו.
צודק. אני הייתי עושה משהו כזה:
upload_2018-7-26_14-50-36.png

מעצב פנימיות

משתמש מקצוען
קטע גרוע, אבל אם אתה נהנה ממנו... אז הנה:

"ברנהרד ביטון" אמר המוציא לאור, "זה שם!"
אלפסי הכורך ישב ושתק, המילה האחרונה תמיד היתה שלו.
"זכריה פופנהים?" ניסה המו"ל.
"לא", פלט אלפסי עם עשן הסיגריה האלקטרונית, הוא נראה מותש ועייף, גם משועמם.
"תודרוס אפשטיין? משולם זעליג ועקנין? אחמד פוברסקי?"
"לא, לא, ובטח שלא", אלפסי היה רגוז כהוגן.
"אולי תכתוב אתה וזהו?" הציע המו"ל בחשש, "לי אין כבר רעיונות".
מישהו טרק את הדלת בחוזקה, ושולחן הכתיבה הרעוע רעד, אלפסי גיחך בנועם, נטל דף מוכתם בקפה, כזה שיוצר במיוחד עבורו על ידי המזכיר השבדי שלו, גר צדק שמכור לקפה, ואלרגי לעבודה.
בעט פרקר שנשלף מכיס חולצתו המטונפת, רשם באותיות דפוס גדולות: "משה כהן", הקיף את השם בעיגול לא סימטרי, והציג את הדף לעיני המו"ל.
"אבל איך?!" ייבב המו"ל, "זה לא מוכר, לא שיווקי, לא פיקנטי. לא..."
"לא מנסה להתחכם", הוסיף אלפסי, "לא עדתי, לא גזעני, לא פומפוזי".
"לא יסתכלו על זה", המשיך ליילל, "זה חלשששש!"
"שששש", היסה אלפסי את המו"ל, הגיש לו מטפחת, "קרה לך פעם שהעצות שלי הפילו אותך? אתה זוכר משהו כזה?"
"לא", לחש המו"ל ממקומו שמתחת לשולחן.
"אז תסמוך עלי", אמר והושיט לו יד, "קום, נדבק לך בורקס לברך, אני אנקה אותך, בוא".
לאחר כמה ימים יצא הספר לאור, ועל כריכתו השם המשעמם "עלילותיו של משה כהן"
המכירות לא התרוממו, איש לא נטל את הספר לידיו, ושכבת אבק עבה כיסתה את כל המהדורה.
אלפסי פוטר, ופנה מיד לתקשורת שניפחה את הסיפור מעבר לכל פרופורציה, ייחסה למו"ל אנטישמיות מחד, וגזענות מאידך, וקמפיין מימון המונים לכריכיה חדשה לאלפסי.
רק פרט אחד לא פורסם בתקשורת, אלא נלחש באוזני על ידי אלפסי בעצמו. השם של המחבר עלום השם, שהניח את הספר על מפתן ההוצאה לאור, השאיר פרטי חשבון בנק וברח, היה אביגדור אלפסי, כורך במקצועו.
את הספר אי אפשר כרגע להשיג, עשר מהדורות כבר נחטפו, ובהוצאה לאור מחפשים כורך שיסכים לעבוד איתם. את אלפסי, בינתיים החזירו לעבודה, עד שימצאו הזדמנות אחרת לפטר אותו.

בימים כתיקונם, 45 תודות ותשעשרה ציטוטים.
בין הזמנים שלהי יולי אנשים קוראים בעיקר תמרורים ומחפשים את הריבוע של 'אני לא רובוט'.

עוד יבואו ימים טובים מאלה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עכשיו כולם יתחילו לכתוב סבבות בספרים שלהם, בשביל להרוויח את המכירות...

לא.
אסביר שוב -
1. עיצבּוּן הקהל אינו מתכון למכירות. להפך.
2. בנפרד ובלי קשר לעיצבון הקהל (שאותו לא כדאי לעשות), אי הכנסת ספרים לספריות הסמינרים הוא דבר שיכול להיות טוב למכירות.

אלו שני היגדים בלי קשר ביניהם.

נקודת מחשבה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים

גם אני לא

משתמש מקצוען
לא.
אסביר שוב -
1. עיצבּוּן הקהל אינו מתכון למכירות. להפך.
2. בנפרד ובלי קשר לעיצבון הקהל (שאותו לא כדאי לעשות), אי הכנסת ספרים לספריות הסמינרים הוא דבר שיכול להיות טוב למכירות.

אלו שני היגדים בלי קשר ביניהם.
לזה בדיוק הייתה כוונתי שסופרים יכתבו מילים שלא יתאימו כ"כ לרוח הסמינרים (מספיק מילה אחת...) בשביל שזה לא יכנס לספריה וממילא הבנות יקנו את אותם ספרים

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לזה בדיוק הייתה כוונתי שסופרים יכתבו מילים שלא יתאימו כ"כ לרוח הסמינרים (מספיק מילה אחת...) בשביל שזה לא יכנס לספריה וממילא הבנות יקנו את אותם ספרים

אבל אם יהיו שם מילים שמעצבנות את הקהל (ו'סבבה' יכולה לעצבן), יצא שכרו של הסופר בהפסדו.
כי גם הקהל עלול להתעצבן... לא רק האחראית על הספריה...

עריכה, להוציא מליבם של מעוותי הקשרים: לדעתי, יש סיבות הרבה יותר טובות לא לכתוב 'סבבה' בספר. ההסבר הנ"ל נועד רק למי שחושב אחרת.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
תותח! אחלה שם!!
@נתן גלנט - לדעתי תלך על כותרת ארוכה כזו . מסקרן חדיש ומעניין
פלוס קו נקי
כן, אולי צריך לשתול זעליג אחד בססיפור. רק כדי שאוכל להשתמש בכותרת.
אני מסכים שיש משהו מהפנט בכריכה המוצעת, והשם הארוך עד כדי גיחוך.
מיוחד מיוחד.

שואל שוב לדעת הגולשים.
באיזה שלב לצאת במימון המונים?
אני הרי מעבד ומעבד את הספר בכל רגע פנוי שמזדמן לי.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
כן, אולי צריך לשתול זעליג אחד בססיפור. רק כדי שאוכל להשתמש בכותרת.
אני מסכים שיש משהו מהפנט בכריכה המוצעת, והשם הארוך עד כדי גיחוך.
מיוחד מיוחד.

שואל שוב לדעת הגולשים.
באיזה שלב לצאת במימון המונים?
אני הרי מעבד ומעבד את הספר בכל רגע פנוי שמזדמן לי.
נראה לי שעכשיו הזמן.
אין תועלת לרגע הבא עפ"נ הנכחי לענין זה
והקמפיין עשוי לגרום לדרבון העבודה ולסיומה.

ובלי קשר- הכריכה שהוצעה כאן פשוט מבריקה!!
חדשנית ואחרת ומסקרנת

עריכה - בבקשה, נא להכרית כל שם וזכר מכל סבבוש למינהם.
זה גורם להסתכלות אחרת לגמרי על הספר , על תוכנו משמעותו וכותבו
ויאבד את המומנטום.
הספר אמור להיות מבריק וחדשני, אבל לא פורץ גדר...

חיים בניסטי

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
@חיים בניסטי המוכשר של פרוג מסרב לעשות לי את עיצוב העטיפה, הבנדיט. "אני לא עוסק בתחום, מר גלנט. אני עושה אך ורק לוגואים..."
אולי תשקול שנית?

נישה זו נישה, חבר יקר. שום דבר אישי, ח"ו!
וחוץ מזה, האשכול שלך מוקף כעת בעשרות מעצבים ומעצבות שלעומתי דווקא כן מומחים בעיצוב עטיפות לספרים. עשה משהו בעניין.

ד"א, שמחתי לראות שכמה מהעצות נשאו פירות! ;)

מחכים לפרויקט.
בהצלחה!

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נראה לי שעכשיו הזמן.
אין תועלת לרגע הבא עפ"נ הנכחי לענין זה
והקמפיין עשוי לגרום לדרבון העבודה ולסיומה.

ובלי קשר- הכריכה שהוצעה כאן פשוט מבריקה!!
חדשנית ואחרת ומסקרנת

עריכה - בבקשה, נא להכרית כל שם וזכר מכל סבבוש למינהם.
זה גורם להסתכלות אחרת לגמרי על הספר , על תוכנו משמעותו וכותבו
ויאבד את המומנטום.
הספר אמור להיות מבריק וחדשני, אבל לא פורץ גדר...
צא לדרך. אני הראשון.
עכשיו במובן של כבר בשבוע הבא?

סמינר דוד

משתמש מקצוען
אם הספר יהיה חינוכי ומדהים והבעיה תהי רק בסבבות למינהם-היא פשוט תצנזר את הסבבות בטיפקס ובארטליין והספר כן יכנס לספרית בית יעקב.
אהבתי את הרעיון, שאם הספר חינוכי וטוב, נסתדר אתו, ולא נתקע על התמלילים שלא התאימו לנו. בלי עיקשות מיותרת.

לענ"ד, @קופירייטה התכוונה למשמעות של הביטוי 'פוליטיקלי קורקט' לא במובן של 'פוליטיקה' אלא במובן של נימוסים ומוסכמות בחברה (נימוסי=polite).
בעיני, ספר שאתן לבת שלי לקרוא בבית, יכול להיות גם בבית הספר. הבית כשר יותר מכל מקום אחר. ועל זה התיחסתי במילים פוליטיקה, ולאו דוקא ל"פוליטיקל קורקט", השתמשתי במונח, והתיחסתי לתוכן.

זה לדעתי לא זה ולא זה.
במוסדות הלימוד ובעיקר סמינרים, מכניסים בעיקר ספרים עם מסר ברור.
חוויות אנושיות יומיומיות או מקריות. בקיצור על הרגש \נפש האדם ואין בו מסר השקפתי מובהק.
מילות סלנג או אלימות מסוימת שאולי בנות ואברכי משי לא מתחברים לזה?
אין ספרי סיפורים, וסיפורי מתח בספריות של הסמינרים???

לגבי הסלנגים והאלימות, זה משהו אחר.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
אין ספרי סיפורים, וסיפורי מתח בספריות של הסמינרים???

לגבי הסלנגים והאלימות, זה משהו אחר.
ברור שיש.
לא הצלחתי להגדיר במדויק...
זה משהו בין לבין.
הז'אנר החדש המנסה להתרומם כאן, מרגיש כמשהו חדש שלא ממש קיים.
וההצלחה שלו תלויה בדיוק של זה.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
מעניין!

את הספריות של בית יעקב אני לא מכירה, אבל אם באמת זה החומר שהם רוצים להכניס לספריות שלהם, אז לא ה"סבבה" המפרידה ביניהם לבין הספר, הזה או האחר. וזה גם לא מעיד על התנשאות או פוזה, ויפה לשמוע.

והספר הזה לא יכנס לא בגלל היותו כמו שהוא, אלא מעצם היותו ספר עם רוח שונה ממה שהם רוצים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה