דרוש מידע ארגון חסדי עמרם

מצב
הנושא נעול.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
במחלקת יולדות ובכל מחלקה אחרת, היא יכולה להחליט ללכת הביתה כשהיא רוצה על אחריותה.
מאיפה המידע הזה ?
כשאשתי ילדה, עשו בדיקות לבת שלי ובהתחלה ראו משהו בדיקות דם והיה צריך לעשות עוד בדיקות ובית חולים לא הסכים לשחרר אותה עד שיתקבלו תוצאות הבדיקות השניות ויראו שהן תקינות !

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
שואל בכנות
למה לא רואים ירידה במספר הנפטרים במגזר החרדי מאז שהארגון הזה התפרסם בציבור?
כי רוב העזרה מושטת לציבור שלא נבדק וממילא לא נכלל בשום מדידה.
לטוב ולרע.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מאיפה המידע הזה ?
כשאשתי ילדה, עשו בדיקות לבת שלי ובהתחלה ראו משהו בדיקות דם והיה צריך לעשות עוד בדיקות ובית חולים לא הסכים לשחרר אותה עד שיתקבלו תוצאות הבדיקות השניות ויראו שהן תקינות !
אכן.
אני מכירה מישהי שסבלה מפרכוסים (רעלת פוסט הריונית) ולקח לה המון זמן להשתחרר.
לא עזבו אותה לשניה במחלקה. איכשהו קשה לי להאמין שבית החולים היה מאפשר לה שחרור.

שרה.ב

מעצבת גרפית
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
חוסר אחריות לכתוב שבתי חולים הורגים אנשים בשעה שהצוות הרפואי עושה הכל למענם ואני אומרת מודיעה. שוחחתי ארוכות עם אחותי שהיא אחות במחלקת קורונה והיא אמרה לי בכאב גדול שהרבה אנשים מגיעים מידי מאוחר עם מצבים קשים כמו קרישים בכל הגוף וכבר אין אפשרות להציל אותם וכל זה רק כי משהו הכניס להם לראש שיהרגו אותם בבית חולים. מאיפה אתם לוקחים אחריות על עצמכם ואומרים כאלו דברים . זה פשוט לא בסדר. ברור שיש מקרים שאפשר לטפל בבית אבל בפרוש צריך זהירות גדולה. ולהפחיד אנשים ולגרום להם לא להתפנות לבית חולים זה פשע. יודעת מקרוב על חבר של בעלי שטופלו בבית וכשהמצב התדרדר לקחו לבית חולים וכל הגוף שלו היה מלא קרישי דם וניסו הכל להציל אותו אבל זה היה מאוחר מידי.
מסכימה עם כל מילה
היה בשבוע שעבר כתבה על הארגון במשפחה
ראיינו את מנהל הארגון
ובמקביל כמה רופאים כדי לשמוע את חוות דעתם על הדבר
וכולם אמרו שזו השאיפה של מערכת הבריאות להגיע לאפשרות כזו של אישפוז ביתי כדי להקל מהעומס בבתי חולים
אבל הם הדגישו שכזה דבר חייב להיות בפיקוח של משרד הבריאות וכל עוד זה לא קורה זה פשוט לסכן אנשים.
דעתי -שזה חוסר אחריות מטורף לתת לאנשים את האופציה הזאת כי יש מקרים שיכלו להציל אנשים אם רק היו מתאשפזים בזמן

היונה לבנה

משתמש מקצוען
שואל בכנות
למה לא רואים ירידה במספר הנפטרים במגזר החרדי מאז שהארגון הזה התפרסם בציבור?
אולי זה התשובה????......
יש מצב שמאז שפורסם על טיפול ביתי לקורונה במגזר החרדי, התחיל עלייה במספר הנפטרים במגזר החרדי?
או שזה סתם דמיון שלי

מרחבית

משתמש מקצוען
ציינתי לפני כן שיולדת היא בגדר חולה שצריך השגחה וקשה לי להאמין שאפשר להחליט שעם קורונה מצבה יציב תוך יומיים ואין שום חשש קל שבקלים להידרדרות.
תמיד שוקלים זה כנגד זה.
אם יש חשש קל שבקלים להידרדרות, ומצד שני חשש גדול יותר להדרדרות בגלל שהות ממושכת במחלקה - זה עניין של כל מקרה לגופו. ובודאי אין כלל אחיד.

מזכירה לך שיולדת היא זו אשר לפי ההלכה היא בגדר חולה מסוכנת שמותר לחלל עליה את השבת.
מזכירה לך, שמותר לנסוע ללידה לבית חולים רחוק יותר בשבת - אם שם היא תרגיש יותר טוב, ומותר למלווה לנסוע איתה ללידה בשבת!

אני לא קובעת שיותר טוב לשחרר אותה. ודאי שתלוי במצב!
רק שיש שני צדדים, ועניין אותי איך זה הולך, ואם יש כללים נוקשים או לא.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מסכימה עם כל מילה
היה בשבוע שעבר כתבה על הארגון במשפחה
ראיינו את מנהל הארגון
ובמקביל כמה רופאים כדי לשמוע את חוות דעתם על הדבר
וכולם אמרו שזו השאיפה של מערכת הבריאות להגיע לאפשרות כזו של אישפוז ביתי כדי להקל מהעומס בבתי חולים
אבל הם הדגישו שכזה דבר חייב להיות בפיקוח של משרד הבריאות וכל עוד זה לא קורה זה פשוט לסכן אנשים.
דעתי -שזה חוסר אחריות מטורף לתת לאנשים את האופציה הזאת כי יש מקרים שיכלו להציל אנשים אם רק היו מתאשפזים בזמן

פיקוח משרד הבריאות הכוונה: פקידים. סטטיסטיקות וניסויים בתרופות שונות, מה שלא בהכרח מסייע לחולה. אין בין משרד הבריאות לבין הטיפול בחולה ולא כלום. (כך גם נאמר מפי גורם במשרד הבריאות)

פיקוח רפואי הוא קריטי! והוא אכן ניתן. רופאים מומחים בתחומם מבקרים מספר פעמים ביום כפי שנכתב, וכפי שסיפרו בעדויות.
וזה לא קיים בכל בתי החולים ולא בכל זמן גם לפי עדות רופאים. דוגמא אחת:
:https://www.prog.co.il/threads/קורונה-עניני-בלבד.574860/post-8450579)

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
רק שיש שני צדדים, ועניין אותי איך זה הולך, ואם יש כללים נוקשים או לא.
מהכרות אישית אחת, ומתגובות פה בפרוג - משחררים מיד כשמתאפשר
ויש כאלו שכתבו - ברחתי אחרי 24 שעות - כלומר - חתימת אחריות והביתה, אם מצב היולדת תקין
ב"ה לפחות זה
(מה שכן התלוננה אחת בחכמת שמחייבים אותה ל-2 שליליות למרות שהיא היתה חיובית בלי תסמינים, כי היתה מאושפזת... בניגוד לכל המשפחה שיצאה כעבור 10-13 ימים)

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ומצד שני חשש גדול יותר להדרדרות בגלל שהות ממושכת במחלקה
יש לזה אסמכתא? האם יולדות הוכחו כמידרדרות עקב שהות בהשגחה במחלקת קורונה?
מזכירה לך, שמותר לנסוע ללידה לבית חולים רחוק יותר בשבת - אם שם היא תרגיש יותר טוב, ומותר למלווה לנסוע איתה ללידה בשבת!
נכון בהחלט אבל מי אמר שפתולוגית הוכח ששהות במח' קורונה מדרדרת רפואית?
ובכל מקרה, אני רואה ש @UU ציינה שאפשר להשתחרר אז אולי הדיון כבר לא רלוונטי.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מה שכן התלוננה אחת בחכמת שמחייבים אותה ל-2 שליליות למרות שהיא היתה חיובית בלי תסמינים, כי היתה מאושפזת... בניגוד לכל המשפחה שיצאה כעבור 10-13 ימים
לפי נהלי משרד הבריאות כל מאומת לקורונה שנמצא בקבוצת סיכון או אושפז עקב הקורונה מחויב בבדיקה שלילית בטרם שחרור.
גם אם מדובר נניח בחולה מקב' סיכון ששוהה בבית.
ייתכן ויולדת היא בתחולת הסעיף הראשון.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בטוח שכך, מה שלא אומר שהנוהל הגיוני
ומבינה לגמרי את התסכול של אותה יולדת
אני דווקא כן חושבת שיולדת חלשה היא בקבוצת סיכון ובלי סתירה זה ממש קשה אבל נישאר חלוקות.

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אני דווקא כן חושבת שיולדת חלשה היא בקבוצת סיכון אבל נישאר חלוקות.
תיקנתי את ההודעה, כי לא קלטתי מה אמרת
צודקת שהיא בקבוצת סיכון, אבל לא לחודשיים...

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
במחלקת יולדות ובכל מחלקה אחרת, היא יכולה להחליט ללכת הביתה כשהיא רוצה על אחריותה.
האם במחלקת קורונה מכריחים אותה להישאר בעל כורחה?

האם לא ייתכן שהתנאים של מחלקת קורונה וכל מה שהיא רואה סביבה יכולים לגרום לה לנזק גדול יותר מאשר להשתחרר הביתה?
בפרט אם היא אסיפטומטית או חולה קל?
אסור לאשפז אדם בעל כרחו למעט במקרים חריגים.
לכאטרה אם היא רוצה להשתחרר ומביאה אמבולנס על חשבונה , אי אפשר להכריח אותה להישאר שם.

מרחבית

משתמש מקצוען
מאוד תלוי באיזה צורה זה נעשה. אם יש פיקוח רפואי אחראי - כפי שזה תואר, עם תרופות וציוד מספק - ורופא אחראי קובע שלא חייבים בית חולים - אזי למה שזה ייקרא סיכון? ויש את היתרונות של הבית והמעקב הרצוף.

כאחת שליוותה כמה וכמה אישפוזים של קשישים וקשישות במחלקות שונות - לא קורונה - יש לי סיפורים לא פשוטים, שעל אף שהיו ליד החולים מלווים ובני משפחה כמעט כל הזמן - היו מקרים שהחולים נכנסו לסכנה של ממש!

הצוות - הגם שלא היה צריך מיגון וכל השאר, השתדל מאוד, והיו מסורים! ועסוקים מאוד מאוד, ו... לא פעם ולא פעמיים, לא שמו לב למצבים בעייתיים דחופים ממש, וגם כשקראו להם דחוף, לא תמיד באו מהר.

מה לעשות? יש להם עומס כבד, וכשמדובר בטיפול בפרט בקשישים, שלא תמיד הם במצב שיכולים להזעיק עזרה, וגם צריכים להכיר וללמוד את מחלות הרקע שלהם ואת התרופות המדויקות והמצבים המדויקים שהם צריכים לקבל את הטיפול, וגם לדאוג שהחמצן - במקרה של חמצן - יהיה כל הזמן בסדר, ובמקום, וכו', הצוות המסור לא תמיד משתלט על זה!

מצד שני, ברור שלבית חולים יש אפשרויות שאין בבית!

ודאי שכל מקרה לגופו, ולא הייתי עושה כללים לשום כיוון.

נערך לאחרונה ב:

מרחבית

משתמש מקצוען
מאיפה המידע הזה ?
כנראה את התינוקות אי אפשר לשחרר בלי הסכמה ואישור של בית החולים.
אבל חולה וכנראה גם היולדת עצמה - יכולים להשתחרר על אחריותם עם חתימה לבית החולים שזה על אחריות החולה.
לרוב זה לא מומלץ, אך יש אפשרות כזו, ולפעמים יש סיבות שרוצים בכך.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
כנראה את התינוקות אי אפשר לשחרר בלי הסכמה ואישור של בית החולים.
אבל חולה וכנראה גם היולדת עצמה - יכולים להשתחרר על אחריותם עם חתימה לבית החולים שזה על אחריות החולה.
אבל אני מדבר שלא שחררו את האמא, לא את התינוקת !

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה