קורונה אנשים שמקיימים תפילה במניין בניגוד להנחיות

HILALI

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
היכן אפשר להלשין, אני רוצה לקיים הוראת מרן.

HILALI

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
כן, בגלל זה לא היה הסגר והצעדים היו קלים יותר.
רואים שלא עוזר...אין ברירה.
ולא, שלא תחשבי שאני מצדיקה את התקשורת ש'קופצת' על המציאה תחת הכותרת 'חרדים'.
ממש לא!!!!
למרות ש...אני בדעה אחת כמוך
(דרך אגב, עלתה אופציה כזו:

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
נכתב ע"י post: 7486860:
רבונו של עולם למה לאסור?? הרי לכולם ברור ומוסכם שבשמירת מרחק של שני מטר ובמיקום פתוח ומאוורר כמו תחת כיפת השמים אין שום בעיה וסכנה אז למה לאסור בגלל אידיוטים קיצוניים באיזה מקום נידח?? שיכסחו אותם למה את כולם? למה בסופרמקטים זה בסדר? למה בהפגנה זה בסדר?
אז בבני ברק באלגן, ואגב הוא בעקבות אירועי פורים, מה הקשר לכל חלקי הארץ? מקום שנכנס להגדרת סיכון מוגזם מובן למה לאסור גם בחוץ אבל למה גם אזורים כמו שלנו שבהם אנשים באמת שומרים לחלוטין על כל הכללים?

רבונו של עולם, למה לאסור, כי 2 מטר זה רק בדיעבד שבדיעבד.
ומאוורר לא עוזר בשופו"א לגבי משטחים.
ואין ספור פעמים נדחפים זה ליד זה, ומספיק קרבה קטנה ורגע אחד ולהרוג בן אדם.
רואה את זה כל הזמן המנינים של 2 מטר,
נשארים אח"כ לדבר, מסתובבים ומתקרבים זה לזה, מי מדבר שיש גשם נדחפים לתוך כניסה 1.
ובקריאת התורה בכלל נדחפים כולם להקשיב.
והריכוז של המתפללים על הפנים, עדיף כבר ביחידות
ובכלל צריך להחמיר ב'ונשמרם מאוד לנפשותיכם'

משפחת לוי...

משתמש מקצוען
1. נראה לי שהציבור שלנו קצת הגזים בתחום הפלפולים.
2. כמעט ולא שייך להקפיד על ההוראות במינינים בחצרות .
3. אולי להחמיר בפקו"נ זה גם מצוה- לא לשכוח שפקו"נ דוחה אפי' יום כיפור- ואפי' ספק פקו"נ.
4. מי שנמצא בבתי כנסת יודע שלא תמיד אלו שעכשיו כ"כ מקפידים על תפילה על מנין בבית כנסת הם גם מקפידים
ידוע לכל מי שמתפלל בשטיבלעך שיכול להיות שיש לך 30 איש ובקושי 10 מקיימים תפילה במנין (ועדיף לא לפרט בעיקר מאיזה ציבור זה מגיע)
5. מי מסכים בטווח הארוך לוותר על הסבא או על הסבתא בגלל צדקות יתר.
6. אם נתייחס לכל אלו שמזלזלים בהוראות כרוצחים נפסיק כל היום לפלפל פילפולים.
המציאות בב"ב מוכיחה שכל אלו שהתריאו צדקו, לא לשכוח שיש מעל 10 בני ברקים במצב קשה
וכל הדיבור על רקע רפואי לדעתי הוא פשע האם נהיינו כמו עמים שמתייחסים לחולים כאנשים סוג ב'.

רפואה שלימה לכולם!

יוכבד שכטר

צילום יוצר, מציאות.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
דיוק: גור - תפילה במנין בכל הארץ- " נישט כדאי".
נראה לי שכמעט 100% התחילו להתפלל בבית. מקסימום דרך המרפסות.
מתפללים דרך המרפסות

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
1. נראה לי שהציבור שלנו קצת הגזים בתחום הפלפולים.

יפה אמר רב חשוב
קורנה זה לא "חבורה" ולא "פלפול"
זה מציאות נוראה שמדבקת מאחד למשנהו

תכלית מי שרוצה להלשין למשטרה
יש מתכננים להתפלל על הגגות במנינים
שירימו מסוקים ויפזרו אותם
לא שאני סומך על המשטרה
אבל מי שחושב שמצוה להלשין הנה מקום
באיזה עיר תחשוב לבד

(אגב אני מזועזע כולו כעת ראיתי 3 מנינים ברצץ עשו קידוש ולבנה (ליד ביתי יצאתי לסופר)
ועשו ריקוד ואחזו אחד לשני בידיים
ואמרתי להם אתם רוצחים או טיפשים
אמרו לי זה פחות מ5 דקות
וכל אחד ישטוף את היידים
איך אפשר להאמין להם בכלל)

משפחת לוי...

משתמש מקצוען
יפה אמר רב חשוב
קורנה זה לא "חבורה" ולא "פלפול"
זה מציאות נוראה שמדבקת מאחד למשנהו

תכלית מי שרוצה להלשין למשטרה
יש מתכננים להתפלל על הגגות במנינים
שירימו מסוקים ויפזרו אותם
לא שאני סומך על המשטרה
אבל מי שחושב שמצוה להלשין הנה מקום
באיזה עיר תחשוב לבד

(אגב אני מזועזע כולו כעת ראיתי 3 מנינים ברצץ עשו קידוש ולבנה (ליד ביתי יצאתי לסופר)
ועשו ריקוד ואחזו אחד לשני בידיים
ואמרתי להם אתם רוצחים או טיפשים
אמרו לי זה פחות מ5 דקות
וכל אחד ישטוף את היידים
איך אפשר להאמין להם בכלל)
כל הכבוד לך
מסתובבים רוצחים לידינו ואנחנו שותקים.

שקדנות

משתמש פעיל
כמו בכל דבר, יש מחלוקת אם זה מצוה או עבירה.
אבל אפשר להשתמש עם העצה הידועה למקרה כזה.
תשלחו שליח.
תמצאו אחד שחושב שזה מצוה. ותשלחו אותו לדווח.
אם זה מצווה. הרווחתם.
אם זאת עבירה, אין שליח לדבר עבירה.
חזק מאוד

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
האבסורד הכי גדול היא
ששמעתי מהחברה הללו
שיש להם חבר שקיבל דו"ח היום
וירד לתחנת המשטרה
והוכיח שזה עוד לפני שהתקנות אושרו
והם ביטלו לו את הדו"ח
אז לבטל דוחו"ת יש להם חברים במשטרה
זה אולי מיצרי אוי לי מיוצרי
המשטרה סתם דופקת דוחות
החברה שלדעתי מסכנים אחרים יודעים לבטלם

HILALI

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אם העלו כבר את הנושא אז...טרי טרי:

מחבר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יהודים יקרים!
כמי שעובד עם לקוחות בניו יארק, ויש לי שם חברים רבים, אני עוקב אחר הנעשה שם, כמו כאן בפרוג, גם לאחינו שבגולה הצורכים אינטרנט מסונן קיימים אתרים מהסוג הזה, עם פורומים באידיש. אני צופה בדיונים שלהם בתקופה האחרונה, אני יכול לומר לכם שעד לפני שבוע הם גם התפלספו והתפלפלו כמו כאן, אם החרדים אשמים, אם הרבנים פשרנים, אם להלשין לרשויות, אם מותר מניינים, ולמה סוגרים מקוואות...
לצערינו הרב, השבוע הכל השתנה שם לחלוטין ר"ל... כולם כבר מבינים הכל מאד ברור... וד"ל.
אם נפנים שעה אחת קודם שלא להתחכם, ולא לעשות 'לומדות' מהוראות הרבנים, מה שאמרו בפירוש ומה ש'הלכה ואין מורין כן' (כן, יש הלכות שאנחנו צריכים להבין לבד, ויש סיבות למה לא אומרים אותם ברור..), נקבל את 'דינא דמלכותא דינא', ונכניס 'חומרעס' גם ב'ונשמרתם מאד לנפשותיכם' וב'לא תעמוד על דם רעך', נזכה שלא להגיע למצב שלהם כלל וכלל.
וכימי צאתנו מארץ מצרים יתקיים בנו הפסוק: וְאַתֶּם לֹא תֵצְאוּ אִישׁ מִפֶּתַח בֵּיתוֹ עַד בֹּקֶר, וגו' וּפָסַח ה' עַל הַפֶּתַח וְלֹא יִתֵּן הַמַּשְׁחִית לָבֹא אֶל בָּתֵּיכֶם לִנְגֹּף", ובניסן ניגאל גאולת עולם אמן.

HILALI

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
יהודים יקרים!
כמי שעובד עם לקוחות בניו יארק, אני עוקב אחר הנעשה שם, כמו כאן בפרוג, גם לאחינו שבגולה הצורכים אינטרנט מסונן קיימים אתרים מהסוג הזה, עם פורומים באידיש. אני צופה בדיונים שלהם בתקופה האחרונה, אני יכול לומר לכם שעד לפני שבוע הם גם התפלספו והתפלפלו כמו כאן, אם החרדים אשמים, אם הרבנים פשרנים, אם להלשין לרשויות, אם מותר מניינים, ולמה סוגרים מקוואות...
לצערינו הרב, השבוע הכל השתנה שם לחלוטין ר"ל... כולם כבר מבינים הכל מאד ברור... וד"ל.
אם נפנים שעה אחת קודם שלא להתחכם, ולא לעשות 'לומדות' מהוראות הרבנים, מה שאמרו בפירוש ומה ש'הלכה ואין מורין כן' (כן, יש הלכות שאנחנו צריכים להבין לבד, ויש סיבות למה לא אומרים אותם ברור..), נקבל את 'דינא דמלכותא דינא', ונכניס 'חומרעס' גם ב'ונשמרתם מאד לנפשותיכם' וב'לא תעמוד על דם רעך', נזכה שלא להגיע למצב שלהם כלל וכלל.
וכמי צאתנו מארץ מצרים יתקיים בנו הפסוק: וְאַתֶּם לֹא תֵצְאוּ אִישׁ מִפֶּתַח בֵּיתוֹ עַד בֹּקֶר, וגו' וּפָסַח ה' עַל הַפֶּתַח וְלֹא יִתֵּן הַמַּשְׁחִית לָבֹא אֶל בָּתֵּיכֶם לִנְגֹּף", ובניסן ניגאל גאולת עולם אמן.

ההודעה האחרונה והנכונה מבחינתי!!!
אין מה להוסיף!
אשריכם!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה