ב.ד.ה. אסון נורא במודיעין עילית

משה שולמן

משתמש מקצוען
שלום וברכה אנחנו עומדים היום ליל שישי אור לכא אייר שבוע הבא ביום חמישי השלושים של הרב שמואל סגל זצ"ל וברוך ה' הגענו ליותר מ2 מליון ש"ח אך כידוע שסכום זה הוא סכום קטן לעומת מה שצריך ובשל הרצון הטוב של כל אחד ואחד לעזור לאלמנה ו11 היתומים בבית רבותי בוא נעזור להם הם צריכם את זה
"אם אתה משמח את שלי אני משמח את שלך"

משה שולמן

משתמש מקצוען

054d0acf-eb41-4d89-b569-203f61bcbc7f.jpg

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אי אפשר לתאר באיזה אבידה מדובר!!
איש יקר שביקרים!
בכל תחום הוא היה בשביל לעזור
רק לפני חודשיים היינו צריכים כסאות לבית אבל
ומה הכתובת לקחת? משפ' סגל
לפני כמה שנים ליווינו משפחה שהאבא נפטר לאחר מחלה קשה- מי היה שם לאורך המחלה ובתקופת הפטירה מי ליווה אותם? כמובן הרב סגל
קשה לחשוב שעכשיו הילדים שלו צריכים עזרה בדיוק במשבצת הזאת!!!

רק תבינו איזה בנ"א-
מצד אחד בעל חסד עצום
מצד שני- איש חינוך ותלמיד חכם
ומצד שלישי רצינות בקיום מצוות
שכנים שלו אומרים שהיה אפשר לכוון את השעון לפי השעה שיצא מהבית לתפילת מנחה גדולה בשבת.

משה שולמן

משתמש מקצוען
יעד הקרן 2,500,000 ₪

גויסו 2,152,905
שלום וברכה אנחנו עומדים היום ליל שישי אור לכא אייר שבוע הבא ביום חמישי השלושים של הרב שמואל סגל זצ"ל וברוך ה' הגענו ליותר מ2 מליון ש"ח אך כידוע שסכום זה הוא סכום קטן לעומת מה שצריך ובשל הרצון הטוב של כל אחד ואחד לעזור לאלמנה ו11 היתומים בבית רבותי בוא נעזור להם הם צריכם את זה

משה שולמן

משתמש מקצוען

יעד הקרן 2,500,000 ₪

גויסו 2,173,246

~מירי לוריא ~

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי

יעד הקרן 2,500,000 ₪

גויסו 2,173,246

תרמתי
תזכו למצוות!

רמת אלחנני

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
בעלון קול ברמה שיוצא בשכונה שלנו יש כתבה על הנפטר (בעלון החדש שיצא הבוקר)
דברים מרגשים
שווה קריאה

קבצים מצורפים

• קול ברמה 379.pdf
    6.5 MB · צפיות: 140

משה שולמן

משתמש מקצוען
ואוו ממש מרגש -מצ"ב נוסח הכתבה
במודיעין עילית הגיעה אל הגמ"ח שלו ושאלה את הכיסאות. ולא רק במודיעין עילית; גם ברבים מישובי הסביבה, דתיים ושאינם כאלה, ידעו את הכתובת של סגל, ברחוב 'שאגת אריה'. והיום, הרחוב הזה 'שואג' על האבידה שעלתה בחתף לשמי-שמים. אחד הסודות השמורים של הנפטר הדגול שבאמת אף אחד לא ידע ולא שמע, היה, השכמתו כבר ב3- לפנות בוקר, ועריכתו של סדר לימוד ותפילה עד 'הנץ'. למה אף אחד לא ידע? - כי מיד לאחר שהתעורר, מיהר בחשאי לבית המדרש, כדי שלא יתפסוהו ב'קלקלתו', וגם שם - ישב באחת הפינות, מוצנע מעיניים זרות. אז איך פתאום התגלה הדבר? בגלל 2 סיבות מופלאות שבמופלאות. האחת היתה באמצעות השעון שצלצל בליל שבת האחרון בשעה 3 בדיוק, והעיר את בני הבית. התברר שאחדים מבני המשפחה ידעו שהוא קם מוקדם מאוד, אם כי לא ידעו אל-נכון את השעה המדויקת. לאחר הפטירה ניתקו את 'השעון המעורר' מהצלצול המוקדם, כדי שלא יעיר את היש ֵׁ נים, אבל שכחו לנתק גם את ליל השבת מצלצול זה... וכשנשמעו הצלילים בשעה 3 בלילה, ידעו הכל שזו היתה שעת ההשכמה הקבועה שלו. התיישב והחל ללמוד זאת, ועוד. בימי ה'שבעה' הגיע יהודי וסיפר שבחול המועד האחרון ביקש לתעד את יופיו של בית המדרש 'אנשי ירושלים'. 'הגעתי לשם בשעה 3 לערך, ולאחר כמה דקות ראיתי אדם שנכנס ומתיישב בפינה ומתחיל ללמוד, הוא מספר. האדם שנכנס והתיישב ללמוד לא הבחין בי, ולכן יכולתי להמשיך בצילומיי ללא הפרעה, תוך שאני מתעד גם אותו יושב ולומד בצד. גם כשעשיתי רעש בתזוזותיי בבית המדרש, לא זז האדם ההוא ממקומו, והמשיך ללמוד. 'לא ידעתי מי הוא זה, ואי זה הוא, עד שהחלו להתפרסם, מיד לאחר פטירתו, תמונותיו של אבי משפחתכם, ואז ידעתי שזה הוא, וגם התבשרתי על כך שהוא נמנה על מייסדיו הראשונים של בית המדרש המפואר הזה, שאין כמוהו ליופי'. וכמה מתאים הסיפור למי שבמשך כל שנותיו הלא-ארוכות אהב להצניע את עצמו, ולעשות את המעשים הכי-גדולים בדממה. הכל היה רשום על שמו, דהיינו שאם הוא לא היה מתערב בפעילות, סביר להניח שהדבר לא היה יוצא לפועל... הוא הקים את כל מערך ההצלה של העיר, מאיחוד הצלה, דרך זק"א, עזר מציון, מד"א ויתר הארגונים, והדבר התאפשר בשל היותו איש-סדר מדופלם, שלעולם אי אפשר היה לתפוס אותו בטעות כלשהי. הטבלאות שעשה בשיבוץ המתנדבים במערכות ההצלה של מודיעין עילית, היו מודל לחיקוי בקרב סניפי הארגונים השונים. אחד מחתניו של הרב סגל זצ"ל מספר שברגע שאביו נפגש עם ר' שמואל-נחום התבטא ש'אינני יודע אם השידוך הזה ייצא לפועל; אבל אני, כאדם פרטי, גם אם לא איהפך למחותנו, הפכתי כבר להיות ידיד אישי שלו... היחסים הבינאישיים שלו היו עטופים בחן בית הכנסת 'אנשי ירושלים' במודיעין-עילית שהרב סגל היה ממקימיו הרב שמואל סגל זצ"ל. חבל על דאבדין היתומים ליד הקבר "קול ברמה" - גליון ,379 סיון תשפ"ג - עמוד 12 . ובפשטות מקורית שלא נראית אצל אנשים רבים, וכבר בדקות הראשונות של השיחה הוא קנה אותי'... יהודי נוסף נכנס, כולו מתמוגג מדמעות, ומספר שלפני כמה שנים נכנסתי לבית הכנסת, ואביכם ניגש אליי ואומר לי ש'אני רואה על הפנים שלך, שאינך מרגיש בטוב, תספר לי מה קורה איתך'... הייתי כל-כך מופתע שלא יכולתי שלא לספר לו שאני במצוקה כלכלית עצומה, וההוצאה-לפועל כבר בעקבותיי', מספר האיש. אבא שלכם שאל אותי במה מדובר, ומה יהיה הסכום שיסגור לי את קצוות החובות. אמרתי לו שאני זקוק בשלב ראשון לכמאה אלף שקלים. הרב סגל שמע, איחל לי הצלחה ונפרד ממני. לא חלפו כמה דקות, ואני עדיין בתוך בית הכנסת, והוא חוזר עם שקית גדולה, ובה מאה אלף שקלים. 'רק שאף אחד לא יידע שהבאתי לך', הזהירני בחיוך, והמשיך להתפלל כאילו לא אירע דבר... כמה וכמה מאפיינים בלעדיים, נוצצים ואף מוזהבים, יש בבית המדרש המפואר שהרב סגל נמנה על מייסדיו, ובמשך שנים רבות שימש כגבאי הראשי שלו. פְ נים המבנה סותַ ת בכמה קומות, כשבכל קומה עוצבו תאים מהודרים המאחסנים את ספרי ההפטרות עשויי-הקלף, המונחים כל אחד בתא מיוחד, מה שאי אפשר למצוא באף בית כנסת אחר. כאשר רוצים להוציא את אחד מספרי ההפטרות, צריכים לעלות קומה ולהעפיל אל התא המיוחד שבו מאוחסן הספר. אם לא תגיעו למקום, לא תוכלו לתאר לעצמכם את עוצמת הפאר וההדר של בית הכנסת. כיורי הנטילה מגולפים אף הם בצורה מפוארת, ואחד הפרטים המאפיינים אותם הוא שהם אינם מחוברים למערכת המים, ולפני כל תפילה היה צריך הרב סגל למלא את המכל הצמוד לכיורים. מיותר יהיה לציין שמעולם הוא לא שכח לעשות זאת, ויתירה מכך; הפעולה האחרונה שעשה ביום פטירתו, לפני שנסע לכנס 'מחוברים לחיים' של 'עזר מציון', היתה מילוי המים בכיורי בית הכנסת, והכנת ספרי ההפטרות לקריאה... כל פינה וזווית בבית-מקדש-מעט זה, מעוצבת באופן יוצא מן הכלל. בבית הכנסת הגדול מתפללים רק בימים מיוחדים, ואילו התפילות היומיות מתקיימות בחדר הכניסה, שגם הוא מרווח ומפואר לכשעצמו. ענייני בית הכנסת נוהלו ביד-אמן ע"י הרב סגל, ולאחר פטירתו התגלו בתאו, שבפאתי ההיכל, פתקים רבים עליהם כתב ותיעד את הביצועים הרבים והמסועפים הקשורים למקום התפילה, שפְ אֵׁ רו הרב והמקצועיות שבה נוהל היוו אבן שואבת לכל תושבי העיר, ומחוצה לה. יוזמה נוספת שהתעטרה בכתרו של בית כנסת זה היא ברכת הכהנים ההמונית המתקיימת בו מדי מועד במועדו. כן-כן, לא רק בכותל המערבי בירושלים; גם ב'אנשי ירושלים' במודיעין עילית אפשר לצפות ביותר מ100- כהנים העולים לדוכנם, כדי לברך את העם. הכהנים ניצבים בכל קומות בית הכנסת, קומה מעל קומה, ומגיעים גם למפלס הגבוה בו מאוחסנים ספרי ההפטרות. המראה המשובב-כל-לב, מושך אליו מתפללים רבים, המגיעים גם מישובי הסביבה, ומצטרפים הן לרשימת הכהנים, והן לקבוצות המתפללים העומדים ברגש הומה בתוך ההיכל, ומתברכים. בין כתלי בית כנסת זה בילה הרב שמואל סגל זצ"ל שעות רבות מסדר יומו הצפוף. ובַ שערים שדרכם נכנס ויצא מדי יום, נתלו השבוע מודעות האבל הענקיות שבישרו על פטירתו, בחתף, של האיש המיוחד שהקדיש כל ימיו למען הזולת, והובל למנוחת עולמים באותו ברכת הכהנים ההמונית המתקיימת מדי מועד בבית הכנסת 'אנשי ירושלים' במודיעין-עילית "קול ברמה" - גליון ,379 סיון תשפ"ג - עמוד 13 . אפשר להמשיך את החיים! אפשר, וחייבים! התנהגותם-באמונה של כל בני המשפחה מחזקת מאוד את כל הקהל, בעיקר מצד זה שרואים שאפשר! אפשר להישאר בן-אדם גם בצרה גדולה כל-כך, ועוד כזו שבאה בפתאומיות נוראה שכזו! הלוואי שלא נזדקק עוד לחיזוקים שכאלה, אבל מה נעשה אם האירועים הללו פוקדים אותנו בתכיפות רבה יותר ויותר, ויש אנשים שברוב יגונם מאבדים את התקוה, ומכבים את קרן-האור האחרונה שעוד מהבהבת אצלם. וזה הגרוע ביותר, וכידוע. כי כל עוד האדם מחזיק את עצמו מעל פני האדמה, יש לו סיכוי להמשיך את מערכת-החיים באופן נורמלי, ביודעו שהצרה שנפלה עליו היתה מתוזמנת מראש על- ידי הבורא. אבל ברגע שברוב מצוקתו הוא מגלה סימני-יאוש, מה אפשר עוד לעשות איתו?! באים בני משפחת סגל, כולם ביחד וכל אחד לחוד, ומוכיחים לכל העולם שאפשר עדיין להמשיך ולחייך, להמשיך ולשוחח עם בני אדם, אפשר להמשיך לחיות! אוי, וכמה שזה חשוב! כמה שזה קריטי לבני המשפחה! חזק, חזק ונתחזק. כולנו יחד. ויעשו כולם אגודה אחת של אמונה-תמימה באבינו שבשמים. אמבולנס שהוא-עצמו הוביל בו את נפטרי עמך בית ישראל. בשבתות הבאות הוא יישב בגנזי מרומים, וישמח לראות שהמתפללים מוציאים את ספרי ההפטרות עשויי-הקלף שהכין כבר בחיי-חיותו. לאחר ששהינו זמן ממושך בבית המשפחה, ונוכחנו באמונתם היצוקה של כל בני הבית, יש בלבנו תפילה קצרה, לוהטת, לאבא שבשמים: היטיבה ה' לטובים ולישרים ב ְ לִ בוֹ תָ ם )תהלים, קכ"ה ד'(, וראה את עמך ישראל הנאנקים ביסוריהם ובכאביהם, ולא שואלים שום שאלות, וממשיכים להאמין בך ובכל פעליך, באמונת-אומן המסורה בידם מדור לדור. גם אם תעינו כשה אובד, ב ַ קֵׁ ש את עבדיך, כי מצוותיך לא שכחנו. ולא נשכח, לעולם. רבה של מודיעין-עילית מספיד המקום בו ישב בבית המדרש הוקמה קרן עבור האלמנה והיתומים ב'וועד הרבנים' לענייני צדקה קרן 6576 ניתן לתרום בטלפון
1800-22-36-36 וגם ישירות לוועד הרבנים

משה שולמן

משתמש מקצוען

יעד הקרן 2,500,000 ₪ גויסו 2,173,496

משה שולמן

משתמש מקצוען
גויסו 2,176,788 מתוך יעד הקרן 2,500,000

משה שולמן

משתמש מקצוען
גויסו 2,177,868 מתוך יעד הקרן 2.500.000

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה