אני יודעת שזה נושא קצת לעוס כאן, מצלמה

element

משתמש מקצוען
אבל מכיוון שנכוויתי אישית חשוב לי לקבל המלצה ספציפית-
בעבר, ועקב המלצות רבות (גם כאן..), רכשתי את sx730 של קנון והתאכזבתי מאוד מהבינוניות של המצלמה הנ"ל תמונות מזעזעות בתוך הבית, (חלק גדול ממטרת מצלמה ביתית שמיועדת לצילומי ילדים היא בתוך הבית), וגם בחוץ תמונות בינוניות מינוס. מכרתי את המצלמה בהרבה פחות חודש אחרי קנייתה וכעת אני בודקת על הקנון g9
רוצה להבהיר שלא ראיתי מי יודע מה ביקורות על המצלמה הזאת. לטוב או לרע, יש תחושה שהיא פחות מוכרת, ואולי אני טועה, גם חיפשתי בפורומים מקצועיים אחרים באנגלית לא היה שם מדי אינפורמציה.
שאלה, ורק ביחס למצלמה הנ"ל, ואשמח ממי שמכיר, האם g9 היא שדרוג **משמעותי** מsx730 או שזה אותו ז'אנר? חשוב להדגיש שאני מחפשת רמה אחרת לגמרי מסדרת הsx של קנון! האם יש תמונות חדות בתנאי תאורה קצת בעייתיים, או בצילומים בתוך הבית? תודה רבה.

קישורים לאשכולות הקודמים:
למה בכלל להחזיק מצלמה?
סטירת לחי מצלצלת

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
החיישן שלה גדול בהרבה, ככה שברור שהיא טובה בהרבה מסדרת ה SX
עם זאת, הדגם מיושן (מלפני 5 שנים)
תבדקו טוב שיש לו דגם מעודכן.

ציפורן חודרנית

משתמש פעיל
לחברה שלי יש את הG9 ולאחותה יש את הG7 והיא אומרת שהG7 טוב בהרבה, (גם יקר יותר, כמובן...)
בכל אופן הG9 מצלם תמונות הרבה יותר חדות מהSX,
אני מתחרטת שקניתי את הSX ולא את הG
בהצלחה בכל אופן בכל בחירה.

בנ"א פשוט

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
יש לי את הg9 והיא ממש מעולה.. היא מצלמת יותר הרבה יותר טוב מה sx כי החיישן שלה יותר גדול וזה מאוד רלוונטי לצילום בתוך בית ובלילה וגם המפתח צמצם שלה יותר גדול לפי מה שזכור לי.
ובנוגע לg7 אין הרבה הבדל חוץ מהמסך שמתכוונן לצילום סלפי וגם המפתח צמצם שלה קצת יותר רחב.
ודרך אגב הg9 יצא ב2017 והg7 יצא ב2016..

בוה

משתמש צעיר
לנו יש את הsx740 ואנחנו מאוד מרוצים
לא מבינים גדולים במצלמות אבל זה נררה לי איכותי מאוד.

מירי כץ י.

משתמש רשום
האם יש מצלמה ביתית שיודעת לצלם עם טשטוש רקע?
סליחה על השפה הלא מקצועית אני ממש לא מהתחום

עדידאס

משתמש פעיל
אני קניתי את ה7
המלצה של החנות בה קניתי שהיא הרבה יותר טובה
הזום בה טיפה יותר גדול.

מירי כץ י.

משתמש רשום
גם ב7 את יכולה לצלם עם רקע מטושטש והתמקדות בילד? כמו הצלמות המקצועיות

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
גם ב7 את יכולה לצלם עם רקע מטושטש והתמקדות בילד? כמו הצלמות המקצועיות

אם את מתכוונת לעומק שדה רדוד, אז כן. ב-G9 יוצאות תוצאות מהממות, וכנראה כך גם ב-G7. אבל צריך לדעת לכוון את המצלמה ולהעמיד נכון את האובייקט המצולם.
"כמו צלמות מקצועיות" זה לא יצא, כי להן יש עדשות בליגה אחרת.
אבל סדרת ה-G נותנת בהחלט תוצאות חובבניות יפות (אחה"צ אוכל להעלות דוגמאות).

יש את האופציה הבסיסית, של להתקרב קצת עם הזום (האופטי, לא הדיגיטלי) ולהתמקד על האובייקט עד לקבלת תפיסה טובה.
יש את האופציה המקצועית יותר, לכוון במצלמה מרחק מאובייקט (הG9 נותנת טווח אופציות של כחצי מטר עד 5 מטר), להתקרב לאובייקט לפי המרחק שכיוונת, ולוודא שאין בפריים פריטים בולטים בטווחי הביניים, כי אז לפעמים הם מקבלים טשטוש חלקי והתוצאה פחות יפה. (כלומר: אם מצלמים ילד ממרחק מטר + נוף, שיהיה בפריים רק את הילד, ונוף מרוחק. ולא עץ שנמצא 2 מטר מאחוריו ומציץ לתמונה).

EFRAT2004

משתמש פעיל
עימוד ספרים
אם את מתכוונת לעומק שדה רדוד, אז כן. ב-G9 יוצאות תוצאות מהממות, וכנראה כך גם ב-G7. אבל צריך לדעת לכוון את המצלמה ולהעמיד נכון את האובייקט המצולם.
"כמו צלמות מקצועיות" זה לא יצא, כי להן יש עדשות בליגה אחרת.
אבל סדרת ה-G נותנת בהחלט תוצאות חובבניות יפות (אחה"צ אוכל להעלות דוגמאות).

יש את האופציה הבסיסית, של להתקרב קצת עם הזום (האופטי, לא הדיגיטלי) ולהתמקד על האובייקט עד לקבלת תפיסה טובה.
יש את האופציה המקצועית יותר, לכוון במצלמה מרחק מאובייקט (הG9 נותנת טווח אופציות של כחצי מטר עד 5 מטר), להתקרב לאובייקט לפי המרחק שכיוונת, ולוודא שאין בפריים פריטים בולטים בטווחי הביניים, כי אז לפעמים הם מקבלים טשטוש חלקי והתוצאה פחות יפה. (כלומר: אם מצלמים ילד ממרחק מטר + נוף, שיהיה בפריים רק את הילד, ונוף מרוחק. ולא עץ שנמצא 2 מטר מאחוריו ומציץ לתמונה).

את יודעת אם יש אפשרות למצלמת רשת עם ה G9 ואם כן איך מגדירים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה