מידע שימושי אסתריקה-נתנו בה אמון = רותי קפלר?

בונבוניירה פיקנטית

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
רותי, ממש אבל ממש אוהבת את הכתיבה שלך!!!.
מצחיק אותי שמאוד אהבתי את בתיה פרומן, והתפלאתי על עצמי איך אני מתלהבת מסופרת לא מוכרת... יש לי איזשהו קטע עם הסטיגמות שאני שמה על סופרות מסוימות ,וגם סופרות חדשות צריכות לעמול קשה להוכיח עצמן- כדי שאתן בהן אמון ואתן לעצמי להינות מכתיבתן... עם השנים בניתי לעצמי איזשהו סטריאוטיפ איזה סגנון כתיבה אני אוהבת... ועכשיו קיבלתי את התשובה, שבתיה פרומן זו את בכבודך!!!
חן חן!!! המשיכי להנות אותנו...
קוראתך (איך כותבים?) הנאמנה
היה מדהים לערוך על זה מחקר נטרלי - אם היה לוקחים סיפורים של סופרות מתחילות ומלבישים עליהם שם של סופרת מוכרת ופופלארית או לחילופין - היו לוקחים סיפורים של סופרות ידועות שם תחת שם עט של סופרת מתחילה ואלמונית - מה היו התגובות והדרוגים.
בין אנשים אנחנו יודעים שיש לנו עליהם סטיגמות, כבר התרגלנו לתבואת השיגעון הזו, אך בסיפורת, מה שאמור להיות כביכול 'מדע טהור' היינו אמורים להתלהב מסיפור לשם סיפור, בלי להתחשב בכלל בכותב, כי הרי סיפור הוא יפה או לא יפה בפני עצמו..! יש ללו חיים משלו...!
אך משום מה, מסקנתי האישית טרם עריכת מחקר פורץ דרך שכזה שאנו יותר נגועות ממה שאנו חושבות (ובזהירות הייתי אומרת בעיקר נגועות).
מה דעתכן?

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
היה מדהים לערוך על זה מחקר נטרלי - אם היה לוקחים סיפורים של סופרות מתחילות ומלבישים עליהם שם של סופרת מוכרת ופופלארית או לחילופין - היו לוקחים סיפורים של סופרות ידועות שם תחת שם עט של סופרת מתחילה ואלמונית - מה היו התגובות והדרוגים.
בין אנשים אנחנו יודעים שיש לנו עליהם סטיגמות, כבר התרגלנו לתבואת השיגעון הזו, אך בסיפורת, מה שאמור להיות כביכול 'מדע טהור' היינו אמורים להתלהב מסיפור לשם סיפור, בלי להתחשב בכלל בכותב, כי הרי סיפור הוא יפה או לא יפה בפני עצמו..! יש ללו חיים משלו...!
אך משום מה, מסקנתי האישית טרם עריכת מחקר פורץ דרך שכזה שאנו יותר נגועות ממה שאנו חושבות (ובזהירות הייתי אומרת בעיקר נגועות).
מה דעתכן?
כמה שנראה את עצמנו אובייקטיביות נשאר סובייקטיביות... כל עוד אנחנו בני/בנות המין האנושי...

xyzw

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מה דעתכן?
לפני כמה שנים היה אתגר במוסף סיפורים של יתד - כל הסיפורים היו ללא שם הכותב, והקוראים היו צריכים לנחש מי כתב מה. (היתה רשימת סופרים בתחילת המוסף).
ההוכחה הכי טובה שלי שאני לא נגועה בשמות סופרים היא, שהצלחתי לקשר נכונה בין שמות הסופרים לסיפורים שלהם.
ז"א, הם לכאורה גרמו לנו ליצור מחדש את ה"סטיגמה" עליהם. ולא, לא השתנתה לי הדיעה על הסופרים בעקבות כך, רק להיפך.
סופר אף פעם לא יוצר את עצמו מחדש. כל ספור הוא המשך של ספר קודם של אותו סופר.
אותם המאפיינים - כתיבה, סגנון עלילה וכו' - קיימים בכל הספרים של כל סופר וסופר.
ולכן זו אינה סטיגמה, אלא עניין של טעם. אוהבת את הכתיבה של הסופר - קוראת. לא אוהבת - לא קוראת. ספר חדש של אותו סופר לא אמור לשנות את הסגנון שלו. השם של הסופר מבחינתי - זה כמו טביעת אצבע.

בונבוניירה פיקנטית

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לפני כמה שנים היה אתגר במוסף סיפורים של יתד - כל הסיפורים היו ללא שם הכותב, והקוראים היו צריכים לנחש מי כתב מה. (היתה רשימת סופרים בתחילת המוסף).
ההוכחה הכי טובה שלי שאני לא נגועה בשמות סופרים היא, שהצלחתי לקשר נכונה בין שמות הסופרים לסיפורים שלהם.
ז"א, הם לכאורה גרמו לנו ליצור מחדש את ה"סטיגמה" עליהם. ולא, לא השתנתה לי הדיעה על הסופרים בעקבות כך, רק להיפך.
סופר אף פעם לא יוצר את עצמו מחדש. כל ספור הוא המשך של ספר קודם של אותו סופר.
אותם המאפיינים - כתיבה, סגנון עלילה וכו' - קיימים בכל הספרים של כל סופר וסופר.
ולכן זו אינה סטיגמה, אלא עניין של טעם. אוהבת את הכתיבה של הסופר - קוראת. לא אוהבת - לא קוראת. ספר חדש של אותו סופר לא אמור לשנות את הסגנון שלו. השם של הסופר מבחינתי - זה כמו טביעת אצבע.
הלוואי וזה היה כל כך נטרלי וחסר נגיעות.
בוודאי שלכל סופרת יש את טביעת האצבע שלה, הסגנון והשפה המדוברת, על כך אין חולק.
יש חולק על יופי ואווירה, על רמה ויכולת של סופרות שלאו דוקא הוותק וה'שם' קובע.
לזהות איזה סופר כתב מה זה להצביע על סגנון.
לדרג סיפור לפי יופי ומקצועיות או חיבור נגוע פעמים רבות בשם הסופרות ובעצם פוגע באמיתות.

חוח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני מסכימה להצטרף למחקר,
חידשתם לי אתמול שאת ילדה נוף כותבת רותי קפלר..... ונהניתי מהסיפור מאד גם עד עכשיו.

xyzw

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הלוואי וזה היה כל כך נטרלי וחסר נגיעות.
בוודאי שלכל סופרת יש את טביעת האצבע שלה, הסגנון והשפה המדוברת, על כך אין חולק.
יש חולק על יופי ואווירה, על רמה ויכולת של סופרות שלאו דוקא הוותק וה'שם' קובע.
לזהות איזה סופר כתב מה זה להצביע על סגנון.
לדרג סיפור לפי יופי ומקצועיות או חיבור נגוע פעמים רבות בשם הסופרות ובעצם פוגע באמיתות.
לא מסכימה עם זה שידיעת שם הסופר מראש גורמת לשיפוט להיות לא אובייקטיבי.
כי הסטיגמה שכל אחד ואחד יוצר על סופר נוצרה דווקא לאחר קריאה אובייקטיבית לחלוטין.
הרי בהתחלה לא ידעת מי זאת הסופרת XXX ומה טיבה. רק אחרי שקראת ונהנית (או לא), נוצרה לך הסטיגמה החיובית (או השלילית) על הסופרת.
(וכל סופר וסופרת שהם, התחילו בלי וותק. אני לא מכירה סופרת אחת שהספר הראשון שלה היה רב מכר, וגרר קריאות התפעלות.
ככה זה, הוותק עושה את שלו.)

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לא מסכימה עם זה שידיעת שם הסופר מראש גורמת לשיפוט להיות לא אובייקטיבי.
כי הסטיגמה שכל אחד ואחד יוצר על סופר נוצרה דווקא לאחר קריאה אובייקטיבית לחלוטין.
הרי בהתחלה לא ידעת מי זאת הסופרת XXX ומה טיבה. רק אחרי שקראת ונהנית (או לא), נוצרה לך הסטיגמה החיובית (או השלילית) על הסופרת.
מדויק מאד.
אבל אחרי שכבר הסופרת קיבלה לה שם, כבר נקבל מראש כל מה שהיא תגיד (פחות או יותר).

נערך לאחרונה ב:

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מה דעתכן?
היה על זה אשכול בפורום הכתיבה, אפקט קריאת הקוקיה

xyzw

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מדויק מאד.
אבל אחרי שכבר הסופרת קיבלה לה שם, כבר נקבל מראש כל מה שהיא תגיד (פחות או יותר).
או שמצד שני, נפתח כ"כ הרבה ציפיות למה שאנחנו הולכים לקרוא, כך שאם זה לא יעמוד ברף שהצבנו לה בעצמנו, האכזבה תהיה הרבה יותר גדולה יחסית לכל סופר אלמוני אחר.

ליגה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אתן יודעות שבתיה פרומן חזרה, והפעם בטור מדהים ב"לבית" (שם גם התפרסמה אסתריקה) בשם "ילדת נוף". הפעם היא לדעתי עוד יותר רותי, ויחד עם זה קצת שונה. עם המון חן, כנות מופלאה, ותיבול מדויק של ציניות, פוצעת לפעמים, תמיד נוגעת.
והיום, נולד לה אח, לילדת הנוף, רוצו לקרוא!

לא קראתי את הטור.
אבל נהניתי מהניתוח הפיקנטי שלך. :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  24  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה